Pamięć zewnętrzna

26.07.2024

No cóż, tytuł recenzji zdradza wiele... To jest pamięć zewnętrzna każdego rodzica. Sceptycznie podeszłam do pomysłu, kiedy pojawiły się pierwsze informacje, że coś na kształt planera ma powstać. Pomyślałam sobie, no tak, niejeden celebryta i niejedna celebrytka wpadli w jakimś momencie na pomysł, że zamiast wylewać siódme poty nad merytorycznym "... Recenzja książki Planer zdrowia dziecka

Miłość, która pokona wszystkie przeciwności losu

26.07.2024

Kochani tą historię chciałam przeczytać odkąd zobaczyłam ją pierwszy raz na IG. Jednak skusiłam się na audiobooka i nie żałuję. To była piękna i emocjonującą podróż przez życie młodej doktor weterynarii - Olive Loughty. Czytał ją Karolina Gibowska i Tomasz Sobczak. Pierwszy raz miałam okazję słuchać tego duetu i muszę przyznać, że wyszło im to zn... Recenzja książki Pod skrzydłami żurawi

KD
@kd.mybooknow

Kiss Cam

26.07.2024

Melody właśnie zaczęła nowy etap w swoim życiu. Przeprowadziła się do Los Angeles i dostała się na upragniony staż w znanym studiu filmowym. Będzie ćwiczyć swoje umiejętności charakteryzatorskie pod okiem najlepszych w branży. Wisienką na torcie potwierdzającą jej dobrą passę w życiu jest wygranie w konkursie radiowym biletów na mecz ulubionej dru... Recenzja książki Kiss Cam

Rozczarowanie

26.07.2024

Można obrazy Amadeo Modiglianiego lubić lub nie, ale jego obrazy są tak charakterystyczne, że trudno je pomylić z obrazami innych twórców. Lubię czytać różnego rodzaju biografie znanych malarzy, niestety ta należy do najnudniejszych. Zresztą trudno nazwać ją biografią Modiglianiego, gdyż on jest postacią drugoplanową. Książka jest historią fascyna... Recenzja książki Lunia i Modigliani

@jatymyoni@jatymyoni × 16

Trudy dojrzewania wśród śląskiej szarzyzny lat 80 - “Tajni dyrygenci chmur” Wioletty Grzegorz...

26.07.2024

“Tajni dyrygenci chmur” to powieść niełatwa, traktująca o trudach dorastania w biedzie późnego PRL-u na Śląsku. Mistrzowskie opisy spod pióra Wioletty Grzegorzewskiej potrafią skraść serce. Pastelowa, różowo- niebieska okładka z melancholijnym, słomianym strachem na wróble na czele, przypominająca oprawy dziecięcych bajek od razu przyciągnęła ... Recenzja książki Tajni dyrygenci chmur

Na pierwsze mam Zosia, na drugie Samosia. A może to już kroczek do samozależności?

26.07.2024

Na dzień dobry w pierwszej kolejności od razu pragnę poinformować, że na tę książkę to już przyjemnie się patrzy, zanim jeszcze zdąży się ją otworzyć i zapoznać z treścią. Twarda oprawa, motyw pasujący do reszty książek z serii tego autora i niewielkie gabaryty, umożliwiają noszenie jej w prawie każdej torebce i to jest niewątpliwym atutem. To, że... Recenzja książki Droga do samozależności

@spirit@spirit × 2

Na skraju załamania

26.07.2024

Jest to mroczny thriller. Bohaterką jest Cass. Pracowała w szkole i właśnie rozpoczęła wakacje pełna optymizmu i planów urlopowych. W pracy była doceniana i szanowana. Jej małżeństwo należało do udanych, dobrze dogadywała się z mężem i było między nimi uczucie. Prócz tego miała przyjaciółkę Rachel, z którą się wychowała i na której bardzo jej zal... Recenzja książki Na skraju załamania

@asach1@asach1 × 6

Co za Meksyk

26.07.2024

Pamiętacie swoje marzenia z dzieciństwa? Udało Wam się je spełnić? Sara, Ola i Marika przyjaźnią się od dziecka. Każda miała swoje marzenia, które nawet spisały i obiecały sobie je zrealizować do 40 urodzin. Jednak każda z nich pochłonięta codziennością zapomniała o złożonej obietnicy. Pewnego dnia, kiedy czterdjziestka zbliża się wielkimi krokam... Recenzja książki Co za Meksyk

Na najwyższym szczycie Ziemi Kłodzkiej

26.07.2024

Śnieżnik, zwany również Śnieżnikiem Kłodzkim. Najwyższy szczyt Ziemi Kłodzkiej - 1425 m n.p.m. Króluje na granicy z Czechami. Należy do Korony Gór Polski. Przepiękny o każdej porze roku. Także zimą. Zimą jednak w zamieci, mrozie i śniegu po pas czai się tam niebezpieczeństwo. Właśnie w takiej zimowej scenerii autor Sebastian Sadlej umieścił akcję ... Recenzja książki Za szczytem

Siła irlandzkich kobiet

26.07.2024

Marta Abramowicz jest psycholożką i ekspertką od zagadnień związanych z przeciwdziałaniem dyskryminacji. Pisze o tematach trudnych, kontrowersyjnych. W 2023 roku wydany został jej kolejny reportaż społeczno-obyczajowy Irlandia wstaje z kolan. Jak pisze sama autorka, książka jest próbą zrozumienia zmian jakie dokonały się w tym ultrakatolickim kraj... Recenzja książki Irlandia wstaje z kolan

@emol@emol × 1

Iskra

26.07.2024

Q: czytacie romantasy czy raczej unikacie? Zapraszam was dziś do świata, w którym z własnej woli, nie chcielibyście się znaleźć. Trafiamy razem z Diem do pałacu Potomków, czyli dzieci bogów, które rządzą tym światem. Nieprzewidywalni i brutalni. Robią, co chcą i z kim chcą, nie mają przeciwników i czują się bezkarni. I w takim świec... Recenzja książki Iskra Wiecznego Płomienia

Historia pewnego możnowładcy

26.07.2024

Tłem opowieści jest walka o tron polski po śmierci Władysława Warneńczyka w 1444. Teodor Tomasz Jeż, a właściwie Zygmunt Fortunat Miłkowski, przedstawił mało znane fakty z historii naszego kraju. Książęta, potomkowie Piastów, próbowali odzyskać swoje dziedzictwo już za czasów Władysława Jagiełły i jego synów. Książę Bolesław rezydujący w Warszawie... Recenzja książki Dersław z Rytwian

@Remma@Remma × 14

Malownicze Wyspy Księcia Edwarda, złociste plaży, klify, ocean oraz piękną historię o miłości...

26.07.2024

„To lato będzie inne” autorstwa Carley Fortune to romans, który przenosi nas na malowniczą Wyspę Księcia Edwarda, gdzie każdy zakątek pachnie świeżymi ostrygami, a szum fal tworzy idealny wakacyjny klimat. Lucy co roku spędza tu wakacje, korzystając z uroków plaży, świeżych ostryg i winnego relaksu. Jej towarzyszką jest Bridget, najlepsza przyjaci... Recenzja książki To lato będzie inne

Na werandzie z lornetką...

26.07.2024

Do sięgnięcia po tę książkę zachęcił mnie przede wszystkim tytuł, mieszkam nad jeziorem i może dlatego lubię taką tematykę, chociaż nie chodzi tylko o samo jezioro, ale o to, że jakiś czas temu czytałam książkę o takim samym tytule, lecz polskiej autorki. Chciałam dostrzec jakieś różnice. Oczywiście, że takie są, nawet dość spore, bo zupełnie inne... Recenzja książki Dom po drugiej stronie jeziora

@maciejek7@maciejek7 × 14

"Tylko nie Mazury" Sylwia Skuza

26.07.2024

Młody i obiecujący policjant, komisarz Gromosław Sidorowicz zostaje czasowo przeniesiony z Warszawy na mały komisariat na Mazurach. Zostaje przeniesiony karnie, dodajmy, po dosyć niefortunnym incydencie, w trakcie którego potraktował córkę prominentnego polityka tak, jak, no cóż, potraktowałby każda agresywną i łamiącą prawo obywatelkę. Tym samym ... Recenzja książki Tylko nie Mazury

@S.anna@S.anna × 11

Czy na strychu straszy zły duch?

26.07.2024

Wspaniała śmierć, Emmy Ångström to thriller psychologiczny. Główną bohaterką powieści jest Julia, kobieta która prowadzi zwyczajne życie, ma kochającego męża, trójkę dzieci i dom, o którym zawsze marzyła. Historia, jak z bajki... jednak idealny świat Juli rozpada się, kiedy jej "nieskazitelny" mąż i ojciec ich dzieci, znika bez śladu. Pogrążona w ... Recenzja książki Wspaniała śmierć

Ars Alcoholismus - sztuka picia, a może dziejowa tradycja

26.07.2024

W którym momencie zaczyna się uzależnienie alkoholowe? Prawdę powiedziawszy… nie ma reguły. Czasem z pozoru błahe wydarzenie, ot co, wypicie jednego piwka, może stać się początkiem utajonego lub bardzo widocznego alkoholizmu. Śmierć, rozbite małżeństwa, kradzieże, zabójstwa, oszustwa, znęcanie się nad słabszymi… to tylko niewielka gama tego... Recenzja książki Co by było, gdyby...

Romans na lato

26.07.2024

Elle Kennedy w swojej książce "Podbój" kontynuuje cykl Off-Campus, w którym tym razem na pierwszy plan wysuwają się losy Allie Hayes i Deana Di Laurentisa. To opowieść o dwojgu młodych ludzi, którzy stoją na progu dorosłego życia, zmagając się z dylematami sercowymi, zawodowymi i osobistymi. Autorka, znana z umiejętności tworzenia realistycznych i... Recenzja książki Podbój

Róże i fiołki

26.07.2024

„Róże i fiołki” to pierwszy tom trylogii Rosenholm. Tytułowe Rosenholm to szkoła magii, w której naukę rozpoczynają cztery główne bohaterki, które zostają przydzielone do jednego segmentu akademika. Ich przyjaźń scementowana zostaje przez zagadkę – duch zamordowanej uczennicy chce, aby odnalazły jego zabójcę. Wydawnictwo zaliczyło książkę do kat... Recenzja książki Róże i fiołki

@u2003@u2003 × 2

"Samotna noc", Charlotte Link

26.07.2024

"(...) ludzie niczego w swoim życiu nie skrywają za zasłoną milczenia tak starannie jak własnej samotności. Już prędzej przyznają się do grzybicy stóp niż do osamotnienia. Samotni są wyłącznie nieudacznicy. To idiotyczna opinia, ale chyba trudna do wykorzenienia." Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami. Boimy się zostać poddani krytyce, dl... Recenzja książki Samotna noc

Czerwona pełnia

26.07.2024

"[...] Będziesz mieć to, co wyprosisz u losu, nie inaczej. [...]" To było moje trzecie spotkanie z bohaterkami sagi "Kobiety z rodziny Wierzbickich" Katarzyny Ryrych. Trzeci tom nosi nazwę "Czerwona pełnia". Od razu wam powiem, że jest to najgrubsza część. Będzie mi ciężko pożegnać się z moimi ulubionymi bohaterkami. Mam cichą nadzieję, że jeszcz... Recenzja książki Czerwona pełnia

Pierwsza odsłona

26.07.2024

"Ptaszynka" to debiut literacki Katarzyny Strawińskiej, po który miałam sięgnąć już w zeszłym roku, ale wiecie, jak to jest — moja lista książek do przeczytania jest tak długa, iż obawiam się, że zabraknie mi życia, bym mogła zapoznać się z wszystkimi interesującymi mnie tytułami. Do sięgnięcia po "Ptaszynkę" zachęcił mnie przede wszystkim opis h... Recenzja książki Ptaszynka

Lęk. Jak pokonać potwora

26.07.2024

Przeżywamy teraz trudny czas. Trwająca długie miesiące pandemia zmieniła życie praktycznie każdego. Wojna za naszą wschodnią granicą, nie jest już tylko konfliktem, który tylko obserwujemy z pozycji widza siedzącego w fotelu w ostatnim rzędzie. Jakby tego było mało gigantyczne podwyżki drenują nasze portfele i nie pozwalają spokojnie myśleć o prz... Recenzja książki Lęk. Jak pokonać potwora

@Jezynka@Jezynka × 6

Magiczna kraina

26.07.2024

"Mirabelium. Pierwsze Ogniwo" to fantastyka w najlepszym stylu. Wspaniale wykreowany świat magicznej krainy, w której dzieje się akcja, pobudzi wyobraźnię każdego miłośnika literatury fantasy. Magię spotykamy tu niemal na każdym kroku. Dobro i zło współistnieją obok siebie. W powietrzu unosi się tajemnicza aura, a wszędzie pełno niebezpieczeństw. ... Recenzja książki Mirabelium. Pierwsze Ogniwo

@anna117@anna117 × 6

Zatoka surferów

26.07.2024

" [...] Re­ki­ny jesz­cze nie zna­la­zły ciała. Ale to tylko kwe­stia czasu. [...]" Po zimowej "Rozgrywce" Allie Reynolds postanowiłam sięgnąć po jej najnowszą powieść pod tytułem "Zatoka Surferów". Tym razem było ciepło, mokro i bardzo niebezpiecznie. Ktoś tu kogoś nie lubi i niestety pała zemstą. Dlaczego? Mogę wam powiedzieć tylko tyle, że ta ... Recenzja książki Zatoka surferów