Niekończąca się historia

Michael Ende
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 59 ocen kanapowiczów
Niekończąca się historia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 59 ocen kanapowiczów

Opis

Jedenastoletni Bastian żyje w świecie książek, starając się zapomnieć o szkolnych prześladowcach. Pewnego dnia kradnie z antykwariatu „Niekończącą się historię” i na szkolnym strychu zatapia się w lekturze. Baśniowy świat Fantazjany pochłania go bez reszty. Magicznej krainie grozi zagłada, a ku swojemu zdumieniu Bastian przekonuje się, że tylko on może ją uratować. Jak to możliwe?

Powieść stworzona przez Michaela Endego, mistrza literatury dziecięcej, autora m.in. „Momo”. Jego przetłumaczone na kilkadziesiąt języków książki zajęły zasłużone miejsce na półkach z klasyką literatury dziecięcej i znajdują się wśród ukochanych książek z dzieciństwa zarówno dzieci, jak i ich rodziców na całym świecie.
Tytuł oryginalny: Die unendliche Geschichte
Data wydania: 2021-11-10
ISBN: 978-83-66997-31-8, 9788366997318
Wydawnictwo: Mamania
Stron: 480
dodana przez: mewaczyta
Mamy 6 innych wydań tej książki

Autor

Michael Ende Michael Ende
Urodzony 12 listopada 1929 roku w Niemczech (Garmisch-Partenkirchen)
Jego pełne imię i nazwisko: Michael Andreas Helmuth Ende Niemiecki pisarz, twórca książek dla dzieci. Był synem malarza surrealisty Edgara. Ukończył szkołę teatralną w 1950; pracował jako aktor, scenarzysta, dyrektor teatru i krytyk filmowy w Mona...

Pozostałe książki:

Kuba Guzik i maszynista Łukasz Kuba Guzik i dzika trzynastka Szkoła Czarów i inne opowieści Wunschpunsch albo szatanarchistorygenialkoholimpijski eliksir Momo
Wszystkie książki Michael Ende

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Historia, która się nie kończy

8.01.2022

Widzę nicość. Nie ma koloru i nie ma faktury, a wzrok buntuje się przeciwko temu, co rozciaga się przed nim. Jej plamy powiększają się i pochłaniają coraz większe części Fantazjany wraz z jej mieszkańcami. Widzę niekończącą się kolejkę medyków, którzy odwiedzają Dziecięcą Cesarzową, by spróbować przywrócić ją do zdrowia. Wraz z jej słabością cier... Recenzja książki Niekończąca się historia

@mewaczyta@mewaczyta × 6

Niekończąca się Historia

16.11.2021

Michael Ende "Niekończąca się Historia". Bastian, chłopiec z nadwagą, wyśmiewany przez rówieśników, niedoceniany przez nauczycieli, odpychany przez ojca. Chłopiec z ogromną wyobraźnią. Pewnego dnia postanawia uciec, schować się, zakończyć to wszystko. Swoje marne życie, bo tak właśnie o nim myślał. Jego plany krzyżują oczywiście szkolni łobuzi.... Recenzja książki Niekończąca się historia

@emmeneea@emmeneea × 5

Niekończąca się historia

25.11.2021

Zupełnie nie dziwi mnie fakt, że Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zorganizował jakiś czas temu konferencję naukową poświęconą w całości twórczości Michaela Endego. Z pewnością dzieci nie będą miały problemu ze zrozumieniem jego książek na poziomie fabularnym, ale odnoszę wrażenie, że na poziomie metaforycznym to właśnie dorośli czytelnicy zrozu... Recenzja książki Niekończąca się historia

Dziecięca wyobraźnia ma wielką moc...

12.11.2021

Nie było mnie jeszcze na świecie, kiedy w 1984 roku odbyła się premiera kultowego filmu „Niekończąca się opowieść”, a który w kolejnych latach zdobywał szturmem serca zarówno dorosłych jak i dzieci, w tym oczywiście moje. Do dziś z nostalgią słucham kawałków „The NeverEnding Story” w wykonaniu Limahla, Klausa Doldingera i Giorgio Morodera... Nie r... Recenzja książki Niekończąca się historia

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2020-08-31
8 /10
Przeczytane Mam w domu 📚 501 Must-Read Books FANTAS...tycznie, ogólnie

Neverending story aaaaa aaaaa aaa a...

Bastian Baltazar Buks przypadkiem trafia do antykwariatu pana Koreandera. Pchnięty nagłym impulsem, kradnie z niego książkę i ucieka. Jako młodociany przestępca, postanawia ukryć się na strychu i zabrać za czytanie swojej zdobyczy - "Nie kończącej się historii". I wtedy zaczyna dziać się magia.

Jakie to było dobre! Dawno temu widziałam film, do chwili zabrania się za książkę pamiętałam z niego piosenkę i to białe futrzaste coś (smoka szczęścia jak się okazało, o całkiem uroczym imieniu Fuchur). Z przytoczonych faktów wynika, że historia ta była mi właściwie absolutnie nieznana, ale ten okropny błąd naprawiłam z prawdziwą przyjemnością. Jeszcze nie jestem aż taka stara, żeby nie poczuć chociaż odrobiny magii Fantazjany. Takie książki dla dzieciaków to ja mogę czytać, a nie Pinokie jakieś albo piekielne Zosie.

× 17 | link |
@Bookmaania
2021-12-30
8 /10
Przeczytane Dla dzieci Przeczytane w 2021 Współpraca Wydawnictwo Mamania

Ile to razy uciekamy przed teraźniejszością do świata stworzonego przez innych i spisanego na kartach papieru?

Tak samo postępuje bohater książki, jedenastoletni Bastian. Chłopak jest gnębiony przez rówieśników i nie potrafi stawić czoła przeciwnościom. Jedynym jego oddechem i chwilą zapomnienia jest zatracenie się w świecie książek. Kiedy pewnego dnia ucieka przed prześladowcami do starego antykwariatu zauważa zupełnie odmienną książkę. Postanawia ją zabrać i przekonać się, jaka historia została zapisana pod postacią okładki z jedwabiu koloru miedzi, niezwykle połyskującej..

Lektura zdecydowanie dla starszych dzieci, gdyż pomysłowość w tym wypadku od razu zabiera nas do zupełnie innego świata. Po szybkim poznaniu chłopca Bastiana, przenosimy się z nim do magicznej krainy Fantazjany, którą odkrywamy wraz z bohaterem. Kiedy wraz z nim wspólnie czytamy "Niekończącą się historię" sami zapominamy, w którym świecie się znajdujemy.
Treść niezwykle porusza, ale również pokazuje wiele znaczeń, aby młody czytelnik zdawał sobie sprawę z własnych wartości.
Powieść czytałam pierwszy raz, jednak z każdą stroną pojawiał się obraz, który dawno temu miałam przed oczami. Pozytywnie się zaskoczyłam kiedy sprawdzając, odkryłam, że dawno temu oglądalam produkcję na podstawie tej książki.
Niezwykle pięknie przedstawiona okładka w tym wznowionym wydaniu od wydawnictwa Mamania zabierze Was we wspaniałą podróż.

× 8 | Komentarze (1) | link |
@hotaru
2007-08-31
5 /10
Przeczytane

Nie zliczę, ile razy oglądałem "Niekończącą się opowieść". Fantasia to była kraina marzeń i jako dziecko wierzące w Świętego Mikołaja uważałem ją za równie rzeczywistą, a raczej inaczej rzeczywistą, co nasz świat. Och, ile bym wtedy dał żeby przejść przez jakąś szafę, czy lustro i znaleźć się w Fantasii, polatać na Falkorze czy też spotkać Cesarzową. Film dość znacznie różni się od literackiego pierwowzoru. Bazuje na wydarzeniach z pierwszej połowy powieści, czyli na wyprawie Atreyu i - jak to często bywa z adaptacjami - pomija wiele przygód młodego Indianina, wiele znaczeń i zmienia zakończenie (które w książce zakończeniem bynajmniej nie jest). Druga połowa książki zainspirowała drugą część filmu, ale ta jeszcze bardziej różni się od książki.Co podobało mi się bardziej? Bezapelacyjnie film. Może dlatego, że już wyrosłem z czytania takich książek (pomimo całej ich cudowności), a może po prostu dziecinne wspomnienia z seansów przed telewizorem przeważają szalę.

| link |
YE
2008-12-22
10 /10
Przeczytane

w wieku 13 lat wydała mi się zbyt przeładowana fantastyką, dziś mogę powiedzieć,że to jedna z najlepszych książek, jakie czytałam, po każdej następnej lekturze nasuwają mi się inne interpretacje i skojarzenia. M in. o potędze wyobraźni, która nie może istnieć bez świadomości tego, jaki naprawdę jest świat - co nie sprawia, żeby była ona złudzeniem. O odpowiedzialności, dojrzewaniu i czym nie jest miłość, a czym jest przyjaźń.I dla wszystkich, którzy kochają książki... (,,Niekończąca się historia" to książka w książce). W starym ( czytaj nieosiągalnym poza bibliotekami) wydaniu zachwycające ilustracje Antoniego Boratyńskiego, które bardzo dobrze oddają klimat fantastyki Endego, momentami surrealistycznej.

| link |
@Anusiekkk
2008-07-23
3 /10
Przeczytane

Przeczytałam ją jednego dnia po przyjściu ze szkoły. Ale to z przymusu w sumie (nie ujawniam szczegółów :]). Od tego momentu nienawidzę wszelkich fantasy. W sumie czekałam tylko na momenty z 'normalnego' świata, chyba czerwony druk to był ;) Bo to, co było w świecie fantasy, nie interesowało mnie.

| link |
@tusiaaa
2009-06-04
10 /10
Przeczytane

Cudowna jest ta historia, trudno wyobrazić sobie bardziej imponującą krainę jak Fantazjana, gdzie wszystko zależy od naszych pomysłów. Dosłownie chętnie bym sobie ją wymarzyła. Prawdziwa magia! Uwielbiam tę książkę!

| link |
@Paradoks
2011-03-28
10 /10
Przeczytane

Cudowna książka pokazująca świat wyobraźni :). Owszem, w połowie zaczyna zwalniać akcja, ale dalej znów powraca cała magia zawarta w tym dziele. I emocjonująca walka z własnymi słabościami =). Polecam!

| link |
@Atreyu
2008-08-31
10 /10
Przeczytane

Moja ulubiona książka - bez dwóch zdań. Mogłabym czytać ją bez końca. Arcydzieło literatury dziecięcej (i nie tylko -sądzę, że jest adresowana również do każdego dorosłego).

| link |
@lou95
2010-01-27
10 /10
Przeczytane Posiadane

Czytałam bardzo dawno, ale zapadła mi głęboko w pamięć, fascynująca podróż w świat zagrożonej wymarciem książkowej krainy Fantazji :) polecam

| link |
@anek7
2010-08-28
8 /10
Przeczytane kolekcja anty-Walentynkowa

wspaniala opowieść o poszukiwaniu tego co w życiu najważniejsze - miłości. Trochę w niej dłużyzn, ale mimo wszystko godna polecenia.

| link |
SO
2008-10-17
Przeczytane

Ulubiona książka mojego 8-letniego syna. Z przyjemnością czytałam mu ją, nie mogąc doczekać się, co zdarzy się dalej.

| link |
@Ryczypisk
2008-08-31
10 /10
Przeczytane

Czytałem ją podczas choroby, leżąc w łóżku. Niezwykła, magiczna i bezbłędna. Fantastyczne dzieło. Gorąco polecam.

| link |
@pedro
2007-10-11

nie będę reklamował, ale wystarczy wpisać ISBN w wyszukiwarce :)

| link |
@Konpopoz
2012-10-12
10 /10
Przeczytane Mam w domu

także czytałam baardzo dawno ale pamiętam że mi się podobała:)

| link |
@Salama
2009-06-14
10 /10
Przeczytane

Magiczna. Wciągająca. Oryginalna. Polecam!

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Można być przekonanym, że czegoś się pragnie – może latami – dopóki się wie, że pragnienie jest niemożliwe do spełnienia. Kiedy jednak człowiek staje nagle przed możliwością, że marzenie nabie...”
#
“Być mądrym to znaczyło wznieść się ponad radość i ból, ponad lęk i współczucie, ponad ambicję i urazę. Być mądrym to stać ponad wszelkimi rzeczami, niczego i nikogo nie nienawidzić i nie kocha...”
#
“Na świecie były tysiące odmian radości, ale w gruncie rzeczy wszystkie stanowiły jedną, radość kochania. Radować się i kochać to było jedno i to samo.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl