Szaniec

Agnieszka Jeż
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 34 ocen kanapowiczów
Szaniec
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 34 ocen kanapowiczów

Opis

Kryminalny debiut uznanej autorki powieści obyczajowych: ironia, suspens i portret polskiej prowincji, który poraża realizmem.

„Do mnie należy pomsta, ja wymierzę zapłatę”.

Przy schludnie ułożonym ciele bez oznak przemocy leży kartka z biblijnym cytatem.

Warmia i Mazury, zielone tereny naznaczone czerwienią krwi. Dla jednych ziemie odzyskane, dla innych - stracone. Tu, w majątku Karolewo, działał Zakład Opiekuńczy. Podczas wojny jego pacjenci zostali zamordowani przez Gestapo, a na miejscu zainstalowała się jednostka SS chroniąca Wilczy Szaniec, kwaterę główną Adolfa Hitlera.

Kilkadziesiąt lat później działa tu Szaniec, ekskluzywny hotel z programem surwiwalowym. Ośmioro gości, którzy znają tylko swoje imiona, pełna izolacja i odcięcie od świata. Idealne warunki, by „zajrzeć w głąb siebie”, jak obiecuje folder reklamowy.

Idealne warunki na idealne morderstwo.

Sprawę prowadzą sierżant Wiera Jezierska i komisarz Janusz Kosoń. Dla niego to finisz przed wyczekiwaną emeryturą, dla niej – trampolina, by awansować i wyrwać się z Giżycka.

Okazuje się, że zamordowany to szanowany ksiądz dziekan z Olsztyna. Elegancka zbrodnia zaczyna odkrywać swoje mroczne oblicze, a nazwa Szaniec nabiera nowego znaczenia – za wysokim murem rozciąga się zwodnicze bagno poszlak; jeden nieostrożny krok i można ugrzęznąć, nigdy nie docierając do mordercy.

Komendantowi zależy na statystykach, kurii na ochronie Kościoła, Wierze Jezierskiej – by odkryć i ujawnić prawdę.
Data wydania: 2020-09-02
ISBN: 978-83-8053-786-6, 9788380537866
Wydawnictwo: Burda Ksiazki
Cykl: Wiera Jezierska, tom 1
Stron: 384
dodana przez: Vernau

Autor

Agnieszka Jeż Pisarka, filolożka polska i lituanistka; przez wiele lat zawodowo zajmowała się książkami na stanowisku redaktorki i wydawczyni. W 2016 roku zadebiutowała jako autorka eseju o międzywojniu "Kuchnia dwudziestolecia."

Pozostałe książki:

W cieniu góry Szaniec Odpłata Pomroka Miłość warta wszystkiego Jedyny dzień w roku Pastwa Kto jest bez grzechu Spotkajmy się po wojnie Zwyczajne cuda Jak przechytrzyć nieboszczyka Miłość w Zakopanem Serce z szuflady Za siódmą górą Zakochany Święty Mikołaj Miłość, proszę pani Dziewczyna z Woli Miłość przyjdzie pocztą Nagły świt Taka miłość się zdarza Nie oddam szczęścia walkowerem Niewierność. Uwikłani w historię Wszyscy pragnęliśmy miłości Ciasteczko z wróżbą Długie południe Szczęści@ry Ciekawski George na wycieczce George jest ciekawski Marzena M. Nieuchronny zmierzch Siedem odcieni miłości Ciekawski George i królik Kuchnia dwudziestolecia. Co i jak Jadano. 100 najlepszych przepisów
Wszystkie książki Agnieszka Jeż

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czarna mafia

15.09.2020

Pani Agnieszka, jest zapewne dobrze znana wszystkim wielbicielkom powieści obyczajowych i szeroko pojmowanej literatury kobiecej, tym razem zadebiutowała w świecie kryminału a jej książka pod tytułem "Szaniec"wydaje się być wielce obiecującą lekturą. Tytułowy Szaniec to nazwa hotelu leżącego na Warmii i Mazurach, oferującego nie tylko ekskluzyw... Recenzja książki Szaniec

W starym hotelu

4.05.2023

Spokojne i leniwe Mazury. Poza sezonem przeważnie nic się nie dzieje. No właśnie, przeważnie, to słowo klucz. Mały zapomniany hotel, który kusi przeżyciem czegoś nowego. Dla jednych to sposób na odreagowanie, dla drugich przygoda, a dla trzecich... sposób na walkę z demonami. Demonami, które nie dają o sobie zapomnieć. To moje pierwsze spotkanie ... Recenzja książki Szaniec

Zbrodnia z morałem

18.09.2020

Coraz częściej spotkać się można ze zjawiskiem zmiany pisanego przez autora gatunku z literatury obyczajowej na kryminał lub thriller „Szaniec" był obiecująco się zapowiadającym debiutem kryminalnym (autorka ma już bowiem na swoim koncie kilka książek obyczajowych), a ja nie mogłam się doczekać, aż w końcu po niego sięgnę. Szczególnie, że od dłużs... Recenzja książki Szaniec

@popkulturkaosobista@popkulturkaosobista × 1

Co się stało za drzwiami Szańca?

15.09.2020

Od samego początku historia zapowiada się ciekawie i intrygująco. Szaniec – ekskluzywny i tajemniczy hotel. Ośmioro gości, którzy znają tylko swoje imiona. I to aż nadto wiedzy. Cisza, spokój i izolacja od dnia codziennego. A przed nimi nie lada surwiwalowe zadania. W trakcie pobytu zostaje zamordowany jeden z uczestników, jak się wkrótce okazuje,... Recenzja książki Szaniec

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@jorja
2020-10-31
7 /10
Przeczytane

Tytułowy Szaniec to bardzo, ale to bardzo nietypowy acz ekskluzywny hotel. Ma dać spokój, wytchnienie i wyciszenie. Bez laptopów, bez komórek za to z zadaniami, które miały ułatwić podróż z głąb siebie, historycznymi szlakami i leśną głuszą. W owym hotelu zostają znalezione zwłoki. Pokój sterylny, bez śladów włamania za to z kartką z biblijnym cytatem. Do śledztwa zostaje przydzielony Janusz Kosoń, który odlicza już miesiące do emerytury oraz Wiera Jezierska, dwuletnia młódka pod względem zawodowym, pełna złych wspomnień z ciężkiego dzieciństwa, z wątpliwościami i niepewnością siebie. Sprawę z ramienia prokuratury prowadzi bezkompromisowa Maria Przyzwan. Na tyle ostra i nieprzejednana, że mimo błyskotliwego umysłu wciąż „gnije” tylko w rejonówce. Co ustalą? Kim był ksiądz dziekan Daniel Hryciuk? Czy na pewno ofiarą czy może ktoś po latach dorwał drapieżnika? Czy śledztwo będzie płynne czy przystopuje na tak zwanej „hierarchii dziobania”? Głównych podejrzanych jest wielu, bo cały turnus ekskluzywnego hotelu „Szaniec”... Można też wybierać wśród motywów, bo obojętnie, w którą stronę zostanie skierowany wzrok tam trafia na sekrety i mur milczenia.

Książka interesująca, fabuła ciekawa, bohaterowie dobrze wykreowani. Najbardziej polubiłam panią prokurator. Jedna z sugestii Pani prokurator brzmiała: „Powiedzcie, że to problemy z sercem. W końcu każdy, kto umiera, miał problemy z sercem, bo biło a teraz nie bije.” To zdanie idealnie oddaje charakterek Przyzw...

× 21 | link |
@beata87
2021-06-20
8 /10
Przeczytane Serie do kontynuacji

Całkiem dobry kryminał. Niespodziewanie pochłonął mnie, chociaż momentami był przewidywalny. Specyfika problemu... pedofilia w tle morderstwa przynosi jednoznaczne skojarzenia i metodologię działania sprawcy tego ohydnego przestępstwa. Natomiast spodobał mi się sposób wykreowania głównych bohaterów, sposób poprowadzenia intrygi, humorystyczne akcenty i zakończenie powieści. Z pewnością sięgnę po kolejny tom cyklu.

× 17 | link |
@Vemona
2023-06-14
7 /10
Przeczytane 2023 zakupy Kryminał Mam

Dobry kryminał, bardzo realistyczny, w sposób zupełnie inny od tych, w których mamy szybko biegnącą akcję, dużo nieboszczyków i ścigania się z czasem.
Dziwny hotel w lesie, zasady obowiązujące gości (żadnych komórek, laptopów czy kontaktu ze światem zewnętrznym), zajęcia polegające na realizowaniu zadań, ośmioro uczestników turnusu i - śmierć.
Czytelnik jest świadkiem zabójstwa, choć jeszcze nic nie wie, ani o ofierze, ani o mordercy - wszystkiego dowiadujemy się razem z prowadzącymi śledztwo policjantami - Januszem Kosoniem, będącym na końcu swojej drogi zawodowej i Wierą Jezierską, która dopiero rozpoczyna pracę, bo cóż to jest dwa lata w policji.
Autorka porusza problem ostatnio bardzo głośny - pedofilię, ale robi to w sposób bardzo wyważony, z szacunkiem dla ofiar, ale bez tworzenia wielkiego zamieszania wokół sprawców. Śledztwo toczy się swoim torem, a czytelnik obserwuje, jak w niewielkiej społeczności wygląda wywieranie nacisków i wykorzystywanie wpływów, by to śledztwo zastopować. Dowiadujemy się coraz więcej o denacie, o jego powiązaniach, o tym, jak na policjantów usiłują wpłynąć osoby ze świecznika i ich własny przełożony (wyjątkowy złamas). Wszystko jest bardzo prawdziwe, nasze rodzime realia.
I to mi się podoba - żadnego hurraoptymizmu, herosów w mundurach, sama prawda. Zakończenie nie jest optymistyczne, bo sytuacja jej mać jest jaka jest, ale to też niezwykle realistycznie przedstawione.

× 5 | link |
@monika8905
2020-10-28
7 /10
Przeczytane

„Szaniec” to debiut kryminalny pani Agnieszki Jeż. Chodź ciężko mi w to uwierzyć, bo czytając miałam wrażenie, że jest napisany przez rasową autorkę kryminałów.

Tytułowy Szaniec to nazwa ekstrawaganckiego hotelu, położonego na Warmii i Mazurach, w którym spotyka się ośmioro gości. W hotelu panują surowe zasady, żadnego telefonu, telewizji, pełna izolacja od świata, a goście znają tylko swoje imiona.

Podczas pobytu zostaje zamordowany jeden z gości, który jak się później okazuje był księdzem. Obok ciała leży kartka z cytatem biblijnym.

Sprawą morderstwa zajmie się sierżant Wiera Jezierska i komisarz Janusz Kosoń z Komendy Miejskiej Policji w Giżycku.

Wiera prowadząc dochodzenie odkrywa zaskakujące i przerażające fakty o zamordowanym, jak również dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy o reszcie gości. W końcu ktoś z nich musi być mordercą. Pytanie tylko kto?

W książce poruszone są ważne wątki m.in. maltretowanie w rodzinie, pokazana jest bezsilność kobiet bitych przez mężczyzn. Ważny jest również wątek pedofili wśród księży jak również szemrane interesy często zamiatane pod dywan przez kogoś kto ma władzę i pieniądze.

Książkę czyta się szybko i sprawnie. Jest bardzo ciekawa i wciągająca. Zakończenie nie zaskoczyło mnie aż tak bardzo jednak historia i wątki są bardzo interesujące.

× 4 | link |
@blondeside
2020-09-10
8 /10

Ekskluzywny hotel Szaniec w miejscowości Karolewo, położonej na Mazurach to świetne miejsce do wyciszenia. Goście, pozbawieni kontaktu ze światem zewnętrznym mają tam idealne warunki do tego, aby zajrzeć w głąb siebie. Ten kilkudniowy turnus to przyjemność za jedyne dwanaście tysięcy!
Jednak, gdy podczas pobytu jeden z ośmiu gości zostaje zamordowany, należy przypuszczać, że wśród pozostałych jest morderca. Jak się okazuje, Szaniec to nie tylko idealne miejsce do wypoczywania, lecz także... do zabijania. Ofiarą jest ksiądz, co nie ułatwia sprawy.
Śledztwo dotyczące morderstwa w hotelu poprowadzi komisarz Janusz Kosoń i sierżant Wiera Jezierska. Wspólnie z przebojową panią prokurator będą starali się rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci duchownego.
Czy uda im się odgadnąć, kto spośród pozostałych siedmiu gości Szańca dopuścił się zabójstwa księdza?
"Szaniec" to bardzo udany debiut kryminalny Autorki. Wspólnie z Jezieraką i Kosoniem, czytelnik zabiera się za rozwiązanie tajemnicy, a gdy już myśli że zna mordercę zostaje wprowadzony w ślepą uliczkę. Powieść zdecydowanie zaskakuje. Główni bohaterowie to zgrany i ciekawy duet, Wiera - młoda, ambitna; Janusz - zbliżający się do emerytury, opanowany. Moja ulubioną postacią natomiast była pani prokurator Przyzwan, twarda kobieta, z charakterem. Jeśli chodzi o gości Szańca, podobała mi się różnorodność tych osób.
Co do zakończenia muszę przyznać, że spodziewałam się większego "wow" jednak i t...

× 3 | link |
@werisia82
@werisia82
2020-09-07
8 /10

Tytułowy Szaniec to ekskluzywny hotel z programem surwiwalowym. Goście znają jedynie swoje imiona, nie mogą korzystać z telefonów i na czas trwania pobytu są zupełnie odcięci od świata zewnętrznego. Podczas jednego z turnusów zostaje zamordowany jeden z uczestników. Przy jego ciele zostaje znaleziona kartka z biblijnym cytatem.

Napis na okładce może być trochę mylący bo część osób myśli, że książka jest debiutem autorki. Tymczasem Agnieszka Jeż ma już na swoim koncie ponad 10 pozycji, a „Szaniec” jest jej pierwszym kryminałem. Tak się złożyło, że przeczytałam dwa kryminały z wątkiem kościelnym pod rząd i bez zastanowienia mogę powiedzieć, że ten był zdecydowanie lepszy. Książka od samego początku jest bardzo angażująca. Byłam ciekawa co się wydarzy dalej i aż ciężko mi było przerywać czytanie 😊 Autorka wprowadziła świetny klimat tworząc hotel owiany tajemnicą i bardzo różnorodnych gości. Pomysł na fabułę jest bardzo ciekawy i wydaje mi się, że oryginalny, a przynajmniej ja wcześniej nie czytałam niczego w podobnym stylu. Momentami było trochę za dużo rozważań głównej bohaterki, ale na szczęście nie ciągnęło się to przez całą książkę. Muszę też wspomnieć o tym, jak cudownie jest wydana. Od idealnego fontu, dzięki któremu szybko się czyta, poprzez papier, aż po wygodne rozkładanie bez łamania grzbietu. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale chętnie sięgnę też po inne jej pozycje. Oceniam na 4/5 gwiazdek.

× 2 | link |
@miedzyksiazkami
@miedzyksiazkami
2020-08-31
7 /10
Przeczytane

"Szaniec" jest debiutancką książką Pani Agnieszki Jeż.Gdy wydawnictwo zaproponowało mi egzemplarz do recenzji bardzo się ucieszyłam, ponieważ akcja dzieje się na Mazurach, które uwielbiam!
Wiera Jezierska jest młodą policjantką, która dopiero zaczyna przygodę w tym zawodzie. Wraz z Januszem Kosoniem prowadzi śledztwo tajemniczej śmierci księdza w ekskluzywnym hotelu z programem surwiwalowym. Przy zwłokach księdza zostaje znaleziona kartka z cytatem z Pisma Świętego-"Do mnie należy pomsta, ja wymierzę zapłatę". Sekcja zwłok jasno pokazuje, że ksiądz został zamordowany. W hotalu oprócz księdza znajdowao się siedem osób, policja próbuje ustalić kto mógł zamordować księdza i przede wszystkim odkryć motyw sprawcy.
Początek mało wciągający, lecz z każdą kolejną stroną książka wciągała bez reszty. Książka porusza dość ciężki temat, nie chce Wam zdradzać, ale pewnie sami się domyślicie. W dużej części jest to temat tabu, a przypadki takie które zostały poruszone w książce są niestety zamiatane pod dywan i nikt nigdy nie ponosi odpowiedzialności za czyny, których się dopuścił.
Jestem ciekawa czy będzie kontynuacja, jeśli tak chętnie po nią sięgnę.

× 2 | link |
@ksiazkowa.gladys
@ksiazkowa.gladys
2020-10-22
9 /10
Przeczytane

Moje drugie spotkanie z autorką, chociaż "Szaniec" to debiut kryminalny autorki. Czy mi się podobała ta książka? Tak!

Tytułowy Szaniec to ekskluzywny i dość nietypowy hotel, na który mogą pozwolić sobie naprawdę bogaci ludzie. Program survivalowy zapewniony w cenie. Hotel położony na odludziu. Idealne miejsce na morderstwo, nieprawdaż?

Jak się okazuje, jednak jest to idealne miejsce na morderstwo. Zero oznak morderstwa, schludnie ułożone ciało, wszystko wskazywałoby na to, że denat zginął śmiercią naturalną. Jednak kartka z biblijnym cytatem, która znajdowała się przy łóżku mówi co innego.

Sprawą zajmują się Wiera i Kosoń. Jak ja polubiłam tę dwójkę! A zwłaszcza Wierę. Niezwykle silna kobieta po przejściach.

Cała akcja toczy się gładko i płynnie. Nie ma zbędnych i niepotrzebnych wątków. Jednak czytając opis książki sceptycznie podchodziłam do tej lektury. Nie przemówił on do mnie, jednak chciałam bardzo przeczytać książkę Pani Agnieszki Jeż i jak się okazało nie zawiodłam się. Świetny kryminał.

× 2 | link |
@karolinamarek88
2021-02-27
6 /10
Przeczytane

https://swiatmiedzystronami.blogspot.com/2020/12/agnieszka-jez-szaniec.html

Gdy zobaczyłam tę pozycję, to w mojej głowie zapaliły się dwie żarówki. Zielona, że muszę ją przeczytać, gdyż blurb głośno i wyraźnie mnie przywołuje. Żółta przechodząca w czerwoną, żebym zostawiła tę książkę i uciekała, gdzie pieprz rośnie, bo jak autorka obyczajów bierze się za kryminał, to raczej nic dobrego z tego nie wyniknie. No, bo że to polska powieść to już mi ten fakt nie straszny, bo ostatnio sięgam po naprawdę dużą ilość rodzimych pisarzy i muszę przyznać, że jest coraz lepiej! Jak myślicie, co zrobiłam? Jako osoba lubiąca ryzyko oraz działająca na przekór nie tylko innym, ale też sobie postanowiłam zaryzykować. W końcu kto nie ryzykuje, nie pije szampana, co nie?

Ośmioro ludzi planuje wypocząć. Odciąć się od codzienności i przemyśleć pewne sprawy. Miejsce, jakie wybierają do tego celu to Szaniec. Niecodzienny i ekskluzywny hotel z programem survivalowym. Goście znają tylko swoje imiona i są odcięci od świata. Zero telewizji, radia, komputerów czy telefonów. Wszystko wskazuje, że to faktycznie będzie to, co oferuje folder reklamowy. To wręcz idealne warunki by "zajrzeć w głąb siebie".
Niestety pobyt w Szańcu kończy się tragicznie dla jednego z uczestników programu. Ciało ułożone jak do snu, brak nawet kropli krwi, a przy ciele karteczka z cytatem z biblii:
...

| link |
@szpaczek444
@szpaczek444
2021-05-17
7 /10

⭐RECENZJA⭐

W trakcie pobytu w hotelu zostaje zamordowany jeden z uczestników. Przy ciele ofiary leży tajemnicza kartka. Sprawę dostają sierżant Jezierska oraz komisarz Kosoń. Okazuje się, że zamordowany człowiek jest księdzem, co wszystko komplikuje. Na domiar złego nic nie jest takie, na jakie wygląda. Czy uda się złapać mordercę? A może ofiar będzie więcej?

@agnieszka_jez_pisarka zachwyciła mnie swoim kunsztem pisarskim. Lekkie pióro, przyjemny styl przyciąga czytelnika, wtedy chce się więcej i więcej. Kiedyś miałam z tą autorką do czynienia, ale w innej odsłonie 😉 i chyba ta kryminalna bardziej mi się podobała 😃 Historia toczy się swoim torem, jest morderstwo, ofiara, zbrodniarz, komisarze, wiele niewiadomych. Nie ma tutaj wartkiej akcji i jej zwrotów. Wszystko "płynie" spokojnie i nie przeszkadza to kompletnie. Powiem Wam, że czuć realizm w tej powieści, tak jakby się to działo naprawdę. A bohaterowie są świetnie wykreowani i bardzo pozytywni. Polubiłam ich i ich humor oraz upartość. I to jak pisarka poprowadziła całą tę fabułę naprawdę może zachwycić 😁 Każda postać, każdy trop ma coś wspólnego ze sobą. Ja tam każdego podejrzewałam o tę zbrodnię 😅 Normalnie szok 🙊🙈 Autorka poruszyła w tej lekturze bardzo ważny temat, który jest tematem tabu w naszym społeczeństwie. Cieszę się, że nie bała się go poruszyć i tak umiejętnie go poprowadziła. Oczywiście nie zdradzę szczegółów,...

| link |
@wredna.books
@wredna.books
2021-09-22
8 /10
Przeczytane

"Szaniec" to debiut kryminalny Agnieszki Jeż, a zarazem moje pierwsze spotkanie w twórczości autorki.

Tydzień temu swoją premierę miała najnowsza część serii z sierżant Wierą Jezierską i postanowiłam, że chcę poznać jej losy od samego początku.

W Szańcu na ekskluzywnym turnusie surwiwalowym przebywa ośmioro gości. Gdy jeden z nich umiera w hotelu zaczynają wychodzić na jaw coraz to nowe tajemnice. Sierżant Wiera Jezierska i komisarz Janusz Kosoń poprowadzą sprawę która finalnie okaże się wielkim zaskoczeniem nie tylko dla nich samych, ale przede wszystkim dla czytelnika.

Zacznę od tego, że od samego początku zostałam wciągnięta w wir kłamstw i intryg. Autorka doskonale ukazała powiązania kościelno-polityczne, co okazało się ciekawym tłem tej historii. Każdy z gości został bardzo dobrze wykreowany, również pod względem psychologicznym.
Fabuła książki jest przemyślana i tak zagmatwana, że do samego końca trudno jest się domyśleć motywu działania mordercy, oraz kim ta osoba jest.

Właśnie takie kryminały uwielbiam, gdzie nic nie jest oczywiste, a czytając kolejny rozdział nie jestem pewna co mnie czeka na następnej stronie. Autorka nie boi się poruszaj kontrowersyjnych tematów, co jest zdecydowanie plusem tej książki.

Podsumowując "Szaniec" to kryminał, którego nie da się odłożyć na półkę, zaskakuje i daje do myślenia.
Serdecznie polecam sięgnąć po tę książkę jeśli nie mieliście okazji czytać, a ja już mam w planach kolejn...

| link |
@important.books
@important.books
2021-01-24
7 /10
Przeczytane

Książka wzbudziła moją ciekawość już od pierwszych stron. Całość jest bardzo dobrze przemyślana, wszystkie wątki są ze sobą zgrane, zazębiają się, w końcu rozwiązują.

Główny temat jest jednak dużo trudniejszy niż można myśleć na początku. Morderstwo, do którego dochodzi wiąże się z daleką przeszłością, wyrządzoną wielką krzywdą.

Przez moment miałam wrażenie, że ciągle czytam o tych samych osobach, te same historie, jedynie trochę bardziej rozwinięte. Szybko okazało się, że był to celowy zabieg. Kolejne wskazówki, które przybliżają do rozwiązania zagadki.

Ja, do samego końca, się nie zorientowałam jaki był prawdziwy powód i kto dokonał morderstwa. Zakończenie było dla mnie zaskakujące. Polecam każdemu, kto lubi mroczne historie z tajemnicą w tle.

| link |
@klaudia.brozyna2320
@klaudia.brozyna2320
2021-04-20
8 /10

Do mnie należy pomsta, ja wymierzę zapłatę.

Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem.

Nie chcę zbyt wiele mówić od siebie, bo obawiam się, że za dużo zdradzę. Książka jak najbardziej mi się podobała, nie była oczywista. Porusza bardzo ważne, życiowe tematy. Wielu podejrzanych, wiele poszlak, wiele dowód i domysłów ale tylko jedna prawda. Prawda, która okaże się szokująca i przerazi każdego z nas. Ciekawe, różnorodne postacie to zdecydowany plus tej intrygującej powieści.

Sięgnijcie po „Szaniec” i włączcie się w śledztwo!

| link |
@aniasolska
2023-08-16
7 /10
Przeczytane
@Lilith_czyta
2023-08-04
8 /10
Przeczytane Kryminał
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Do mnie należy pomsta, ja wymierzę zapłatę.
Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Odpłata
Odpłata
Agnieszka Jeż
6.8/10
Podhale i Mazury – dwa odmienne światy, trzy różne zbrodnie. Jeden dług. Podhale, 1945. Ta zbrod...
Kto jest bez grzechu
Kto jest bez grzechu
Agnieszka Jeż
7.2/10
Nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru Agnieszka Jeż opowiada wciągającą, duszną i nieoczywistą hi...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl