Złamana duma

Cora Reilly
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Złamana duma
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Trzeci tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych"!

Dwie rodziny mafijne, które nigdy nie będą już takie same.

Remo Falcone – capo Camorry – jest spragniony zemsty. Chce zadać cios oddziałowi z Chicago tam, gdzie zaboli najbardziej. Ma zamiar porwać pannę młodą w dniu jej ślubu. Naruszyć to, co święte i nieskalane.

Małżeństwo Serafiny było planowane od lat. Kiedy w drodze do kościoła dziewczyna zostaje uprowadzona, uświadamia sobie, że nie może liczyć na ratunek. Trafia w ręce najokrutniejszego mężczyzny, jakiego kiedykolwiek poznała.

Jednak mimo tej sytuacji, kobieta nie zamierza zrezygnować z jedynej rzeczy, jaka jej została – ze swojej dumy. A Remo wkrótce zrozumie, że kobieta, która stała się jego więźniem nie będzie taka łatwa do złamania, jak sądził.

Data wydania: 2021-06-23
ISBN: 978-83-8178-579-2, 9788381785792
Wydawnictwo: NieZwykłe
Cykl: The Camorra Chronicles, tom 3
Kategoria: Romans erotyczny
Stron: 468
dodana przez: Vernau

Autor

Cora Reilly Cora Reilly Jest autorką serii Born in Blood Mafia, The Camorra Chronicles oraz wielu innych książek, w większości obracających się wokół niebezpiecznie seksownych mężczyzn. Zanim odkryła swoją pasję do romansów, pisała publikowane tradycyjnie powieści dla młod...

Pozostałe książki:

Złączeni honorem Złączeni obowiązkiem Złączeni nienawiścią Złączeni pokusą Złączeni zemstą
Wszystkie książki Cora Reilly

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Złamana duma"

28.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Geniusz i szaleństwo często występują zamiennie.” Niezmiennie jestem pełna podziwu dla twórczości Autorki. Trzeci tom cyklu: „Camorra Chronicles” w niczym nie ustępuje poprzednim częścią. Powieść jest rewelacyjna, przez nią się płynie, razem z bohaterami próbujemy utrzymać się na powierzchni wzburzonych emocjami fal. To prawdziwy, nieprzewidywal... {} Recenzja książki Złamana duma

Złamana Duma

23.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Serafina to dziewietnastolenia mafijna księżniczka, która ma wyjść za mąż za Danilo. Choć wychowała się w mafi i wie, że musi przestrzegać zasad, nie brak jej zadziornego charakteru. Mimo, że to małżeństwo aranżowane dziewczyna cieszy się na nie dopki nie zostaje porwana... Remo planuje zemstę na oddziale Cicago którego wprost nienawidzi z Dante ... {} Recenzja książki Złamana duma

@paulaczyta@paulaczyta {}× 1

Upadły anioł i anielica, czyli "Złamana duma".

21.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Królowa lodu, dumna księżniczka mafii, siostrzenica capo. Dostojeństwo i duma płynie w jej krwi. Od lat obiecana wysoko postawionemu żołnierzowi, przed którym rozciągała się przyszłość podszefa. Trzymana pod kloszem, temperamentna dla bliskich, ale zimna i obojętna w towarzystwie, teraz stała w białej sukni, przygotowana by przed ołtarzem powiedz... {} Recenzja książki Złamana duma

Czy mafijna księżniczka sprawi, ze potwór padnie na kolana?

29.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Z książkami Cory jest tak, że apetyt wzrasta w miarę czytania. Na każdą następną część oczekuję z niecierpliwością, ekscytacją. I tak właśnie czekałam na ten tom! Postać Remo intrygowała mnie od pierwszego tomu “Camorra Chronicles”. W tym bezwzględny Capo pała chęcią zemsty, wymyślił plan idealny. Uderzy w oddział z Chicago od samego środka. W dni... {} Recenzja książki Złamana duma

Moja opinia o książce

Opinie

@Logana
2021-06-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Powieści Cory Reilly są pisane utartym schematem. Różnego szczebla bezwzględny człowiek mafii zakochuje się w niewinnej, młodej dziewczynie. Po kilku perypetiach wszystko się układa, żyją długo i szczęśliwie. Czy w tej powieści autorka przekroczyła granice swojego standardowego budowania fabuły? - Nie.
Jednak moje wrażenia, po przeczytaniu tej książki, również nie są oryginalne. Znowu wywarła na mnie silne emocje, znowu zaskoczyła, znowu myślałam, że bohaterowie nie wybrną z opresji, znowu byłam zauroczona historią i postawą postaci. Jednak w tej części otrzymałam też całą gamę absurdów. Początek i koniec książki był rewelacyjny, ale środek trochę zmęczył i wywołał reakcje, których nie powinien. Sceny zbliżeń spowodowały obrzydzenie, a te które miały przerażać wywoływały sardoniczne uśmiechy swoją bezsensownością lub niezrozumiałymi reakcjami bohaterów.
We wcześniejszych częściach Remo wywoływał dreszcz swoim okrucieństwem. W tym tomie autorka momentami pozbawiła go aury bezwzględności.
Serafina irytowała swoim niezdecydowaniem. Najpierw była twarda i zimna, potem uległa mętnemu czarowi Remo, po czym go znienawidziła i żałowała swoich decyzji. Nie wyczułam głębszych uczuć między tą parą, a jedynie wyrachowane i dobrze przekalkulowane motywy działania. On najpierw robił wszystko dla zemsty, potem by nakarmić swoje ego i dopiąć swego. Ona najpierw przechodziła dziwny syndrom sztokholmski, potem chciała bezpieczeństwa i "chodzenia z dumą" dla osób, które kochała...

{}× 7 | link |
ZN
2021-08-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Królowa lodu, dumna księżniczka mafii, siostrzenica capo. Dostojeństwo i duma płynie w jej krwi. Od lat obiecana wysoko postawionemu żołnierzowi, przed którym rozciągała się przyszłość podszefa. Trzymana pod kloszem, temperamentna dla bliskich, ale zimna i obojętna w towarzystwie, teraz stała w białej sukni, przygotowana by przed ołtarzem powiedzieć „tak” temu, któremu jej oddano. Tylko tyle, że ktoś pokrzyżował te plany.

Remo Falcone to człowiek, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, w mafijnym świecie zarówno on, jak i jego bracia postrzegani są za niezrównoważonych. Wbrew wszystkiemu co mówią capo Camorry to inteligentny i przebiegły mężczyzna, który doskonale wie, jak zagrać na ludzkich emocjach. Porywając Serafinę praktycznie sprzed ołtarza wymierza wszystkim cios prosto w ich dumne i zimne serca. W ten sposób zarówno oddział z Chicago jak i sam Dante Cavallaro zostają skazani na poczucie winy, a Remo wysyła jasny sygnał, mszcząc się za naruszenie jego terenu. Serafina jest więźniem, ale czy pozostanie nim na zawsze?

Dumna i zimna, w obdartej i poplamionej sukni, przepełniona strachem, a mimo to postanowiła nie dać się złamać. Serafina nie jest typem kobiety, która podda się bez walki, mimo że nie zna wszystkich zasad tej gry będzie próbowała utrzymać gardę, nawet jeśli nie do końca wie jak to zrobić. Jej duma i hart ducha nie pozwala się ugiąć, prędzej wybrałaby tortury niż samowolne oddanie się Remo. Tylko czy uda jej się ...

{} | link |
@shevill_books
2021-07-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

“ Chciałem wszystkiego, każdej jej cząstki. Jej niewinności, serca, duszy, ciała. Jej czystości oraz mroku. Zamierzałem wziąć wszystko. “

Seria Camorra Chronicles z każdym kolejnym tomem wydaje się być coraz to lepsza. Nic nie przebije dla mnie Złamanych emocji, jednak Złamana duma jest naprawdę świetna!
Chyba nie wystarczy powiedzieć, że pokochałam tę książkę, jestem nią totalnie oczarowana!

Byłam w depresji po książkowej kiedy skończyłam czytać Złamane emocje i żyłam tą książką naprawdę długi czas, nie sądziłam, że Złamana duma porwie mnie równie mocno co historia Nina i Kiary. Jednak stało się, nie powinnam wątpić w możliwości Cory Reilly.

Serafina zaskoczyła mnie tym, jak twardą i silną była kobietą. Księżniczka lodu o stalowym kręgosłupie i ciętym języku. Cora po prostu wykreowała idealną bohaterkę dla tej historii.
Bardzo podobały mi się przepychanki między Serafiną a Remo, pełne namiętności, rozgoryczenia i pożądania. Było mnóstwo scen, w których moje wnętrzności fikały koziołka.
Remo był kimś więcej, niż na początku zakładałam, a jego umysł wydawał się jeszcze bardziej pokręcony, niż kiedy poznaliśmy go w poprzednich tomach.

Cora nie mogła po prostu napisać tego lepiej, ponieważ ta książka jest dla mnie idealna w każdym calu. Złamana Duma jest pełna chemii, akcji, niepokoju, humoru, ale przede wszystkim lojalności.

...

{} | link |
AR
2021-08-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
IL
2021-08-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Justyska
2021-07-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Witchbraid
2021-07-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@krecimnieczytanie
2021-06-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2021-06-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@SCARY30
2021-06-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
JU
2021-06-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@monia.czyta
2021-06-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@paulaczyta
2021-06-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
EW
2021-06-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@agnieszka.filon
2021-06-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Złamana duma. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Złamana lojalność
Złamana lojalność
Cora Reilly
{}8.7/10
Nowa seria autorki słynnych „Złączonych"! Fabiano od najmłodszych lat był wychowywany z myślą o ty...
Złamane emocje
Złamane emocje
Cora Reilly
{}8.4/10
Drugi tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych”! Nino Falcone jest człowiekiem pozbawionym j...
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe