@p.grelewicz

Kanapowicz od roku. Ostatnio tutaj 10 miesięcy temu.
{} romansprzerwaodrzeczywistosci
{} Napisz wiadomość
Kanapowicz od roku. Ostatnio tutaj 10 miesięcy temu.

Blog

piątek, 16 października 2020

Mafia to ja

Siergiej Szewczenko to bezwzględny i brutalny mężczyzna. Jest szefem mafii i bez mrugnięcia okiem zarządza całą organizacją. Wydarzenia z przeszłości ukształtowały go takiego jakim jest. Lecz do czasu, aż pod gruzami jednego z domów znajduje młodą kobietę. Wtedy przeszłość powraca ze zdwojoną siłą. Odżywają emocje i uczucia.

Tą kobietą jest Ava. To słaby punkt Siergieja. Mężczyzna postanawia zabrać ją do siebie i się nią zaopiekować. Gdy tylko dziewczyna odzyskuje przytomność okazuje się, że niczego nie pamięta. Szef mafii stara się przypomnieć dziewczynie kim dla siebie byli w przeszłości. Ava jest przestraszona i nie pamięta swojego imienia, ani skąd pochodzi. Nie potrafi nawet wyjaśnić dlaczego była przetrzymywana w piwnicy pod domem. Szef mafii stara się dokopać do informacji o ukochanej. Ale nigdzie nie może nic znaleźć. Nie ma po niej żadnego śladu. To tak jak by nigdy nie istniała. Siergiej zleca zadanie Antonowi jednemu z braci Tarasow. Doszukuje się on kilku zdjęć, które przekazuje szefowi. I wtedy dopiero wszystko zaczyna się układać. Na jednej z fotografii Siergiej rozpoznaje mężczyznę stojącego obok Avy. To jej przyrodni brat. Ava w przeszłości była dla Siergieja kimś naprawdę ważnym i bliskim. Zapamiętał ją jako kruchą, niewinną i bezbronną dziewczynę. Lecz nie tylko on zmienił się przez te lata o sto osiemdziesiąt stopni.

Ava odzyskuje pamięć. Pamięta wszystko dokładnie. Okazuje się, że dziewczyna została przeszkolona na zabójcę. Jej ponownie pojawienie się w życiu Siergieja oznacza wojnę między organizacjami. Aby uchronić ukochanego przed śmiercią Ava postanawia zniknąć ponownie. Nie wie tylko, że Siergiej również się zmienił i teraz jest potężniejszy i bardziej nieustraszony niż kiedykolwiek w życiu.

Jak rozwinie się sytuacja? Czy Ava ucieknie Siergiejowi? Czy mężczyzna ją sobie odpuści?

Historia bardzo wciągająca. Jest tu wiele niedomówień i tajemnic, które z czasem nabierają tępa. Książka wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do ostatniej. Znajdziemy tu akcje, tajemnice, napięcie, miłość i poświęcenie. Zwroty akcji zaskakują, za co wielkie gratulacje dla autorki. Książkę czytałam jednym tchem i z niecierpliwością czekam na kolejne. Gorąco polecam.

Tagi:
#tajemnice, #mafia, #ryzyko, #milosc, #przeszlosc
piątek, 16 października 2020

Zasady w Mafii

Aria Scuderi to córka consignee najbardziej wpływowej rodziny mafijnej w Chicago. Jest to dziewczyna dobrze wychowana, delikatna i posłuszna. Nie sprawia kłopotów i wie jak się zachowywać. W wieku zaledwie piętnastu lat dowiaduje się, że rodzice postanowili wydać ją za mąż za syna szefa nowojorskiej Cosa Nostry. Data ślubu jest zaplanowana zaraz po ukończeniu przez Arię osiemnastego roku życia. Dziewczyna jest przerażona decyzją najbliższych. Jej zamążpójście ma zapewnić pokój między dwiema rodzinami mafijnymi.

Przyszły małżonek Arii to Luca Vitello. To najbardziej pożądana partia Nowego Yorku. Kobiety go pożądają ze względu na wygląd, majątek, tajemniczy urok oraz drapieżny styl bycia. Interesuje się nim sama nowojorska śmietanka towarzyska. Luca idealnie to wykorzystuje. Może mieć każdą kobietę, ale żadna z nich nie jest w stanie dotrzeć do jego serca. W mężczyźnie kryje się tylko mrok, krew i śmierć. Jest to człowiek z zasadami i reputacją bezwzględnego gangstera.

Aria jest przerażona wizją zbliżającego się ślubu, a co za tym idzie nocy poślubnej. Tradycja w nowojorskiej rodzinie mafijnej nakazuje zwyczaj prezentacji prześcieradła. Na prześcieradle jest prezentowana krew dziewicy. Jest ono dowodem, iż mniej nocy związek został skonsumowany. A także, że przyszła żona zachowała czystość do ślubu.

Dziewczyna w akcie desperacji rozważała próbę ucieczki, ale za bardzo kocha swoje rodzeństwo. Nie wywiązanie się z obowiązku małżeńskiego sprowadziło by na nią śmierć. Jej rodzina straciła by reputację, a ojciec był by rozczarowany jej zachowaniem. Nic by jej nie uratowało.

Aria dotychczas żyła pod kloszem. Nie miała kontaktów z mężczyznami, wiec nie bardzo wie czego może się spodziewać po przyszłym mężu. Tym bardziej, że Luca ma ksywę imadło. Wzięła się ona zabicia mężczyzny. Młody Vitello zmiażdżył dłonią krtań człowiekowi, który próbował go zabić. Mężczyzna jest bezwzględny i zdolny do najokrutniejszego morderstwa. Zabija ludzi bez mrugnięcia okiem. Co bardzo przeraża Arię. Dziewczyną targają sprzeczne emocje, ale postanawia się podporządkować woli ojca i przełamuje strach.

Początki są bardzo trudne dla młodych małżonków. Aria bardzo się stara zaufać mężowi. W końcu to z nim ma spędzić resztę życia. Próbuje zaakceptować sytuację i się dostosować. Z czasem, widząc starania Arii. Luca również zaczyna postrzegać swoją żonę inaczej. Stara się dla niej zmienić. Pragnie, by żona nie wzdragała się za każdym razem, gdy ten chce jej dotknąć.

Jak potoczą się losy bohaterów? Co z nocą poślubną? Czy Luca okaże się sadystą i skrzywdzi Arię ten pierwszy raz?
Gorąco zachęcam do czytania. Tom 1 serii bardzo dużo obiecuje. To będzie wspaniała przygoda z Cyklem Born In Blood Mafia Chronicles.

Tagi:
#mafia, #milosc, #pieniadze, #ryzyko, #kochankowie
piątek, 16 października 2020

Ahh Antonio

Po przeczytaniu pierwszej części z serii Synowie zemsty czułam niedosyt. I oto pojawił się Antonio, brat Rhysa- bohatera pierwszej części. Oczywiście jak na gangstera przystało porażająco przystojny mężczyzna, bardzo tajemniczy i przenikliwym spojrzeniu. Z nutą tajemniczości i niebezpieczeństwa. Czyli wszystko to co zakazane i niedozwolone dla kobiet, która chce wieść spokojne i ułożone życie. No ale kto nie lubi lekkiego dreszczyku emocji.
Allysa Scott to dziewczyna, która cały czas próbuje się pozbierać po rozstaniu z narzeczonym. To porywcza i doświadczona przez życie dziewczyna. Postanawia wyprowadzić się z rodzinnego miasta i zacząć wszystko od nowa. Nie wie tylko, że nie zamieszka w domu,który wynajęła przez internet. Pierwsze spotkanie Antonia i Allysy następuje jak to dziewczyna niszczy samochód swojego byłego narzeczonego. Tak jej się tylko wydawało, bo pojazd należał do Antonio. Członka mafii. O czym Panna Scott nie miała zielonego pojęcia. Po przeprowadzce Allysa zamieszkuje w posiadłości Antonia. Mężczyzna twierdzi, że dziewczyna ma wobec niego dług za zniszczony samochód. Oczywiście to tylko pretekst, żeby uzasadnić pobyt dziewczyny w posiadłości. I dodatkowo ukryć fakt, że gangsterowi podoba się Allysa. Oczywiście jak to początki nie są łatwe. Kobieta nie ma zamiaru ułatwiać sytuacji, która tworzy się między tą parą. Antonio nie wie co się dzieje. Dlaczego tak mu zaczyna zależeć na dziewczynie i co jest w niej takiego, że go intryguje. Gdy sytuacja nabiera tempa gangster się odsuwa. jest przerażony wielkością uczuć jakimi darz tę małą kobietę.
Autorka w książce pokazuje kolejny raz jak ciężkie, tajemnicze i brutalne jest życie członków mafii. Z jakimi przeciwnościami losu muszą zmagać się bohaterowie, ale oczywiście każdy zasługuje na miłość.
Czytając książkę śmiałam się, odczuwałam też smutek, współczucie, wzruszenie, wielką sympatie do postaci.
Z całego serca polecam książkę oraz pisarkę. Twórczość Agnieszki Siepielskiej jest lekka i przyjemna, przez jej książki się płynie i czyta z zapartym tchem.😍

Tagi:
#antonio, #milosc, #ludzie, #kochankowie, #kobieta, #mezczyzna, #ryzyko, #tajemnice, #pozadanie, #klopoty, #mafia
piątek, 16 października 2020

Zakochany Rhys


Rhys to opowieść o mafijnych porachunkach i zasadach panujących w rodzinie gangsterów. To historia o chłopaku, który stracił rodzinę i był szkolony przez swojego wuja na capo oddziału. Chciał on w ten sposób podporządkować sobie chłopaka i tym samym sprawować kontrolę nad całym terenem. Myślał, że skoro wychowanie Rhys zawdzięcza jemu to młody mężczyzna będzie skakał jak wujek zagra. niedoczekanie. Rhys miał swój rozum. A cała sytuacja się zmienia, gdy pewnego razu spotyka dziewczynie i już wtedy wie, że Viviana będzie jego. To zwyczajna dziewczyna, którą Rhys upatruje sobie w sklepie z drogimi garniturami. Można powiedzieć, że dziewczyna utrzymuje dom i rodzinę. Mieszka ze starsza babcią oraz matką, która wszystkie pieniądze jakie ma wydaje na swoje potrzeby. Nie myśli o innych, nawet jest zdolna by okraść własną córkę. Vivian spotyka Rhysa w jego bardzo bogatym domu. Kazał przywieźć sobie jego zamówione garnitury. Okazało się, że zamówienie zostało pomylone, dlatego to prawidłowe miała osobiście dowieźć pracownica. Pojechała Vivian jako pracownik sklepu. Była przerażona i zdumiona bogatym stylem domu. W kolejnej części historii dziewczyna zostaje wrobiona w kradzież i zwolniona. Tu pojawia się Rhys, który oferuje pracę w swoim klubie. Vivian nie chce przystać na propozycję mężczyzny, ale po jakimś czasie okazuje się, ze jednak nie ma innego wyboru i się zgadza. A co będzie dalej? To już zachęcam do przeczytania książki.

Bardzo fajnie rozbudowane osobowości postaci. Wielkie brawa za babcie Helen, przy której tekstach nie raz się śmiałam. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Kończąc jeden rozdział już chce się zacząć kolejny. Jest tam pełno zwrotów akcji, które pobudziły moją ciekawość. Autorka pokazuje skomplikowaną i doświadczoną przez los postać Rhysa, którego oziębłe serce próbuje ogrzać Viviana. Z pozorów przeciętna dziewczyna, która stara się przeżyć każdy miesiąc za niedużą pensje.
Zachęcam do przeczytania każdego. W książce jest humor, tajemnice, akcja, porachunki mafijne, nierozwiązane zagadki oraz cierpienie. A to wszystko w imię miłości.
Tagi:
#milosc, #dwojeludzi, #kochankowie, #nieporozumienie, #tajemnice, #ryzyko, #pozadanie
piątek, 16 października 2020

Miłość od nienawiści dzieli bardzo cienka linia

Mówi się ,że „ Miłość od nienawiści dzieli bardzo cienka linia” z takiego samego założenia wychodzi autorka. Wszystkie trzy książki czyta się lekko i przyjemnie. Kończąc jeden rozdział już chce się zacząć czytać kolejny. Książki są pełne emocji i napięcia. Bohaterowie nie są idealni tak samo jak ich życie. Ale autorka pokazuje, że pomimo tego skąd pochodzimy, każdy z nas jest człowiekiem zdolnym do miłości. „Złączeni nienawiścią” to historia o Matteo, który jest bratem capo z mafijnej rodziny z Nowego Jorku. Oraz o Giannie, która w brew swojej woli zostaje obiecana jako żona młodego mafiosa. Gianna należy do mafijnej rodziny z Chicago. Aby miedzy kartelami panował pokój Gianna zostaje obiecana Matteo. Dziewczyna się na to nie godzi. Chciałaby zupełnie innego życia niż nakazuje tradycja. W mafijnych rodzinach kobiety nie mają nic do powiedzenia i nie mogą sprzeciwiać się woli ojca. Gianna to buntowniczka z niewyparzonym językiem. Dzięki pomocy siostry Arii udaje jej się uciec do Europy i tym samym nie zostaje wydana za Matteo. Chłopak oczywiście jej szuka. Zachowanie dziewczyny znieważyło honor obu rodzin. Początkowo Matteo chciał poślubić Gianne, ponieważ była dla niego wyzwaniem i w dodatku wiedział jak ona nim gardzi. Dlatego tez chciał zrobić dziewczynie na złość. Z czasem fascynacja Matteo rośnie. Uważa, że jest ona dla niego wyzwaniem i jest przekonany, że dzięki wybuchowemu charakterowi Gianny nie będzie narzekał na nudę w małżeństwie.Jak potoczą się losy tej pary? Ja już wiem, a was zachęcam do czytania. Ja jestem pod wrażeniem. Nie każdą książkę czyta mi się z taka przyjemnością. Jestem mama 6 latka i 1,5 rocznych bliźniaków. O wolny czas dla siebie bardzo ciężko. Ale historia tej pary tak mnie wciągnęła, że całą książkę przeczytałam w 3 dni. Już nie mogę doczekać się kontynuacji. Wszystkie części przeczytane do tej pory zapisały się w mojej pamięci. To takie frustrujące, że wszystkie książki nie mogą być wydane od razu. Nie wiem czy macie tak jak ja ale zapisuje premiery w kalendarzu, żeby niczego nie przegapić. Gorąco polecam

piątek, 16 października 2020

Hazard, mafia, długi i miłość

Serce gangstera To kolejna historia z wątkiem mifijnym. Tak popularna ostatnimi czasy. W książce jest hazard, broń, kłopoty, porachunki. Ale jest też miejsce na miłość, sex i nieporozumienia. O dziwo nie jest to kolejny erotyk, którego sceny sexu zajmują po dziesięć stron i są w każdym rozdziale. W tej książce jest akcja i to sie ceni. Historie Alelsieja Tarasowa poznajemy od spotkania z Nickiem. Nałogowym hazardzista, który jako zabezpieczenie swoich długów zastawia siostrę - Chloe. O dziwo taki zastaw pasuje tarasowi. Mimo, że nigdy nie brał w zastaw żywego towaru, tak siostra dłużnika wpadła mu w oko. Prowadzi ona spokojne, proste życie. Aż do czasu, gdy Aleksiej ją porywa i przetrzymuje w swoim domu. Oczywiście Chloe to nie taka zwykła prosta dziewczyna, która godzi się na wszystko. Kobieta ma temperament i charakter. Niczego nie ma zamiaru ułatwiać Tarasowowi. Gangster może i nie potrafi określić i wyjaśnić tego co czuje, ale Chloe nie jest mu obojętna. Para zbliża się do siebie. I akurat, gdy zaczynają coś do siebie czuć Tarasow zostaje postrzelony i trafia do szpitala. A dziewczyna kolejny raz zostaje porwana. Książka Anny Wolf pokazuje, że z mafią nie ma co zaczynać. Nie ma znaczenia to kim jest. Czy jesteś zwykłym człowiekiem, kobieta, czy wysoko postawionym członkiem organizacji. Jeżeli już raz wejdziesz do świata mafijnych porachunków to tylko śmierć może cię z niego uratować.
Jak dla mnie twórczość Pani Anny Wolf jest wszystkim czego potrzebuje od autora tego typy książek. Są mocne sceny, jest miłość, jest trud który należy pokonać, aby dać szansę szczęściu. Jest zdrada, zaskoczenie, kłopoty, niezrozumienie i tajemnice. Kończąc rozdział ma się ochotę zacząć następny. Każda strona pobudza ciekawość i wciąga jak wir. Historia tej pary uzależnia i problemem jest to, że nie można się od niej oderwać. Po skończeniu części pierwszej czuje niedosyt. Niby tak dużo stron, ale w przypadku tej historii apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ze swojej strony gorąco polecam.

Tagi:
#mafia, #mi, #milosc, #serce, #pozadanie, #ryzyko
czwartek, 15 października 2020

Małżeństwo w świecie mafii to obowiązek


Złączeni obowiązkiem to drugi tom cyklu Born In Blood Mafia Chronicles. Jest to opowieść o innym członku mafii z innego oddziału niż Luca Vitello. Dante Cavallaro występuje już w pierwszej części serii. To 36 letni mężczyzna i ma zostać najmłodszym Donem chicagowskiej mafii. Jego żona zmarła 4 lata wcześniej i z tego powodu musi się jak najszybciej ożenić. Nową żoną Dantego zostanie Valentina. Oczywiście nie jest to małżeństwo z wyboru, czy miłości. To obowiązek.

Dziewczyna również była wdową. W wieku osiemnastu lat zgodziła się poślubić Antonia. Nikt jednak nie wie, że to małżeństwo było fikcją. Valentina pomogła mężowi zataić pewien sekret. Kobieta była lojalna wobec swojego męża nawet po śmierci, ale teraz prawda może wyjść na jaw. Antonio był gejem i kochał mężczyznę, który nie był związany ze światem mafijnym. Więc Valentina w dalszym ciągu pozostała dziewicą.

Dante po mimo młodego wieku już wzbudza strach wśród innych członków rodziny mafijnej. Przyszła małżonka mężczyzny bardzo się go boi. Wiele o nim słyszała, głównie złych rzeczy. Dante nie znosi sprzeciwu i zawsze dostaje to czego chce. Jej obawy okazują się jednak bezpodstawne. Dante nie jest zainteresowany dziewczyną, ponieważ w dalszym ciągu kocha swoją zmarłą żonę.

Valentina jest sfrustrowana obojętnością męża. Chciałaby swój pierwszy raz mieć już za sobą. Przepełnia ją ciekawość i pożądanie, dlatego postanawia uwieść swojego męża. Chce nakłonić go do skonsumowania małżeństwa, nawet jeżeli nigdy jej nie pokocha. Możecie sobie tylko wyobrazić jakie ciężkie zadanie będzie miała Val do wykonania. Trudno przecież konkurować z miłością go zmarłej żony.

Osobiście pierwsza jak i druga część serii Born In Blood Mafia Chronicals skradły moje serce. Bohaterowie są różni, skomplikowani, co rozbudza tylko ciekawość czytelnika. Książkę czyta się szybko i ciężko się od niej oderwać. Zarwane noce to pewnik przy tej lekturze.

Tagi:
#Mafia, #mi, #obowi
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe