Nocny patrol Siergiej Łukjanienko

Okładka Nocny patrol
autor:
Siergiej Łukjanienko
wydawnictwo:
MAG
data wydania:
2007
ISBN:
9788374800617

Opis

Nocny Patrol dzieje się współcześnie w Moskwie i w Świecie Zmroku. Zmrok - alternatywny świat - jest ściśle spleciony z naszą rzeczywistością. Oba światy są zamieszkane przez wiedźminów, magów Światła i Ciemności, wilkołaki, strzygonie i czarodziejki.... W tych czasoprzestrzeniach trwa bezpardonowa walka sił Światła i Ciemności. Nie ma tu łatwych rozwiązań. Bohaterowie, chociaż posiadają możliwości większe niż przeciętny człowiek, ścierają się z podobnymi istotami z drugiej strony. Czasami, aby o..siągnąć dobro, trzeba skłonić się ku złu. Czasami dobro nie jest takie oczywiste. Zło zaś jest niezbędne, aby istniało dobro. Obok wartkiej akcji przyciąga spojrzenie na odwieczne problemy filozoficzne, jest to także ciekawe studium postrzegania świata przez naszych wschodnich sąsiadów.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Jesteśmy Innymi, służymy różnym siłom ale w Zmroku nie ma różnicy między brakiem Ciemności i brakiem Światła. Nasza walka może zniszczyć świat. Zawieramy więc Wielki Traktat o rozejmie. Każda ze stron będzie żyć wedle własnych praw. Każda ze stron będzie posiadać własne prawa. Ogranic... więcej »
Dobro i zło. Światło i ciemność. Odwieczna walka tych dwóch, leżących na przeciwległych krańcach osi wartości jest motywem wielu powieści, w tym niejednej zaliczanej do gatunku fantasy. No bo cóż, temat, jakby nie było, cały czas aktualny, a tych mniej wymagających lub początkujących czytelników ... więcej »
Dodali do kolekcji
Maynard
Pozytywka
karo_lina
Imogen
bayes
threewitches
hotaru
blazejo
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!