Wołanie w górach. Wypadki i akcje ratunkowe w Tatrach

Michał Jagiełło
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Wołanie w górach. Wypadki i akcje ratunkowe w Tatrach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Autor - dyrektor Biblioteki Narodowej, a także taternik związany z ratownictwem górskim od 1961 roku, w latach 1972-1974 naczelnik TOPR - zawarł w "Wołaniu w górach" opisy prawdziwych, trudnych i ciekawych akcji ratowniczych prowadzonych w Tatrach. Między rzeczowe relacje Michał Jagiełło wplata przemyślenia o naturze górskiej tragedii, psychologii ratownictwa oraz o zachowaniach ludzkich w skrajnych sytuacjach. Najnowsze wydanie uzupełnione jest o opisy wypadków z ostatnich lat, niepublikowane wcześniej zdjęcia oraz indeks nazwisk.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-244-0007-2, 9788324400072
Wydawnictwo: ISKRY
Stron: 780

Autor

Michał Jagiełło Michał Jagiełło Michał Jagiełło (ur. 23 sierpnia 1941 w Janikowicach koło Miechowa) – taternik, alpinista, ratownik TOPR-u, przewodnik tatrzański, publicysta i pisarz, tworzący głównie dzieła o tematyce górskiej. Ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, na wydz...

Pozostałe książki:

Obsesja i inne góry Sosna i pies Poemat z zagrody Jawnie i skrycie Ciało i pamięć Bez oddechu
Wszystkie książki Michał Jagiełło

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wołanie w górach

3.07.2009

Książkę Michała Jagiełły powinni przeczytać wszyscy, a w szczególności miłośnicy gór i taternicy. Nigdy nie jest za dużo wołania o rozwagę, dbałość o swoje bezpieczeństwo, o swoje życie, aby nie trzeba było wołać o pomoc. Albo gorzej - nawet nie móc już zawołać... Michał Jagiełło od wielu lat stara się nauczyć nas mądrej miłości do gór, do Tatr. T... Recenzja książki Wołanie w górach. Wypadki i akcje ratunkowe w Tatrach

@Da-Nutka@Da-Nutka × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Da-Nutka
2009-09-29
10 /10
Przeczytane

Cudownie napisana książka o trudnych, tragicznych wydarzeniach, spowodowanych często własną głupotą

| link |
@jatymyoni
2020-08-21
7 /10
Przeczytane L. polska Góry Dawno temu przeczytane
@Lubczyk
2019-11-13
9 /10
Przeczytane (VM) góry i podróże (T) Im wyżej, tym lepiej UPO (O) Wielorazowe (Z) 2012

Cytaty z książki

“Oczekujący reagują rozmaicie: jedni natychmiast wracają do rzeczywistości i krzyczą, inni – tylekroć wyprowadzeni w błąd przez własną imaginację – tym razem nie reagują. Wszyscy jednak są w mn...”
#
“Często przecież dotarcie do uwięzionego w skale jest połączone ze znacznymi trudnościami, a cóż dopiero mówić o bezpiecznym sprowadzeniu w dolinę. Mówiąc o trudnościach, mam na myśli nie tylko...”
#
“W Pogotowiu od samego początku obowiązuje zasada, że zwłoki znosi się z gór, nie zwlekając, zaraz jak tylko zostaną odnalezione. W pierwszy dzień możliwy do przeprowadzenia względnie bezpieczn...”
#
“rzeczywisty i pełny sukces może być tylko wtedy, gdy uratuje się człowieka. Wtedy doprawdy wszystko dokoła ma specyficzny urok i nieporównywalną z niczym innym barwę. Jak udowodnić, że pot i z...”
× 1
#
“Nie przetrząśnie się – metr po metrze – gór. Tym bardziej, że nie ma pewności, gdzie należy szukać. Ze skąpych zazwyczaj informacji wybiera się jeden z rejonów, który się uznaje za najbardziej...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl