Zwycięzca jest sam

autor: Paulo Coelho
Zwycięzca jest sam
3.46
Ocena 3.46 na 5 możliwych
Na podstawie 39 ocen kanapowiczów
Festiwal filmowy w Cannes. 24 godziny. Cała plejada postaci z wielkiego świat...
Festiwal filmowy w Cannes. 24 godziny. Cała plejada postaci z wielkiego świata: producenci filmowi, aktorzy, dyktatorzy mody, supermodelki, a także początkujące gwiazdki filmowe, gwiazdy, których splendor już nieco przygasł i tłum tych, którzy grzeją się w blasku sławy, władzy i bogactwa. Porząde...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788389933904
Wydawnictwo: Drzewo Babel

Recenzje

Zwycięzca jest sam
"Zwycięzca jest sam" to już kolejny utwór znanego na całym świecie brazylijskiego autora, Paula Coelha. Po tą książkę chciałam sięgnąć, gdyż należę do grona fanów tego pisarza i jeszcze żadna z jego pozycji, które do tej pory czytałam, mnie nie rozczarowała. Zapoznałam się z wieloma pochlebnymi o...
Zwycięzca jest sam
Po prostu super książka.Jej akcja rozgrywa się w Caness w ciągu jednej doby podczas trawania filmowego festiwalu.Igor - potentat w branży telefonii komórkowej w Rosji przyjeżdza do Francjii mając nadzieję odzykać miłość byłej żony ,która dwa lata wczesniej go opusciła i wyszła za arabskiego kreat...
Napisz swoją opinię

Opinie

@anna.urbanska
@anna.urbanska 2012-10-24
- nie pasuje do innych książek tego autora; - jest bardzo ciekawa; - dość dużo interesujących rzeczy można się z niej dowiedzieć; - chyba nie przeczytałabym jej drugi raz; - oryginalny kryminał z pogłębioną psychologią zabójcy, ale nie przesadną - do takich wniosków nie trzeba psychologa; - ciekawsza od portretu psychologicznego mordercy jest obraz świata celebrytów, czyli sław - i tutaj psychologiczne ciągotki Coelho spisują się na medal - rozgryzł ten światek doskonale;
@natkawes
@natkawes 2010-08-23
Przeczytane (2010-01-01)
W tej książce Paulo pokazuje prawdziwe oblicze show-biznesu. Nie jest tam kolorowo jak to się wydaje "normalnym" ludziom. Charakterystyczną cechą "Zwycięzcy.... " jest to, że nie dzieje się w niej zbyt wiele. Większość stron jest zajętych przez przemyślenia autora. Początkowo się zraziłam, ale z czasem coraz bardziej wczuwałam się w sytuacje. Zachęcam do przeczytania kolejnego, intrygującego dzieła Coelho.
AG
@agi90 2009-08-10
Przeczytane (2009-08-10)
Książka całkiem ciekawa, można się dużo dowiedzieć o wielkim świecie, w szczególności bliżej przyjrzeć się ludziom sławnym, którzy coś w życiu osiągnęli oraz tym, którzy chcą dopiero w ten świat wkroczyć.Mogłoby się wydawać, że są szczęśliwi, ale tak naprawdę nie wystarcza im to co już posiadają.
@mialov
@mialov 2010-07-31
Zawiodłam się na tej książce, lubię dzieła pisarza, bo można się przenieść do innego świata, poznać nowe uczucia, zrozumieć co jest ważne w życiu. W "zwyciezcy" tego nie odczułam, przeczytałam książkę, bez większego zachwytu, oczekując końca bardziej ze znużenia niż ciekawości.
@makomt
@makomt 2012-09-06
Przeczytane (2012-01-01)
Inna, ale nie porwała mnie. Przeczytałam, bo przeczytałam, ale szału nie było. Fabuła pełna przemyśleń. Przy założeniu, że książka ma pokazać 24godzinne kulisy jednego z najsłynniejszych festiwali filmowych, trochę za wolno się to wszystko toczyło.
@malinowaesencja
@malinowaesencja 2010-04-12
Przeczytane (2010-01-06)
Mnie sie ta książka bardzo podobała. Najlepsza w niej jest krytyka show-biznesu i ludzi bogatych, których życie okazuje się nie być kolorowe. Ciekawe, czy temat książki został zainspirowany wydaniem filmu WERONIKA POSTANAWIA UMRZEĆ... POLECAM! :)
@olcc
@olcc 2011-02-20
Przeczytane (2011-02-20)
Nie pierwszy, który "superklasę" krytykuje i nie ostatni. Przemyślenia w sumie ciekawe, ale jeśli chodzi o fabułę, to jest całkiem bez sensu. Ogólnie trochę się zawiodłam, być może dlatego, że oczekiwałam czegoś innego.
@Souris
@Souris 2011-06-02
Chcę przeczytać (2010-01-06)
Zaczęłam czytać jakieś pól roku temu i nie skończyłam. Rzadko mi się to zdarzą, a już na pewno nie spodziewałam się tego po jednym z moich ulubionych autorów. Cóż, może jeszcze kiedyś do tego wrócę.
@interplaygirl
@interplaygirl 2011-06-02
Trzecia recenzja zawiera błąd - nazwiska autora niemal napewno się nie odmienia. / Czemu nie można komentować recenzji, hm? (przepraszam za dygresję)
@nika.141
@nika.141 2010-10-28
Przeczytane (2010-10-28)
Ciekawa, dająca do myślenia . Fabuła jest niesamowicie intrygująca , książka trzyma w napięciu do ostatniej strony . Jedna z moich ulubionych .
Autorzy
Paulo Coelho
Paulo Coelho (ur. 24 sierpnia 1947 w Rio de Janeiro) – brazylijski pisarz i poeta. Jego ojciec, Pedro, był inżynierem, a matka - Ligia, opiekowała się domem. W wieku siedmiu lat Paulo rozpoczął nau...
Inne książki:
Książka Alchemik
Książka Pielgrzym
Książka Alef
Książka Jedenaście minut
Książka Jedenaście minut
Współtworzący tą stronę
puchar @goonya @goonya pierwsza opinia