Tożsamość nieznana, NN

Karolina Wójciak
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Tożsamość nieznana, NN
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Dwa życia, dwa światy, dwie odrębne przestrzenie. Krystian, nastolatek, który po tragicznej śmierci matki zaznaje biedy i uczy się życia z ojcem alkoholikiem, po jednej z awantur w domu zostaje wyrzucony na ulicę. Walcząc o przetrwanie, wkracza do światka przestępczego. Lena, studentka dziennikarstwa, której ojciec - dobrze sytuowany prawnik - bezwzględnie narzuca styl życia, wraca na wakacje do Sopotu przekonana, że będzie to kolejne nudne lato u boku ojca despoty. Tymczasem tych kilka tygodni nad morzem diametralnie odmieni jej los. Dwie kontrastujące ze sobą historie o miłości, poświęceniu i drugich szansach. Czy Krystiana trudny start w dorosłe życie sprawi, że stoczy się na dno? Czy wybór Leny będzie właściwy? Czy błędy młodości przekreślają szanse na godne życie?
Data wydania: 2017-06-12
ISBN: 978-83-948013-0-4, 9788394801304
Wydawnictwo: Rozpisani.pl
Stron: 320

Autor

Karolina Wójciak
Urodzona w 1984 roku w Polsce
Jest absolwentką warszawskiej SGH, nigdy jednak nie odnajdowała się w biurowcach i pracy zgodnej z wykształceniem. Po wyemigrowaniu z rodziną do Kanady rozwinęła się artystycznie, założyła firmę i pracuje jako fotograf. Pisała od zawsze, ale dopiero...

Pozostałe książki:

Nie mów nikomu Wyrok Apka Koszmar To będzie nasza tajemnica Bruno Cel Tożsamość nieznana, NN Ernest Gaja Marika i Sonia Nigdy nie wygrasz Oszukana Zamieć Dom pełen kłamstw Matylda
Wszystkie książki Karolina Wójciak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mega

4.08.2020

Przychodzę z kolejną książka autorki @karolinawojciak. Dwie poprzednie były dla mnie świetnie. Postanowiłam sięgnąć po więcej. Lena to córka wpływowego prawnika. Trzyma pod kloszem tatusia buntuje się. Chce żyć po swojemu ,nie jak tata zagra. Krystian pseudonim Kejsi to chłopak po przejściach. Sytuacja w domu sprawia ,że chłopak zaczyna żyć na uli... Recenzja książki Tożsamość nieznana, NN

× 3

Pogmatwane losy

1.03.2020

Debiutancka powieść Karoliny Wójciak zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jest w niej tak wiele emocji, że gdy się zacznie czytać to odkłada się dopiero po ostatniej stronie. Poznajemy historię Krystiana i Leny. Krystian był uczniem podstawówki gdy stracił mamę w tragicznym wypadku. Trudno było mu pogodzić się ze stratą. Wraz z młodszą siostrą został... Recenzja książki Tożsamość nieznana, NN

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@katala
@katala
2019-11-18
8 /10
Współcześnie romansowo 2018 Młodość ma swoje prawa

Dwójka ludzi, których dzieli wszystko, a łączy to, o czym każde z nich chciałoby zapomnieć, wymazać z pamięci. Przypadkowe spotkanie, a potem kolejne mniej przypadkowe, i następne. Szybko pojawia się coś, o co żadne z nich nie zabiegało, o czym nie marzyło. A może jednak trochę…
Ładni i mądrzy swoją młodzieńczością bohaterowie, z młodzieńczym zachowaniem, młodzieńczą fascynacją i młodzieńczym prawem do głupot. Dojrzali zupełnie na innych płaszczyznach, walczący o siebie i swoje miejsce w świecie. Dobrali się przypadkiem, czy im się uda?
Książka jest bardzo ciekawa konstrukcyjnie. Nie dość, że przeplata czasy, to na dodatek osoby, aby na końcu, zupełnie odejść od schematu. Dzięki temu, udało się autorce połączyć pozornie niełączące się sprawy w sposób logiczny, ale również ciekawy i trzymający w niepewności. Tak, jest mądra konstrukcyjnie.
Mądra też bohaterami, bo o ile można nie lubić Leny i jej wiecznej pretensji nie tylko do ojca, ale i znajomych, ograniczeń, nakazów, bierności podczas konfrontacji, to jednak trzeba jej przyznać, że ten uśmiech w końcowych scenach świadczy o mądrym wyborze drogi. Dojrzałym, nawet jeśli nie był do końca przemyślany rozumem.
Można nie lubić też Krystiana, bo ciężko zapomnieć na co pozwalał R., nawet jeśli trwało to krótko, a on nie miał wielkiego wyboru. Jednak ciężko to przemilczeć czy wyrzucić z pamięci. Ale jeśli ona mogła, to w sumie dlaczego nie my.
Nie twierdzę, że nie można byłoby powyciągać jakiś minusów lub sporny...

× 3 | link |
@w.moich.kregach
2019-05-26
7 /10
Przeczytane

Bardzo dobra młodzieżówka. Pokazuje życie dwóch bohaterów pochodzących z zupełnie różnych światów. Mierzą się z różnymi problemami i radzą sobie z nimi na różne sposoby. W pewnym momencie los ich ze sobą łączy. Tylko czy popełnione błędy pozwolą im cieszyć się spokojnym życiem?

× 2 | link |
@kachna.janisz
@kachna.janisz
2020-04-30
10 /10
Przeczytane

Książkę przeczytałam, żeby zapoznać się z twórczością Karoliny, tak nieśmiało, z dystansem, rzadko kręcą mnie miłosne historie, jednak polecała ją pewna Mądra Babka i się skusiłam.
Totalny rollercoaster emocjonalny!!!!
W najśmielszych marzeniach nie sadziłam, że trafię na tak głębokie doznania.
Lena była moim tłem, była metaforą, uważaj czego w życiu pragniesz, pieniądze to nie wszystko, poukładaj swoje priorytety, będziesz gonić za kasą i nie da Ci szczęścia. Drażniła mnie niesamowicie, chciała przełamać stereotyp rozwydrzonej bogatej panienki. I ja to kupuję, uwierzyłam w jej intencje, polubiłam ją szczerze. Gdy spadała w dół i spotykały ją kolejne nieszczęścia, błagałam o szczęśliwe zakończenie.
Krystian nie miał nic, został sam, kompletnie żadnego wsparcia, dachu nad głową, perspektywy na lepsze życie. Był już na samym dnie. Okropnie czyta się takie historie, ściskają za serce, wyciskają łzy. Sama jestem matką, w moim otoczeniu, całkiem niedawno, zmarła młoda dziewczyna, osierociła córkę, może dla tego ja podeszłam tak emocjonalnie do tej historii. Krystian jest na samym dnie, jeśli nikt nie wyciągnie do niego ręki, to już nie będzie miał żadnych szans na życie....
Gdy wątki bohaterów się splatają, zwieńczeniem jest męska, ojcowska miłość, taka wyjątkowa i taka niepowtarzalna, taka zdarzająca się raz na milion, warta wszystkich krzywd i poświęceń. Wiem, że takie uczucie istnieje, zakończenie wyciska ze mnie ostatnie łzy.

Książka wciąga, p...

× 1 | link |
@zetbasia27
2020-03-01
8 /10
Przeczytane

Tę książkę warto przeczytać! Polecam!

| link |
@malgosia311
2022-04-24
8 /10
Przeczytane
@book_na_kanapie
@book_na_kanapie
2022-02-04
10 /10
Przeczytane
@tusz_na_papierze
2021-02-06
7 /10
Przeczytane
EJ
@ewamolek1
2020-11-18
6 /10
Przeczytane 2020
@hag
@hag
2020-10-08
6 /10
Przeczytane
DO
@donka
2020-08-19
7 /10
Przeczytane
@ela_r22
2020-01-10
8 /10
Przeczytane Litertura piękna 2020
@Vernau
2020-05-04
6 /10
Przeczytane
NI
@Nievi19
2019-05-09
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Tożsamość nieznana, NN. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl