Skrzydła nocy

Robert Silverberg
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Skrzydła nocy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Dziejące się w dalekiej, umownej przyszłości, na zbankrutowanej, siłą przejętej za długi przez obcą rasę Ziemi, „Skrzydła nocy” są piękną, liryczną opowieścią o pielgrzymce starego, beznadziejnie zakochanego, obciążonego poczuciem winy człowieka, przemierzającego ruinę swego świata w poszukiwaniu wiedzy, dającej ukojenie i akceptację, a także zdolnej podnieść ludzkość na nowy poziom rozwoju.
Tytuł oryginalny: Nightwings
Data wydania: 2017-05-26
ISBN: 978-83-7480-729-6, 9788374807296
Wydawnictwo: MAG
Seria: Artefakty
Stron: 302

Autor

Robert Silverberg Robert Silverberg
Urodzony 15 stycznia 1935 roku w USA (Nowy Jork)
Amerykański pisarz i redaktor science fiction i fantasy. Wielokrotny zdobywca nagród Hugo, Nebula, Locusa i Damon Knight Memorial Grand Master Award, członek Science Fiction and Fantasy Hall of Fame. W latach 1967-1968 prezes SWFA. Publikował pod wi...

Pozostałe książki:

Nastanie nocy W dół, do ziemi / Czas przemian Pozytronowy człowiek Człowiek w labiryncie Umierając żyjemy
Wszystkie książki Robert Silverberg

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Skrzydła nocy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
10 /10
Przeczytane Posiadam Współpraca

Pamiętam, kiedy lata temu natrafiłem na książkę"Kroniki Majipooru". Ten niesłychanie złożony świat, przepięknie skonstruowany, działający na wyobraźnię był dla mnie nowością. Nie czytałem jeszcze wtedy niczego, co bardziej przemawiałoby do mnie swoją historią. Robert Silverberg stał się dla mnie jednym z pisarzy, do którego utworów wracam bardzo chętnie. A zważywszy na to że jest to pisarz bardzo płodny, tym większa moja radość, że trafiłem na utwór którego nie znam.

"Skrzydła nocy"-taki tytuł nosi ta publikacja. W zamierzchłych czasach ludzkość osiągnęła wyżyny swojego intelektu. Maszyny ułatwiające życie, takie które potrafią odmłodzić i inne. W swoich ambicjach sięgnęła także gwiazd. Pod pozorem badań na Ziemię zostały sprowadzone inteligentne gatunki, które służyły tylko i wyłącznie rozrywce. Jedna ze zniewolonych ras przysięga, że za zbrodnie na swoim gatunku ktoś zapłaci. Okazja nadarza się prędzej czy później. W wyniku zmian klimatycznych Ziemia znajduje się na krawędzi upadku. I wtedy zaciągając ogromny dług, nasza planeta zostaje uratowana, a dług zostaje spłacony, właśnie przez zniewoloną niegdyś rasę.

Tysiące lat później Strażnik zajmujący się penetracją kosmosu i szukający tam jakichś śladów inwazji, zauważa armadę statków. Dłużnicy upominają się o swój dług. Jako, że jego profesja nie jest już raczej potrzebna, nasz bohater po różnych perturbacjach udaje się na pielgrzymkę, która może odmienić jego życie. Miejsce jego przeznaczenia leży w Jorsl...

| link |
@margoz
2021-01-15
7 /10
Przeczytane

Pięknie napisane, chociaż nieco mniej wybitne dziecko w rodzinie Artefaktów.
Delikatna - chociaż nie pozbawiona przemocy, efemeryczna - chociaż niby mocno osadzona w rzeczywistości, pełna odczuwanej podświadomie tęsknoty i emocji. Dobra, ale nie rewelacyjna.

| link |
@lordofthedreams9
2022-04-05
8 /10
Przeczytane Artefakty 📚 posiadam
@Adam84
2019-12-25
8 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam
@Chassefierre
2019-11-20
7 /10
Przeczytane Science Fiction Literatura amerykańska
@BagatElka
2019-11-13
7 /10
Przeczytane ZZZ....oddane
@Beata_
2019-11-12
8 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Skrzydła nocy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl