Nocny patrol

Nocny patrol
4.64
Ocena 4.64 na 5 możliwych
Na podstawie 42 ocen kanapowiczów
Nocny Patrol dzieje się współcześnie w Moskwie i w Świecie Zmroku. Zmrok - al...
Nocny Patrol dzieje się współcześnie w Moskwie i w Świecie Zmroku. Zmrok - alternatywny świat - jest ściśle spleciony z naszą rzeczywistością. Oba światy są zamieszkane przez wiedźminów, magów Światła i Ciemności, wilkołaki, strzygonie i czarodziejki.... W tych czasoprzestrzeniach trwa bezpardono...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788374800617
Wydawnictwo: MAG

Recenzje

Nocny patrol
Jesteśmy Innymi, służymy różnym siłom ale w Zmroku nie ma różnicy między brakiem Ciemności i brakiem Światła. Nasza walka może zniszczyć świat. Zawieramy więc Wielki Traktat o rozejmie. Każda ze stron będzie żyć wedle własnych praw. Każda ze stron będzie posiadać własne prawa. Ograniczamy swoje p...
Po jasnej stronie mocy.
Dobro i zło. Światło i ciemność. Odwieczna walka tych dwóch, leżących na przeciwległych krańcach osi wartości jest motywem wielu powieści, w tym niejednej zaliczanej do gatunku fantasy. No bo cóż, temat, jakby nie było, cały czas aktualny, a tych mniej wymagających lub początkujących czytelników ...
Napisz swoją opinię

Opinie

@threewitches
@threewitches 2007-10-05
Przeczytane (2007-09-12)
Książka działa na wyobraźnię, a świat w niej przedstawiony wydaje się bardzo realistyczny, aż chce się wierzyć w możliwość wejścia w Zmrok. Tak można pochwalić fabułę. Reszta nie jest tak cudowna - dylematy moralne bohaterów są wbrew pozorom dość konwencjonalne, zaś narracja nie zawsze jest płynna. Budowa tekstu nie jest zbyt zaskakująca i, nie licząc pierwszej opowieści z "Nocnego patrolu", nie jestem zachwycona. Mimo to przeczytałam tę książkę i nie żałuję. Gdy skończyłam, zostało mi jedno niewyjaśnione pytanie, odnośnie losu głównego bohatera: czy warto przez to wszystko przechodzić? Ale sztuką nie jest udzielanie dobrych odpowiedzi, ale zadawanie dobrych pytań. Myślę, że Łukjanienko potrafi pytać.
@coconut
@coconut 2011-11-02
Przeczytane (2011-11-02)
Ogólnie rzecz biorąc, książka ciekawa i wciągająca, lecz jak na mój gust trochę zbyt przygnębiająca (zwłaszcza 3 część). Podobał mi się pomysł z Patrolami. W niektórych momentach nie całkiem rozumiałam intencje autora z nimi związane, ale sam pomysł ciekawy. Mam lekki niedosyt, jeśli chodzi o bohaterów, nie do końca spełnili moje oczekiwania, nie przykuli mojej uwagi. Niemniej polecam.
@BorryS
@BorryS 2008-09-08
Przeczytane (2008-09-08)
Bardzo dobra książka, działająca na wyobraźnię, wciągająca i zaskakująca. W świecie Zmroku abstrakcyjne pojęcia jak Dobro i Zło (a właściwie Światło i Ciemność) stają się niemal namacalne.Zastanawiające jest tylko, dlaczego zawsze opowiadanie się po stronie dobra jest takim poświęceniem. Ciekaw jestem, jak to wygląda z drugiej strony. Trzeba będzie przyczytać "Dzienny Patrol".
@iziu08
@iziu08 2011-07-16
Przeczytane (2011-01-01)
Fajna książka :) Taka... nietypowa. Bardzo spodobał mi się wykreowany przez autora świat, cały ten Zmrok, walka Światła i Ciemności, Dobra i Zła, bohaterów również polubiłam. Fabuła jest ciekawa, wciągająca i momentami zaskakująca, książkę czyta się lekko i przyjemnie. Nie mogę się doczekać sięgnięcia po kolejną część; jestem ciekawa, jak to wygląda z "drugiej strony". ;>
@Mun
@Mun 2011-11-01
Przeczytane (2011-11-21)
Zdecydowanie wciąga. Można by się przyczepić, że niektóre myśli są urwane i nie do końca wiadomo o co chodziło w rozmowie, albo że postacie pod względem charakterologicznym nie powalają, ale mimo wszystko człowiek siedzi, czyta i nie ma ochoty książki odkładać.
@Judith
@Judith 2010-08-09
Przeczytane (2010-08-08)
„Nocny Patrol” to moje pierwsze spotkanie z Siergiejem Łukjanienko i muszę przyznać, że było bardzo udane. Ta książka to dla mnie powiew świeżości w fantastyce. Dawno nie czytałam czegoś tak oryginalnego. Polecam wszystkim fanom fantastyki :)
@BArtus
@BArtus 2008-11-06
Przeczytane (2008-11-06)
@BorryS Dlaczego opowiadanie się po stronie dobra jest zawsze takim poświęceniem... dlaczego ciemność "bo łatwiej jest zgasić światło w sobie niż rozjaśnić otaczający mrok" // nie wiem czy dobrze cytuje ale sens oddałem ;)
@frodo
@frodo 2008-09-05
Przeczytane (2008-09-05)
"Nocny Patrol" to świetny pomysł. Nieszablonowe podejście do wykreowanego świata. Traktat Swiatła i Jasności. Zmrok. A wszystko to w "nowoczesnej Rosji". Dobrze się czyta.
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2010-01-17
Przeczytane (2007-08-07)
Książka niebywale wciągająca. Każda przedstawiona historia coraz bardziej pozwala zrozumiec świat wykreowany przez autora. Polecam, sama napewno sięgnę po kolejne części.
@frodo
@frodo 2008-01-08
Przeczytane (2010-08-10)
Świat Zmroku, jest niezłym światem fantasy. Rosyjski pisarz, pisze duzo i wcale nieźle. No i dużą rolę w powieści odgrywają koty. A zwłaszcza mój ulubiony Szaruś.
Autorzy
Siergiej Łukjanienko
Siergiej Wasiljewicz Łukjanienko (ros. Сергей Васильевич Лукьяненко, nazwisko czasem transkrybowane jako Łukianienko; ur. 11 kwietnia 1968 w Kazachstanie) to rosyjskojęzyczny (ojciec pół Rosjanin, ...
Inne książki:
Książka Nocny patrol
Książka Patrol zmroku - Siergiej Łukjanienko
Książka Patrol zmroku
Książka Dzienny patrol
Książka Dzienny patrol
Współtworzący tą stronę
puchar @vanin @vanin pierwsza opinia