Niewybaczalne

Izabela Janiszewska
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 60 ocen kanapowiczów
Niewybaczalne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 60 ocen kanapowiczów

Opis

Zaginione dziecko, niewybaczalna zbrodnia i jedno kłamstwo, które zniszczy wszystko…

Trzyletni chłopiec puszcza rękę mamy i znika bez śladu w domu towarowym. Wkrótce potem śledczy odnajdują na pobliskich łąkach trzy ofiary pewnej przerażającej zbrodni. Odkrycie to paraliżuje miejscową społeczność. Narasta nieufność i panika, a jednocześnie ktoś bardzo stara się, by prawda o morderstwie nie ujrzała światła dziennego.

Dwadzieścia pięć lat później Zuzannę budzi pukanie do drzwi. Na progu zastaje policjantów, którzy informują ją o śmierci ojca. Niebawem okazuje się, że cała przeszłość kobiety została zafałszowana. By zrozumieć tragedię sprzed lat i raz na zawsze przerwać zmowę milczenia, Zuzanna musi udać się w podróż tam, gdzie zaczęła się ta lawina kłamstw.

Jedno kłamstwo wystarczy, by zacząć wątpić we wszystkie prawdy.
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 978-83-66981-06-5, 9788366981065
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Stron: 416
dodana przez: Vernau

Autor

Izabela Janiszewska Izabela Janiszewska Dziennikarka prasowa i telewizyjna, przez wiele lat pracowała dla cenionych stacji i magazynów, gdzie przygotowywała reportaże, teksty psychologiczne i rozmowy. Autorka programów reportażowych i talk-show, a także recenzentka scenariuszy filmowych. ...

Pozostałe książki:

Wrzask Histeria Awers Amok Apartament
Wszystkie książki Izabela Janiszewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

“Niewybaczalne” - nowa twarz Izabeli Janiszewskiej

WYBÓR REDAKCJI
7.10.2021

“Niewybaczalne” odsłania przed czytelnikiem nową twarz Izabeli Janiszewskiej. Jest świadectwem unikalnego genu empatii, który nosi w sobie pisarka. Jakikolwiek stan emocjonalny bierze na tapet, czytelnik fizycznie go współodczuwa. Czeka Was podróż pełna bólu, napięcia, skrywanych tajemnic i głębokiego zamyślenia. Thriller w wydaniu Janiszewski... Recenzja książki Niewybaczalne

Prawda i fałsz.

19.01.2022

Jest to moje pierwsze spotkanie z panią Izabelą Janiszewską. Jakoś nie mogłam się wcześniej zabrać do czytania jej książek. Z tą pozycją było zupełnie inaczej. Ta okładka tak do mnie przemówiła zapraszająco, że nie mogłam się jej oprzeć. Dodatkową zachętą było polecenie mojej córki abym koniecznie przeczytała te książkę. I naprawdę nie żałuję tej ... Recenzja książki Niewybaczalne

@maciejek7@maciejek7 × 29

Tajemnica małego miasteczka.

21.01.2022

Początek książki bardzo mnie zaintrygował. Zaginięcie małego trzyletniego chłopca z pełnego ludzi domu handlowego oraz tragiczna śmierć kobiety w podejrzanych okolicznościach, dodatkowo uznanej za zmarłą przed dwudziestu laty, zachęciła mnie do dalszego czytania. Później intryga goni intrygę, jest wielu podejrzanych i kilka tropów. Jednak społeczn... Recenzja książki Niewybaczalne

@Malwi@Malwi × 15

Kilka uwag na temat (dobrego) warsztatu pisarskiego pani Janiszewskiej :)

12.12.2021

Izabela Janiszewska ma bardzo dobry warsztat pisarski. To jest taki najbardziej podstawowy wniosek, który można wyciągnąć z lektury tej powieści. Całość czyta się przyjemnie, z zainteresowaniem, lektura wciąga i daje czytelnikowi bardzo wiele satysfakcji. I rozpoczynam tę recenzję od takiego właśnie stwierdzenia nie przez przypadek. Otóż po tym, g... Recenzja książki Niewybaczalne

BA
@Bartlox
× 9

Moja opinia o książce

Opinie

@Logana
2021-12-01
5 /10
Przeczytane

Niestety ta książka nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Nie lubię czytać o krzywdzie dzieci, a tu znalazłam brutalną zbrodnię i niewyobrażalne cierpienie ich rodzin, na którym skoncentrowana była fabuła. Każda postać przechodziła przez żałobę na swój własny sposób. Starałam się pominąć wstrząsającą tematykę książki, która chyba na każdym czytelniku zrobi drastyczne wrażenie, skoncentrować na zagadce z przeszłości i budowie postaci. Doszłam do przekonania, że powieść została przegadana.
Fabuła zbyt rozwleczona z powrzucanymi urywkami wydarzeń, czy przemyśleń bohaterów, które wskazują, że coś ukrywają, ale mnie te niedomówienia nawet nie potrafiły zaciekawić.

Powieść może i dobra, ale kompletnie nie dla mnie. Nie po to czytam książki, by wywołać stan depresyjny, a w tej nie doszukałam się żadnego pozytywnego aspektu.

× 29 | Komentarze (2) | link |
@maciejek7
2022-01-19
10 /10
Przeczytane z Biblioteki kryminał

Super! Trzyma w napięciu do samego końca, nie da jej się na długo odłożyć na potem.
Polecam, chociaż być może nie wszystkim się spodoba.

× 17 | Komentarze (1) | link |
@Malwi
2022-01-21
7 /10
Przeczytane

Powieść trafia do najmroczniejszych stron psychiki czytelnika. Dzieje się tak za sprawą bardzo mocnych obrazów ofiar, a także ich wieku. Dodatkowo, sprawne pióro pani Izabeli, pozwala poczuć emocje i uczucia osób pogrążonych w żałobie. Ich strach i obawy udzielają się tym którzy śledzą historię.

× 10 | link |
@coolturka104
2021-12-05
8 /10
Przeczytane

Izabela Janiszewska - to jedno z tych nazwisk, po które sięgam w ciemno, nie interesuje mnie okładka ani opis. Tylko magia nazwiska, marka sama w sobie.

Zuzanna dowiaduje się o śmierci ojca. Będąc w jego mieszkaniu, odkrywa stertę pożółkłych listów adresowanych do niej, których nigdy nie otrzymała. To dla niej ogromny szok, brała bowiem swego ojca za najbardziej prawdomównego człowieka na świecie.
Dwadzieścia pięć lat wcześniej znika trzyletni chłopiec, a mieszkańcy miasteczka przeżywają wstrząs na wieść o bestialskiej zbrodni. Tylko co ma to wspólnego z Zuzanną?

Przede wszystkim niezmiernie podobały mi się wiernie i szczegółowo oddane emocje targające bohaterami. Zabieg naprzemiennych perspektyw czasowych fajnie budował napięcie i karmił moją ciekawość. Potworna i poruszająca zbrodnia, wywołała łzy.
Im bardziej zagłębiałam się w meandrach fabuły, im bliżej poznawałam jej bohaterów, tym więcej pojawiało się w mej głowie teorii i spekulacji. Mimo wielu tajemnic do odkrycia wszystko zostało precyzyjnie dopracowane.
Powyższe elementy wraz z niebywałą lekkością pióra, sprawiły, że nic nie było w stanie oderwać mnie od lektury.
Ależ to było dobre... z ogromną niecierpliwością czekam na więcej!

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona Kryminału.

× 5 | link |
@Marcela
2022-01-30
8 /10
Przeczytane

Bardzo dobra powieść autorki. Pomimo ciężkiego dla mnie początku oraz wyzwania dla autorki po świetnej serii z Brunonem Wilczyńskim, pani Izabela doskonale się wybroniła. "Niewybaczalne" wciąga i poraża okrucieństwem, choć nie ma tu drastycznych scen. Poleca wszystkim.

× 4 | link |
@kryminal_na_talerzu
2022-01-17
8 /10

Książką „Niewybaczalne” Janiszewska przekonała mnie, że możliwe jest, że jej nazwisko już niedługo zyska własne stałe miejsce wśród najlepszych polskich pisarzy kryminalnych.

Ten tytuł określiłabym jak połączenie thrillera i kryminału. Jego fabuła rozdzielona jest na dwa czasy: rok 2015 oraz 1990. Zagadka aktualnych czasów wymusza odkrycie i rozwiązanie tej z przeszłości, która inspirowana jest po części historią prawdziwą. Ta pierwszą poznajemy oczami Zuzy, 30letniej dziennikarki ze skomplikowanym życiem prywatnym z jej perspektywy, czasy dawniejsze bardziej reportersko, nieskupiające się na tylko jednej postaci, co też wpływa na styl – rozdziały z Zuzą są bardziej nakierowane na jej przeżycia, ich obrazowe oddanie, a te drugie z kolei wydaje się, że na przedstawienie po kolei wydarzeń, choć i tu między wierszami możemy znaleźć naprawdę rewelacyjne portrety psychologiczne. Książka naszpikowana jest ogólnymi, uniwersalnymi spostrzeżeniami i tu kryje się moja jedna uwaga – po jakimś czasie było mi ich trochę za dużo. To jednak mała igła w stogu kryminału na wysokim poziomie. Janiszewska świetnie buduje napięcie, choć akcja toczy się niespiesznie, a zagadnienia jakie przed nami odkrywa są tak niejednoznaczne i trudne do osądzenia, że zostają w czytelniku na długo. Nie jest to książka idealna, ale niewiele jej do tego określenia brakuje. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć!

× 3 | link |
@ladypasja
2022-01-19
9 /10

Z jaką książką rozpoczęliście rok 2022?

U mnie „Niewybaczalne” autorstwa Izabeli Janiszewskiej i od razu Wam powiem… jakież to było wspaniałe spotkanie i jakie emocje.

Gdy traci się dziecko, małe dziecko, dla rodziców kończy się świat, a dla małej społeczności burzy się naturalny ład i porządek.

Gdy zostają odnalezione ciała trójki dzieci… pojawia się myśl, że świat się kończy, że taka sytuacja jest wbrew naturze, wbrew ustalonemu ładowi… jest z pewnością wynaturzeniem z zewnątrz.

Śledztwo mające na celu wyjaśnienie przerażającej zbrodni jest skazane na niepowodzenie, bo komuś bardzo zależy, by prawda nie ujrzała światła dziennego. Możliwości manipulacji dowodami są duże, a „ten obcy” musi zostać ukarany… bo kogoś trzeba oskarżyć i to szybko.

Dwadzieścia lat później do sprawy wraca Zuzanna, kobieta, którą kieruje zdecydowanie więcej niż dziennikarska ciekawość… Co odkryje? Czy sieć kłamstw, tkana przez te wszystkie lata, nie przysłoni prawdy o morderstwie? Czy znajdzie się choć jedna osoba, która wesprze kobietę w walce o prawdę? Czy poznanie trudnej przeszłości, pozwoli uporządkować teraźniejszość?

Gorąco polecam lekturę książki „Niewybaczalne”… tylko uważajcie zarwana noc murowana… ciekawe śledztwo, wnikliwa analiza ludzkiej natury, klimat małej społeczności i poruszanie się w niedopowiedzianej przestrzeni szarości… między złem a obłędem, między kłams...

× 2 | link |
EK
2022-06-03
7 /10
Przeczytane

Pogmatwana intryga, wiele wątków, podejrzanych bez liku, kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji, doskonała w roli lektorki Anna Dereszowska. Czytałam (słuchałam) z przyjemnością, a do połowy z dużym zainteresowaniem. Do chwili, gdy autorka zdradziła kilka drobnych szczegółów i już wiedziałam kto jest sprawcą. A szkoda. Doczytałam, żeby potwierdzić, że się nie mylę, ale już nie było tak ciekawie.
Za tę niedyskrecję i popsucie mi zabawy odejmuję jeden punkt.
Ofiarą w powieści jest dziecko (nie spoleruję, wiadomo o tym od początku). Po co o tym pisać, o takich okropieństwach, że dzieciom dzieje się krzywda? Kto lubi o tym czytać? Zabieram za to kolejny punkt.
A teraz zajmę się sobą. Skoro nie lubię dziecięcej krzywdy w powieściach, sprawia mi to dużą przykrość i skoro mam pretensję do autorki, że o tym pisze, to po co ja to czytam? To jest niewybaczalne. Dla mnie - minus dwa punkty.

× 2 | link |
MA
2022-02-18
Przeczytane

Wystarczy jedno kłamstwo, by zwątpić we wszystkie prawdy.

Trzyletni Kuba znika bez śladu w domu towarowym. Wkrótce śledczy odnajdują na pobliskich łąkach trzy ofiary przerażającej zbrodni. Mieszkańcy boją się o swoich bliskich. Jest też ktoś kto stara się, aby prawda nie ujrzała światła dziennego.

Dwadzieścia pięć lat później do drzwi Zuzanny pukają policjanci, którzy informują ją o śmierci ojca. Okazuje się, że cała przeszłość kobiety została zafałszowana. Postanawia ona wyruszyć do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło, aby zrozumieć tragedię sprzed lat i przerwać zmowę milczenia.

Każdy kto czytał książki tej autorki wie jak potrafi świetnie pisać. Jak potrafi zmanipulować czytelnika, wgnieść w fotel i dać strzała w brzuch.
"Niewybaczalne" to świetny thriller psychologiczny. Świetny pomysł na fabułę, bardzo ciekawy, zaskakujący, a jednocześnie przerażający. Umiejętności pisarskie autorki są na najwyższym poziomie. Jedna z niewielu, która potrafi tak świetnie przeplatać i lawirować wątkami, by na koniec połączyć je w całość.
To co idealnie wychodzi autorce to wzbudzić w czytelniku nie tylko zainteresowanie, ale dać mu odczuwać, że sam zbliża się do prawdy, sam odkrywa po szczególne karty. Jak już jesteśmy pewni zakończenia to dostajemy plaskacza i patrzymy z niedowierzaniem na zakończenie.
To lubię i takie książki chce czytać.
Wam polecam serdecznie.

× 1 | link |
@zaczytanaangie
2021-10-10
10 /10
Przeczytane

Są tacy autorzy, od których wymaga się więcej, dla których poprzeczka jest zawieszona znacznie wyżej, do czego zresztą sami doprowadzili swoją dotychczasową twórczością. Są takie książki, które żyją w czytelniku bez względu na to, ile czasu upłynęło od ich przeczytania.
Nie jestem fanką wielkich słów, więc jeśli określam coś mianem trylogii mojego życia, to nie ma w tym stwierdzeniu ani grama przesady. "Wrzask", "Histeria" i "Amok" wyryły się w mojej pamięci, sercu i czytelniczej świadomości, a ich autorka, Izabela Janiszewska, stała się dla mnie mistrzynią pióra. Wciąż szaleją we mnie emocje związane z zakończeniem niesamowitej historii Larysy Luboń i Brunona Wilczyńskiego, mam nadzieję, że nigdy nie opadną.
Na nową powieść Izy czekałam z ogromną niecierpliwością, ale i pewną obawą. Wydawało mi się, że w trylogii pokazała już cały wachlarz swoich możliwości, cały pisarski kunszt i bez wątpienia tak właśnie było, ale okazało się, że wcale nie osiadła na zasłużonych laurach, nie zaczęła powielać sprawdzonych i doskonałych schematów. Trudno porównywać thriller psychologiczny do serii kryminalnej, ale nawet na przestrzeni różnych gatunków można dostrzec ciągłą chęć rozwoju.
"Niewybaczalne" to książka, która rozszarpała mnie emocjonalnie. Choć czytam od lat, nigdy nie zdarzyło mi się odłożyć lektury, dlatego że przerosły mnie opisane w niej wydarzenia, a tym razem właśnie tak było. Przebrnęłam przez wiele brutalnych, ociekających krwią historii,...

| link |
@aniabex
2021-10-02
9 /10

"W życiu często zadajemy pytania, nie zdając sobie sprawy, że wcale nie chcemy usłyszeć odpowiedzi.”

Wyobraź sobie, piękny czerwcowy dzień który spędzasz z dzieckiem w domu handlowym na zakupach. Płacisz za coś, na sekundę spuszczasz trzymające się ciebie dziecko z oka… i po tej sekundzie nigdzie go nie ma. Widzisz tysiące twarzy, ale nie ma tej ukochanej. Z upływem czasu umysł szaleje, adrenalina buzuje, krew cię zalewa, bezradność paraliżuje, czarne myśli zadymiają duszę… a dziecka nie ma! Choć wyobrazić sobie, a przeżyć – do dwie zupełnie inne rzeczy, ciśnienie wzrasta na samą myśl takiego scenariusza. A „wszystko będzie dobrze” to w tej sytuacji jedynie pusty frazes, naiwne zaklęcie, pobożne życzenie prowadzące donikąd.
Tak zaczyna się ta książka – od tajemniczego zaginięcia 3-letniego Kubusia, roześmianego chłopca o błękitnych oczach i kręconych jasnych włosach, który podczas zakupów zniknął na zawsze z oczu swojej mamy.. Zmaterializowany koszmar senny z którego nie można się obudzić trwa.
Podczas zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań chłopca, w pobliskim lesie śledczy natrafiają na trzy ofiary przerażającej zbrodni..
I tu rzeczywistość mieszkańców miasta nieodwracalnie dzieli się na PRZEDTEM i POTEM.
25 lat później, Zuzanna, kobieta po przejściach – matka wychowująca swojego 4-letniego synka w systemie opieki naprzemiennej z byłym mężem, ze złamaną karierą zawodową, która w chwilach samotności karmi bezsennoś...

| link |
MA
2021-10-08
10 /10

“Niektórzy wierzą, że jeśli coś nas nie zabije, to nas wzmocni, ale to nieprawda. Czasem zdarzenia zostawiają nas przy życiu tylko po to, by uśmiercać nas latami. Dręczyć obrazami z przeszłości, dusić niedającym się strząsnąć poczuciu winy”.

“Niewybaczalne” to bardzo mocny thriller, który będzie miał premierę 13.10. Książka ma momentami duszny i ciężki klimat,a kłamstwa i niejasności wydarzeń sprzed lat przytłaczają czytelnika. Jednak najgorsza jest w tym wszystkim zbrodnia, bo dokonana na niewinnych ofiarach...
Dwadzieścia pięć lat temu w domu towarowym ginie chłopiec, kilka godzin później w lesie zostają odnalezione trzy ofiary. Ten dzień na zawsze zmienia życie mieszkańców... w śledztwie pojawia się wiele nieścisłości, a sprawa ponownie wypływa po tajemniczym samobójstwie kobiety. W tym samym czasie Zuzanna dowiaduje się o śmierci o ojca i odkrywa mroczną przeszłość. Musi wrócić do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło...
Jak widzicie po opisie, na początku książki wydarza się wiele, dowiadujemy się o wielu śmierciach i tragediach, ale to nie oznacza, że później akcja zwalnia. Im więcej faktów wychodzi na jaw, tym mniej wiemy, a prawda ukryta jest dużo głębiej niż można przypuszczać. Akcja toczy się w teraźniejszości, gdzie Zuzanna prowadzi swoje własne śledztwo i dwadzieścia pięć lat temu, gdy śledzimy krok po kroku jak doszło do zaginięcia chłopca i jak prowadzone było dochodzenie.
Dla mnie książka była bardzo e...

| link |
ZA
2021-10-13
10 /10
Przeczytane

Królowa powróciła! W tych dwóch słowach mógłbym najprościej streścić najnowszą książkę autorstwa Izabeli Janiszewskiej i nie byłoby w tym ani krzty przesady, bowiem „Niewybaczalne” to thriller psychologiczny o przerażającej sile autodestrukcji człowieczeństwa.

Książka niesie ze sobą rzadko spotykane, tak ogromne pokłady rozmaitych emocji, które w trakcie czytania wdzierały się w najodleglejsze zakamarki mojego serducha, zmuszając do przeżywania uczuć, o które właściwie mało kto mnie w ogóle podejrzewa. Jej fabuła to eksplodujący ładunek emocjonalny, ukazujący człowieka którego wewnętrzna brzydota jest zwyczajnie odrażająca. To przerażająca historia niewyobrażalnego cierpienia, z którym nigdy nie powinien się mierzyć żaden z rodziców.

„Niewybaczalne” to po prostu fantastyczna książka, na którą składa się wiele czynników. Najważniejszym z nich w mojej opinii jest absolutnie rewelacyjny warsztat pisarki autorki- genialnie opowiedziana historia za pomocą przyjemnych dla oczu słów pomimo ich ciężaru, nie miałaby prawa przyjąć się tak dobrze, gdyby nie była właściwie utorowana. Dołożyć do tego należy oczywiście wagę emocjonalną książki, a ta przecież jest z tych najcięższych zarówno do opowiedzenia, jak i do przetrawienia przez czytelnika. Świetnego dzieła dopełniają rewelacyjnie skonstruowani bohaterowie, z którymi niejednokrotnie utożsamiałem się pomimo ciążącym im podjętym decyzjom. Wszystko to sprawiło, że w tym przypadku miałem do c...

| link |
M_
2021-10-13
8 /10

Dziś przychodzę do Was z najnowszą książka @izabelajaniszewska.autorka „Niewybaczalne”
która swoją premierę ma już jutro!

Od początku autorka serwuje nam historię z przerażającym scenariuszem! Scenariusz, który dla każdego rodzica byłby najgorszym koszmarem. I wiem, że historie z uprowadzonym dziećmi powielają się, a z czasem w fabule stają się banalne, schematyczne, przewidywalne. Tutaj tego nie znajdziecie! Znajdziecie historię tak realną, tak mocną, że będziecie czytali, a wręcz pochłaniało strona po stronie z dreszczykiem emocji, ale i ogromnego zainteresowania.
Moim zdaniem to kolejny doskonały thriller tego roku, który ukazał się nakładem @czwartastronakryminalu
Konkretny, mocny i warty uwagi!

Jakub Babicz, trzyletni chłopczyk przebywający na zakupach z matką w pewnym momencie oddała się, a jego poszukiwania w ogromnym domu towarowym nie przynoszą pozytywnych rezultatów. Poszukiwania chłopca przenoszą się na całą najbliższą okolicę, w działaniach biorą udział nie tylko śledczy, ale także rodzina i sąsiedzi zaginionego chłopca. Kiedy śledczy natrafiają na trzy zmasakrowane ciała, mieszkańcy wstrzymują oddech, a życie w miasteczku zamiera. Kto mógł dopuścić się tak okrutnej zbrodni?! Miejscowy czy raczej ktoś przejeżdżający? Pewne jest, że sprawa ta od początku budzi wątpliwości...

| link |
@Marguerita
2021-10-13
10 /10
Przeczytane

Po wspaniałym debiucie jakim był „Wrzask” wiedziałam już, że sięgnę po każdą książkę, którą Izabela Janiszewska napisze. Autorka w swoich historiach pobudza nasze emocje do tego stopnia, że odczuwamy je razem z bohaterami. Tym razem nie było inaczej.

Po śmierci swojego ojca Zuzanna odkrywa, że jej życie nie jest takim, jakim się wydawało. Tajemnica jaką skrywał jej ojciec ujrzała światło dzienne, więc Zuza jak na dziennikarkę przystało wyruszyła w podróż do poznania swojej przeszłości. Jak się okazuje związana jest ona z brutalnym morderstwem trzech chłopców sprzed 25 lat.

Jak zginęli Ci chłopcy? Kto był, aż takim potworem, żeby zamordować małe dzieci, które dopiero poznają świat? I co te zabójstwa mają wspólnego z Zuzanną?
Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po najnowszą książkę Izabeli Janiszewskiej pt. „Niewybaczalne”.

Ja mogę Was jedynie zapewnić, że nie zapomnicie o tej książce na długo. To bardzo mocna i przerażająca historia, która jest jednym z najczarniejszych scenariuszy każdego rodzica. Większość lektur tego typu jest schematyczna i banalna, ale ta do nich nie należy. Janiszewska powolutku zdradzała nam tajemnice, które prowadziły nas ku rozwiązaniu umiejętnie budując napięcie i wzbudzając strach w czytelniku. Fantastycznie wykreowani pod względem psychologicznym bohaterowie sprawili, że od książki nie można było się oderwać. Czytając, myślałam, że domyśliłam się zakończ...

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Wydaje nam się, że jeśli zrobimy co należy, poczujemy się lepiej, ale wcale nie musi tak być. Czasami zamiast ulgi przychodzi niepokój. A na miejscu pewności pojawi się wątpliwość. Tak jakby t...”
× 2
#
“Czasami niewiedza bywa błogosławieństwem. Gdy nie wiesz, boli mniej. A może tylko inaczej ?”
× 3
#
“Mój ojciec zawsze powtarzał, że prawda daje nam szansę, a kłamstwo nie zostawia nam wyboru. Przez całe życie wierzyłam w te słowa. Do dnia, w którym mnie oszukał.”
× 2
#
“Gracz stojący za pulpitem potrzebował chwili, by zrozumieć, że właśnie stracił wszystko, co do tej pory udało mu się zdobyć. Zapłacił podatek od naiwności, od infantylnej wiary w to, że w życi...”
× 1
#
“Jeszcze do niedawna wydawało mu się, że świat nie zawsze jest do końca sprawiedliwy i nie zawsze wynagradza uczciwość, a teraz był o tym przekonany. Rzeczywistość składała się z ofiar i drapie...”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl