Złamana lojalność

Cora Reilly
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 36 ocen kanapowiczów
Złamana lojalność
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 36 ocen kanapowiczów

Opis

Nowa seria autorki słynnych „Złączonych"!

Fabiano od najmłodszych lat był wychowywany z myślą o tym, że pójdzie w ślady ojca i podobnie jak on zostanie consigliere w chicagowskim oddziale. Jednak tak się nie dzieje. Skazany na śmierć, ledwo żywy czternastoletni chłopak walczy o przetrwanie.
Mafijny świat jest jedynym, jaki zna, więc kiedy Fabiano spotyka Remo Falcone, stawia sobie nowy cel: stać się częścią innej rodziny mafijnej. Ale żeby tak się stało, musi na to zasłużyć.

I zasłuży – walcząc w klatkach i zyskując miano mężczyzny, którego trzeba się bać. W ten sposób delikatny Fabi odchodzi na zawsze. Jego miejsce zajmuje bezwzględny i bardzo niebezpieczny człowiek.
Leona pragnie zwyczajnego życia, z dala od matki narkomanki. Jednak gdy kobieta wpada w oko Fabiano Scuderiemu, jej marzenie pryska jak bańka mydlana.

Dla Fabiano liczy się tylko Camorra. Czy będzie gotowy zaryzykować wszystko, o co tak ciężko walczył?

Tytuł oryginalny: Twisted loyalties
Data wydania: 2021-01-06
ISBN: 978-83-8178-440-5, 9788381784405
Wydawnictwo: NieZwykłe
Cykl: The Camorra Chronicles, tom 1
Stron: 359
dodana przez: Vernau

Autor

Cora Reilly Cora Reilly Jest autorką serii Born in Blood Mafia, The Camorra Chronicles oraz wielu innych książek, w większości obracających się wokół niebezpiecznie seksownych mężczyzn. Zanim odkryła swoją pasję do romansów, pisała publikowane tradycyjnie powieści dla młod...

Pozostałe książki:

Złączeni honorem Złączeni obowiązkiem Złączeni nienawiścią Złączeni pokusą Słodka pokusa
Wszystkie książki Cora Reilly

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Złamana lojalność"

16.02.2021

Kolejne niesamowite spotkanie z autorką. Jak ja lubię jej styl, oddane emocje, napięcie, akcję. Cora Reilly to autorka, którą zawsze biorę w ciemno. Kocham te pełne mroku, niebezpieczne, brutalne, pikantne klimaty w jej wykonaniu. „Czasami przyszłość, której chcemy, nie jest przyszłością, której potrzebujemy”. Fabiano to młodszy brat niesa... Recenzja książki Złamana lojalność

Złamana lojalność

12.01.2021

"Złamana lojalność" to kolejna seria książek Cory Reilly. Niby nowa ale niejako łączy się z serią "złączeni". Czy jest gorsza? Czy jest lepsza? To musicie się przekonać sami. Opinie są podzielone. Zreszta jak i przy serii złączeni. Jedni ją kochają dla innych jest słaba. Jaka jest seria Camorra Cronicles? Jest inna, zupełnie inna. Fabiano od... Recenzja książki Złamana lojalność

@Lalka1@Lalka1 × 3

Złamana lojalność

4.01.2022

Czy w życiu można być czegokolwiek pewnym? Niestety nie, bo coś co wydawało się oczywiste możemy bardzo szybko utracić. Tylko gdy tracimy jedno i zamykają się te drzwi, może się okazać że kolejne się otworzą, bo przeznaczenie zaplanowało dla nas coś innego niż rodzinna. O czym na własnej skórze przekonał się Fabiano Scuderi, nastolatek skazany prz... Recenzja książki Złamana lojalność

MIŁOŚĆ SPRAWIA,ŻE STAJEMY SIĘ LEPSZYMI LUDŹMI

3.12.2021

„ZŁAMANA LOJALNOŚĆ. THE CAMORRA CHRONICLES. TOM 1” - CORA REILLY „LOVE IS WHAT MAKES US HUMAN, WHAT MAKES LIFE WORTH LIVING. LOVE IS UNCONDITIONAL.” Pierwsza część nowego cyklu mafijnego THE CAMORRA CHRONICLES, jest to „Złamana Lojalność”, której głównym bohaterem jest najmłodszy z rodzeństwa Scuderi, Fabiano ‘Fabio’ Scuderi. Nasz bohater od ... Recenzja książki Złamana lojalność

Moja opinia o książce

Opinie

@Logana
2021-08-05
10 /10
Przeczytane

Tą książką autorka przekonała mnie do swojego talentu literackiego.
Bardzo emocjonalna opowieść o młodej dziewczynie, walczącej każdego dnia z ojcem alkoholikiem i hazardzistą oraz matką narkomanką. Fabiano Scuderi to egzekutor włoskiej mafii Camorry. Leona fascynuje go swoją skromnością i naiwnością. Budzi się w nim chęć pomocy dziewczynie. Robi to na swój zaborczy sposób, uzurpując sobie prawa do niej. Oczywiście kończy się miłością, ale nie jest to tandetna opowiastka jakich pełno. Sprawy między tą dwójką rozwijają się powoli. Uczucie nie spada na nich jak grom z jasnego nieba.
Więzi bohaterów są rewelacyjnie przemyślane i dopracowane. Między Fabiano a jego capo opierają się na szacunku i lojalności. To właśnie ta relacja może okazać się śmiercionośna. Gdyż Fabiano będzie musiał wybrać miedzy obietnicą daną Leonie, że nikt jej nie skrzywdzi a omertą złożoną wobec Camorry, która jest całym jego życiem. Kogoś musi zdradzić.
Książkę czyta się szybko, gdyż autorka sukcesywnie rozwija fabułę nowymi zagrożeniami, stopniowo budując napięcie i nie używając do tego eufemistycznych określeń.

× 11 | link |
@bookaholic.in.me
2021-09-29
9 /10

Przez długi czas miałam wrażenie, że siadając do serii "Złamani" zdradzam mojego ukochanego Lucę.. Tak, wiem, lepiej to pozostawić bez komentarza ;-) Ale żeby nie było, jako ogromna fanka pióra Cory, gromadziłam kolejne egzemplarze! W końcu przyszedł moment, że zatęskniłam za mafią w wydaniu Autorki i tak, powoli odgrzebuję się z zaległości. Luca, wybacz mi, zawsze będziesz moją największą miłością, ale już wiem, że mafia Las Vegas też zajmie duży kawałek mojego serca.

Fabi zawsze kojarzył mi się z niewinnym małym chłopcem, który musiał oglądać zbyt wiele zła w swoim własnym domu. Jednak czas mija nieubłaganie i on też dorósł. Jednak zdecydowanie nie wylądował w miejscu zgodnym z jego przeznaczeniem. Zajął miejsce Growla ("Złączeni zemstą") i stał się egzekutorem Camorry. To człowiek bez wyrzutów sumienia, bez skrupułów , zabijający bez mrugnięcia okiem dla swojej rodziny, rodziny Falcone. Do tego stał się miłośnikiem walk w klatkach, sportu krwawego, brudnego i niebezpiecznego. Ale on jest mistrzem. Co się stało z tym uroczym dzieckiem, oczkiem w głowie starszych sióstr?

Leona to dziewczyna, która od najmłodszych lat musiała sama o siebie dbać. Matka uzależniona od twardych narkotyków i sprzedająca swoje ciało, ojciec alkoholik i hazardzista. Taki zestaw nigdy nie wróży niczego dobre. Ona jednak ma plany, marzenia i wolę walki o lepsze jutro. Jednak jej ciągła chęć pomocy rodzicom, którzy nie zasługują na nią w najmnie...

| link |
@znerwaminawierzchu
2021-08-06
8 /10
Przeczytane

Świat, w którym dorastasz kształtuje Cię na człowieka, którym później się staniesz. W świecie mafii wychowywanie dzieci to trudna sztuka - w szczególności jeśli mówimy o chłopcach. Jeżeli rodzina ma dobrą pozycje, to teoretycznie nie musisz się martwić o swój los, wystarczy pójść w ślady ojca. Teoretycznie.Fabiano żył w świadomości, że kiedyś zostanie dobrym żołnierzem, do jego wcielenia brakowało już niewiele, kiedy wyrok śmierci wydał na niego własny ojciec. Po wyjeździe wszystkich sióstr z Chicago, jego życie nie mogło potoczyć się zbyt dobrze, złamał go rodzic, który tylko czekał na przyjazną ku temu sposobność.


Zostawiony na terytorium wroga, bez środków do życia i z nożem w kieszeni był skazany na porażkę, ale uratowała go Camorra i to jej musi udowodnić swoją lojalność.

Błąkającą się po ulicach Las Vegas Leona pragnie uciec od matki narkomanki, dlatego zdecydowała się przyjechać do ojca, który tutejszej mafii okazuje się dobrze znany. Gdy losy Leony i Fabiano przypadkiem się krzyżują, ona nie jest świadoma tego, że rozmawia z egzekutorem przed którym całe miasto trzęsie się ze strachu. Niestety w mafii nie ma miejsca na uczucia, a Camorra nie oszczędza nawet kobiet. Czy walczący w klatkach, najbrutalniejszy z żołnierzy Las Vegas zaryzykuje tak wiele dla kobiety?


Cora Reilly ...

| link |
@zksiazkawchmurach
2022-01-31
10 /10
Przeczytane Książki Cory Reilly

Fabiano od małego był wychowywany z myślą, że pewnego dnia tak jak jego ojciec zostanie consigliere w chicagowskim oddziale. Nie dzieje się tak, ponieważ zostaje skazany na śmierć. Ledwo żywy czternastolatek walczy o przetrwanie. Świat mafijny jest jedynym jaki zna, więc gdy poznaje Remo Falcone postanawia stać się częścią innej rodziny mafijnej. Żeby jednak tak się stało, musi na to zasłużyć.

Zasłużył walcząc w klatkach i zyskując miano mężczyzny, którego trzeba się bać. Delikatny Fabi odchodzi już na zawsze, a jego miejsce zajmuje niebezpieczny i bezwzględny człowiek.

Leona pragnie zwyczajnego życia, z dala od matki narkomanki. Jej marzenie pryska jak bańka, gdy wpada w oko Fabiano.

Dla Scuderiego liczy się tylko Comorna. Czy będzie gotowy zaryzykować wszystko, o co tak ciężko walczył?

Chyba najbardziej czekałam na historię Fabiano. Chciałam zobaczyć jak delikatny, miły, sympatyczny chłopiec zmienia się w zabójczego egzekutora Comorny. Zmiana, która w nim nastąpiła była diametralna. Wielkim zaskoczeniem było dla mnie to, że w końcu główna bohaterka nie pochodziła z rodziny mafijnej. Wielkie ukłony w stronę autorki za to. Fabuła zdecydowanie różniła się od tych, które były w serii "Złączonych", a koniec po prostu był nieziemski i zaskakujący. Zdecydowanie po książki Cory Reilly będę sięgała bez zastanowienia.

| link |
@dosia1709
2021-12-11
9 /10
Przeczytane

Wow to chyba było to.....
Losy Fabiano i Leony są mega.
Ona szukająca nowego życia, On również zaczął nowe życie.
Stają przciwko wszystkim.
Książka pełna emocji, tajemnicy, żaru.
Był moment że zakręciła się łezka w oku.
Pochłonęłam te książkę jednym tchem, chociaż został niedosyt chce więcej.
Polecam bez dwóch zdań. Całą serię.
Buziaki dla Was Dosia :*

| link |
@katexx91
2022-01-27
8 /10
@recenzjeksiazekniezwyklyc
2022-01-07
9 /10
@historie_budzace_namietno
2022-01-04
10 /10
Przeczytane 2022
@Ola_Marek
2021-12-05
7 /10
Przeczytane
IN
2021-12-03
10 /10
Przeczytane
@Ewiak
2021-11-22
9 /10
Przeczytane
@naczteryksiazki
2021-10-17
6 /10
Przeczytane
IL
2021-07-09
9 /10
Przeczytane
@monia.czyta
2021-06-16
10 /10
Przeczytane
@renatawawrzyczek
2021-05-16
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Miłość jest niebezpieczną rzeczą, czymś, co nawet najsilniejszych wojowników sprowadza na kolana.”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Złamane emocje
Złamane emocje
Cora Reilly
8.5/10
Drugi tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych”! Nino Falcone jest człowiekiem pozbawionym j...
Twisted pride
Twisted pride
Cora Reilly
9.2/10
Remo Falcone is beyond redemption. As Capo of the Camorra he rules with a brutal hand over his terri...
Twisted Bonds
Twisted Bonds
Cora Reilly
7.7/10
Can you ever truly leave the past behind in a house full of haunted souls? Kiara always wanted ...
Złamane serca
Złamane serca
Cora Reilly
7.2/10
Piąty tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych”! Savio Falcone wyznaje kilka zasad. Dziewczy...
Twisted Cravings
Twisted Cravings
Cora Reilly
7.4/10
As the youngest brother of the notorious Falcone clan, Adamo grew up surrounded by blood and violen...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl