Żelazny Wilk

Siri Pettersen
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Żelazny Wilk
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Nordyckie misterium. Krew, pożądanie i tajemnica.

Żelazny Wilk to pierwsza książka z serii „Vardari”, odrębnego cyklu, którego akcja toczy się w uniwersum znanym z obsypanych nagrodami „Kruczych pierścieni”.

Juva nienawidzi czytających z krwi. Są one otaczane czcią, lecz tak naprawdę to tylko pławiące się w ludzkim strachu oszustki. Juva doskonale o tym wie, bo sama pochodzi z rodu czytających z krwi, i przysięgła, że nigdy nie stanie się jedną z nich.

Gdy jednak rodzinie zaczynają zagrażać vardari, budzący grozę wieczni, zostaje bezlitośnie wciągnięta w pogoń za dziedzictwem czytających z krwi: mroczną tajemnicą, która kiedyś zmieniła świat i może uczynić to ponownie.

Aby przeżyć, musi stawić czoło wspomnieniu, o którym ze wszystkich sił starała się zapomnieć: wspomnieniu dnia, gdy ujrzała diabła.

Tytuł oryginalny: Jernulven
Data wydania: 2021-05-18
ISBN: 978-83-8188-282-8, 9788381882828
Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Vardari, tom 1
Seria: Fantasy
Kategoria: Fantasy
Stron: 512
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Siri Pettersen Siri Pettersen
Urodzona 28 października 1971 roku w Norwegii (Finnsnes)
Norweska pisarka i rysowniczka. Autorka cyklu komiksowego Anti-Klimaks, w latach 2013–2015 opublikowała trylogię fantasy Krucze pierścienie (Korpringarna). Rysuje i publikuje komiksy od ok. 2000 roku.

Pozostałe książki:

Bańka Dziecko Odyna Zgnilizna Evna
Wszystkie książki Siri Pettersen

Gdzie kupić

Polecane
Amazon.pl 32.75zł Kup teraz
Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przeznaczenie spowite krwią

{} WYBÓR REDAKCJI
18.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

W jednej chwili uciekasz od rodziny, życia, które Ci było dane. Przeznaczenie jednak Cię dogania. W pewnym momencie musisz stawić czoło temu przed czym uciekasz, a drobna pomyłka skończyć się może śmiercią. Twoją? Niekoniecznie. Diabeł patrzy i czuwa, a jaką rolę odgrywa w całej tej historii? Jest kluczem do wszystkiego, najbardziej do strachu. ... {} Recenzja książki Żelazny Wilk

@M_d_books@M_d_books {}× 3

Mroczna fantastyka dla dorosłego czytelnika

28.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Żelazny Wilk to moje pierwsze spotkanie z piórem Siri Pettersen. Nie czytałem trylogii Kruczych Pierścieni, jednak nie stanowiło to problemu, bo świetnie odnalazłem się w tym świecie, a podczas czytania wcale nie czułem, by jakieś jego elementy były dla mnie niejasne. Juva jest łowczynią, polującą na wilki, która nienawidzi czytających, mimo że p... {} Recenzja książki Żelazny Wilk

Diabeł czy Żelazny wilk?

25.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wielokrotnie już wspominałam, że kocham fantastykę, mroczną, pełną krwi i szaleństwa, chyba najbardziej, lecz zdarza mi się sięgnąć po tą młodzieżową, opartą w głównej mierze na poszukiwaniu miłości. “Żelazny wilk” Siri Pettersen należy do tego pierwszego gatunku, autorka wprowadziła nas do świata, w którym rządzi krew, wilcza krew. W większości... {} Recenzja książki Żelazny Wilk

Zew krwi

22.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwu Rebis, za co bardzo dziękuję. Nie znałam do tej pory tej autorki i choć ma już za sobą kilka pozycji z którymi nie miałam przyjemności się zapoznać(a szkoda), to pewne jest, że po przeczytaniu pierwszego tomu nowego cyklu, będę chciała na pewno spotkać się z kolejnym . Nie spodziewałam się, że tak... {} Recenzja książki Żelazny Wilk

Moja opinia o książce

Opinie

@Nigrum
2021-05-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Fantasy Posiadam

Juva Sannseyr zabija wilki. Nie dla pieniędzy, sławy czy dla radości z polowania. Zabija, bo nie ma wyjścia. Zmusza ją do tego pewne wspomnienie z przeszłości. Dziewczyna z wszystkich sił stara się zapomnieć moment, w którym zobaczyła coś, co odmieniło ją na zawsze. Chcę wymazać z pamięci dzień w którym zobaczyła diabła. Jednak przeszłość nie daje o sobie tak łatwo zapomnieć. Juva pochodzi z rodu czytających z krwi, których nienawidzi z całego serca. Wie, że te otaczane czcią kobiety nie są godne swoich przywilejów. Są oszustkami, którymi dziewczyna gardzi. Pewnego dnia okazuje się, że jej rodzinie zagrażają budzący grozę wieczni, vardari.
Juva będzie musiała zmierzyć się z przeszłością, tajemnicą rodu, oraz ludźmi, którzy są w stanie zmienić świat. Czy wyjdzie cało z tego starcia?

Jak już wam wspominałam "Żelazny wilk" jest pierwszą książką z serii Vardari, odrębnego cyklu, którego akcja dzieje się w uniwersum "Kruczych pierścieni". Ten kto nie czytał wcześniejszych książek Siri Pettersen niech to nadrabia szybciutko, bo jej najnowsze dzieło to istna petarda.

Naklav Siri Pettersen jest wypełniony po brzegi tajemnicami, krwią, intrygami, brudem i oszustwem. Ten pierwszy tom zaskoczył mnie swoją brutalnością i mrokiem. Ale tak mi się to wszystko spodobało, że chce jeszcze!
Powrót do świata autorki okazał się niezłą jazdą.
Początek był odrobinę ciężkostrawny, kiedy wgryzałam się w fabułę i pr...

{} | link |
@przyrodazksiazka
2021-05-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane


,,Cięcie szło jej szybko, bo skóra była krucha, a czasu miała mało. Ścisnęła w dłoni niewielką rękojeść i poprowadziła stal tak, by tak wycięła sobie drogę pod futrem. Potem wyłamała zęby z wilczej szczęki(...) Wytarła zęby, owinęła je w szmatkę i włożyła do koletki. Wrócił Broddmar i zwilżył różowe zwłoki olejem. Potem Juva je podpaliła".

Specjalnie dałam wam ten cytat byście mogli poczuć klimat książki. Z pewnością czyta się ją z wielkim zainteresowaniem. Ogólnie cała powieść skupiona jest na Juvi, gdyż to ona jest kimś wyjątkowym. Pochodzi z rodu czytających z krwi, jednak się od nich izoluje. Widzi, że wielu z nich udaje, że posiadają jakieś moce, podczas gdy ona ma coś, czego wszyscy pragną. Stara się być twardą kobietą, jednak coraz częściej powracają do niej lęki z przeszłości. Pragnie je ukryć, jednak niektórzy to dostrzegają. Wtedy z pomocą przychodzi jej tylko jedna rzecz.

,, Rębigłóg. Potrzebuje rębigłogu".

Juvi jest niezwykle pozytywną osobą. Umie postawić na swoim, ubarwiając swoje wypowiedzi ciętym językiem. Ma dobre serce, jednak często za to obrywa. Jeśli chcemy poznać jej całą osobowość, niestety musimy doczytać książkę do końca, gdyż autor dawkuje nam nie tylko historię, ale i całe opisy bohaterów. Ogólnie opowieść jest dla mnie jak zabawa w chowanego. Co jakiś czas znajdujemy nowe wątki, nowe tajemnice, jednak by odkryć ich rozwiązanie, musimy doczytać ją do końca.
Jest to część pierwsza i wyraźnie to odczujecie. Ogó...

{} | link |
@piratksiazkowy
2021-05-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Nastka_diy_book
2021-05-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Coralen
2021-05-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@M_d_books
2021-05-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“(...) To, o czym ludzie kłamią, więcej o nich mówi niż ich prawdy.”
{}
#
“A więc tego właśnie chcesz? - zapytała. - Pozwolenia na polowanie na niewinnych, chorych ludzi i wykrwawianie ich? Czerwona łowczyni. Wykrwawiaczka. Krwawa psica. Czy o tym marzyłaś jako dziew...”
{}
#
“- Juvo, czasami życie zrzuca nas ze schodów, a wtedy stajemy przed najprostszym, a zarazem najtrudniejszym wyborem, jaki można sobie wyobrazić. Podnieść się czy pójść na dno? A ja myślę, że Ty...”
{}
#
“Bo drużyna nigdy nie jest silniejsza niż jej najsłabszy członek. Rany odnosi nie jedna osoba, ale cała drużyna.”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe