Podszept

Jacek Łukawski
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
Podszept
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów

Opis

Śmierć młodziutkiej kieleckiej influencerki sprawia, że prokurator Arkadiusz Painer będzie musiał zmierzyć się z technologią i światem, których nie zna i nie rozumie. Na szczęście i tym razem przyjdą mu z pomocą Dorota Kowalska, uważana za najlepszą technik kryminalną w okolicy, a także Dariusz Kryński, który po raz pierwszy stanie na czele zespołu dochodzeniowego. Do „kręgu Painera” dołączy też młody informatyk z wydziału do walki z cyberprzestępczością, a jego pomoc okaże się nieodzowna. Nic jednak nie pójdzie łatwo…
Umierają kolejne osoby, tymczasem w zespole śledczych dochodzi do konfliktu. Morderca ciągle wyprzedza policjantów o krok, a sprawę dodatkowo komplikuje rosnące zainteresowanie mediów.

Wybucha afera, w której Kryński będzie starał się zrobić wszystko, by uniknąć roli kozła ofiarnego, a Painer, świadom konsekwencji, musi wybierać – postąpić wbrew woli zwierzchników czy wbrew prawu.
Data wydania: 2021-06-16
ISBN: 978-83-66839-50-2, 9788366839502
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Krąg Painera, tom 2
dodana przez: Vernau

Autor

Jacek Łukawski Jacek Łukawski
Urodzony w 1980 roku w Polsce
Jego debiutancka powieść „Krew i stal”, stanowiąca pierwszy tom cyklu Kraina Martwej Ziemi, ukazała się w lutym 2016 roku. Tom drugi: „Grom i szkwał” w 2017. Tom trzeci „Pieśń i krzyk” trafiła do księgarni w marcu 2018. Urodził się w Kielcach, z zaw...

Pozostałe książki:

Grom i szkwał Krew i stal Odmęt Fantastycznie nieobliczalni Czego dusza zapragnie
Wszystkie książki Jacek Łukawski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Śmierć na żywo.

4.10.2021

"Podszept" Jacka Łukawskiego to druga część cyklu "Krąg Painera". Czekałam na nią z niecierpliwością i musze przyznać, że nie zawiodłam się. Naprawdę warto było na nią poczekać. Chęć obserwowania życia innych w sieci jest niczym innym, jak tylko cyfrową wersją dawnej, analogowej chęci oglądania życia z perspektywy osiedlowej ławki lub okna. T... Recenzja książki Podszept

@maciejek7@maciejek7 × 19

Podszept

4.07.2021

„Influancerzy powinni umierać online, w porze wysokiej oglądalności, lajkowani do samego końca”. W Kielcach, na oczach widzów giną popularni internetowi twórcy. Prokurator, Arkadiusz Painer wraz z Dariuszem Kryńskim, technik kryminalną, Dorotą Kowalską oraz młodym informatykiem z wydziału do walki z cyberprzestępczością będą się starali znaleź... Recenzja książki Podszept

Uderzający realizm

20.08.2021

Co sądzicie o influencerach? A może sami się nimi czujecie, gdy ktoś sięga po książki z Waszego polecenia? Ja traktuję tę grupę "zawodową" z przymrużeniem oka i nie zaliczam bookstagramerów do tego grona. "Podszept" Jacka Łukawskiego to teoretycznie kolejny tom cyklu rozpoczętego "Odmętem". Teoretycznie, bo te części łączą tylko bohaterowie. Klim... Recenzja książki Podszept

Podszept

16.06.2021

Świat wirtualny przestał być już tylko alternatywną rzeczywistością, którą odwiedzamy w wolnych chwilach. Stał się codziennością i odważnie wkroczył w nasze życie. Coraz częściej ludzie szukają mocnych wrażeń, gdzie dominuje przemoc. Wielu zagłusza swoje problemy poprzez tworzenie idealnego wizerunku w sieci. Swoje życie przenoszą do internetu, a ... Recenzja książki Podszept

Moja opinia o książce

Opinie

@maciejek7
2021-10-04
7 /10
Przeczytane

To druga część o prokuratorze Painerze, bardzo mi się podobało, czyta się dobrze, wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do końca.
Polecam.

× 14 | link |
@coolturka104
2021-07-21
7 /10
Przeczytane

Młoda influencerka dość spektakularnie umiera na oczach tysięcy swoich fanów. Sprawą jej śmierci zajmuje się znany nam z "Odmętu" prokurator Arkadiusz Painer. Przyjdzie mu zmierzyć się ze światem nowoczesnych technologii, o którym ma niewielkie pojęcie. Wspomagać go będę Dariusz Kryński, szef dochodzeniówki oraz technik kryminalna Dorota Kowalska. Nie obędzie się bez pomocy cyber mózgu w postaci młodego informatyka. Oto pełen skład "kręgu Painera".

To nie będzie prosta sprawa, a kolejne zgony, konflikt w zespole oraz rosnące zainteresowanie mediów, nie ułatwią sytuacji.

W kryminałach najbardziej cenię to, że mogę choć przez chwilę poczuć się członkiem zespołu śledczych i wraz z nimi uczestniczyć w każdym etapie śledztwa. Odwiedzam miejsca zdarzenia, biorę udział we wstępnych przesłuchaniach oraz w sekcji zwłok, podążam tropem i szukam wskazówek.

Autor wziął na tapetę świat influencerów, gdzie zazdrość jest na porządku dziennym i często to pierwszy krok ku mowie nienawiści i nawoływanie do hejtu. Przyznam szczerze, że w jakimś stopniu trzymam ten wirtualny świat na dystans, jednak żyjemy w takich czasach, że nie sposób, choć o niego się otrzeć.
Jest to temat niewątpliwie bardzo ważny i na czasie, nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele niebezpieczeństw czyha na nas w cyberprzestrzeni.

"Podszept" to rasowy kryminał z wszystkimi niezbędnymi częściami składowymi świadczącymi o jego wysokiej jakości. Grupa śledczych, która staje mi si...

× 11 | link |
@klaudia.nogajczyk
2021-10-21
7 /10
Przeczytane

Ależ uwielbiam to uczucie, gdy podczas lektury włącza się moja "lokalna patriotka". Pochodzę z Kielc, mogę się rozkoszować znajomymi miejscami i jeszcze bardziej chłonąć każde słowo. Książki z serii "Krąg Painera" są zdecydowanie wciągające i ciekawe. Jest jednak jedna rzecz, która zarówno w "Odmęcie" jak i "Podszepcie" mi nie pasowała, mianowicie jest to zakończenie. Ja tego nie kupuje po prostu. Generalnie jestem zachwycona i czekam na więcej. Więcej Kielc, więcej Kryńskiego i więcej Painera.

× 6 | link |
CZ
2021-07-18
9 /10
Przeczytane Posiadam

"Podszept" to kolejny, znakomity kryminał. Tym razem mamy brutalne morderstwa na wizji! W męczarniach umierają influencerzy w czasie swoich wystąpień na YouTubie. Giną także następne osoby. Śledztwo prowadzą znani nam z poprzedniej książki "Odmęt" - prokurator Arkadiusz Painer i Dariusz Kryński, który dowodzi zespołem dochodzeniowym. Muszą zmierzyć się z nowinkami świata internetu i odnaleźć mordercę influencerów. Pomaga im młody, zdolny informatyk pracujący w wydziale walki z cyberprzestępczością - Maciej Borkowski, który wyjaśnia zawiły świat internetu.

To bardzo wciągająca książka, z każdym rozdziałem akcja nabiera tempa, nie sposób odłożyć czytania. Podobają mi się też krótkie rozdziały. Przemyślana fabuła, dobrze scharakteryzowani bohaterowie - doskonała, wciągająca lektura. Teraz czekam na dalsze sprawy prokuratora Painera. Książkę można czytać, nie znając tej pierwszej.

Podczas czytania przedostatniego rozdziału (ci co już są po lekturze to wiedzą), czujemy to napięcie, tak jak byśmy byli uczestnikami tamtej akcji w pogoni za mordercą.

Miłośnicy kryminałów - nie przegapcie tej książki! Z przyjemnością polecam!

× 5 | link |
@przyrodazksiazka
2021-06-19
10 /10
Przeczytane

,, Marta Skoczkowska nie umarła, ona została obdarta z życia, urody i człowieczeństwa. Pod długimi rzęsami i zgrabnym nosem nie było już ust, policzków ani brody. Nie było gładkiej, smukłej szyi. Nie było laleczki".

Ta pozycja to naprawdę świetny kryminał. Bardzo długo nie wiemy dlaczego sławna influencerka została pozbawiona życia. Jest wiele teorii, choć im dalej swą wiedzę zgłębiamy wczytując się w tekst, tym więcej pojawia się niewiadomych. Bo czy możliwe jest by chcieć ukazać swoją śmierć na żywo? A może ktoś ją do tego zmusił? A co, jeśli została otruta i wszystko inne było jednym wielkim zbiegiem okoliczności? No, bo chyba nie została od tak zamordowana...
Uwierzcie mi, że to jedna z tych pozycji, która wstrząsa nie tylko samą historią, co nami w momencie jej skończenia.
Ta książka to prawdziwy kryminał z krwi i kości. Trzy czwarte książki zajmuje śledztwo, które potrafi być bardzo wyczerpujące. Ta historia wstrząsnęła nie tylko bohaterami, ale i mną w chwili jej czytania. Wszystko jest opisane dosyć drobiazgowo, łącznie z ogólnym życiem postaci. Tutaj wiemy co nasi bohaterowie robią, gdzie są i jak żyją. Również na bieżąco jesteśmy informowani o postępowaniu w śledztwie. Styl pisarski jest dosyć lekki, choć pisany z pewną rezerwą. Niezbyt potrafiłam tutaj wyczuć bohaterów, gdyż nie mieli różnorodnych osobowości. Dla mnie bardziej spełniali swoje role.
Kiedy już ktoś nam się tu ukaże, autor nam go dosyć dokładnie opisuje z naciskiem na uczucia...

× 3 | link |
@zaczytanaangie
2021-08-20
7 /10
Przeczytane

Co sądzicie o influencerach? A może sami się nimi czujecie, gdy ktoś sięga po książki z Waszego polecenia? Ja traktuję tę grupę "zawodową" z przymrużeniem oka i nie zaliczam bookstagramerów do tego grona.
"Podszept" Jacka Łukawskiego to teoretycznie kolejny tom cyklu rozpoczętego "Odmętem". Teoretycznie, bo te części łączą tylko bohaterowie. Klimat, który był tak olbrzymim atutem pierwszej, w drugiej w ogóle nie występuje. Malownicze Chęciny zostały zastąpione Kielcami, które sprawiały wrażenie raczej smutnego miasta.
Nadal zastanawia mnie, dlaczego cykl określany jest Kręgiem Painera, skoro ten prokurator stanowi w nim co najwyżej drugoplanową postać. Tym razem było go trochę więcej niż w "Odmęcie", ale nie przestał stanowić zagadki.
Śledztwo w sprawie zabójstw influencerów trafiło w ręce Kryńskiego. Podobało mi się to, że autor pokazał, że prowadzenie zespołu nie jest łatwe, zwłaszcza kiedy atmosfera jest gęsta i w zasadzie wszyscy uważają, że to powinien tym zarządzać ktoś inny.
"Podszept" czytało mi się lepiej niż pierwszą część. Akcja toczyła się bardziej dynamicznie, może dlatego że tym razem skupiona była wokół pracy policji. Można by rzec, że autor prowadził nas po nitce do kłębka i zabrakło mi trochę takiego wodzenia za nos, alternatywnej wersji, w którą czytelnik mógłby brnąć i zostać zaskoczony ostatecznym rozwiązaniem kryminalnej zagadki. Na szczęście sprawa była na tyle złożona i nieoczywista, że nie wiało przez to nud...

× 2 | link |
@emiczytaa
2021-07-12
8 /10
Przeczytane

,,Podszept" Jacek Łukawski
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10⭐
74/2021

Śmierć młodziutkiej kieleckiej influencerki sprawia, że prokurator Arkadiusz Painer będzie musiał zmierzyć się z technologią i światem, których nie zna i nie rozumie. Na szczęście i tym razem przyjdą mu z pomocą Dorota Kowalska, uważana za najlepszą technik kryminalną w okolicy, a także Dariusz Kryński, który po raz pierwszy stanie na czele zespołu dochodzeniowego. Do „kręgu Painera” dołączy też młody informatyk z wydziału do walki z cyberprzestępczością, a jego pomoc okaże się nieodzowna. Nic jednak nie pójdzie łatwo...

Umierają kolejne osoby, tymczasem w zespole śledczych dochodzi do konfliktu. Morderca ciągle wyprzedza policjantów o krok, a sprawę dodatkowo komplikuje rosnące zainteresowanie mediów.

Wybucha afera, w której Kryński będzie starał się zrobić wszystko, by uniknąć roli kozła ofiarnego, a Painer, świadom konsekwencji, musi wybierać – postąpić wbrew woli zwierzchników czy wbrew prawu.

Genialny kryminał!
Fabuła genialna, ciężko się od niej oderwać. Bohaterowie świetnie wykreowani. Przez całą książkę się wręcz płynie, po to, by na końcu ruszyć z galopu. Czytając książkę czuć narastające napięcie, które towarzyszy nam do tego stopnia, że czujemy się sami jak bohaterowie tej zagadkowej książki. Jestem pod ogromnym wrażeniem pióra autora I zdecydowanie sięgnę po kolejne książki.Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu @czwartastrona @czwartastronakr...

× 2 | link |
@mag-tur
2022-03-04
9 /10
Przeczytane

Ja, jak to ja, zamiast sprawdzić to zaczęłam czytać "Podszept" i poniewczasie zorientowałam się, iż jest to druga część z serii "Krąg Painera". 🤦 No cóż, mam tylko nadzieję, że części nie wiążą się ze sobą zbyt ściśle.
"Podszept" zaczyna się śmiercią młodej kieleckiej influercenki Marty, która w trakcie "live'a" miała przetestować oranżadę. Niestety nie udało się, gdyż ta okazała się żrącą substancją w wyniku czego Marta przez 20 minut konała na oczach swoich fanów.
W niedługim czasie po tym wydarzeniu ginie kolejna osoba związana ze światem mediów społecznościowych. Na środowisko pada blady strach a prokurator Painer, technik kryminalistyki Dorota Kowalska i aspirant Dariusz Kryński mają naprawdę trudną sprawę do rozwikłania. Nie ułatwia im pracy fakt, że są one mocno nagłośnione a "góra" naciska aby pewnych osób nie brać pod uwagę jako podejrzanych.
Książkę czyta się szybko i z wypiekami na twarzy. Bohaterowie oraz cały świat powieści bardzo dobrze wykreowani. Autor w przejrzysty sposób wyjaśnia niby proste ale może nie dla każdego, pojęcia związane z technologią i nie tylko. Jeden z lepszych kryminałów jakie miałam okazję czytać w ostatnim roku. 9/10⭐

× 1 | link |
@wilczkowska82
2021-06-16
8 /10
Przeczytane

× 1 | link |
@asiazaleska
2022-02-15
8 /10
Przeczytane

Mocny ,wciągający thriller.W makabryczny sposób giną kieleccy influencerzy. Punktem który łączy morderstwa jest pewna firma,której produkty mieli testować.Śledztwo zatacza coraz to szersze kręgi,poznajemy ciemną stronę internetu,różne metody wyciągania danych,czy też podszywania się pod inne osoby.Ze strony na stronę rośnie ciekawość kim jest morderca i co nim kieruje.Odpowiedź może zaskakiwać.
Warto zanurzyć się w książkę Jacka Łukawskiego,przy okazji warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto poświęcić swoje życie dla życia wirtualnego.

| link |
LO
2023-05-19
7 /10
Przeczytane
@millo81
2022-04-20
8 /10
Przeczytane
@ejwa1960
2021-10-27
7 /10
Przeczytane Z biblioteki Sensacja, thriller, horror,kryminał 2021
@hag
2021-10-22
9 /10
Przeczytane
MA
2021-10-12
6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Influencerzy powinni umierać online, w porze wysokiej oglądalności, lajkowani do samego końca.”
× 4
#
“Fototapeta w dużym pokoju była nowsza. Przyklejona zapewne w latach dziewięćdziesiątych, zanim zdążyła na stałe wyjść z mody. Czas obszedł się z nią łaskawie.”
× 2
#
“To również był forester, tyle że o wiele starszy, kanciasty i poobijany. Mimo to prokurator był z nim zżyty jak ze starym kapciem.”
× 2
#
“Okazji jest dość. Tematów również. Tym bardziej, jeśli są krwiste, jeśli działają na wyobraźnię. Śmierć młodej youtuberki działają. Trudno, aby było inaczej.”
× 2
#
“Kot miał podajnik karmy, zamówiony w jakimś internetowym sklepie zoologicznym za kwotę niemal dwukrotnie wyższą, niż wynosiła jego realna wartość, ale nie zniżał się do tego, by z niego korzys...”
× 2
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Odmęt
Odmęt
Jacek Łukawski
7.7/10
Dziennikarz Damian Wolczuk ma ogromnego pecha. Jego życie prywatne wali się w gruzy, później traci ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl