Z tamtej strony ciszy

Bolesław Leśmian
Z tamtej strony ciszy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

8 listopada 2012 roku nakładem Biura Literackiego ukaże się zbiór "Z tamtej strony ciszy" Bolesława Leśmiana. Publikacja jest kolejną częścią projektu "44. Poezja polska od nowa", przybliżającego dawnych autorów w wyborach i komentarzu współczesnych polskich poetów. Autorem wyboru czterdziestu czterech wierszy Leśmiana jest Jacek Gutorow. Bolesław Leśmian (1877 - 1937) był poetą, prozaikiem, a także autorem sztuk teatralnych i baśni dla dzieci. To jedna z największych osobowości polskiej literatury XX wieku, operująca niepowtarzalnym poetyckim stylem, pełnym oryginalnych, filozoficznie zabarwionych neologizmów. Poezja Leśmiana powołuje do życia wielkie uniwersa niezwykłych postaci, stworów i zjaw, zrodzonych na pograniczach snów i jawy, rzeczywistości ziemskiej i przebłysków transcendencji. To jeden z najbardziej filozofujących polskich poetów, a jednocześnie mistrz miłosnych przypowieści, rozgrywających się w scenerii nieposkromionej i dzikiej natury. Jacek Gutorow (ur. 1970) jest poetą, tłumaczem, eseistą i krytykiem literackim, laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Mediów Publicznych czy Nagrody im. Ludwika Frydego. Zbiór "Nad brzegiem rzeki" z 2010 r. dokumentuje całą jego dotychczasową twórczość poetycką od 1990 roku. "W przypadku Leśmiana możemy zaufać poezji - ta opowiada o Poecie tyle, ile trzeba, ile on sam chciał, aby zostało ujawnione. Leśmian niechętnie mówił o sobie; wszystkie informacje potrzebne do stworzenia 'biografii ducha' odnajdziemy pomiędzy wierszami" - napisał w końcowej nocie książki Jacek Gutorow. Leśmian to kolejna postać prezentowana w ramach "44. Poezja polska od nowa" po Władysławie Sebyle, Tadeuszu Nowaku, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Leopoldzie Staffie, Władysławie Broniewskim, Marii Konopnickiej i Adamie Ważyku. Wszystkie książki można zakupić w specjalnych cenach w naszej księgarni internetowej poezjem.pl.  
Data wydania: 2012-11-01
ISBN: 978-83-63129-19-4, 9788363129194
Wydawnictwo: Biuro Literackie
Seria: 44. Poezja polska od nowa
Kategoria: Poezja
Stron: 96
dodana przez: Mirko

Autor

Bolesław Leśmian Bolesław Leśmian
Urodzony 22 stycznia 1877 roku w Polsce (Warszawa)
Bolesław Leśmian, pierwotnie Bolesław Lesman – polski poeta i prozaik żydowskiego pochodzenia, czołowy przedstawiciel literatury dwudziestolecia międzywojennego, krytyk literacki.

Pozostałe książki:

Klechdy polskie "Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz ..." : wybór poezji Poezja naszego wieku Przygody Sindbada Żeglarza Klechdy sezamowe
Wszystkie książki Bolesław Leśmian

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Z tamtej strony ciszy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Z tamtej strony ciszy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl