Walka sylfa

10.08.2011

L.J. McDonald rozpoczęła swoją przygodę z pisaniem w wieku piętnastu lat. Jednak rozgłos zdobyła dopiero po opublikowaniu „Walki sylfa” oraz kolejnych książek, które razem tworzą serię pt. „Sylf”. Oprócz pisania, autorka interesuje się również malowaniem, rysowaniem oraz łowieniem ryb. Sylfy to istoty obdarzone potężną siłą magiczną. Jest wiele... Recenzja książki Walka sylfa

@tala86@tala86

Mamo, opowiedz mi bajkę

10.08.2011

Hanna Babińska jest nie tylko nauczycielką języka niemieckiego, ale także matką dwóch dziewczynek – Madzi i Julki – i to właśnie z myślą o swoich córkach, napisała zbiór ośmiu bajek. Są to historie idealne zarówno na dobranockę, jak i popołudniową lekturę. Nie za długie, na ogół kilku stronicowe opowiastki, stają się w ten sposób świetnym pretekste... Recenzja książki Mamo, opowiedz mi bajkę

@xVariax@xVariax

W każdej chwili

10.08.2011

Czarny zachód słońca. Wkrótce zacznie się burza. Młody mężczyzna i kobieta siedzą jak najbliżej siebie wśród szarpanym porywami wiatru morzu zboża. Piękna okładka to jednak nie wszystko. Dla mnie wystarczyło w tym wypadku jednak jedynie nazwisko autorki abym nie miałam żadnych wątpliwości względem tej książki. Isabel Abedi - same te słowa to najlep... Recenzja książki Lucian

@cassandra9891@cassandra9891

Miecz nie powstaje w wodzie. Powstaje w ogniu

10.08.2011

Jak zwykle przy kupnie książki zasugerowałam się tematyką anielską oraz piękną okładką, która urzeka oczy swoim delikatnym pięknem. Coś mi podpowiadało, że Zawsze przy mnie stój będzie wyciskaczem łez - miałam w tym trochę racji, jednak powód mnie zaskoczył. Carolyn Jess-Cooke wpadła na bardzo interesujący pomysł, by Anioł Stróż był był tobą, tylko... Recenzja książki Zawsze przy mnie stój

@Gosiarella@Gosiarella

Motyl

10.08.2011

Lisa Genova jest amerykańską autorką oraz doktorem nauk medycznych w dziedzinie neurobiologii. Niedawno wydała kolejną powieść pt. "Lewa strona życia", która opowiada niezapomnianą historię kobiety, która w wyniku wypadku samochodowego została dotknięta zespołem nieuwagi stronnej, tracąc zdolność postrzegania informacji dochodzących do niej z lewej... Recenzja książki Motyl

Kobieta bez twarzy

10.08.2011

Hanna Cudny to dojrzała kobieta, która na co dzień pracuje w redakcji kobiecego pisma "Przyjaciółka". Niespodziewanie samobójcza śmierć męża każe jej jednak zakończyć dotychczasowe życie i zacząć wszystko od nowa. W ten sposób Hanna wraz z córką i synem trafia do małej wioski, w której jako dziecko spędzała letnie wakacje. Mały dom położony tuż obo... Recenzja książki Kobieta bez twarzy

@Liliowa@Liliowa × 1

Przyrzeczeni

10.08.2011

Kilka tygodni temu obiecałam sobie, że już nigdy więcej nie rozpocznę żadnej serii o wampirach. Zajmują one człowiekowi zbyt wiele czasu, który można byłoby spożytkować w nieco bardziej ambitny sposób. Niestety życie lubi nam płatać różne figle i zazwyczaj bywa tak, że chęć sięgnięcia po lekką i odprężającą lekturę jest zbyt silny by móc nad nią za... Recenzja książki Przyrzeczeni

@Lena173@Lena173

Był sobie domek - a zwano go letnim domkiem

10.08.2011

Marzyła żeby zostać baletnicą. Od zawsze uwielbiała książki. Kiedyś nawet nie przypuszczała, że stanie się autorką wielu poczytnych powieści. O kim mowa…? O światowej sławy pisarce – Marci Willett, której twórczość wkrótce dotrze do jeszcze szerszego grona odbiorców... Za sprawą wydawnictwa Replika na polskim rynku ukazał się „The summer house” jej... Recenzja książki Letni domek

@gudrun@gudrun

Tajemny dziennik Marii Antoniny

10.08.2011

Szczerze powiedziawszy nie lubię powieści historycznych. Nie potrafię odnaleźć się w tych dworskich manierach, pompatycznych dialogach i długich, nużących wstępach, które potrafią ciągnąć się całymi rozdziałami. Dlaczego więc padło na Tajemny dziennik Marii Antoniny? Przyjemna liliowa okładka, która barwą przypomina pudrowe, malinowe cukierki i to ... Recenzja książki Tajemny dziennik Marii Antoniny

@Spleen@Spleen

Pod dwiema kosami czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana

10.08.2011

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić Mariana Żywotnego. Poznajemy go, kiedy ma 77 lat - czyli żyje pod przysłowiowymi dwiema kosami - i będziemy mu towarzyszyć przez cały ten rok. Marian obawiając się śmierci postanawia opowiedzieć swoje 77-letnie życie. Pisze o swoim dzieciństwie, młodości, o tym, jak spotkał swoją przyszłą żonę, o dzieciach. Ot, ta... Recenzja książki Pod dwiema kosami czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana

@ViconiaDeVir@ViconiaDeVir

Krewi lód. Śmierć Waffen SS.

10.08.2011

Leo Kessler Krew i lód. Śmierć Waffen SS Autor: Jarek Nelkowski - 9 sierpnia 2011 Ci, którzy przeżyją, okażą się bohaterami albo tchórzami, ale wszyscy, nawet polegli, znajdą swe miejsce w kronice bojowej Batalionu Szturmowego SS WOTAN O Leo Kesslerze i jego cyklu powieści opisującym mniej znane epizody II wojny światowej słyszałem już wcześnie... Recenzja książki Krew i lód

JA
@jarr74

Miłość i tajemnice za plecami anioła.

10.08.2011

Wiele razy zastanawiamy się jak żyć w dzisiejszym świecie kiedy los rzuca nam kłody pod nogi przez które czasem nie potrafimy przejść. Nie wolno jednak tracić nadziei i nawet jeśli przez jakiś czas wszystko się wali trzeba iść dalej, brać życie takim jakim jest i sprawiać, by liczył się każdy dzień. Tak właśnie zrobiła Marta, główna bohaterk... Recenzja książki Za plecami anioła

@cyrysia@cyrysia

"Otchłań. W potrzasku"

9.08.2011

„Otchłań. W potrzasku” książka mnie zafascynowała gdy po raz pierwszy zobaczyłam ją na półce w księgarni. Dlaczego tak bardzo zapragnęłam przeczytać tę powieść? Otóż, książka ma niesamowitą okładkę, jest w pewien sposób przerażająca ale także przykuwająca uwagę. Jednym słowem jestem zachwycona tym, że posiadam tę książkę. Pomijają okładkę, należy p... Recenzja książki Otchłań. W potrzasku

MS
@monis1900

Wieża Sokoła

9.08.2011

Idąc ulicą każdego pogodnego dnia, ani razu nie przejdzie nam przez myśl, że nieznajomy którego właśnie minęliśmy może być gwałcicielem lub mordercą, o którym nikt nie ma pojęcia, lub, że w domu, obok którego przeszliśmy obojętnie ktoś przetrzymuje i krzywdzi człowieka. O takich rzeczach się nie myśli. No, chyba, że jest się świeżo po lekturze „Wie... Recenzja książki Wieża sokoła

@molik14@molik14

Niebieskie migdały

9.08.2011

Jeszcze nie tak dawno kobieta, która zaszła w ciążę i nie miała u swojego boku żadnego mężczyzny uważana była za największe zło. Nieślubne dzieci na każdym kroku wytykane były palcami, a rówieśnicy obwiniali je za błędy rodziców. Z czasem jednak podejście ludzi do tego zjawiska zaczęło się drastycznie zmieniać. Samotne matki przestały wstydzić się ... Recenzja książki Niebieskie migdały

Ale ja chcę wampira!

9.08.2011

Diana Bishop, młoda doktor historii i czarownica, w tomie pierwszym natrafiła w oksfordzkiej Bibliotece Bodlejańskiej na zaklętą księgę, której poszukują wszystkie magiczne rasy: czarnoksiężnicy, demony i wampiry. Wśród tych istot, których nie sposób odróżnić od ludzi, był urzekający Matthew Clairmont – zagadkowy profesor biochemii i neurologii. Po... Recenzja książki Księga Wszystkich Dusz, tom 2. Tajemnica

@raven@raven

Jeszcze więcej tego... 'CZEGOŚ'!

9.08.2011

Co byśmy zrobili budząc się nago i we krwi w zbytniej bliskości podłoża? Nieważne. Riley i tak zrobi inaczej. 8 dni luki w pamięci. Jak po naprawdę dobrej imprezie. Lub najgorszym koszmarze… Kiedy Riley budzi się naga i cała we krwi w nieznanym miejscu, jedyne co wie, to że musi uciekać. Nie pamięta ostatniego tygodnia, nie ma pojęcia gdzie jest i... Recenzja książki Całując grzech

@raven@raven

Lustro czasu

9.08.2011

Anna Piega to absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracująca w zawodzie nauczyciela w jednym z zakopiańskich liceów. Na swoim literackim koncie ma między innymi docenione przez „Tygodnik Zamojski” opowiadanie, a także powieść Klub Dobrej Wiadomości. Lustro czasu, to już druga w przeciągu miesiąca książka, którą czytam, po... Recenzja książki Lustro czasu

@shczooreczek@shczooreczek

Taboo

9.08.2011

Tabu. Słowo, jedne z nielicznych, które wypowiedziane zamyka usta. Ma co najmniej trzy znaczenia – rozumiane może być jako zakaz stykania się z pewnymi przedmiotami, którego naruszenie mogłoby wywołać karę sił nadnaturalnych; jako nietykalna świętość; czy zwyczajnie to o czym się nie mówi lub co w powszechnej opinii uchodzi za zakazane. Już sam ... Recenzja książki Tabu

@shczooreczek@shczooreczek

"Tekściarz" Bogusława Narewskiego

9.08.2011

Bogusław Narewski jest gdańszczaninem związanym zawodowo z hotelarstwem. „Tekściarz” jest jego debiutem pisarskim, czy udanym spróbuję ocenić w poniższej recenzji. Książka opowiada o muzyce oraz zwykłych sprawach, które mogą dotyczyć każdego z nas. Problemy, uczucia, nadzieje i plany na przyszłość to wszystko znajdziemy w tej opowieści. Głównym i ... Recenzja książki Tekściarz

@makomt@makomt

"Gone. Faza trzecia: Kłamstwa" Michael Grant

9.08.2011

To już trzecia część przygód nastoletnich mieszkańców kalifornijskiego miasteczka Perdido Beach pióra Michaela Granta. Trzecia z sześciu planowanych. Już trzecia. W Perdido Beach nie dzieje się najlepiej. Po raz kolejny spotykamy się z jego mieszkańcami- dziećmi do 15 roku życia i tymi, którym udało się przeżyć swoją "Wielką piętnastkę". W niewyjaś... Recenzja książki Faza trzecia: Kłamstwa

@narratorka@narratorka

Grzeszna obietnica

9.08.2011

Nie wiedząc co wybrać w bibliotece , odruchowo wzięłam pierwsza z brzegu książkę spodobał mi się tytuł „ Grzeszna obietnica”. Miałam przeczucie że to romans i się nie myliłam. Gdy zaczęłam czytać od razu mnie wciągnęła. Losy Elizabeth i szalonego hrabiego czytałam z wypiekami na twarzy. Ona młoda , zadziorna i inteligentna szuka pomocy u milorda ... Recenzja książki Grzeszna obietnica

@sawara@sawara

Strażnicy Wieczności...

9.08.2011

Niechętnie podchodziłam do drugiej książki Ivy Alexandry ,,W objęciach ciemności” bo pierwsza nie zrobiła na mnie wrażenia. Jednak postanowiłam dać serii drugą szansę. Liczyłam, że może kolejna część będzie lepsza. Po przeczytaniu muszę stwierdzić, że się nie zawiodłam. Nie miałam wysokich oczekiwać i może dlatego ta książka im sprostała. Jednak tr... Recenzja książki W objęciach ciemności

@Raven78@Raven78

Skuszona...

9.08.2011

Nie jest tajemnicą, że cykl "Dom nocy" nigdy nie zaliczał się do moich ulubionych. Niezliczona ilość mężczyzn wokół postaci głównej bohaterki wzbudzała jedynie moją irytację, a i inni bohaterowie wydawali mi się sztuczni i nierzeczywiści. Dlatego też sięgając po "Kuszoną" nie byłam nastawiona pozytywnie. Wręcz przeciwnie, miałam jak najgorsze prz... Recenzja książki Kuszona

@Kala95@Kala95

"Nie bądź jak inni - Wyróżnij się z tłumu!"

9.08.2011

Gdy po raz pierwszy spotkałam się z tą książką w zapowiedziach nie trafiła ona do mnie. Potwory? Błagam, mogę dać się pokroić, że to kolejna bajka której akcja dzieje się w szkole, wszyscy są zadufani w sobie a postaci nijakie. Jednak czyżbym się myliła? Czy nowa książka autorki serii "Alfy" oraz "Elita" pokazała coś... nowego? Może aż zwalając... Recenzja książki Upiorna szkoła

@Pria@Pria