Apartament

Izabela Janiszewska
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 67 ocen kanapowiczów
Apartament
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 67 ocen kanapowiczów

Opis

W tak idealnym miejscu nawet zbrodnie muszą być doskonałe.
Wszystkie małżeństwa mają swoje tajemnice. Lecz tylko niektóre z nich są równie wstrząsające.

Nina i Tomasz Engelowie przyjeżdżają do luksusowego hotelu w Karkonoszach na upragniony weekend. Kurort zdaje się wymarzonym miejscem na odpoczynek, do czasu gdy Nina znika bez śladu. Jakby rozpłynęła się w powietrzu…

Zrozpaczony Tomasz próbuje dotrzeć do prawdy, ale szybko przekonuje się, że ta ma wiele odcieni, a wersje wydarzeń poszczególnych świadków znacząco różnią się od tej pamiętanej przez mężczyznę. Komu zaufa, nie będąc pewnym, czy może wierzyć samemu sobie?

„Apartament” to klimatyczny thriller psychologiczny o bólu, który nie ustaje, i krzywdach, których echo słychać nawet po latach.
Data wydania: 2022-06-15
ISBN: 978-83-67324-03-8, 9788367324038
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 360
dodana przez: Vernau

Autor

Izabela Janiszewska Izabela Janiszewska
Urodzona w 1983 roku w Polsce
Dziennikarka prasowa i telewizyjna, przez wiele lat pracowała dla cenionych stacji i magazynów, gdzie przygotowywała reportaże, teksty psychologiczne i rozmowy. Autorka programów reportażowych i talk-show, a także recenzentka scenariuszy filmowych. ...

Pozostałe książki:

Wrzask Niewybaczalne Histeria Apartament Ludzie z mgły Amok W szponach Awers
Wszystkie książki Izabela Janiszewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cienka linia

WYBÓR REDAKCJI
27.06.2022

„Najgorsze nie jest okłamywanie innych, ale samego siebie” Trudno sobie wyobrazić taką sytuację, że przyjeżdżamy na wymarzony urlop z ukochanym partnerem, który tuż po przyjeździe znika, jakby rozpłynął się w powietrzu. Nikt nic nie widział, nie słyszał, mało tego podobno przyjechaliśmy tu sami. Nie mamy dowodu na to, że faktycznie było inaczej. ... Recenzja książki Apartament

@gala26@gala26 × 31

Miało być tak pięknie...

26.07.2022

"Apartament" Izabeli Janiszewskiej to bardzo mroczny thriller, w którym narratorem i jednocześnie głównym bohaterem jest Tomasz Engel, mąż zaginionej Niny. Dzięki spojrzeniu na historię z perspektywy pierwszoosobowej wiemy tyle ile wie Tomasz i jednocześnie wraz z nim możemy odkrywać zagadkę tajemniczego zniknięcia. Kochające się małżeństwo posta... Recenzja książki Apartament

@Malwi@Malwi × 24

Fight club po polsku

20.09.2022

Zaliczam się do grona fanów pióra Izabeli Janiszewskiej. Jakiś czas temu przekonała mnie swoją trylogią, że warto dawać szansę polskim kryminałom i wielokrotnie polecałem ludziom lekturę „@Link”, „@Link” i „@Link”. Przede wszystkim za niebanalne pomysły i wykreowanie głównych postaci, które wyjątkowo polubiłem, wiedząc, że one prawdopodobnie nie p... Recenzja książki Apartament

@atypowy@atypowy × 12

Według planu

4.07.2022

Czasem jest tak, że czytając jakąś powieść ma się wrażenie, że autor lub autorka mieli jakiś ogólny plan, czy może raczej po prostu pomysł na rozwiązanie akcji i potem pisząc bardzo, ale to bardzo zależało mi, by się ów pomysł udało zrealizować. Że wszystko podporządkowali owemu swojemu pomysłowi. No to "Apartament" jest właśnie ten wypadek :) Aż ... Recenzja książki Apartament

@Bartlox@Bartlox × 11

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Betsy59
2022-12-08
6 /10
Przeczytane

Całkiem niezły thriller psychologiczny. Gęsty od emocji i zagadek, nastrojowy, z suspensem. Wciąga, niepokoi i nie pozwala się oderwać. Wprawdzie pomysł nie jest nowy i opisy cierpień bohatera są miejscami zbyt monotonne i męczące, co skłoniło mnie, żeby je pomijać lecz i tak czyta się z zainteresowaniem.

× 16 | Komentarze (2) | link |
@Siostra_Kopciuszka
2023-06-04
7 /10
Przeczytane 📘 Jedynki 📚Bieżące :)

"Wszelkie zło pochodzi ze strachu" - Anthony de Mello

Podobało mi się, nawet bardzo, dużo bardziej niż debiutancki tryptyk tej autorki. Widać mocną inspirację Kingiem i jego "Lśnieniem", nawet ta pozycja jest wspomniana w "Apartamencie", ale nie przeszkodziło to w moim odbiorze tej historii.

Od pewnego momentu można się domyślić, o co chodzi i co jest grane, ale to też nie przeszkadza. Przynajmniej mnie nie przeszkadzało. Moim zdaniem, autorka powinna swoje historie zamykać w jednym tomie, bo te wychodzą jej zdecydowanie lepiej.

A tak poza wszystkim, jak byście się czuli gdyby WSZYSCY wmawiali wam, że czegoś nie było, a wy wiecie, że było, albo odwrotnie. Coś gdzieś kiedyś się wydarzyło, a wy nie macie o tym zielonego pojęcia??

Zauważyłam też pewną prawidłowość w książkach pani Izabeli. Pokazują one, w różnych konfiguracjach i przypadkach, co "wyrasta" z dzieci maltretowanych w dzieciństwie. Z czym muszą się borykać, potem w dorosłym życiu...

× 15 | Komentarze (1) | link |
@Marcela
2022-10-29
8 /10
Przeczytane

Bardzo dobra powieść autorki. Świetny thriller psychologiczny, który daje do myślenia. Trudno się od niego oderwać. Pani Janiszewska nie zawodzi. Polecam bardzo serdecznie.

× 5 | link |
@aniabex
2022-06-17
8 /10

„Wszyscy mamy wspomnienia, do których nie lubimy wracać. Są jak niebezpieczne, dzikie zwierzęta, dlatego spychamy je do głębokiej i ciemnej piwnicy, byle tylko nie rzuciły się nam do gardeł. Problem z nimi jest jednak taki, że nawet jeśli uda nam się je wyprzeć i ukryć w prywatnej czarnej skrzynce, do której celowo zgubimy klucz, one nadal tam będą. I pewnego dnia wrócą, by o sobie przypomnieć”.

Nina i Tomasz Engelowie to małżeństwo z niewielkim, bo 2-letnim stażem. Para jak z obrazka. 15 lat różnicy w ogóle nie przeszkadza im w celebrowaniu uczucia, które ich spotkało.

Pewnego dnia udają się na zaplanowany urlop do luksusowego hotelu w Karkonoszach. Urokliwy apartament master suite w hotelu Wichrowe Wzgórza miał stanowić gwarancję udanej, romantycznej randki małżonków. Do tego za oknem pejzaż jak z pocztówki. Nic, tylko odpoczywać i cieszyć się sobą. Wszystko układa się bajecznie, do czasu, gdy Nina znika z hotelowego pokoju.. A Tomasz nigdzie nie może jej znaleźć..

Początkowo jedynie lekko zaniepokojony mężczyzna zaczyna odczuwać niewielkie napięcie, irytację.. Gdy sytuacja zaje się sama nie rozwiązywać, Tomasz popada w rozpacz. Zniknięcie kobiety jego życia rozpoczyna ciąg zdarzeń odsłaniających wstrząsającą prawdę..

Sprawy nie ułatwia fakt, że wersje wydarzeń poszczególnych świadków znacząco różnią się od tej pamiętanej przez Tomasza. Mężczyzna ze ściśniętym niepokojem żołądkiem, podskórn...

× 1 | link |
@book_matula
2022-06-19
10 /10
Przeczytane

Kilka dni temu swoją premierę miała najnowsza książka autorki, czyli „Apartament” który przyznam szczerze skradł moje serce do takiego stopnia, że książkę czytałam dwa razy! Rozumiecie? Dwa razy! To jest nienormalne w moim wykonaniu, bo z łatwością na palcach jednej ręki policzę, ile jest takich książek, które czytałam dwa razy. Proszę mi wierzyć autorką zyskała renomę dzięki serii „Larysa Luboń i Bruno Wilczyński, której chyba nie trzeba przestawiać.

Jeżeli jesteś fanem thrillera psychologicznego, to zapraszam z całego serca, bo będzie się działo, a mianowicie za sprawą tajemniczego zniknięcia Niny. Tutaj nie będę opisywała co i jak, bo tego jest pełno w internecie więc zapraszam do opisu wydawcy. Nie wiem, jak u was, ale poza głębina czarnego jeziora, gdzie stoję na środku i wiem, że pod tafla wody jest coś moim kolejnym koszmarem jest stracenie kogoś bliskiego lub bycie w świecie, w którym nic, co myślałam, że jest normalne takowe nie jest. Dlaczego o tym pisze, ponieważ nasz Tomasz znajdzie się właśnie w takiej sytuacji, ale przez co przeszedł to głowa mała i teraz do was należy odgadnięcie, kto ma rację.

Mam pytanie do was?? Czy jesteś w stanie wybaczyć krzywdy, jakie doznałeś, będąc dzieckiem? Czy może jesteś osoba, która latami pielęgnuje krzywdę, myśląc, że przyjdzie taki dzień, w którym sprawiedliwość dosięgnie każdego winnego własnych krzywd? Przyznam się, że sama nie wiem, co zrobiłabym, lecz wszystko (tu mam na myśli uc...

× 1 | link |
@zaczytanaangie
2022-06-07
10 /10
Przeczytane

Niektóre książki poruszają bardziej, bo trafiają w te najczulsze struny naszych osobowości albo dlatego że czytamy je w wyjątkowym momencie naszego życia. Są autorzy, z którymi czujemy niepowtarzalną więź w oparciu o słowa zapisane przez nich a interpretowane przez nas. Może czasami dopatrujemy się nawet między wierszami czegoś, czego wcale tam nie ma, choć pasowałoby do naszej wizji danej historii, bo tak wynika z naszych doświadczeń. To wszystko magia literatury, a jedną z najbliższych memu sercu czarodziejek jest Izabela Janiszewska.
Dłońmi drżącymi z podekscytowania sięgnęłam po "Apartament", wierząc, że odnajdę w sobie klucz do jego drzwi, bo nie były one otwarte na oścież. Na początku trochę popodglądałam przez okno, potem w końcu wślizgnęłam się do środka i cierpliwie czekałam aż będzie mi dane zobaczyć kolejne pomieszczenia.
To nie jest powieść, przez którą się płynie, to raczej ona wpływa na czytelnika. Mnie ciągle skłaniała do refleksji, dawno nie zaznaczyłam aż tylu fragmentów wartych zapamiętania, często moje myśli uciekały od fabuły i krążyły wokół wielu trudnych tematów, jakie Iza zdecydowała się podjąć. To prawdziwa sztuka tak skonstruować książkę, by pozwolić czytelnikowi ją przeżyć bez przerywania lektury, budować napięcie tak, by można było stopniowo się z nim oswajać, a jednocześnie płynnie prowadzić akcję.
Dlaczego nie piszę o treści "Apartamentu"? Bo w opisie zostało zawarte wszystko, co powinniście wiedzieć zanim zanurzycie się w tej his...

× 1 | link |
@kilka_slow_o_ksiazkach
2022-09-28
6 /10
Przeczytane

„Najgorsze nie jest okłamywanie innych, ale samego siebie”.

Znany pisarz Tomasz Engel wyjeżdża razem z żoną Niną na kilka dni do hotelu w Karkonoszach. Luksusowy hotel oraz piękne widoki sprawiają, że jest to idealne miejsce na wymarzony odpoczynek. Jednak małżonkom nie jest dane cieszyć się spokojem w tym idealnym miejscu. Wszystko jest dobrze do czasu gdy Nina nagle znika bez śladu… Zdezorientowany Tomasz szuka kobiety w całym hotelu i okolicy. Jednak nikt nie potrafi mu pomóc, okazuje się, że obsługa hotelowa ani goście nie widzieli Niny. Zrozpaczony mężczyzna szuka kobiety na własną rękę. „Pomaga mu” tylko Wiktor Abart, który swoim zachowaniem przypomina samego diabła.

Czy Tomaszowi uda się odnaleźć żonę? Jakie tajemnice z przeszłości wyjdą na jaw? Czy Tomasz może komuś zaufać?

Jeżeli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania to sięgnijcie po książkę i przekonajcie się sami.

„Apartament” to mocny thriller psychologiczny o bólu i krzywdach, które nie przemijają nawet po latach. Książka napisana jest z perspektywy Tomasza, jednak w książce pojawiają się także fragmenty z pamiętnika Niny. Główny bohater mimo trudnej przeszłości próbuje odnaleźć się w rzeczywistości. Wydaje się, że uporał się z bólem po śmierci pierwszej żony, napisał książkę a kiedy spotkał Ninę jego życie zaczęło układać się na nowo. Jednak pewne wydarzenia z przeszłości nie mogą być zapomniane. Cały czas wpływają one na ż...

× 1 | link |
MA
@mamakawaiksiazki
2022-06-21
8 /10

"Problem w tym, że obietnice, które składamy sami sobie, to również te, które najczęściej łamiemy".


"Apartament" o thriller psychologiczny na bardzo wysokim poziomie.Napisany z pasją,intrygujący,poruszający bolące tematy,zagmatwany do granic możliwości i piekielnie wciągający.
O fabule wspomnę jedynie tyle,że małżeństwo-Nina i Tomasz-wybierają się do luksusowego hotelu by spędzić tam urlop.Nina znika bez śladu,a zdesperowany mąż próbuje ją odszukać.Prawda jest ciężka do ustalenia i zdaje się,że każdy ma nieco inny punkt widzenia jeśli chodzi o zaginięcie kobiety.
"Apartament" to taki thriller,że im więcej przeczytamy,tym mniej wiemy.Dużym atutem jest pamiętnik Niny,dzięki któremu także lepiej poznajemy ją i małżeńskie relacje tej pary.Postać Tomasza jest genialnie stworzona-ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami tworzy postać,którą czasami lubimy,czasami nie,współczujemy i kibicujemy jednocześnie.Raz rozumiemy bardzo dobrze,raz wcale.Świetny rys psychologiczny i zachowania męża po zaginięciu żony.Bardzo autentyczny,a jednocześnie zagmatwany charakter.

Mimo swojej nieprzewidywalności i misternie utkanej intrygi przejrzałam jedną postać i część zakończenia.I co najlepsze-zupełnie nie odebrało mi to przyjemności z czytania i zadowolenia z finału.Książka składa się z tylu splecionych ze sobą nitek,że choćbyś rozplątał jedną,pozostaje cała masą niewiadomych i zaskoczeń.To nie jest prosta książka,prosta fabuła czy bohaterowie.Z k...

× 1 | link |
@czytanie.na.platanie
2022-06-09
8 /10
Przeczytane Przeczytane 2022 Posiadam

Autorka ponownie zachwyca! W najnowszym thrillerze psychologicznym „Apartament” zdziera maski, które przywdziewamy, by obnażyć ogrom zła drzemiącego gdzieś w nas. Wydobyć na powierzchnię ukryte w zakamarkach umysłu, zepchnięte w odmęty niepamięci nasze prawdziwe „ja”. I czyni to po mistrzowsku sięgając głębiej i głębiej w ludzką psychikę.

"Możemy zapomnieć o przeszłości, ale ona nigdy nie zapomina o nas"

Tu bieżące wydarzenia, związane z zaginięciem kobiety w hotelu nakręcające spiralę niepokoju i obłędu, są jedynie preludium do tego, co rozgrywa się na drugim planie. Granica pomiędzy rzeczywistością a urojeniem jest ulotna niczym puch, a tajemnice, które wychodzą na jaw pokazują, że "można patrzeć na kogoś codziennie i wcale go nie widzieć".

Udziela nam się narastająca z każdą chwilą panika mężczyzny poszukującego żony, traktowanego przez obsługę z pobłażaniem, zbywanego niczym natrętna mucha. Tylko czy wierzymy w jego wersję zdarzeń? Czy może i w naszych oczach jest jedynie człowiekiem pielęgnującym swoje urojenia? Sytuacji nie łagodzi namolność nieznajomego, który chcąc zainteresować wypalonego pisarza swoją makabryczną opowieścią wzbudza w nim skrajne emocje i przywołuje bolesne wspomnienia z dzieciństwa.

Pierwsza część historii nasunęła mi na myśl klimatyczny film z Jodie Foster „Plan lotu”, gdzie wszyscy próbowali wmówić matce, że ma urojenia twierdząc, że wsiadła do samolotu wraz z córką. Czy tak będzie i w tym przypadku? A może...

× 1 | link |
@kejsikej_czyta
2022-09-27
8 /10
Przeczytane 2022

Długo zabierałam się do przeczytania "Apartamentu" Pani Izabeli. Okazało się, że to świetny, trzymający w napięciu thriller psychologiczny, który potrafi wprowadzić w obłęd, dzięki czemu trzeba go przeczytać.

Do luksusowego hotelu w Karkonoszach na weekend wybiera się pewne małżeństwo - Nina i Tomasz Engelowie. Chcą zregenerować siły i pobyć tylko ze sobą. Wszystkie jednak plany pękają jak bańka mydlana, gdy Tomasz zauważa, że jego żona nagle rozpływa się w powietrzu. Mężczyzna czuje, że ktoś porwał jego żonę, bo rozpoznano w nim pisarza, który parę lat temu stracił żonę. Tomasz rozpoczyna poszukiwania swojej ukochanej. Jak się okazuje wszyscy są jakby w zmowie przeciwko niemu. Pracownicy hotelu, goście, a nawet policja. Jedynym człowiekiem, który chce mu pomóc jest tajemniczy Wiktor Abart.

"Apartament" to kolejna świetna książka Janiszewskiej. To historia, która w zasadzie czyta się sama. Akcja trzyma w napięciu od samego początku do końca. Mamy tutaj dobrze wykreowane postacie. Zwłaszcza ich portrety psychologiczne. Historia przedstawiona przez Panią Izę jest po prostu genialna. Obłęd, niemoc, ból są tutaj mocno odczuwalne. Tak samo jak i wyrządzone przed laty krzywdy, które odkrywamy wraz z głównym bohaterem. Książka jest niestety przewidywalna i bardzo szybko można dojść do prawdy. Jednak nie zepsuło mi to odbioru. Mocno skupiłam się na obłędzie, który towarzyszył Tomaszowi, jak i na jego przeszłości i krzywdach, które były wtedy obecne w jego życiu...

× 1 | link |
@krukrenata
2023-03-22

Powieść uświadamia nam, że zło czai się wszędzie, a psychopaci żyją tuż obok. Nigdy do końca nie będziemy pewni, kto z naszego otoczenia nakłada maskę, kto jest bliski paranoi, a kto wywrze na nas toksyczny wpływ…

Nina i Tomasz są szczęśliwym małżeństwem. Wyjeżdżają w Karkonosze, w przepiękne miejsce nad zalewem Modrzewiówka, aby pobyć razem, odpocząć od pracy i codziennych obowiązków, nacieszyć się sobą. Hotel okazuje się wspaniałym miejscem, a apartament master suite spełnia wszystkie oczekiwania…

Niestety już na drugi dzień po przyjeździe, okazuje się, że kobieta znika i co gorsze – nikt jej nie widział… Tomasz w panice rozpoczyna poszukiwania, wypytuje z determinacją obsługę hotelu, miota się, próbując odgadnąć, co jest przyczyną zniknięcia żony – nieszczęśliwy wypadek, porwanie czy może tuszowanie jakiegoś przestępstwa? Zupełnie nie pamięta, co wydarzyło się w apartamencie! Odnosi wrażenie, że wszyscy knują przeciwko niemu, czuje się coraz bardziej osaczony. Towarzyszy mu i doradza poznany w hotelowym barze mężczyzna, który jest wprawdzie męcząco egocentryczny i arogancki, ale którego pewność siebie jest jednocześnie wsparciem i motywatorem działania. Tomasz jest zdeterminowany, nikomu nie ufa i ostatecznie zgłasza zaginięcie żony na policję…

Lekturze powieści towarzyszy trochę upiorna, lepka atmosfera niepokoju. Osnuwa ona czytelnika, sprawia, że skórę oblepia pot, a na ciele pojawia się gęsia skór...

× 1 | link |
@bogusiazieba80
2022-10-18
8 /10
Przeczytane

Dobry wieczór #książkoholicy 😘

Dzisiaj parę słów o książce "Apartament " @izabelajaniszewska.autorka

Znacie książki autorki ? Ja mam wszystkie na półce i bardzo mnie one wciągają .

Małżeństwo udaje się na weekend w Karkonosze by odpocząć i pobyć razem . Nina znika pierwszej nocy , jak sobie poradzi z tą niespodziewaną sytuacją Tomasz ? Na kogo będzie mógł liczyć wśród pracowników hotelu i jego gości ? Czy poda ktoś pomocną dłoń lub informację?

Nawet jeśli myślicie , że wiecie już wszystko po przeczytaniu kilkudziesięciu stron to jesteście w błędzie .Książka , która może i szybko poda rozwiązanie , ale na pewno nie pozwoli wam się szybko odłożyć i o sobie zapomnieć . Możecie być pewni , że Izabela Janiszewska wprowadzi was na rollercoaster wrażeń i akcji . Znajdziemy w książce wątek stręczyciela i ofiary . Dowiemy się jak może działać psychika takich osób . Czy stręczyciel może zmienić siebie i swoje zachowanie ? Czy ofiara może przebaczyć , a może zechce szukać zemsty ? Psychika ludzka ma nieograniczone możliwości .

Gorąco wam polecam przeczytać .

Za książkę dziękuję @czwartastrona ❤️

#czwartastrona #czwartastronakryminału #izabelajaniszewska #apartament #polecamautorkę #polecamksiążkę #półrokupopolsku @gora.ksiazek #zaczytanewariatki @recenzje_wiewiooory @emilazaczytana #czytamzsuspens #wakacjezdreszczykiem @mania_czytania_ @gabriela_setla_ #bookstagram #bookstagrampl #czytamwszedzie #mroczniezpauliną @aryia...

× 1 | link |
ME
@menia71
2024-04-29
8 /10
Przeczytane

"Najgorsze nie jest okłamywanie innych tylko samego siebie." - to zdanie pojawiło się w Prologu.

W Karkonosze, do Hotelu Wichrowe Wzgórza nad Zalewem Modrzewiówka wybrali się Tomasz Engel z żoną Niną. Jego nocne wyjście do baru zaowocowało spotkaniem z pewnym mężczyzną i dziwną, złożoną przez niego propozycją a następny dzień w apartamencie szokiem i niedowierzaniem, bo żona zniknęła. Tak, jakby wcale jej tu nie było.
Mąż rozpoczął poszukiwania.

Narratorem tej opowieści jest pisarz (w impasie twórczym) i wykładowca szkoły teatralnej. Historię poznajemy też z Pamiętnika Niny. "Po nitce do kłębka".
Tak można streścić to, co się dzieje w tej książce, gdzie nikt i nic nie są takie, jakimi się wydają.
Wraz z bohaterem odkrywałam nieznane i układałam to w całość. Dopełnieniem jest również opowieść Wiktora, niezwykle kontrowersyjna.
"Ja tylko pozwoliłem komuś umrzeć."

"Przeszłość zawsze nas dogoni, choćbyśmy nie wiem jak szybko biegali."

To dopracowany w każdym szczególe thriller psychologiczny z bardzo okrojonym miejscem akcji. Przyczynę opisanych wydarzeń łączyła przeszłość i teraźniejszość głównego bohatera.
Finał okazał się ...

Kolejna bardzo dobra książka autorki.

× 1 | link |
@aellirenn
2022-08-17
2 /10
Przeczytane

Nina i Tomasz Engelowie przyjeżdzają do hotelu w Karkonoszach na weekend. Nina znika bez śladu już następnego dnia.

Ja już chyba przeczytałam zbyt wiele thrillerów, co sprawia, że trudniej mnie zaskoczyć. Obiektywnie to nie jest zła książka, ale wszystkie książki oceniam subiektywnie, więc i z tą postąpię podobnie.

Niestety do bólu przewidywalna. Od początku wiedziałam o co chodzi i zabrakło mi napięcia. Było monotonnie i nudnawo. Temat wplątany na koniec kompletnie z czapy - pasował w jakiś sposób, ale nie zrobił wrażenia, bo wcześniej zabrakło do tego nawiązań.

Mnie się nie podobało, ale warto przeczytać i sprawdzić samemu. W końcu ile książek, tyle opinii 🙃

× 1 | link |
@z_ksiazka_w_plecaku
2022-07-20
10 /10

„Apartament” to wciągający i trzymający od pierwszych stron thriller psychologiczny, który potrafi zaskoczyć końcówką, a tego zawsze poszukuję w tym gatunku.

Nina i Tomek udają się w Karkonosze do Modrzejówki. I już sam początek książki wskazuje na to, że małżeństwo, które chciało miło spędzić czas poza miastem nie będzie miało tej szansy. Co takie przydarzyło się im podczas podróży w góry?

Gdy udało im się w końcu dojechać do apartamentu, Tomasz odnajduje kopertę zaadresowaną do Niny. List był z przychodni i Tomek naruszając prywatność żony, postanowił ja otworzyć. To co znalazł w środku sprawiło, że już nic nie było takie jakie wcześniej.

Po przeczytaniu takiej wiadomości poszedł do baru na dole i upił się. Poznał tam dziwnego mężczyznę – Wiktora, który dość dużo wiedział o jego żonie i o tym, że Tomasz ma kryzys w pracy. Skąd to wszystko wiedział? Zaproponował mu pracę. Jaką?

Gdy budzi się w swoim pokoju, okazuje się, że Niny nie ma, tak jak by rozpłynęła się w powietrzu. Postanawia poszukać jej i to co odkrywał na każdym etapie swojego śledztwa sprawiało, że książki nie byłam w stanie odłożyć.

Co się stało z Niną? Czy koperta i dziwny pan istnieli naprawdę, a może to był tylko zły sen? Musicie sami przekonać się.

Przeżyłam wraz z głównym bohaterem jego emocje. Ból i rozpacz po stracie żony. Strach o to co z nią się stało i czy jeszcze kiedykolwiek j...

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Ludzie mówią, że najtrudniej jest spojrzeć prawdzie w oczy, ale ja uważam, że najciężej jest żyć z tą prawdą, którą się już ujrzało. Nieść ją przez wszystkie kolejne dni i nie móc się od niej uwolnić.
Można patrzeć na kogoś codziennie i wcale go nie widzieć.
Niewiedza zawsze zostawia człowiekowi nadzieję. Pozwala się oszukiwać, a prawda odbiera te złudzenia.
Niektórzy wierzą, że należy wyrzec się tego, co kochamy najbardziej, bo właśnie to nas niszczy.
Niekiedy wydaje się nam, że jeśli będziemy wystarczająco szybko biegli, to, co złe, nas nie dogoni. W tej chwili i ja chce w to wierzyć.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl