Złamane więzi

Cora Reilly
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Złamane więzi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Czwarty tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych”!

Kiara i Nino ze Złamanych emocji powracają!

Kiara zawsze marzyła o kochającej się rodzinie. Nigdy nie sądziła, że stworzy ją z jednym z braci Falcone. Teraz ma coś, o co warto walczyć.

Nino i Kiara zostali naznaczeni przez traumatyczne dzieciństwo. Razem próbują zapomnieć o przeszłości i zbudować dla siebie przyszłość. Jednak Kiara jest związana nie tylko z Nino, ale także z jego braćmi. Dziewczyna postara się chronić każdego z nich.

Naprawienie tej rodziny będzie bardzo trudne, szczególnie kiedy na horyzoncie pojawi się matka braci. Kiarze zacznie grozić niebezpieczeństwo, a wtedy może zaryzykować to, co dla Nino jest najcenniejsze – jej własne życie.

Tytuł oryginalny: Twisted bonds
Data wydania: 2021-09-01
ISBN: 978-83-8178-630-0, 9788381786300
Wydawnictwo: NieZwykłe
Cykl: The Camorra Chronicles, tom 4
Kategoria: Romans erotyczny
Stron: 394
dodana przez: Logana
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Cora Reilly Cora Reilly Jest autorką serii Born in Blood Mafia, The Camorra Chronicles oraz wielu innych książek, w większości obracających się wokół niebezpiecznie seksownych mężczyzn. Zanim odkryła swoją pasję do romansów, pisała publikowane tradycyjnie powieści dla młod...

Pozostałe książki:

Złączeni honorem Złączeni obowiązkiem Złączeni nienawiścią Złączeni pokusą Złączeni zemstą
Wszystkie książki Cora Reilly

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Złamane więzi"

24.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Złe rzeczy nie są dziełem przeznaczenia ani karą wymierzoną przez jakąś siłę. Złe rzeczy po prostu czasem się zdarzają.” Kiara i Nino ze „Złamanych emocji” powracają, to oni ponownie dostają głos. Wydarzenia jakie miały miejsce w „Złamanej dumie” widziane ich oczyma. Kiara jako dziecko niechciane, bardzo marzy o kochającej rodzinie. Coraz silnie... {} Recenzja książki Złamane więzi

Złamane więzi

13.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wielu wierzy, że pewne więzy są nierozerwalne, raz powstałe pozostaną na zawsze. Jeśli niosą z sobą dobro uważane są za szczęście, często nie doceniane. Czasem są synonimem bólu i niekończącego się zagrożenia, nawet jeśli wydają się już być mało znaczące. Jednak wciąż istnieją i łączących, którzy zrobiliby wszystko by je przeciąć raz na zawsze. Ic... {} Recenzja książki Złamane więzi

Camorra Chronicles #4

20.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Chyba nikt inny nie potrafi tak jak Cora Reilly pisać ponownie, o sytuacjach, które już się wydarzyły, a my czytamy jakbyśmy odkrywali je na nowo. Tak było w ,,Złączeni miłością” i tak jest właśnie w ,,Złamanych więzach”. Czytamy o wydarzeniach, które miały miejsce w poprzednim tomie, a dzieją się jakby równolegle, bo są ukazane z perspektywy inny... {} Recenzja książki Złamane więzi

Moja opinia o książce

Opinie

@Logana
2021-08-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane

Czwarty tom to tzw. odgrzewany kotlet. Powtórzona "Złamana duma" tylko z perspektywy bohaterów drugiej części, Nino i Kiary, za to pozbawiona tego co było w nim najciekawsze, czyli fabuły. Autorka oskalpowała tą książkę z akcji, napięcia, intrygi, zostawiając jedynie rozmyślania Kiary. Co gorsze, czytelnik wie z trzeciej części, jakie wydarzenia rozgrywają się w tle, a główna bohaterka nie wie, bo nie chce wiedzieć. Błądzi jak dziecko we mgle. W "Złamanych emocjach", które też były poświęcone Nino i jego wybrance, przynajmniej potrafiłam zrozumieć paraliżujący strach Kiary przed braćmi Falcone. W kontynuacji niby nadal się przy nich spina, ale staje do konfrontacji. Rozstawia Camorrę po kątach, a niby boi się odezwać. Na korzyść książki działa niezmienna, bardzo dobra kreacja postaci męskich.
Nie wiem po co autorka zdecydowała się przywołać na nowo postaci z drugiego tomu, jednocześnie osadzając je w ramach czasowym trzeciego. Liczyłam, na historię, która będzie chronologicznym ciągiem poprzedniej części, z ewentualnymi retrospekcjami z perspektywy Nino i Kiary, a tu dubel trójki i takie rozczarowanie.
Dopiero na ostatnich kartach autorka dodała nowe wydarzenia, sytuację, która postawiła bohaterów w stan zagrożenia. Niestety jedna, krótka historia nie była w stanie naprawić odbioru całej powieści.
Ten tom sprawiał wrażenie pisanego naprędce, gdyż zawierał w sobie kuriozalne sytuacje:
- gdy Remo poświęcił się dla brata, idąc na pewną śmierć, jego drugi bra...

{}× 20 | link |
@Lalka1
2021-09-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Uwielbiam tę serię. Corę Reilly pokochałam za serie złączeni. Ale to seria Camorra chronicles uwiodła mnie bardziej. "Złamane więzi" to tom czwarty , spodziewałam się , że będzie dotyczył kolejnego z barci. Jednak trochę nas autorka zwiodła i kolejny tom dotyczy Kiary i Nino ponownie. Jednak to zupełnie inna bajka niż tom 2, który dotyczył tej pary.


Kiara dojrzewa, a bracia Falcone stają się jej rodziną. Odkąd w rezydencji braci zamieszkała Serafina i bliźniaki, rodzica się powiększyła. Marzy o własnym dziecku, jednak mimo starań im nie wychodzi. Z czasem odkrywają przyczynę, która podłamuje trochę Kairę. Przypadek sprawi, że zostaje matka małego porzuconego chłopczyka, a jej życie nabiera rumieńców. Dodatkowo ciąża uskrzydla ją ale życie ma dla niej kolejną niespodziankę.
Uwielbiam piór Reilly, z każdym tomem historia nabiera głębi, a bohaterowie przechodzą ewidentną przemianę. W tomie czwartym nie mamy do czynienia nie tylko z wątkiem Kiary i Nino. To zupełnie inna historia. Pokuszę się o zdanie, że historia rodzinny Falcone, ta tu i teraz nie przeszłość, opowiedziana oczyma Kiary i Nino. Wydarzenie mieszają się od tych z tom drugiego po trzeci, by przejąć te dalsze . Widać jak zmieniają się bohaterowie. Głównym czynnikiem zmian jest właśnie Kiara. Stała się bardziej otwarta w kontaktach, przełamała swój strach. W części czwartej mamy także pokazanych młodszych braci Falcone. Zwłaszcza Adamo, który zupełnie się pogubi...

{}× 1 | link |
@bookaholic.in.me
2021-11-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

"Złamane więzi" to zarówno idealne dopełnienie historii Remo i Finy widziane oczami Nino i Kiary, jak kontynuacja losów tych drugich ale też kolejna odsłona tego, z czym przychodzi się mierzyć rodzinie Falcone. Autorka absolutnie nie pozwala by cokolwiek dla bohaterów było łatwe, a po chwilach szczęścia pojawiają się kolejne problemy, mierzenie się nie tylko z wrogami i naturalnymi kwestiami mafii ale i codziennym życiem, które nie oszczędza nikogo, nawet tak bezlitosnych i gotowych na wszystko braci Falcone i ich bliskich. Widzimy jak ich życie się zmienia, jak muszą dostosowywać się do nowych okoliczności i rosnącej ilości mieszkańców rezydencji. I choć jest to książka skupiona na Kiarze i Nino to to nie tylko ich prywatne trudności zaprzątną umysł czytelnika. Czy bracia, którzy mają za sobą tak traumatyczne doświadczenia, autentycznie są w stanie zmienić się na dobre gdy chodzi o ich bliskich? Czy nadają się na monogamiczny związek, bycie mężem, ojcem oraz wujkiem, z prawdziwego zdarzenia? Wiele przed nimi, zwłaszcza, że wróg nie śpi i nie tylko Chicago chce ich zguby.
To chyba najtrudniejsza pod względem życiowych, takich zwyczajnych rozterek część. Autorka nie boi się przypomnieć, że bracia są jedynie ludźmi i nie są w stanie sprawić by wszystko szło po ich myśli. To opowieść o trudach dorastania w takiej rodzinie, o tym, jak uzależnienie może pokonać człowieka, niezależnie od tego, jak wielką miłością jest otoczony. Jak przeszłość i złe wspomni...

{} | link |
@renatawawrzyczek
2021-10-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Justyska
2021-09-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2021-09-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@krecimnieczytanie
2021-09-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Kawoszka
2021-09-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@weronika.debiec
2021-09-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
JU
2021-09-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Witchbraid
2021-09-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@agnieszka.filon
2021-08-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Vernau
2021-09-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Romans mafijny
@withmybooks
2021-07-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Złamane więzi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Złamana lojalność
Złamana lojalność
Cora Reilly
{}8.6/10
Nowa seria autorki słynnych „Złączonych"! Fabiano od najmłodszych lat był wychowywany z myślą o ty...
Złamane emocje
Złamane emocje
Cora Reilly
{}8.6/10
Drugi tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych”! Nino Falcone jest człowiekiem pozbawionym j...
Złamana duma
Złamana duma
Cora Reilly
{}9.1/10
Trzeci tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych"! Dwie rodziny mafijne, które nigdy nie będą...
Złamane serca
Złamane serca
Cora Reilly
{}7.5/10
Piąty tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych”! Savio Falcone wyznaje kilka zasad. Dziewczy...
Twisted Cravings
Twisted Cravings
Cora Reilly
As the youngest brother of the notorious Falcone clan, Adamo grew up surrounded by blood and violen...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl