Polskie morderczynie

Katarzyna Bonda
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 33 ocen kanapowiczów
Książka Polskie morderczynie
Książka Polskie morderczynie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 33 ocen kanapowiczów

Opis

Czternaście kobiet. Łączy je jedno - zbrodnia. Ich procesy relacjonowały wszystkie media w Polsce. Wykreowały wizerunek złych, zdegenerowanych, pozbawionych ludzkich uczuć, bezlitosnych bestii często w pięknej skórze. Jak to możliwe, że te kobiety wzięły udział w tak brutalnych zbrodniach, same zabiły albo wszystko ze szczegółami zaplanowały, a do wykonania morderstwa posłużyły się rękami mężczyzn? Jakie są? Skąd wzięła się ich agresja? Zbrodnia podzieliła ich życie na pół. I tak też Katarzyna Bonda starała się je pokazać. Nie usprawiedliwia ich. Nie udowadnia, że nie ma w nich zła. Wiele z tych kobiet po raz pierwszy udzieliło wywiadu, którego odmawiały dziennikarzom latami. Mówią o różnych aspektach życia: o miłości, macierzyństwie, pieniądzach, marzeniach , śmierci... Ich zbrodnie poznajemy z rozdziałów, które powstały na podstawie akt sądowych. Morderczynie zgodziły się ujawnić swoje twarze.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7495-519-5, 9788374955195
Wydawnictwo: Muza
Stron: 304
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

Katarzyna Bonda Katarzyna Bonda
Urodzona w 1977 roku w Polsce (Hajnówka)
Katarzyna Bonda – pisarka, scenarzystka, dokumentalistka specjalizująca się w tematyce kryminalnej. Do polskiej literatury kryminalnej wprowadziła nowy typ detektywa – psychologa policyjnego. Profiler Hubert Meyer, bohater kryminałów Bondy, po raz p...

Książki Katarzyna Bonda

Wszystkie książki Katarzyna Bonda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 2 osoby szukają tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Głosy morderczyń

{} WYBÓR REDAKCJI
15.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Zło i dobro w nas się miesza” – Małgorzata, młoda lekarka. Historie wstrząsające, historie druzgocące, historie prawdziwe. To właśnie najbardziej przerażające, bo prawdziwe. Dwa źródła relacji. Dwa światła. Dwa głosy. Głosy morderczyń i głos akt sądowych. Ten pierwszy naoczny świadek często (czyli nie zawsze) przebijający się przez grubą ści... {} Recenzja książki Polskie morderczynie

@Harey@Harey {}× 6

Polskie morderczynie

30.01.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka przerażająca, ale zarazem fascynująca. Przeczytałam ją jednym tchem. Ukazana jest prawda, iż do zbrodni zdolny jest każdy. Nie tylko osoby pochodzące z patologicznych rodzin, ale także ci wykształceni, z sąsiedztwa. Psychologia zbrodni rozebrana na części pierwsze. Motywy... różne i bardzo zaskakujące. Dla mnie, stojącej z boku, nie mieszc... {} Recenzja książki Polskie morderczynie

@Magdabial@Magdabial {}× 2

Polskie Morderczynie - Katarzyna Bonda

29.12.2013
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Uważam, że do zbrodni zdolny jest każdy z Nas - potrzebuje do niej tylko odpowiedniej motywacji. Chcę wierzyć, że większość z Nas dokonałaby złych czynów pod przymusem, nie z własnej woli czy wszechobecnych słabości. Tkwi we mnie wiara, iż mimo naszych wad zwyciężamy i nie poddajemy się presji otoczenia, złym warunkom życia czy okrucieństwu, które ... {} Recenzja książki Polskie morderczynie

@MKCzytuje@MKCzytuje {}× 1

Polskie morderczynie

6.12.2015
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Katarzyna Bonda zasłynęła dzięki Czterem Żywiołom Saszy Załuskiej, z której ostatnio mieliśmy przyjemność przeczytać „Okularnika”. Seria ta sprawiła, że autorka zaczęła być rozpoznawalna, przynajmniej bardziej niż dotychczas. Ponieważ książki o Saszy Załuskiej są bezsprzecznie udane, to pomyślałam,że warto przeczytać te pozostałe dzieła autorki, kt... {} Recenzja książki Polskie morderczynie

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-05-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane Reportarz i dokument Bez zachwytu L. polska Audiobook

Ja rozumiem, że dla pisarza kryminałów takie wywiady z przestępcami, w tym wypadku morderczyniami i badanie ich spraw może być interesujące i niezastąpione w pracy nad postaciami z książek. Dla mnie ten maraton „ wspomnienia- suche fakty- opinia” był od pewnego momentu nużący. „Każdy ma prawo w życiu popełniać błędy, grunt to mieć poczucie winy”- czy na pewno.? Czy łatwiej jest zamordować człowieka , niż ogłosić światu, że on jest draniem? Każdy z nas codziennie dokonuje wyborów, one też je dokonywały. Każdy z nas ponosi konsekwencje swoich wyborów. Niestety w wypadku tych kobiet konsekwencje ponoszą też rodziny ofiar. Odwoływanie się do sytuacji życiowej tych kobiet jako usprawiedliwienie jest dla mnie obraźliwe dla tych wszystkich kobiet, które miały czasami jeszcze cięższą sytuację życiową i zostały porządnymi ludźmi. Dla mnie była to lektura zbędna i niczemu nie służąca.

{}× 7 | Komentarze (2) | link |
@sandrajasona
2019-11-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2016

Zaczynając czytać pomyślałam, to chyba nie to, chyba odłożę na półkę. Sytuacja zmieniła się po około 100 stronach, zaczęłam się przyzwyczajać do stylu opisów zarówno skazanych jak i relacji z akt sprawy. Zrezygnowałam z szukania sensacji, a zaczęłam szukać odpowiedzi na pytanie "dlaczego?" i to był strzał w dziesiątkę. Przeczytałam do końca i nie żałuję. Nie czułam do tych kobiet, ani sympatii, ani nienawiści, bardziej interesował mnie aspekt dobra i zła w ich życiu. Pisarka, nie wiem czy zamierzała, ale stworzyła dobrą pozycję dla studentów psychologii, kryminologii. Dla mnie to była też odskocznia od świata wymyślonych kryminałów i thrillerów.

{}× 6 | link |
@calamitas
2012-01-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Świat zbrodni

Bardzo ciekawe historie życiowe, bo tak naprawdę nie o sensację chodzi autorce, a o nakreślenie portretów, pokazanie różnorodności. Bo tak jak każdy człowiek jest inny, tak i powody dokonania zbrodni są różne. Oczywiście, w niektórych historiach schematy są bardzo podobne, ale to co jest istotne, to życie tych kobiet i to, co doprowadziło je do celi więziennych. Te opowieści czasami przerażają, czasami budzą odrazę, ale często wywołują współczucie i smutek.

{}× 1 | link |
WE
2019-12-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Warto sięgnąć po tę pozycję, aby zastanowić się nad tym, czy każdy kto zrobił coś złego, jest tak naprawdę zły? Czy po prostu był w złym momencie w danym miejscu?

{}× 1 | link |
@Ewik
2019-01-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Książka wywarła na mnie duże wrażenie; opowiedziane historie bez wybielania się przez bohaterki.Bardzo dobrze przedstawiony głos kobiet, które popełniły błąd z życiu.

{}× 1 | link |
@lukrecja84
2020-05-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

PolskieMorderczynie @katarzynabonda @wydawnictwomuza

Witajcie kochani. Dzisiaj przychodzę z książką, którą przeczytałam w zeszłym tygodniu. Było to moje pierwsze, czytelnicze spotkanie z tą autorką.

Jest to zbiór reportaży, biografii 14 morderczyń, które łączy tylko Art.148 KK. Brzmi on następująco:
Zabójstwo (art.148) § 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
Pomysł na napisanie tej książki powstał już kilkanaście lat temu, gdy autorka pracowała jako sprawozdawca sądowy. Pierwszą rozmowę z bohaterką książki odbyła w 2006 roku.
Możecie zobaczyć zdjęcia głównych bohaterek. Nie wszystkie wyglądają jak bestie.

Jestem w głębokim szoku... Przykładna matka, żona, córka, siostra... potrafi w tak perfidny, zimny sposób mordować ... I nie myśli w danej chwili co stanie się z jej dziećmi, rodziną.... Ona siedzi sobie w celi, a jej rodzina jest prześladowana... Dzieci noszą piętno - znamię matki morderczyni.. Żal mi właśnie tych dzieci...
W dużej mierze to kim się stały te kobiety zawdzięczają przeżyciami z dzieciństwa. Niektóre panie były maltretowane przez rodziców, mężów. Często jako młode dziewczynki były gwałcone przez najbliższych. To wywołało u nich skrzywienie psychiczne i nienawiść do mężczyzn.
Niektóre panie mordowały w białych rękawiczkach - miały od tego ludzi. Inne mordowały dla pieniędzy - potr...

{} | link |
@Brzezinkowa
2020-06-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Polskie Morderczynie. Katarzyna Bonda. „Czternaście kobiet. Łączy je jedno - zbrodnia. Ich procesy relacjonowały wszystkie media w Polsce”. Obszerna książka z mnóstwem informacji. Uwielbiam literaturę faktu. Do pozytywnych akurat ta książka nie należy, ale też nie miała taka być. Bardzo podoba mi się połączenie słów skazanych po czym przedstawienie faktów na podstawie akt sądowych. Pokazuje to dwie strony medalu. Sama nie znałam tych historii, więc były dla mnie całkowicie nowe. Wydaje się, że to całkowicie normalne kobiety. Takie, które mieszkają wokół nas... A jednak każda ma zaburzenia, które pchnęły je do okrucieństwa. Polecam.

{} | link |
@Vemona
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Prehistoria Literatura faktu Proza polska Mam

Ciekawa, dająca do myślenia. Opowieści z dwóch stron - sprawczyni i wymiaru sprawiedliwości, czasem bardzo się różniące.

{} | link |
@sarzynskikacper
2020-11-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@jorja
2020-09-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@nataliaaffek1
2020-08-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@kubera_anna
2020-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@czerniakkamila
2020-10-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@nika.mail
2020-06-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Witchbraid
2020-06-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Polskie morderczynie”- Katarzyna Bonda

Książka Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia
Nic nie jest w porządku. Wo... Krzesimir Dębski
{}7/10
Krzesimir Dębski, znany kompozytor, przez całe życie żył w c...
Książka Ostatnie lata polskich Kresów
Ostatnie lata polskich Kresów Sławomir Koper, Tomasz Stańczyk
{}7/10
Ostatnie siedemdziesiąt lat udowadnia, że Polska może istni...
Książka Dar i tajemnica
Dar i tajemnica Jan Paweł II
{}9/10
Prezentowana książka została napisana w 50. rocznicę święceń...
Książka Największa tajemnica Guadalupe
Największa tajemnica Guadalupe Wincenty Łaszewski
{}6/10
Zagadkowy wizerunek Matki Bożej, który nie został wymalowany...
Książka Prawiek i inne czasy
Prawiek i inne czasy Olga Tokarczuk
{}8.5/10
Jedna z najgłośniejszych i najpoczytniejszych powieści Ol...

Cytaty z książki

“Zło i dobro w nas się miesza. Raz dominuje jedno, raz drugie. Nie ma do końca złych ludzi, bo każdy, kto żałuje, nie jest w stu procentach zły. Mówi się: taki dobry człowiek był i umarł. O każ...”
{}× 1
#
“Zło i dobro w nas się miesza. Raz dominuje jedno, raz drugie. Nie ma do końca złych ludzi, bo każdy, kto żałuje, nie jest w stu procentach zły. Mówi się: taki dobry człowiek był i umarł. O każ...”
{}
#
“Trzeba być zdrowym marzycielem, bo nierealne marzenia mogą pomieszać w głowie, mogą człowieka złamać, doprowadzić na skraj.”
{}
#
“Najważniejsze jest nie to, co mówią o nas inni, ale co my sami sądzimy o sobie. To, jak się postrzegamy. Czy możemy spojrzeć sobie w oczy i powiedzieć, że jesteśmy wobec siebie fair.”
{}
#
“Facet to takie nieskomplikowane stworzenie(...). Jeden jest rodzinny;rrobi po to, żeby zapracować na kobietę i utrzymać dom. Drugi jest partnerem - ty pracujesz, ja pracuję, razem jakoś się ro...”
{}
#
Przeglądaj
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe