Szept

Lynette Noni
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 34 ocen kanapowiczów
Szept
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 34 ocen kanapowiczów

Opis

Przez dwa i pół roku Jane Doe – Obiekt Sześć-Osiem-Cztery – była przetrzymywana w celi tajnego podziemnego ośrodka rządowego i w tym czasie nie wypowiedziała ani jednego słowa. Nawet swojego prawdziwego imienia.

Teraz władze podejmują ostatnią desperacką próbę nakłonienia jej, by zaczęła mówić, i oddają ją pod opiekę tajemniczego Landona Warda.

Ku zaskoczeniu Jane, Ward odnosi się do niej uprzejmie. Sprawia wrażenie, że mu na niej zależy. Pomimo wysiłków Jane, by wytrwać w oporze, jej determinacja stopniowo słabnie. W momencie, gdy Jane zaczyna żywić nadzieję na odzyskanie swego dawnego życia, niecodzienny wypadek ujawnia jej najmroczniejszy sekret i niebezpieczną moc, którą ukrywała przez lata.

Jej słowa mają moc sprawczą – gdy coś mówi, powołuje to do istnienia. I oto nagle „odnalezienie swojego głosu” staje się kwestią życia i śmierci.

Tytuł oryginalny: Whisper
Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 978-83-280-8504-6, 9788328085046
Wydawnictwo: Uroboros
Cykl: Szept, tom 1
Kategoria: Fantasy
Stron: 380
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Szept

{} WYBÓR REDAKCJI
20.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

 Obiekt Sześć-Osiem-Cztery — znany również jako Jane Doe — od ponad dwóch lat nie wypowiedział ani jednego słowa. Jest więźniem tajemnego ośrodka rządowego, którego cele pozostają tajemnicą. Nastolatka żyje w małej celi, nie może posiadać prawdziwych ubrań, a każdego dnia uczestniczy w zajęciach takich jak sesja z psychologiem, trening czy... co... {} Recenzja książki Szept

@mewaczyta@mewaczyta {}× 10

Porywająca, fantastyczna opowieść o mocy ludzkiej mowy...

{} WYBÓR REDAKCJI
25.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Słowa, tworzone za ich pomocą zdania i rozmowa, to jeden z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych cudów życia. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego faktu, ale zaczynamy doceniać ten dar wtedy, gdyż nie mamy do kogo otworzyć ust, bądź też jest to nam zabronione. O sile, potędze i magii ludzkiej mowy, opowiada w fascynujący sposób porywa... {} Recenzja książki Szept

@Uleczka448@Uleczka448 {}× 8

'Słowa są wszystkim. One są życiem. One są śmiercią!'

{} WYBÓR REDAKCJI
31.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czy aby na pewno? Wiadomo, iż komunikacja niewerbalna stanowi więcej niż słowa. Przystępując do lektury tej publikacji, spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Nie ukrywam, że do sięgnięcia po tę pozycję zachęciła mnie ciekawa zapowiedź. Jane Doe, nazywana również Obiektem Sześć-Osiem- Cztery, pewnego dnia zostaje zamknięta w podziemiach tajnego... {} Recenzja książki Szept

@ladymakbet33@ladymakbet33 {}× 6

Odważysz się MÓWIĆ?

28.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Słowa wymagają szacunku. Są cudowne. Są straszne. Są darem i przekleństwem. Nigdy nie zapomnę, co potrafią uczynić. Ponieważ przez słowa straciłam wszystko”. Dwa lata, sześć miesięcy, czternaście dni, jedenaście godzin. Tyle czasu Obiekt Sześć-Osiem-Cztery przebywa w zamknięciu, odizolowana od świata, w tajnym rządowym ośrodku Lengard. W tym c... {} Recenzja książki Szept

@Nina@Nina {}× 21

Moja opinia o książce

Opinie

@RuBrykaPopkulturalna
2021-02-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane 2021

Książka w punkcie startowym prezentuje się jeszcze całkiem przyzwoicie. Narracja pierwszoosobowa zamyka nas w głowie nastolatki, która z powodu doświadczonej tragedii postanowiła milczeć. Cała jej przeszłość owiana jest tajemnicą, a ona od dawna jest obiektem nieznanych badań. Dobre wrażenie trwa jednak tylko przez chwilę. Klimat w zasadzie natychmiastowo się rozmywa. Musimy wierzyć na słowo, że sytuacja bohaterki jest zła, bo autorka w żaden sposób nie próbuje nas do tego przekonać. Po dziewczynie nie widać większego przejęcia sytuacją, dramaturgii jest w tym niewiele, a my nie dostajemy żadnego dowodu na to, że jej położenie jest rzeczywiście tragiczne i wymaga naszego współczucia. Jane wspomina o nieprzyjemnych badaniach i złym naukowcu, są to jednak tylko skromne i niezbyt przekonujące dygresje. Wiem, że to literatura młodzieżowa, więc to nie tak, że liczyłem na mózgi rozmazane na ścianach czy lobotomię wykonywaną wiertarką udarową. Zabrakło tu prób zagęszczenia atmosfery czy nawet małego wypchnięcia nas ze strefy komfortu. A szkoda.

Resztki klimatu z czasem pryskają zupełnie. Zanim zdążymy się zorientować w sytuacji protagonistki, nagle wszyscy wokół stają się dla niej mili i opiekuńczy. Natomiast główna bohaterka nie wyczuwa w tym nawet najmniejszego podstępu. Dziewczyna od ponad dwóch lat przetrzymywana jest w zamkniętym ośrodku i z tego co możemy wywnioskować: regularnie rażą ją prądem i karmią bezsmakową proteinową papką, ale gdy na jej drodz...

{}× 3 | link |
@miedzytytulami
2021-01-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

"Słowa są zbyt cenne, żeby beztrosko je rzucać. Nie muszę mieć nad nimi nadnaturalnej władzy, by o tym wiedzieć, gdyż widziałam to na własne oczy. Słowa wymagają szacunku. Są cudowne. Są straszne. Są darem i przekleństwem. Nigdy nie zapomnę, co potrafią uczynić. Ponieważ przez słowa straciłam wszystko."
.
Ta książka jest nieodkładalna.
Słowa mają moc. Potrafią ranić i dawać nadzieję, a co by się stało, gdyby w fizyczny sposób kreowały świat? Gdyby bezpośrednio wpływały na otaczającą nas rzeczywistość? Gdyby raniły nie tylko psychicznie ale i fizycznie? Co by się stało gdyby ludzie mieli takie możliwości? Wojna gwarantowana, bo zapewne znalazłby się jakiś szaleniec, który chciałby zapanować nad światem. Dość tego gdybania i teoretyzowania. Rozsiądźcie się wygodnie, otwórzcie #szept i zanurzcie się w świecie, w którym ograniczają Was tylko słowa. Lynette Noni stworzyła rzeczywistość nasyconą nie tyle magią, co mocą. Mocą tworzenia i niszczenia. Wykreowała bohaterów, którzy są wyjątkowi, dlatego ukryła ich w tajnym podziemnym bunkrze, gdzie czas spędzają na ćwiczeniu swoich możliwości. Mieszka tam również Jane. Ona akurat nie mówi, bo wie, że słowa mają przerażająca moc i dlatego od ponad dwóch lat milczy. Wszystko może się zmienić gdy na jej drodze stanie Ward... Ta historia toczy się wokół słów. Jest pełna kłamstw i półprawd. Znajdziecie w niej szalonego naukowca i rebeliantów, uciekin...

{}× 2 | link |
@przyrodazksiazka
2021-01-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Ale to była mega powieść! Czytałam ją z zapartym tchem chłonąc każde słowo z osobna. Tajemnica, która długo nie pozostawała odkryta budziła mój upór, bym mimo wszystko odkryła ją przed bohaterami. Nic bardziej mylnego. Nawet nie potrafiłam się domyśleć końcówki, choć dałabym sobie rękę uciąć, że to jedynie część pierwsza.
Każdy z bohaterów ma swój osobisty charakter i język, którym włada. Nie wspominając oczywiście o ich mocach, które niejeden czytelnik chciałby posiadać. Akcja nie zwalnia ani na moment i z każdą kolejną stroną jesteśmy tą treścią coraz bardziej zaabsorbowani. Doszło nawet do tego, że przez jakiś czas, kiedy musiałam zrobić przerwę w czytaniu, wyobrażałam sobie jak by było cudownie posiadać choć jedną z mocy bohaterów.
Bardzo wyszukane słownictwo, książka ogólnie bogata w synonimy. Nie ma żadnych powtórzeń, choć nieraz nawet by na to wskazywało. Ogólna wiedza i wyobraźnia autorki przechodzi wszelakie granice pojęcia. Momenty w których gra z nami w berka, przy czym sami nie jesteśmy pewni, czy to co czytamy jest aktualnie snem, przywidzeniem, czy prawdą. Książkę uważam za zupełnie pomysłowy oryginał. Nazwałabym ją wyobraźnią fantastyki, gdyż w dużej mierze oparta jest na prawdziwych ludziach, aczkolwiek z potężnymi mocami, które działają na nasz umysł.
Książka na dwa bezsenne wieczory, gdzie przy końcu czeka was kac książkowy, niedosyt czytelniczy i to wrażenie, by powstała druga część są tutaj obecne.
Książka opowiada o tajemniczej kobiec...

{}× 1 | link |
@M_d_books
2021-04-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Jestem obiekt Sześć-Osiem-Cztery, dla niektórych Jane Doe. Moje słowa mają moc. Jaką? Do końca nie wiem, bo od dwóch i pół roku nie pisnęłam ani słówka, aby nikomu nie stała się krzywda. Jestem przetrzymywana w celi tajnego ośrodka rządowego. Dali mi miesiąc na zrobienie postępów, bo inaczej… sami wiecie, a „słowa są zbyt cenne, żeby beztrosko je rzucać. (…) Słowa wymagają szacunku. Są cudowne. Są straszne. Są darem i przekleństwem. (…) przez słowa straciłam wszystko”.

Pokochałam się z tą książką od pierwszych stron. Na początku myślałam, że skoro dziewczyna się nie odzywa będzie ciężko mi przebrnąć przez te wszystkie opisy, odczucia, przemyślenia. Miłe zaskoczenie – zgrałam się z nią tak bardzo, że przeczytałam ją w jeden dzień. Już dawno mi się to nie zdarzyło.

Prosty język, ciekawe opisy, akcja niby na początku nijaka, choć według mnie autorka zrobiła piękne wprowadzenie. Choć nie do końca się z niego czegokolwiek dowiadujemy, ale przez to musimy czytać dalej, bo chcemy więcej. Jest tu mowa o sile wytrwania, lękach przeszłości, przyjaźni, oddaniu, a także brutalności, wariactwa, sile zemsty i walki o władze. Eksperymenty wariata, które mogą wywrzeć wpływ na cały świat i garstka osób, które muszą go uratować. Model powszechnienie znany, lubiany (przynajmniej przeze mnie), można tą książkę porównać do wielu, ale tak jak każda z podobnych do niej jest inna, wyróżniająca się.

Oczyw...

{}× 1 | link |
@Aleksandra_B
2021-03-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane 2021 EBOOK Demoniczne Książki (Blogger) Klub Recenzenta Posiadam Zrecenzowane

Po przeczytaniu wielu pochlebnych opinii myślałam, że będzie znacznie lepiej, ale też nie ma aż tak najgorzej. „Szept” jest w miarę przyjemny w odbiorze, szybko się go pochłania, a historia nie jest na tyle wymagająca, że bez problemu da się przy niej zrelaksować. Bohaterowie, jacy oni by nie byli, też są zjadliwi, da się ich jakoś polubić. Jednakże to nie jest książka dla każdego. Ci, którzy oczekują czegoś ambitnego, wybitnego, to niestety nie mają czego tutaj szukać. To tytuł, przy którym każdy wymagający czytelnik zdoła wyrwać sobie wszystkie włosy z głowy, nim zdoła dotrzeć do połowy historii. Ale jak ktoś potrzebuje „odmóżdżacza”, to ta przepełniona nadnaturalnymi wątkami, obsypana schematami i jakimiś tam sekretami historia będzie jak znalazł.

{}× 1 | link |
@Aga_M_B
2021-02-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Świetna książka! Ona wchłonęła mnie, a ja ją pochłonęłam. Może to sprawka pierwszoosobowej narracji i doskonale wykreowanego świata z oryginalnymi bohaterami o niejednoznacznym statusie w kategorii dobro-zło? Wartka akcja, bohaterowie władają takimi mocami, aż oddycham z ulgą, iż nikt wokół mnie takowych nie posiada! Główna bohaterka skrywa wiele mrocznych tajemnic. Nie odezwała się od ponad dwóch lat ani słowem. Dlaczego? W jaki sposób znalazła się w tajnym ośrodku badawczym? Jedno jest pewne, zważajmy na słowa “... są zbyt cenne, żeby beztrosko je rzucać. (...)"
Z niecierpliwością czekam na drugi tom.

{}× 1 | link |
@Wilczekczyta
2021-01-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Przeczytane 2021

Świetna! Przeczytałam ją w dwa dni i to właśnie przez nią nie mogłam spać przez pół nocy zastanawiając się, co autorka jeszcze wymyśli i czy odpowie na najbardziej nurtujące pytania. Ta książka jest mega i to trzeba przyznać. Autorka ma talent i mam nadzieję, że niedługo dostaniemy kolejną część, której dam już 10/10.
Czemu tej książce tego nie dałam? Powód znajdziecie w mojej recenzji powyżej ;)

{}× 1 | link |
@z_ksiazka_mi_po_drodze
2021-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

W ramach poszerzania horyzontów i poznawania nowych gatunków literackich, zdecydowałam się sięgnąć po "Szept" Lynette Noni. To książka, którą określiłabym jako fantastykę młodzieżową.
Główną bohaterką jest Jane Doe - młoda dziewczyna, która trafiła do tajnego ośrodka rządowego. Przez ponad dwa lata jest przetrzymywana w celi i poddawana różnym badaniom. Na pierwszy rzut oka, niczym się nie wyróżnia, ale zastanawiające jest jedno, przez cały ten czas nie wypowiedziała ani jednego słowa, stąd nie wiadomo nawet jakie jest jej prawdziwe imię. Jaką tajemnicę skrywa Jane? Jak trafiła do tajnego ośrodka i dlaczego w ogóle się tam znalazła?
Powieść Lynette Noni jest wciągająca. Mimo, że początkowo, zdarzenia nie rozgrywają się w błyskawicznym tempie, to sposób kreowania fabuły przez autorkę, powoduje, że ciekawość czytelnika narasta i bardzo chcemy się dowiedzieć, co zaraz nastąpi. Sam pomysł na tę historię też jest bardzo ciekawy, nie chcę się tutaj zagłębiać w szczegóły, żeby nie zdradzać zbyt wiele, ale warto docenić kreatywność autorki. Z główną bohaterką też się polubiłam. Nie w każdej sytuacji jej zachowanie było dla mnie zrozumiałe, ale generalnie rzecz ujmując, nie powodowała, że miałam ochotę porzucić czytanie.
Tak więc zupełnie dla siebie niespodziewanie, stwierdzam, że czas spędzony z tą lekturą był bardzo przyjemny. Z czystym sumieniem mogę ją polecić, jako miły przerywnik dla, podobnych do mnie, pochłaniaczy kryminałów i thrillerów. Mam nadzieję, że kole...

{} | link |
@asiaczytasia
2021-09-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
@edward_books
2021-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@adam_miks
2021-06-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@ladymakbet33
2021-05-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@rainestrella95
2021-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane multi-volume series fantasy Klub Recenzenta
@swiat_ksiazek_aleksandry
2021-03-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane nakanapie.pl Współpraca Przeczytane w 2021! e-booki
@Bookmaniak
2021-03-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Słowa są zbyt cenne, żeby beztrosko je rzucać. Nie muszę mieć nadnaturalnej władzy, by o tym wiedzieć, gdyż widziałam to na własne oczy. Słowa wymagają szacunku. Są cudowne. Są straszne. Są da...”
{}
#
“Ward nie zdaje sobie sprawy z jednej rzeczy: z tego, że nocami dobrze sypiam. To dni mnie zabijają.”
{}× 1
#
“ - Ktoś powinien był już dawno przenieść cię do miejsca takiego jak to. Jednak nie potrafimy zmieniać przeszłości. Jedynie możemy zmieniać przyszłość.”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe