Miłość warta wszystkiego

Agnieszka Jeż
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów
Miłość warta wszystkiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów

Opis

Upalne lato 1939 roku. Na horyzoncie wojna – nieprzewidywalna, mroczna. Ale teraz jeszcze słońce i jego spojrzenie: błękitne, gorące, jedyne.
Sara Flinkierówna zakochuje się w Janie Górskim, to miłość zrodzona z przypadku. Łączy ich potężne uczucie, dzieli wszystko inne – ona jest Żydówką z dostatniego domu, on – biednym lekarzem, Polakiem.
Gorący sierpień, współcześnie. Anna Matkowska nie wierzy już w szczęśliwy traf, szuka drugiej połówki na portalu internetowym. Poznaje Marcina Zielińskiego, który w rzeczywistości okazuje się jeszcze cudowniejszy niż w wirtualu. Pcha ich ku sobie szalona miłość i wszystko inne – są dla siebie stworzeni.
Dwie historie, pozornie bez związku, a jednak losy ich bohaterów się przetną, a na jaw wyjdzie wstrząsająca prawda. Co zrobić, gdy okaże się, że całe życie było zbudowane na kłamstwie?
Opowieść o wielkiej sile miłości – ratującej i niszczącej, zmuszającej do najtrudniejszych wyborów. To także historia o tym, jak wybory poprzednich pokoleń wpływają na nasze życie.
Czy miłość jest warta wszystkiego – i śmierci, i życia?
Data wydania: 2020-06-17
ISBN: 978-83-8195-145-6, 9788381951456
Wydawnictwo: Filia
Cykl: Miłość warta wszystkiego, tom 1
Stron: 368
dodana przez: Justyna_K

Autor

Agnieszka Jeż Agnieszka Jeż Pisarka, filolożka polska i lituanistka; przez wiele lat zawodowo zajmowała się książkami na stanowisku redaktorki i wydawczyni. W 2016 roku zadebiutowała jako autorka eseju o międzywojniu "Kuchnia dwudziestolecia."

Pozostałe książki:

Serce z szuflady Szaniec Spotkajmy się po wojnie Odpłata Jedyny dzień w roku
Wszystkie książki Agnieszka Jeż

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość najcenniejszy skarb

{} WYBÓR REDAKCJI
9.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Miłość, uczucie, które stało się inspiracją dla tylu powieści, wierszy, filmowych historii, które kradną nam serca każdego dnia. Miłość, to uczucie o którym marzy każdy człowiek na ziemi. Jedno uczucie, które ma tak wiele twarzy. O tym uczuciu, jest właśnie najnowsza powieść pani Agnieszki Jeż "Miłość warta wszystkiego". Opowiada ona historię dwó... {} Recenzja książki Miłość warta wszystkiego

@karolina92@karolina92 {}× 7

Miłość warta wszystkiego"

25.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Miłość warta wszystkiego", to najnowsza powieść Agnieszki Jeż, z gatunku książka obyczajowa .To bardzo ładna opowieść z wojną w tle. Cieszę się, że miałam okazję ją poznać. Jednak, bardziej interesowały mnie losy bohaterów, związane z historią, niż te współczesne. Rok 1939, początki drugiej wojny światowej. Sara poznaje Jana Górskiego. Oboje szy... {} Recenzja książki Miłość warta wszystkiego

@kasiarz1983@kasiarz1983 {}× 1

Miłość warta wszystkiego

27.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Miłość - to jest najważniejsze. Dla niej warto się nie bać, ona chroni przed lękami." ~ "Miłość warta wszystkiego" to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Agnieszki Jeż. Opowiada ona o miłości, jak wskazuje sam tytuł. Jednak skupia się na sile tego uczucia oraz tym, jak może ono na nas oddziaływać. Poznajemy dwie historie rozgrywająca się n... {} Recenzja książki Miłość warta wszystkiego

@cafeetlivre@cafeetlivre {}× 1

"Poszukujemy. Bo miłość jest najważniejsza. Miłość jest warta wszystkiego."

12.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Można się śmiać z miłości od pierwszego wejrzenia, ale naprawdę jest coś takiego - że się spojrzy na drugą osobę i już się wie, jakby w tym krótkim spojrzeniu w czyjeś oczy, w kilka chwil, dostrzegło się i całą przeszłość, i ekscytującą teraźniejszość, i obiecującą przyszłość. Intuicja, jeśli się ma z nią dobre relacje, nie myli, nie wpuści obdar... {} Recenzja książki Miłość warta wszystkiego

Moja opinia o książce

Opinie

@ksiazkowa.gladys
2020-07-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

  • Cudowna książka, cudowna historia! Ja chcę więcej.

    Sara Flinkierówna już od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Janie Górskim - polskim lekarzu. Dzieli ich wszystko, ona Żydówka, on Polak, ona bogata, on biedny. Jednak uczucie, które urodziło się między nimi jest bardzo silne. Tak silne, że nawet wojna nie stoi im na przeszkodzie, ku ich szczęściu.

    Współcześnie poznajemy Annę Matkowską, kobietę, której do szczęścia w życiu brakuje tylko miłości. Kobieta postanawia zarejestrować się na jednym z portali randkowych. Tam poznaje Marcina.

    Historie różne, a jednak coś je ze sobą łączy. Jest to miłość. Powiem szczerze, że ja już od początku podejrzewałam jaki będzie finał tej historii. Jednak mimo to wyczekiwałam tego zakończenia z niecierpliwością. Pani Agnieszka w doskonały sposób pokazuje nam jak różnymi się od starszego pokolenia.

    Jestem ciekawa dalszej historii, która wstrząsnęła mną porządnie. Cudowna, urocza a zarazem smutna historia o miłości.

{}× 1 | link |
@esclavo
2020-08-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Bardzo lubię książki, które splatają razem przeszłość i teraźniejszość. Pokazują one jaki wpływ ma na nas historia naszych rodziców i dziadków. Właśnie idealnym przykładem takiej powieści jest książka Agnieszki Jeż. Czasy współczesne mieszają się z tymi wojennymi. To książka pełna takiej prawdziwości, nostalgii i smutnej miłości. Mam wrażenie że ta historia mogła się przydarzyć w każdej rodzinie, bo czasy wojny były trudne, a powojenne niewiele łatwiejsze. Książka podobała mi się, ale chyba byłabym bardziej zachwycona, gdybym prolog przeczytała na końcu. Według mnie zdradza zbyt dużo i już na 13 stronie wiemy jak potoczy się ta historia. Nie jest to jednak koniec, a początek nowej powieści i już jestem niesamowicie ciekawa jak autorka poprowadzi temat. Mocno czekam na kontynuację.

{}× 1 | link |
@jelonka11
2020-06-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Niestety nic mnie nie zaskoczyło

{}× 1 | link |
BO
2020-07-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

„Miłość warta wszystkiego” czyli kolejna z książek osadzonych w realiach wojennych. Tym razem jednak historia przeplata się z czasami współczesnymi. Sara i Anna, w którym momencie ich losy się przetną?

Sara Flinkierówna od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Janie Górskim. Połączył ich przypadek. Na horyzoncie pojawia się jednak wojna, która sprawia, że świat zmienia się nie do poznania – staje się mroczny, nieprzewidywalny i pełen ludzkiego cierpienia. Ona jest Żydówką, on Polakiem – na swojej drodze napotkają niejedną przeszkodę.

Współcześnie zaś poznajemy Annę Matkowską – kobietę, której brakuje tylko miłości. W ramach ciekawości postanawia zalogować się portalu randkowym, gdzie wkrótce poznaje Marcina. Czy naprawdę trafiła na odpowiedniego chłopaka?

Pomimo, że od samego początku podejrzewałem jaka zajdzie zbieżność, to od pierwszej do ostatniej strony zostałem pochłonięty. Autorka bardzo dobrze wie jak grać na uczuciach czytelnika i niemal nie przyprawić go o zawał serca. Pokazuje, iż czasem najlepiej jest o trudnych rzeczach mówić w prosty sposób.

Agnieszka Jeż tworzy książkę, w której doświadczamy zderzenia różnych światów. Pokolenie przedwojenne – sentymentalne, pełne czułości oraz współczesne – ciągle zabiegane. Obie rzeczywistości łączy jednak pogoń za miłością, jej silne pragnienie. Świat się cały czas zmienia, ale pogląd na miłość pozostaje taki sam, co możemy dostrzec na kartach tej powieści.

Prawie wcale nie czyt...

{} | link |
@Zaczytane_Strony
2020-07-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Miłość jest w życiu bardzo ważna jak nie najważniejsza, kochamy swoich rodziców, dzieci, małżonka, ale czy warto dla niej wszystko poświęcić?
Anna nie potrafi ułożyć sobie życia, kiedy wreszcie trafia na Marcina, wydaje jej się, że to ten jedyny, na którego czekała. Rok po pierwszym spotkaniu Marcin się jej oświadcza, żeby to uczcić, postanawiają zaprosić swoje rodziny do restauracji i jednocześnie podzielić się z nimi radosną nowiną, na spotkaniu jednak okazuje się, że rodziny już się znają.
Uwielbiam książki, które opisują dwie historie na przestrzeni lat, a potem zaskakująco łączą się w jedną całość, jest to niesamowite obserwować różne pokolenia i różne czasy. Ta historia ma piękny klimat miłości, która przetrwała wiele lat oraz miłości która przyszła z rozsądku, bohaterowie z różnych przyczyn połączyli się w pary i tak potrafili przeżyć wiele lat.
Miłość to bardzo trudne uczucie z początku zakochani świata za sobą nie widzą, a z czasem miłość objawia się w dbaniu o siebie i wspieraniu się, miłość to też ogromna praca, bo bez rozmowy a czasami przemilczeniu różnych spraw nie zbudujemy nic. Zdecydowanie kiedyś miłość była trwalsza, ludzie na siebie czekali, wybaczali sobie potknięcia, a teraz jak małżeństwo się sobie znudzi, to od razu biorą rozwód albo czasami w ogóle pary nie biorą ślubu, bo potem łatwiej od siebie odejść.
Podczas wojny ludzie byli złaknieni miłości, szukali kogoś, z kim łatwiej było przeżyć ten trudny czas, bo nie chcieli być sami, ...

{} | link |
@kamilaxddd
2020-07-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Dwie miłości. Jedna w czasach wojennych a druga współczesna.
Jedna zakazana a druga dla siebie stworzona.

Sara to młoda Żydówka. Wie,że miłości dla niej będzie szukał jej ojciec. Lecz dziewczyna zakochała się od pierwszego wejrzenia w lekarzu,który jest Polakiem.
Wie,że to może się nie udać jednak idzie w zaparte i kieruje się sercem. Okres wojny zbiera już swoje żniwa. Jej brat został zabrany do
pracy, gdzie giną ludzie. Świadomość,że może zostać zabity rozdziera serca całej rodziny.
Romans jej i Jana trwa, niestety nadchodzi dzień w którym musi wybrać czy umrzeć czy uciekać. Z pomocą przychodzi jej Tadeusz,który ją ratuje.
Nie wie jeszcze,że z biegiem czasu po bolesnych informacjach zostanie jej mężem.


Anka szuka miłości w internecie, nie chce być już sama bo to ją przytłacza. Gdy poznaje Marcina z dnia na dzień jej uczucie do niego rośnie.
Choć nie zawsze się zgadzają i coraz częściej coś ich poróżnia ale ich miłość do siebie przetrwa wszystko. Tak samo jak miłość ich dziadków.
Gdy przychodzi dzień przyjęcia zaręczynowego i ich rodziny mają się zapoznać nie myśleli,że co niektórzy z nich się znają..
Szok i niedowierzanie ,które rozpętało się na przyjęciu otwiera stare rany. Czy ten ból można jeszcze naprawić? Jakie skutki jednej decyzji
odbiją się na reszcie życia?

Te dwie miłości po długim czasie znów się spotkają. Czy będą potrafili sobie wybaczyć? Prawda wyjdzie na jaw i po latach dowiedzą się kto
...

{} | link |
MA
2020-07-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

Miłość od pierwszego wejrzenia i dwie historie, współczesna i z czasów II wojny światowej, splotą się ze sobą, wstrząsną bohaterami, ukażą okrutną prawdę. Autorka przedstawiła miłość jako potężne uczucie, które buduje i ratuje oraz niszczy i rujnuje. Wojna zmuszała ludzi do podejmowania dramatycznych decyzji. Na szali stawiano miłość do rodziców, dziecka, rodzeństwa i do tej jedynej, tego jedynego. Prawdziwa miłość łączyła ludzi niezależnie od istniejących między nimi podziałów. W trakcie lektury zastanawiałam się, co ludzie są w stanie zrobić w imię miłości, co postawić na drugiej szali, ile warta jest miłość, jak bardzo jest prawdziwa. Czy na pewno wszystkie chwyty są dozwolone? Do refleksji skłonił mnie wątek psychogenealogii. W powieści doskonale widać, jak wybory naszych przodków wpływają na nasze życie, jak na poziomie genetycznym przejmujemy pewne ich zachowania i upodobania.
Klamrę kompozycyjną fabuły stanowi jedno wydarzenie. W środku przeplatają się miłosne wątki – Żydówki i Polaka w czasie wojny i „współczesny” Anki i Marcina według algorytmu portalu randkowego. Uczucie kwitnie bez względu na okoliczności, ale widać różnicę pokoleniową i cywilizacyjną. Z zainteresowaniem poznawałam historie miłosne bohaterów targanych emocjami. Autorka celowo wprowadziła pewien zabieg, by szybko się nie zorientować w intrydze, ale domyśliłam się jej konstrukcji. Przyglądałam się rodzinom, systemom wartości, sposobom wychowywania dzieci, uczuciom i więzom o...

{} | link |
@silwana
2020-06-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

"Miłość warta wszystkiego" Agnieszki Jeż jest to opowieść o sile miłości, która często zmusza do najtrudniejszych decyzji. To historia opisująca to jak decyzje i wybory poprzednich pokoleń wpływają na współczesne życie. Wiemy, że miłości jest wiele, poczynając od tej romantycznej do drugiego człowieka, do dziecka, do rodziców, do dziadków, przyjaciół, a nawet ta, którą obdarowujemy nasze zwierzęta, które często traktujemy jak członków rodziny. Czy miłość jest warta wszystkiego? Zapewne, kto jej doświadczył, powie, że tak, bo nie ma nic lepszego od dawania i pozyskiwania miłości, człowiek jest wtedy szczęśliwy. Dzieci kochane przez swoich rodziców są szczęśliwe, rodzice kochani przez dzieci również. Jednak miłość jednej osoby do drugiej, to coś zupełnie innego. Mówi się, że pierwsza miłość jest niezwykła, ale nie zawsze tak jest, następna może też być cudowna. Jest powiedzenie "stara miłość nie rdzewieje" i tak jest w przypadku, który opisuje autorka.

Cudowna, niedozwolona miłość w czasach wojennych, przetrwała długie lata i była nadal gorąca. Losy bohaterów splatają się niepodziewanie ze sobą i jest to bardzo ciekawe. Czytając tę książkę, byłam bardzo ciekawa co będzie dalej, ale nie z miłością tej najmłodszej pary, tylko tej pierwszej, od której wszystko się zaczęło. Miłość nie zna granic, dla miłości można poświęcić wszystko, można też bardzo zranić i tak właśnie się stało w tej historii. Gdy już skończyłam czytać, najbardziej ucieszyła mnie ostatni...

{} | link |
@kamaczyta90
2020-10-01
Przeczytane

"Miłość warta wszystkiego" to dwie historie, które łączą się ze sobą, a losy bohaterów nieoczekiwanie się ze sobą przecinają. Co było kłamstwem, a co prawdą? Jaki będzie finał tej historii? I czy miłość faktycznie jest wszystkiego warta?

Tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej żydówka Sara Flinkierówna poznaje przystojnego lekarza Jana Górskiego. Połączy ich piękna miłość, ale niestety rozdzieli wojna, mimo, że kobiecie początkowo dzięki pracy, a później pomocy innych ludzi udaje się ukryć i przeżyć ten mroczny i niebezpieczny czas.

Czasy współczesne. Anna to młoda, zaradna kobieta. Gdy poznaje Marcina czuje, że jej życie powoli zaczyna się wypełniać. Młodzi planują wspólne życie i pragną podzielić się swoim szczęściem z bliskimi więc zapraszają ich na przyjęcie zaręczynowe. Podczas uroczystości dochodzi do pewnego wydarzenia, które może odmienić życie nie tylko ten dwójki młodych ludzi.

Akcja książki dzieje się dwutorowo tak jak bardzo lubię. Lubię też sięgać po książki obyczajowe, które nawiązują do czasów wojennych. W tej książce jednak zabrakło mi tych emocji, które przeważnie towarzyszą mi podczas czytania o tych czasach, czułam jakby było za mało dramatyzmu, lęku, a za dużo takiej beztroski. Nie czułam również tej wielkiej miłości pomiędzy Sarą i Janem.
Byłam natomiast bardzo ciekawa jak autorka połączy losy bohaterów i przez połowę książki zastanawiałam się kto jest połączony z kim. Powieść oczywiście kończy się w takim momencie, ...

{} | link |
@monika8905
2021-08-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Patriseria
2021-02-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@monika_rolf
2020-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@kat.czyta
2020-07-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Chcę przeczytać
@Zwiazana_z_ksiazkami
2020-07-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@Busia1904
2020-07-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Dobre miłości zaczynają się przypadkiem”
{}× 1
#
“Ogrodnik musi być cierpliwy”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Spotkajmy się po wojnie
Spotkajmy się po wojnie
Agnieszka Jeż
{}7.5/10
Trzy pokolenia, dwie historie, jeden wspólny los. A prawda?... Prawda nie poddaje się tej prostej ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl