Wydrążony człowiek / Muza ognia

Dan Simmons
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Wydrążony człowiek / Muza ognia
Książka Wydrążony człowiek / Muza ognia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Przekrocz granice wyobraźni!
Dwie powieści jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców science fiction.

Wydrążony człowiek, Jeremy Bremen, jest telepatą. Ludzkie umysły są dla niego jak książki. Zna ich mroczne tajemnice i najgłębiej skrywane pragnienia. To dar. I zarazem przekleństwo, które doprowadza go na granicę obłędu.

Myśleliśmy, że jesteśmy panami wszechświata. Demiurgowie rozwiali nasze złudzenia. Zamienili Ziemię w grobowiec. Osuszyli oceany, a z ludzi zrobili niewolników. Czy trupie wędrownych aktorów, podróżujących Muzą ognia, uda się wygrać pojedynek z nową, potężną władzą? Wolność przestaje być tylko marzeniem.
Data wydania: 2011-06-21
ISBN: 978-83-7648-762-5, 9788376487625
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 472

Autor

Urodzony 4 kwietnia 1948 roku w USA (Peoria)

Amerykański pisarz science fiction. Laureat wielu nagród i wyróżnień (m.in. Nagrody Hugo i Nagrody Locusa w 1990 r. za powieść Hyperion). Stopnie naukowe zdobywał w Webash College – licencjat oraz na Uniwersytecie Waszyngtona w St. Louis – stopień ma...

Książki Dan Simmons

Wszystkie książki Dan Simmons

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wydrążony człowiek / Muza ognia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@BagatElka
2019-11-13
Przeczytane ZZZ....oddane

Dobrnęłam do 155 strony i doszłam do wniosku,że jeszcze jedna więcej i szlag mnie trafi z nudy.Nie mam siły ani chęci męczyć się dalej aby odkryć,że to jednak dobra książka.Może kiedyś,za długi czas gdy już nie będę mieć nic innego do czytania wrócę aby dać jeszcze jedną szansę.
Tylko,że mam tyle w planie,iż wątpię abym chciała drążyć w "Wydrążonym człowieku".

{} | link |
@Maynard
2011-07-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Science-Fiction: moje "oświecenie" i powrót na łono gatunku Fantastyka patosu, wydumania i napuszenia Wielcy Polegli czyli niedoczytane czytadła Errarum humane est

Przyznam się szczerze, że nie dobrnąłem do końca. "W.CZŁ" to powieść niezwykle chaotyczna, pozbawiona jednoznacznego wątku a koncentrująca się tylko na motywie drogi, ucieczki i wędrówki bez celu. Dużo lepiej motyw telepatii opisali King i jemu podobni. "Muza Ognia" jest dużo lepsza, lecz niestety stanowi 1/4 wydania. Szkoda... Rozczarowanie...

{} | link |
@adamkicza
2020-01-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam
@eR_
2019-12-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Wydrążony człowiek / Muza ognia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}