Niegodziwi święci

Emily A. Duncan
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
Niegodziwi święci
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów

Opis

Niech się jej boją…

Niektóre opowieści są tak piękne i tak brutalne, że chwytają za serce i nie chcą puścić. Witajcie w świecie Niegodziwych świętych – epickiej, pełnej namiętności historii, o której długo nie zapomnicie. Przygotujcie się na spotkanie z:
Dziewczyną imieniem Nadia, która słyszy w głowie szepty bogów.

Księciem otoczonym przez zdesperowane kandydatki na nową królową i groźnych zabójców.
Potworem skrytym za jasnymi, udręczonymi oczami i uśmiechem, który tnie jak nóż.

Drogi tej trójki będą się przecinały podczas trwającej od stulecia wojny w świecie wypełnionym grzesznikami i świętymi, magią i tajemnicą, oraz nieszczęśliwą miłością, która może – na zawsze – przechylić szalę dobra lub zła, ciemności lub światła.
Tytuł oryginalny: Wicked Saints
Data wydania: 2020-02-29
ISBN: 978-83-8116-844-1, 9788381168441
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Something Dark and Holy, tom 1
Stron: 443
dodana przez: Justyna_K
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Emily A. Duncan Emily A. Duncan Emily Duncan, która na co dzień pracuje jako bibliotekarka, fascynuje się słowiańskimi legendami, podaniami i różnego rodzaju tekstami historycznymi. Swoje hobby postanowiła wykorzystać w sposób bardziej praktyczny. W wyniku tego powstała książka Ni...

Pozostałe książki:

Blessed Monsters Bezlitośni bogowie
Wszystkie książki Emily A. Duncan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

I co teraz zrobisz, towy dżimyka?

WYBÓR REDAKCJI
27.08.2020

Mamy dwa zwaśnione królestwa - Kalazin i Tranawię. Od setek lat głównym zajęciem zamieszkujących te państwa ludzi jest zabijanie się nawzajem. Ale w tych wojnach, potyczkach i utarczkach nie chodzi o coś tak przyziemnego, jak chęć powiększenia terytorium o te - te właśnie! - piękne żyzne czarnoziemy leżące na zachodzie. Nie. To wojna w imię bogów!... Recenzja książki Niegodziwi święci

Magia pragnie krwi a bogowie ofiary

WYBÓR REDAKCJI
24.06.2020

Tranawia i Kalazin już niemal od wieku prowadzą ze sobą wojnę. Mimo, że konflikt dotyczy właściwie bezpośrednio ich, to jednak sąsiednie kraje również odczuwają skutek zbrojnego konfliktu. A wszystko przez magię. Kalazin swoje życie zawierza bogom i od nich czerpię źródło swej mocy. Tranawia zaś zdaję się na potęgę swej krwi, uważając, że bogowie ... Recenzja książki Niegodziwi święci

@Tanashiri@Tanashiri × 13

Książę, potwór i dziewczyna

11.06.2021

Od dobrych stu lat Tranawia i Kalazin pozostają w stanie wojny. Wojny krwawej i okrutnej. Nie o graniczny strumyk, przyoranie k’sobie ziemi na dwa palce czy odcisk na dumie. To wojna o światopogląd, o przekonania. O ideę. Tranawia wyrzuciła ze swoich granic wszelkie bóstwa, a heretycy i towarzyszące im potwory okryły kraj grubą zasłoną magii krwi... Recenzja książki Niegodziwi święci

@Jagrys@Jagrys × 15

"Niegodziwi święci" Emily Duncan, czyli młodzieńczość ucieleśniona (a może "uksiążkowiona"?)

15.08.2020

Poznajcie Nadieżdę Łaptiewą, Serefina Meleskiego i Malachiasza. To bohaterowie - główni - "Niegodziwych świętych" Emily Duncan. Zapraszam Was, razem z autorką książki, w podróż po ciekawej krainie, która nieco przypomina carską Rosję, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę sztafaż językowy i "pogodowy" oraz religijny, w której magia płynie kilkoma rów... Recenzja książki Niegodziwi święci

@Orestea@Orestea × 7

Moja opinia o książce

Opinie

@Ewelina229
2020-03-05
5 /10
Przeczytane

Pierwsza część cyklu Something Dark and Holy, epicka historia w słowiańskim klimacie, pełna namiętności, magii i rzeczy niemożliwych, które jednak się dzieją :)

Nadia, która słyszy w głowie szepty bogów.

Książę Serefin otoczony przez zdesperowane kandydatki na nową królową i groźnych zabójców.

Potwór Malachiasz skryty za jasnymi, udręczonymi oczami i uśmiechem, który tnie jak nóż.

Stuletnia wojna trwająca między dwoma państwami Kalazinią a Tranawią do której zakończenia będą dążyć bohaterowie, drogi tej trójki przeciwników połączą się ze sobą ponieważ tylko od nich zależą losy obu państw. Czy uda im się pokonać okrutnego Króla, który chce wymordować cały istniejący naród?

Przepięknie przedstawione wszystkie plebejskie elementy, cudownie pokazany świat magii, wiary, siły i walki. To wszystko oddaje najlepszy klimat całości. Na początku bałam się tej książki, ponieważ to trochę nie mój świat, nie moja bajka, ale od pierwszych stron akcja zaczyna pędzić, pokazując nam po drodze świat, który można pokochać oczami naszej wyobraźni.
Świetny debiut, jestem przekonana, że fani tego gatunku będą oczarowani tą pozycją.

× 11 | link |
@Wilczekczyta
2020-02-29
9 /10
Przeczytane Przeczytane 2020

Jest to zdecydowanie książka inna niż te, które ostatnio czytałam. Ona po prostu rozpiernicza system i tyle w temacie. Daję jej 9/10 i czekam jak na szpilkach na kolejną część.
Zapraszam do mojej recenzji, która jest powyżej.

× 3 | link |
@silwana
2020-03-21
7 /10
Przeczytane

Jest to książka, w której akcja nie zwalnia nawet na chwilę. Zakończenie nie do końca mi się podobało.

× 2 | link |
@przyrodazksiazka
2021-02-12
10 /10
Przeczytane

Jedyne, co mogę napisać na samym początku, to fakt, że książka jest mega wciągająca! Jedynego tylko nie potrafię zrozumieć, jak można nadać tak dziwne imiona? Przeczytałabym ją dużo szybciej, gdyby nie fakt, że musiałam się zatrzymywać nad nimi.
I to tyle, jeśli chodzi o minusy. Dalej mamy samiutkie plusiki, choć śmiem twierdzić, że książka faktycznie nie jest dla każdego ulubieńca fantastyki. Dało się tutaj odczuć słowiański klimat w postaci zwrotów bohaterów, czy też ich wierzeń. Tutaj pokłony dla autorki, bo książka naprawdę gruba i nie da się przy niej nudzić. Mamy tutaj niebiańską miłość i dwóch cudownych mężczyzn, którzy są swoją przeciwnością. Serce jest mi świadkiem, że przy nawet króciutkich opisach mężczyzn skakało mi z przejęcia. Zupełnie jakby dane zdanie miało wywołać nagły impuls w naszym ciele, by po chwili przejść do porządku dziennego. To oczywiście przenośnia, bo nie da się w tej książce odpocząć. Mamy nieustająca walkę o wygraną dla bogów. Cudownie opisane są moce pewnej dziewczyny Nadii, która odegra tutaj kluczową rolę. Jej dar nie płynie z serca, a z umysłu i wielkiej modlitwy. Na jej nieszczęście opiekuje się nią niezbyt dobra bogini, która uwielbia rozlew krwi. I jeśli już poruszyłam ten temat, to powiem wam, że sama walka jest strasznie okrutna. Ginie tak wiele osób w brutalny sposób, a my nawet nie mamy czasu by się nad tym pochylać, bo wojna wciąż trwa. Jeśli miałabym ją określić jakimś mianem, to powiedziałabym, że jest jednym bezdechem. N...

| link |
AG
2022-10-08
8 /10

Książę

Kleryczka

Potwór

Co łączy tą trójkę???

Nadia, jedyna kleryczka Kalazinu. Pobłogosławiona przez bogów. Rozmawiająca, jako jedyna z wszystkimi bogami panteonu. Wychowywania i chroniona w monastyrze, od lat. Po ataku na swój jedyny dom, wyrusza w podróż by zakończyć trwającą od stulecia wojnę między Kalazinem, a Tranawią, między świetnymi, a grzesznikami.

Serafin, książe, następca tronu Tranawi. Od lat przebywa na wojnie, jeden z najlepszych magów krwi w królestwie. Po ataku na monastyr, zostaje zmuszony do powrotu do stolicy. Jakie plany ma względem niego król???

Malachiasz, tajemniczy, samotny młodzieniec, który skrywa w swoim wnętrzu potwora.

Co łączy tą trójkę??? Każdy z nich pragnie zakończenia wojny. Tylko czy im się uda???

Każdy z nich pragnie tego samego, ale innym sposobem. Ich losy przeplatają się między sobą. Nic nie jest oczywiste. Każdy gra w jakąś grę. Intrygi są na porządku dziennym. Czy można zaufać wrogowi??? Magia, tajemnica, bogowie, potwory, miłość, która może zmienić losy świata. Brzmi interesująco, prawda😊.

Sama nie wiem, czemu kazałam tej książce tyle czekać. To kawał świetnej fantastyki. Świat wykreowany przez autorkę jest mroczny, bardzo brutalny, krew leje się litrami. Wojna toczy się o wiarę. Kalazin wyznaje wiarę w bogów, a Tranawia, odwróciła się od nich, magia krwi to bluźnierstwo. Do tego dochodzi tajemnicza sekta, dla której liczy się tylko magia i więcej ...

| link |
@Monika_2
2020-09-09
6 /10
Przeczytane

Mam trochę mieszane uczucia co do tej książki.
Pierwsza połowa dla mnie niestety była nudna. Trochę ciekawiej zrobiło się w drugiej części książki.
Jest to tom pierwszy cyklu Something Dark and Holy, więc mam nadzieję, że kolejne tomy będą zawierały w sobie większe zwroty akcji.
3 postacie, których losy będą się splatały: dziewczyna Nadia, która słyszy głosy Bogów, Książę, otoczony przez kandydatki na żonę i zabójców oraz Potwór, kryjący się za smutnymi oczami i uśmiechem.
Co z tego wyniknie? Która strona zdobędzie przewagę: ciemność czy światło?

| link |
@tatiana
2022-04-18
7 /10
Przeczytane
@Silvestris
2022-03-05
5 /10
Przeczytane
@luthefairy
2021-06-28
9 /10
Przeczytane Mam na półce Przeczytane w 2020 Ulubione! Zrecenzowane
SE
2021-06-28
7 /10
Przeczytane
@Jagrys
2021-06-11
6 /10
Przeczytane Sympatyczne Polecam Egzemplarz recenzencki Posiadam ebook
@Chassefierre
2020-08-27
6 /10
Przeczytane Literatura amerykańska Młodzieżowe
@Skazananaksiazki
2020-08-09
7 /10
Przeczytane Wydawnictwo Zysk i S-ka Zredagowane
@Orestea
2020-08-15
6 /10
Przeczytane
@Tanashiri
2020-06-24
6 /10
Przeczytane Fantastyka E-book
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Sensownym wyjaśnieniem można ukryć prawie wszystko przed niczego niepodejrzewającymi oczami. ”
× 2
#
“- Nie bądź męczennicą. Nie potrzebujemy kolejnej świętej.”
× 1
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Ruthless Gods
Ruthless Gods
Emily A. Duncan
7/10
Nadya doesn’t trust her magic anymore. Serefin is fighting off a voice in his head that doesn’t bel...
Blessed Monsters
Blessed Monsters
Emily A. Duncan
7/10
The girl, the monster, the prince, the queen. They broke the world. And some things can never...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl