Niewierność. Uwikłani w historię

Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Niewierność. Uwikłani w historię
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

 Wierność bywa względna.
Niewierność nie zawsze jest bezwzględna.
Rutę i Jakuba rozpacz związała mocną nicią. Ich wspólne życie jest pełne przemilczeń i zakazanych tematów. Mają dwóch synów, dobre stanowiska, przyjaciół, polsko brzmiące nazwisko.
Krystynie i Januszowi miłość się przytrafiła. Nieodmiennie lgną do siebie, pożądają się. Ich uczucie dojrzewa, zmienia się i, mimo przeciwności, nie słabnie.
Losy bohaterów splotą się w historię tak nieprawdopodobną, że literatura nie mogłaby jej wymyślić – musiała się wydarzyć.
Opowieść o (nie)wierności, powinności, przeznaczeniu, zawiłościach ludzkich uczuć i wyborów. Szara, kolorowa, ale nigdy czarno-biała. W tle kilkadziesiąt lat powojennej historii: PRL – jego zdobycze, triumfy, absurdy, grzechy i przewiny, czasy przełomu i wolności. 
Data wydania: 2019-09-18
ISBN: 978-83-8110-867-6, 9788381108676
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 556
dodana przez: mrsbookbook

Autor

Agnieszka Jeż Agnieszka Jeż Pisarka, filolożka polska i lituanistka; przez wiele lat zawodowo zajmowała się książkami na stanowisku redaktorki i wydawczyni. W 2016 roku zadebiutowała jako autorka eseju o międzywojniu "Kuchnia dwudziestolecia."

Pozostałe książki:

Miłość warta wszystkiego Szaniec Odpłata Jedyny dzień w roku W cieniu góry
Wszystkie książki Agnieszka Jeż

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niewierność. Uwikłani w historię

25.10.2019

Ruta i Jakub, z pozoru zwykłe małżeństwo z dwójką dzieci. Jednak w rzeczywistości nie jest tak kolorowo. Oboje przeżyli tragedię podczas II Wojny Światowej. Niby żyją razem, udają małżeństwo a tak naprawdę nim nie są. Między nimi jest wiele przeciwności oraz wiele tematów, których nie chcą poruszać. Wcześniej nawet nie myśleli, że oni stworzą parę... Recenzja książki Niewierność. Uwikłani w historię

Kiedy najwierniejsza okazuje się niewierność...

11.12.2019

Przepiękna opowieść o miłości, wierności i niewierności. Oparta na faktach historia życia Ruty, Jakuba/Janusza i Krystyny osadzona w powojennej, polskiej rzeczywistości. 💞 Ruta i Jakub to przykładne, zgodne małżeństwo - a przynajmniej tak to wygląda patrząc na nich z boku. Oboje trochę pokiereszowani przez wojnę obiecują sobie wzajemną opiekę. I ... Recenzja książki Niewierność. Uwikłani w historię

Moja opinia o książce

Opinie

@mrsbookbook
2019-10-25
9 /10
Przeczytane Do recenzji Na mojej półce

Przepiękna historia, już od pierwszych stron nie mogłam się oderwać. Cała trójka idzie przez życie z własnym bagażem doświadczeń. Wszyscy stracili w II Wojnie Światowej kogoś bliskiego, kogoś, kogo bardzo kochali. Wcale się nie dziwię, że Ruta i Jakub po tak wielkiej tragedii postanawiają żyć razem, jakoś wspólnie się wspierać i przeżyć tą tragedię. Krystyna już zaczęto traktować, jako starą pannę, aż spotkała Janusza. Mimo, iż jest od niej trochę starszy to świetnie się dogadują i to z nim chciała spędzić resztę swojego życia. Jednak Janusz miał inne zobowiązania, powiedział, wprost, iż nie zostawi Ruty, bo obiecali sobie wsparcie. Krystyna kobieta pełna siły nie potrafi zrezygnować z Janusza i brnie w to dalej.
Książka pełna przeróżnych emocji. W przeciągu 60 lat przychodzą na świat nowi członkowie rodzin, ale tez ci starsi żegnają się już ze światem. Autorki pokazują jak ważna jest wierność i wsparcie. Mimo iż Jakub zdradzał ?żonę? to kiedyś obiecał jej, że jej nie opuści i dotrzymuje tej obietnicy.
Historia jest oparta na faktach i to chyba jeszcze bardziej mnie porusza, iż rzeczywiście taka historia wydarzyła się naprawdę. Mało kiedy książka potrafi mnie wzruszyć. W tej historii jest taki moment, gdzie chyba największy twardziel uroniłby łzę. Książka jest przepiękna mimo, iż należy do tych bardziej grubszych to czyta się bardzo szybo. A jeszcze ta okładka... jest po prostu cudowna na pewno na długo zostanie w mojej pamięci. A nie wątpliwe, iż do niej jeszcze kied...

| link |
@monika_rolf
2020-11-18
10 /10
Przeczytane
@Evita
2020-05-13
8 /10
Przeczytane
@kasia.rzymowska
2019-12-11
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Niewierność. Uwikłani w historię. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl