Na wschód od Edenu

Na wschód od Edenu
4.65
Ocena 4.65 na 5 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów
Słynnym „Na wschód od Edenu” Prószyński i S-ka otwiera serię autorską, w któr...
Słynnym „Na wschód od Edenu” Prószyński i S-ka otwiera serię autorską, w której przypomni wszystkie dzieła Johna Steinbecka. Znajdą się w niej również tytuły nigdy wcześniej w Polsce niepublikowane. Powieść uznawana za najwybitniejsze dzieło Steinbecka opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków,...
Pełny opis
Data wydania: 2012
ISBN: 9788378399971
Wydawnictwo: Prószyński Media

Recenzje

Cudowna historia pełna miłości i łez.
Książka noblisty Johna Steinbecka na początku miała przedstawiać historię samego autora. Powieść jest wielowątkowa, gdyż przedstawia akcję kilku rodzin.Pierwszą rodziną są Traskowie. Głównym problemem rodziny jest walka obu braci. Jest to biblijna historia Kaina i Abla. Mieszkają oni wraz z ojcem...
Napisz swoją opinię

Opinie

@karolas2
@karolas2 2010-12-29
Moim zdaniem świetna pozycja - wyraziste charaktery, zawiłe stosunki rodzinne i wreszcie konflikt między braćmi. Wciągnęła mnie, zaciekawiła i momentami wzruszyła. Na uwagę zasługują w szczególności życiowe mądrości Li, scena nadawania imion chłopcom. Książka porusza problem samotności człowieka, jego miejsca wśród ludzi. Polecam!
@Midnight_Reader
@Midnight_Reader 2007-10-23
Przeczytane (2007-10-23)
To jest jedna z tych ksiazek, ktorych mi zal czytac, zeby sie nie skonczyly, wiem, ze to moze glupio brzmi, ale tak jest. Po prostu zal mi stron i rozdzialow, ktore tak szybko uciekaja, jednoczesnie napawam sie kazdym slowem, kazdym wyrazem.
GR
@Groch 2010-07-20
Cudna książka, chyba nigdy nie przeczytałam książki z tak wyraźnym i uderzającym charakterem bohaterki! Świetnie wykreowana postać. Niesamowita. polecam bardzo gorąco :)
@jotgol
@jotgol 2012-06-10
Przeczytane (2012-06-10)
Książka bardzo piękna, wzruszająca i wciągająca. Jak dla mnie zbyt długie opisy ale mimo tego i tak warta przeczytania. Polecam gorąco.
@Faledor
@Faledor 2011-05-29
Przeczytane (2011-02-19)
Dwaj bracia i jedna kobieta, która nie przyniesie szczęścia żadnenu z nich. Książka bardzo wciągająca, polecam każdemu!
@oriana
@oriana 2010-07-25
wszystko byłoby ok gdyby nie te ciągnące się opisy
@Da-Nutka
@Da-Nutka 2009-08-12
Przeczytane (2009-07-06)
Jedna z najpiękniejszych książek, jakie czytałam
Na wschód od Edenu

Słynnym „Na wschód od Edenu” Prószyński i S-ka otwiera serię autorską, w której przypomni wszystkie dzieła Johna Steinbecka. Znajdą się w niej również tytuły nigdy wcześniej w Polsce niepublikowane. Powieść uznawana za najwybitniejsze dzieło Steinbecka opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask, farmer, samotnie wychowuje dwóch synów – Arona i Kaleba. Chłopcy różnią się od siebie jak woda i ogień, a jedyne co ich łączy, to nieustanna rywalizacja o miłość surowego ojca. Aron jest spokojny i posłuszny, Kal to urodzony buntownik, który żywi wyraźną niechęć do brata i za wszelką cenę chce odnaleźć matkę. Napiętą sytuację między braćmi pogłębia jeszcze miłość do tej samej dziewczyny – Abry. W końcu Kaleb odnajduje matkę, demoniczną Kathy, w domu publicznym i odkrywa, że jest ona zupełnym przeciwieństwem tego, co uosabia ukochany ojciec. Rozdarcie wewnętrzne, konieczność dokonania wyboru i nadmiar napięć doprowadzają do tragedii… „Na wschód od Edenu” to jedna z najwybitniejszych i zarazem najpopularniejszych powieści XX wieku. Podczas gdy w warstwie fabularnej jest realistyczną sagą rodziny kalifornijskich ranczerów, jej drugie, głębsze dno można odczytywać jako reinterpretację biblijnej historii o Kainie i Ablu i przypowieść o walce dobra ze złem w człowieku. John Steinbeck (1902–1968) – amerykański powieściopisarz, laureat Nagrody Nobla w 1962 r. za „realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw socjalnych". Jego najbardziej znane powieści, obok „Na wschód od Edenu”, to „Tortilla Flat", „Myszy i ludzie", „Grona gniewu" i „Ulica Nadbrzeżna". „Na wschód od Edenu” zekranizował w 1955 roku Elia Kazan, a w roli Kaleba Traska wystąpił James Dean.

Autorzy
John Steinbeck
John Ernst Steinbeck, Jr. (ur. 27 lutego 1902 w Salinas, zm. 20 grudnia 1968 w Nowym Jorku) – pisarz amerykański, laureat Nagrody Nobla z dziedziny literatury w 1962. Był wnukiem niemieckiego emigr...
Inne książki:
Książka Ulica Nadbrzeżna
Książka Grona gniewu
Książka Na wschód od Edenu
Książka Na wschód od Edenu
Książka Nieznanemu bogu
Współtworzący tą stronę
puchar @gosiaw @gosiaw pierwsza opinia