Pisarze polscy o sztuce przekładu 1440 - 2005

Edward Balcerzan, Ewa Rajewska
Pisarze polscy o sztuce przekładu 1440 - 2005
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praca tłumacza nie wydaje się zajęciem tajemniczym. Gdyby w mniemaniach powszechnych szukać rozróżnień między pisarstwem oryginalnym a przekładaniem utworów literackich - pierwszym dowodem nietożsamości obu dziedzinokazałoby się właśnie to, że akt poczęcia dzieła oryginalnego stanowi niepochwytną tajemnicę (lub wyrafinowaną łamigłówkę), podczas gdy przygotowanie przekładu to proceder racjonalny i podlegający rzeczowemu opisowi.
Między pierwszym a drugim wydaniem wkrótce minie trzydzieści lat. Przez ten czas wiele się zmieniło, stary porządek się rozpadł, powstał nowy. Antologia, zawierająca wypisy z historii pewnej idei, sama okazała się obiektem nadspodziewanie wrażliwym na historyczne uwarunkowania.
ISBN: 978-83-7177-405-8, 9788371774058
Wydawnictwo: Poznańskie

Autor

Edward Balcerzan Edward Balcerzan
Urodzony 13 października 1937 roku w Polsce
Teoretyk literatury, krytyk literacki, tłumacz, poeta, prozaik.

Pozostałe książki:

Zuchwalstwa samoświadomości Wiersze niewszystkie Twórczość nr 4 / 2019 Kultura w stanie przekładu. Translatologia - komparatystyka - transkulturowość Poeci i morze. Antologia poezji o morzu
Wszystkie książki Edward Balcerzan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pisarze polscy o sztuce przekładu 1440 - 2005? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pisarze polscy o sztuce przekładu 1440 - 2005. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl