Recenzje książek

najnowsze opinie o książkach

Znajdź książkę, która Cię interesuje i dowiedz się, co myślą o niej inni. Recenzje książek w serwisie nakanapie.pl to treści pisane przez naszych wielbicieli książek. Recenzje nakanapie to szczere, prawdziwe opinie, którym możesz zaufać.
Napisz swoją recenzję

Stella to ja

2.03.2024

"Nie lubiła swojej pracy, ale była w niej świetna". Przed rozpoczęciem czytania każdej nowej książki Adriana Bednarka, zawsze zastanawiam się, z jaką zdewastowaną osobowością tym razem przyjdzie mi się zmierzyć. Czy będzie to postać, która zasłuży na miano kultowej? Czy taka, która kusi swoją mroczną naturą? A może ta, przerażająca realizmem psy... Recenzja książki Stella. Narodziny psychopatki

Skandynawski styl nie służy Mrozowym zdolnościom – tak wyraźnie to tu widać :(

2.03.2024

Remigiuszowi Mrozowi bardzo zależało na tym, by ta powieść była naszpikowana zwrotami akcji. Tak, ten fakt mocno rzuca się w oczy podczas lektury. Nie jest co prawda tak, że jedna przewrotka następuje za drugą – w końcu nawiązanie do skandynawskich kryminałów* zobowiązuje i w treści „Promu” musi być trochę pomulenia, takiego w ich stylu :)))) , a ... Recenzja książki Prom

@Bartlox@Bartlox × 1

Sztos!! Uwielbiam tę serie!!

2.03.2024

Jakże ja tęskniłam za kontynuacją historii Kovy i Rii! Pierwszy i drugi tom serii "Na krawędzi" wywarł na mnie tak ogromne wrażenie, że moje emocje nieraz były w strzępkach. A szczególnie w momencie, gdy skończyłam czytać "Execution" i nie miałam kolejnego tomu pod ręką! Czułam się jakby moje serce miało zaraz eksplodować z ogromu tęsknoty za piór... Recenzja książki Release. Na krawędzi tom 3

Tarot - karty przeznaczenia

2.03.2024

"Domek z kart" to książka, która od pierwszych chwil przykuwa uwagę swoim wyjątkowym wydaniem i nietypową tematyką. Już na wstępie czytelnik może poczuć się zafascynowany możliwością połączenia tarota i okultyzmu z historią sztuki średniowiecznej. Główna bohaterka, Ann Stilwell, młoda historyczka sztuki, otrzymuje staż w The Cloisters, oddziale... Recenzja książki Domek z kart

Kolejna zaskakująca książka autorki!

2.03.2024

Utrata pamięci to chyba jedna z najgorszych rzeczy, jaka może komukolwiek się przytrafić, prawda? Choć nie powiem, bo ja bym np. chciała zapomnieć niektóre historie, które czytałam, aby móc na nowo przeżywać te emocje, które mi towarzyszyły podczas pierwszego czytania 😛 Ale tak na poważnie, nigdy nie chciałabym stracić pamięci, bo nie wyobrażam so... Recenzja książki Kim jesteś, Klaro?

Czy w Mnichowoli szaleje mnich???

2.03.2024

Lubię komedie kryminalne, pozwalają mi diametralnie zmienić nastrój. A czasem jest to wręcz niezbędne. Zazwyczaj wybieram do tego audiobooki, bo lektorzy potrafią znakomicie przekazać wiele emocji w czytanych przez nich książkach. Tym razem wybrałam książkę "Zajazd pod Szalonym Mnichem" autorstwa Pani Iwony Banach, jest to druga część serii „Geria... Recenzja książki Zajazd pod Szalonym Mnichem

@maciejek7@maciejek7 × 11

Zbrodnia nie popłaca

2.03.2024

Witam się z wami dzisiaj w tę piękną sobotę, mam nadzieję, że plany na weekend już jakież u was są? Dzisiaj zapraszam was na recenzję Patronacka, która miał pojawić się już dawno ( wiem, że wielu z was czekało), ale ze względu na pewne komplikacje, pojawia się dopiero teraz. Jednak sądzę, że to wyjdzie na plus i o tej książce nikt nie zapomnij! ... Recenzja książki Zbrodnia na progu

Mroczno, ale ciekawie

2.03.2024

Rodzice nastolatków nie mają łatwo. Taka młódź to z jednej strony jeszcze dzieci, więc trzeba na nie uważać i sprawować nad nimi pieczę, z drugiej strony – ludzie już prawie dorośli, więc trzeba też dać im sporo swobody. A kiedy prawie dorosłe dziecię nagle nie wraca do domu, pojawia się panika. Policja przyjmuje zgłoszenie, ale czy przykłada s... Recenzja książki Mroczno

Komfortowa, przepełniona wartościami książka o hakerce

2.03.2024

Aria dowiaduje się, że jej związek to jedno wielkie kłamstwo. Nie dość, że jej mężczyzna ją zdradził to jeszcze okazało się, że był z nią tylko dla materialnych korzyści. Ze złamanym sercem postanawia wyprowadzić się i zacząć nową pracę, która zaproponował przyjaciel jej brata, a do tego z możliwością zamieszkania u niego. Grayson pomimo nieciekaw... Recenzja książki Until you. Aż pojawiłeś się ty

fajna

2.03.2024

Olga jest uczennicą, która doskonale radzi sobie w szkole. Jest sumienna, nauka nie sprawia jej większych trudności, można wręcz stwierdzić, że jest wzorową uczennicą. Pochodzi z tzw. dobrego domu, niestety ma dużo pieniędzy, swobody, jednak rodziców widuje dość rzadko. Dla niech praca jest bardzo ważna, a dla niej już brakuje im czasu. Dziewczyna... Recenzja książki Olga

Poszukiwacze skarbów.

2.03.2024

Nie jestem zbytnią fanką literatury szpiegowsko-sensacyjnej, lecz od czasu do czasu biorę się za lekturę również takich książek, gdyż właściwie nie potrafię się oprzeć żadnej książce, która wpada w moje ręce. Już zbyt dużą ilość tytułów mam na tak zwanej "półce wstydu", dlatego staram się teraz czytać więcej niż mniej i na bieżąco. Kiedyś po prost... Recenzja książki Ostatni azyl

@maciejek7@maciejek7 × 14

Dla mnie jako fanki serialu brzmiała jak jakiś rodzaj fanfiction na jego podstawie, choć wiem...

2.03.2024

Cześć i czołem! Q: Mamy tutaj fanów serialu "Pamiętniki Wampirów"? Elena - najpopularniejsza w szkole, może mieć każdego, z łatwością zjednuje sobie ludzi. Straciła rodziców kilka lat wcześniej i pisząc pamiętnik próbuje poradzić sobie z rzeczywistością, jednocześnie sprawiając wokół siebie wrażenie, iż wszystko jest w porządku. Stefano - mroczn... Recenzja książki Pamiętniki wampirów Księga 1

Chyba najsłabsza książka Marcela Mossa, jaką dotychczas przeczytałam - "Furia".

2.03.2024

Cześć i czołem! Q: Czy doświadczyliście kiedyś wypalenia zawodowego? Wtorek, godzina 11:45 - w czterech odległych od siebie miast w Polsce w jednym dniu, w jednej godzinie, dochodzi do czterech morderstw. Cztery osoby wpadają w szał i z okrucieństwem mordują niewinne, całkowicie przypadkowe osoby. Świadkowie zdarzeń twierdzą, że wyglądało to, ja... Recenzja książki Furia

Obsesja na punkcie krwi

2.03.2024

Degustator kojarzy mi się z osobą próbującą wykwintnych potraw w restauracji i poddawaniu ich ocenie w określonej skali. Przyznawanie gwiazdki Michelin świadczy bowiem o najwyższym poziomie kulinarnego mistrzostwa. Główny bohater powieści Marcina Walczaka także degustował, ale nie schabowe z zasmażaną kapustą ani żeberka w miodzie. Od degustował k... Recenzja książki Degustator

Jak dla mnie - najlepsza książka Marcela Mossa. "99 ofiar Tytusa Mayera".

2.03.2024

Cześć i czołem! Q: Lubicie thrillery, które są nie do przewidzenia? Gdzie na końcu totalnie wypala Wam mózg od niespodziewanego zwrotu akcji? Tytus Mayer po 25 latach wychodzi z więzienia. Został skazany za 2 udowodnione mu morderstwa, jednak dziennikarze spekulują, że mogło być ich nawet 100. Była prezenterka, Julia Karpiel, aby wrócić na tory ... Recenzja książki 99 ofiar Tytusa Mayera

Czary w Kopytkowie

2.03.2024

Razem z Zuzią miałyśmy okazję zajrzeć do magicznego świata "Stajni pod Tęczą" 🩷✨ Historie mieszkańców tej urokliwej stajni to nie tylko wymyślone opowieści, ale rzeczywiste historie zwierząt, którymi opiekują się Pani Kasia i jej wnuczka Janeczka! 🐴🌈 Imiona mają tak urocze, że aż bije od nich miłość: Niunio, Lukrecja, Celofan, Rodezja! 🐎💕 Ale ter... Recenzja książki Czary w Kopytkowie

GI
@gildiabajarzy91

Pochód miał mieć swój rytm i człowiek, który upadał, burzył go.

2.03.2024

Książka "Na targu niewolników III Rzeszy" autorstwa Anny Augustyniak jest wzruszającym hołdem złożonym niezłomnym, którzy doświadczyli cierpień i przetrwali w brutalnych realiach II wojny światowej. Jest to opowieść o odwadze i gruntownej analizie tragicznych losów tysięcy ludzi zmuszonych do przymusowej pracy w III Rzeszy. Autorka, opierając się ... Recenzja książki Na targu niewolników III Rzeszy

Hit!

2.03.2024

„Nadbżeżnik” Joanny Bagrij to bardzo specyficzna powieść kryminalna ze świetnym, nieco mrocznym klimatem! Historia wciąga już od pierwszych stron i nie pozwala się oderwać. Ogromna ilość wątków, sekretów i przeszłość połączona z teraźniejszością, a do tego stale pojawiające się nowe fakty – to najbardziej mnie przekonało to tej książki! Główną ... Recenzja książki Nadbrzeżnik

Ciałaczki. Kobiety, dla których siostrzeństwo to nie tylko pusty slogan.

2.03.2024

„Ciałaczki: Kobiety, które wcielają feminizm” to niezwykle inspirujący zbiór reportaży autorstwa Karoliny Sulej, który bez wątpienia zasługuje na szczególną uwagę i rekomendację. Książka ta nie tylko porusza ważne tematy związane z kobiecą cielesnością, emancypacją i równouprawnieniem, ale także stanowi znakomitą lekturę dla każdego, kto pragnie z... Recenzja książki Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm

📚📚Hate between us📚📚

2.03.2024

*współpraca reklamowa* TYTUŁ: Hate Between Us AUTOR: Anna Smol WYDAWNICTWO: Papierowe serca "Hate Between Us" Anny Smol to nie tylko romans z głębokimi emocjami, ale także poruszająca podróż przez ból, zmagania i nieodparte wyzwania, które sprawiają, że czytelnik z trudem powstrzymuje łzy. Książka ta jest prawdziwym rollercoasterem uczuć, gdzie ... Recenzja książki Hate Between us

O babskich kryminałach słów kilka...

2.03.2024

Jakiś czas temu przeczytałam na forum miłośników kryminałów pogardliwą opinię (wyrażoną przez mężczyznę - to ważne dla dalszego ciągu tej opowieści), że saga o Fjällbace to babska literatura. Opinia ta wywołała lawinę komentarzy oburzonych miłośniczek Camilli Läckberg, które przekonywały autora opinii, że to świetne kryminały i jak można o nich wy... Recenzja książki Kukułcze jajo

ES
@Estera
× 3

Dama Kier.

2.03.2024

"Dama" to trzeci tom cykl "Anna Maria Kier" autorstwa Dagmary Andryki, który przynosi kolejną porcję emocjonujących zagadek kryminalnych i życiowych dylematów głównych bohaterek. Głównymi postaciami są Anna Maria Kier, była policjantka, oraz Wanda Lechicka, specjalistka od cyberprzestępczości, które wspólnie zakładają agencję detektywistyczną. W ... Recenzja książki Dama

@Malwi@Malwi × 17

Czy znasz wszystkich ze swojego otoczenia???

2.03.2024

Długo mi zajęło sięgnięcie po pierwszą książkę Karoliny Wójciak. Namawiała mnie serdecznie moja koleżanka, no ale wiadomo, stos wstydu ogromny... W końcu jednak, od razu po pojawieniu się na Legimi tej pozycji, postanowiłam się przemóc. Czy żałuję, że nie poznałam twórczości autorki wcześniej??? Troszkę tak. Jednak na wszystko jest odpowiedni cza... Recenzja książki Zamieć

Erotyk z wyższych sfer, czyli o tym jak zdejmować maskę i bieliznę

2.03.2024

Pod ciężką maską niewzruszenia i siły często ukrywa się kruchość i delikatność. Właśnie taka jest Neva. Od dziecka przeciwstawiająca się standardom, walcząca o swoje zdanie i niepozwalająca się nikomu do siebie zbliżyć. Wewnątrz jednak - wrażliwa, analizująca każdy szczegół... i przestraszona, że ktoś kiedyś odkryje tę maskę. Jej świat ma zacząć... Recenzja książki Creep

Czy miłość do łamigłówek może być niebezpieczna?

1.03.2024

Marlow to spokojne, senne angielskie miasteczko. Do czasu. Wiadomość o zamordowaniu jednego z mieszkańców elektryzuje lokalną społeczność. Gdy policja bezskutecznie łamie sobie głowę nad rozwiązaniem nietypowej zbrodni, do akcji postanawia wkroczyć Judith Potts. Ekscentrycznej starszej pani w rozszyfrowaniu zagadki pomoże spostrzegawczość, poczuci... Recenzja książki Klub miłośniczek zbrodni