Złączeni przeszłością

Cora Reilly
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Złączeni przeszłością
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Siódmy tom słynnych „Złączonych”!

Dante złożył przysięgę. Zarzekł się, że mafia będzie dla niego najważniejsza. Że nic ani nikt nie stanie ponad nią. Pięć razy nie dotrzymał obietnicy. Pięć razy zdradził mafię i udało mu się to zakamuflować.

Jego ojciec nauczył go, jak skrywać emocje. Dante opanował tę umiejętność do perfekcji. To dlatego został świetnym capo, a gdy zmarła jego żona Carla, potrafił ukryć swój żal i rozgoryczenie.

Kiedy Valentina oznajmia mu, że spodziewa się jego dziecka, Dante zamiast się cieszyć, oskarża ją o niewierność. Przecież z Carlą starali się tyle czasu i nigdy nie doczekali potomstwa. Więc jak to możliwe, że Valentina tak szybko zaszła w ciążę?

Czy Dante pozwoli odejść przeszłości? Czy przestanie ranić kobietę, którą pokochał, i ocali to, co jest dla niego naprawdę ważne?

Tytuł oryginalny: Bound by the Past
Data wydania: 2021-10-20
ISBN: 978-83-8178-669-0, 9788381786690
Wydawnictwo: NieZwykłe
Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles, tom 7
Kategoria: Romans erotyczny
Stron: 423
dodana przez: Vernau

Autor

Cora Reilly Cora Reilly Jest autorką serii Born in Blood Mafia, The Camorra Chronicles oraz wielu innych książek, w większości obracających się wokół niebezpiecznie seksownych mężczyzn. Zanim odkryła swoją pasję do romansów, pisała publikowane tradycyjnie powieści dla młod...

Pozostałe książki:

Złączeni honorem Złączeni obowiązkiem Złączeni nienawiścią Złączeni pokusą Słodka pokusa
Wszystkie książki Cora Reilly

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

ZŁĄCZENI PRZESZŁOŚCIĄ

3.01.2022

"Złączeni przeszłością" autorstwa Cory Reilly Kiedy Dante został wcielony do oddziału poprzysiągł zawsze stawiać go na pierwszym miejscu. Miało liczyć się dla niego tylko dobro jego ludzi, dobro wszystkich żołnierzy i ich rodzin. Nigdy by nie pomyślał, że zdradzi oddział dla kogokolwiek. Nie przypuszczałby, że wybierze siostrę czy swoją żonę zami... Recenzja książki Złączeni przeszłością

Moja opinia o książce

Opinie

@bookaholic.in.me
2021-10-19
8 /10

"Złączeni przeszłością" to idealne domknięcie wszystkiego, o czym czytaliśmy do tej pory, a także uzupełnienie historii Dante i Valentiny. W końcu mamy sposobność, by doświadczyć sposobu myślenia Dante, zobaczyć wiele wydarzeń z jego perspektywy i zrozumieć wiele jego wyborów oraz zachowań. Capo Chicago aż pięciokrotnie zdradził mafię i to te zdrady stanowią motyw przewodni kolejnych części książki. Jako kobieta, czytając to, byłam dumna z jego wyborów. Okazał dzięki temu człowieczeństwo, na które, jak wszyscy wiemy, nie ma miejsce w świecie mafii. Ale pokazał również, że ma uczucia i potrafi kierować się miłością. Bo to właśnie miłość pchnęła go do podjęcia działań przeciwko swojemu oddziałowi. Ale jak jego wybory wyglądały z perspektywy członków mafii? Z pewnością samolubnie. Zdrada powinna być w końcu karana śmiercią, a on kilkukrotnie, kierując się prywatnymi pobudkami, jej się dopuścił. Cora Reilly pokazuje nam, że perspektywa ma ogromne znaczenie. I nie tylko taki przykład ukazuje w tej książce. Ten tom to historia Chicago, skłóconego zarówno z Nowym Jorkiem jak i Las Vegas. Podczas lektury trzymamy kciuki za powodzenie Dantego, drżymy o życie jego i jego najbliższych, nie ma sposobu by nie zaangażować się w czytaną historię. Ale wróćmy myślą do "Złamanych" bądź tomów "Złączonych" opowiadających o nowojorskim oddziale. Przecież tam angażowaliśmy się w życie wrogów Dantego i odczuwaliśmy podobne emocje. Tak, wszystko bowiem zależy od tego, jak spojrzymy na wiele spr...

| link |
@Lalka1
2021-10-30
7 /10
Przeczytane

W tomie siódmym wracamy do Valentiny i Dantego. Nie jest to dokładnie ich historia jak w przypadku innych części. Mamy tu przekrój całości pisany z punktu widzenia Dantego. Tom jest niejako podsumowaniem całej serii Born in blood Mafia chronicales. Uwielbiam serie , choć jednak moim faworytem jest seria o braciach Falcone.

Dla fanów tej serii będzie to świetne zwieńczenie. Mamy tu wydarzenia , które łączą się z całą serią oraz z wydarzeniami z serii Camorra chronicles. Dokładnie z porwania Serafiny. Widzimy to oczyma Dantego i Valentiny. Mamy tu dość duży przekrój wydarzeń, zaczynając od momentu gdy Dante przejmował władzę, po ślub Ari, wydarzenia z dotyczące złamania umowy między Dante a Luką, i te, które czytamy w tomie 3 serii Camorra.

W książce nie ma nic czego byśmy wcześniej ni czytali, mamy tylko napisane to z perspektywy Dantego. Taka sama była część o Luce, i złączenie miłością. Mamy tu także kilkoro drugorzędnych bohaterów, którzy mieli wpływ na to, jakie decyzje podejmował Dante jako capo. Kto wywierał na niego największy wpływ? Kto był dla niego najważniejszy? Czy decyzje były słuszne?

Książkę czyta się przyjemnie, jest dość pokaźna bo ma ponad 400 str. Pisana z dwóch perspektyw, Dantego i Val. Obie są świetnie napisane, czuć emocje i rozterki głównie Dantego , na którym skupiła się autorka. W książce splata się wiele wątków, by je w pełni zrozumieć, trzeba przeczytać wszystkie po k...

| link |
@mamazonakobieta
2021-11-05
9 /10
Przeczytane

Dante człowiek, który został, wychowywany na Capo, miał być wierny, stawiać mafię na pierwszym miejscu, być bezwzględnym dla wrogów i zdrajców. Zazwyczaj taki był, jednak zdarzyły się sytuacje, kiedy nie postawił mafii na pierwszym miejscu. Pierwszą był moment, kiedy jego siostra miała wyjść za mąż, za człowieka okrutnego i bezwzględnego, człowieka, który nie miał żadnych hamulców. Wiedział, że jeśli trafi w jego ręce, on ją zniszczy. Nie mógł to tego dopuścić i kiedy nadarzyła się sytuacja, w której mógł sprawić, że problem zniknie, zrobił to. Dla siostry zdradził mafię po raz pierwszy, lecz nie ostatni. Stało się tak pięć razy i choć to nie były łatwe decyzje, wiedział, że inaczej by nie potrafił. Czy aby na pewno? Kto był jeszcze ważniejszy od mafii? Co takiego się stało, że nie mafię postawił na pierwszym miejscu?

„Złączeni przeszłością” to siódmy tom z serii, którą zdecydowanie lubię. Wracamy tu zdarzeń, które poznaliśmy w innych tomach, poznajemy całą historię Dantego i nie będę ukrywać, że było to naprawdę ciekawe. Z przyjemnością przypomniałam sobie historię Dantego i Valentiny, ale również inne zdarzenia, które czytałam z perspektywy innych bohaterów.

Zarówno Valentinę, jak i Dantego poznałam już sporo wcześniej. Jednak nie będę ukrywać, że poznając całą ich historię, szczególnie co do Dantego trochę zmieniłam zdanie na bardziej pozytywne.

„Złączeni przeszłością” mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła s...

| link |
@martinez.lilianna.0202
2022-05-17
8 /10
Przeczytane
RY
2022-01-30
6 /10
Przeczytane
@monika_13
2022-02-04
7 /10
Przeczytane
@zksiazkawchmurach
2022-01-03
8 /10
Przeczytane Książki Cory Reilly
KA
2021-12-29
10 /10
Przeczytane
PA
2021-12-02
8 /10
Przeczytane
@Kawoszka
2021-10-31
8 /10
Przeczytane
@agnieszka.filon
2021-10-18
9 /10
Przeczytane
@renatawawrzyczek
2021-10-18
8 /10
Przeczytane
@Vernau
2021-10-31
7 /10
Przeczytane Romans

Cytaty z książki

“Krzywdzenie kogoś, kogo powinno się chronić, nie jest oznaką siły...”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Luca Vitiello
Luca Vitiello
Cora Reilly
8.4/10
Bestsellerowa powieść Złączeni honorem z perspektywy Luki Vitiello! Luca był potworem. Okrucie...
Złączeni honorem
Złączeni honorem
Cora Reilly
7.7/10
Nawet w piersi zimnego drania bije serce. Ona zamierza wślizgnąć się do jego. Aria Scuderi, poch...
Złączeni obowiązkiem
Złączeni obowiązkiem
Cora Reilly
7.8/10
Drugi tom serii mafijnej, która wzbudziła uwielbienie wśród polskich czytelniczek. Żona Dantego ...
Złączeni nienawiścią
Złączeni nienawiścią
Cora Reilly
7.9/10
Niecierpliwie wyczekiwana historia niezwykle niebezpiecznego mafiosa Matteo i niepokornej Gianny! ...
Złączeni pokusą
Złączeni pokusą
Cora Reilly
7.6/10
Tym razem będzie to historia Liliany Scuderi i Romero, których na pewno pamiętacie z poprzednich to...
Złączeni zemstą
Złączeni zemstą
Cora Reilly
7.8/10
Piąty tom serii okrzykniętej najlepszą zagraniczną serią mafijną! Był jej karą. Losem gorszym niż ś...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl