Miłość siostrzana

25.04.2024

Deven dowiaduje się, że jej siostra Kennedy popełniła samobójstwo. Na okazaniu ciała przez policję Deven jednak jej nie rozpoznaje… Wszystkie kolejne odkrywane przez służby fakty wskazują jednak, iż zmarła to zaginiona Kennedy, a może Amber, Vanessa czy… ? Deven nie może w to uwierzyć i zdezorientowana szuka prawdy na własną rękę. Odkrywając kolej... Recenzja książki Jej wszystkie życia

„Niektórych rodzajów ognia nie da się ugasić...”

25.04.2024

Zanurzając się pomiędzy stronami powieści "Łatwopalna" Ludki Skrzydlewskiej, wkraczamy w wir namiętności, tajemnic i niebezpiecznych emocji. To niezwykła podróż w świat, gdzie miłość i strach splatają się w nieprzewidywalnym tańcu. Poznajemy bohaterów, których losy poruszą najskrytsze zakamarki naszych serc, a tajemnice, które ukrywają, wciąż wzyw... Recenzja książki Łatwopalna

25.04.2024

Kolejna pozycja od wydawnictwa Novea res to debiutancka historia Iwony Ostaszewskiej zatytułowana „Hotel Korona”. Książka podobnie jak poprzednie od tego wydawnictwa- nie za obszerna, również taka na jeden wieczór. Jako miłośniczka kryminałów oczekiwałam, że będzie się działo- będzie krwawo i brutalnie. Nie do końca tak było. Co prawda mamy do czy... Recenzja książki Hotel Korona

@g.sekala@g.sekala × 1

Romans o sile marzeń, determinacji i miłości

25.04.2024

“Nie tym razem, panie Reid” autorstwa Ady Tulińskiej to romans o sile marzeń, determinacji i miłości, która potrafi przewrócić świat do góry nogami. Holly to kobieta pełna pasji i determinacji, która po śmierci babci, decyduje się na odważny krok. Sprzedaje ona wszystko, co ma, i przeprowadza się do Nowego Jorku, aby otworzyć galerię sztuki. N... Recenzja książki Nie tym razem, panie Reid

Brudna robota

25.04.2024

Jesteś szanowanym i cenionym politykiem. Nie jesteś na świeczniku, ale media uważnie śledzą twój ruch. W życiu zawodowym wiedzie Ci się znakomicie, ale życie prywatne, to pasmo ciągnących się niepowodzeń. Rozwód, poskładanie na nowo życia i znalezienie czasu dla córki nie jest łatwe. Kiedy wszystko powoli wraca na właściwe tory, w twoich drzwiach ... Recenzja książki Wybrany

Jak znaleźć miłość i nie stracić przyjaciół

25.04.2024

Dzisiaj przychodzę z tą ślicznotką, która dedykowana jest dla młodzieży już od 13 roku życia. Pomijając to, że lubię czasem takie książki czytać to mam nastoletnią siostrę, która dzięki takim ciekawym perełkom zaczęła czytać książki. Przyznam, że mnie też lektury zniechęcały a odmienił los czytelniczy G.Masterton. Bądź moją gwiazdą @annaszafran... Recenzja książki Bądź moją gwiazdą

Królowa Dzikusów

25.04.2024

Krwawa wojna pomiędzy Królestwem i Cesarstwem dobiega końca. Ostatnim celem zwycięskiego mocarstwa jest zaniedbana i dzika prowincja Północy. Wbrew pozorom Armia Cieni dzielnie się broni przed atakami lepiej uzbrojonych przeciwników. Czy Królowej Północy – Czarnej Róży uda się sprostać pokładanym w niej nadziejom? Jak przebiegnie jej spotkanie z b... Recenzja książki Królowa Dzikusów

Sztuka przeplatana życiem - wyjątkowa powieść!

25.04.2024

"Malować oznacza przede wszystkim kochać" Do paryskich muzeów wybrałabym się z przyjemnością ponownie bogatsza o wiedzę i emocje, które niesie dzisiejsza premiera „Oczy Mony” autorstwa historyka sztuki Thomasa Schlessera. Bo okazuje się, że nawet takiego laika, jak ja, można nauczyć uważności na sztukę, na jej piękno, głębię i symbolikę. I – co ... Recenzja książki Oczy Mony

Dziennik

25.04.2024

E-book otrzymałam już jakiś czas temu ale ostatnio ciągle są zawirowania i wszystko mi się przesuwa. Na szczęście udało mi się przeczytać książkę, która nie należy do cieniutkich. To ok. 480 stron, na których odkryjemy historię spisaną nam przez tytułowego Collina. Do tego jest to nie tylko specyficznie napisana ksiązka ale z gatunku fantasy wię... Recenzja książki Dziennik Sir Collina

Polecam

25.04.2024

"A tak naprawdę to pragnę codziennie budzić się przy nim rano i jeść razem z nim śniadanie. Robić to, co robią wszystkie normalne pary, zamiast wstrzymywać oddech do następnego razu lub próbować znaleźć kogoś na zastępstwo na jeden dzień, żeby móc złożyć mu tylko krotja wizytę. Mam już serdecznie dość bycia z nim na odległość (...)" Stanowiąca r... Recenzja książki Mine to Have

AZ
@azarewiczu

Skrzyżowanie przedszkola, koszar i więzienia

25.04.2024

Wspomnienia Polaka, który przepracował parę lat w jednej z czołowych japońskich firm, występującej w książce pod tajemniczą nazwą: K, wiadomo, chodzi o nieujawnianie tajemnic handlowych. Dostaliśmy dosyć szczegółowy opis japońskiej kultury korporacyjnej, może szerzej: japońskiej kultury. W czasie lektury miałem wrażenie opowieści o dosyć osobliwym... Recenzja książki Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji

@almos@almos × 10

Złe dziecko

25.04.2024

Nikt nie rodzi się zbrodniarzem, ale w każdym skrywa się zło, które niespodziewanie może się zbudzić. Jesteśmy mrocznymi skorupami tego pierwotnie lśniącego początku. Konsekwencje silnie negatywnych emocji dzieją się jakby poza człowiekiem. Nieoczekiwanie wypełzają ukryte demony. Dobro i zło toczą nieustającą walkę. Niektórzy pozwalają zatriumfowa... Recenzja książki Złe dziecko

Kolacja z Tiffanym.

25.04.2024

Książka "Kolacja z Tiffanym" autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej to propozycja dla miłośników lekkich, zabawnych i nieco zwariowanych komedii romantycznych. Lingas-Łoniewska wplata elementy humoru, romansu i drobnych kryminalnych zagadek, tworząc opowieść, która bawi i intryguje równocześnie. Główna bohaterka, Natalia Lisek, jest postacią, z k... Recenzja książki Kolacja z Tiffanym

@Malwi@Malwi × 15

Jeleni sztylet

25.04.2024

Mawia się, że nie powinno się oceniać książki po okładce, ale kiedy widzi się takie wydania, jak „Jeleni sztylet” autorstwa Marty Mrozińskiej bardzo łatwo o tym zapomnieć. Książka przykuła moją uwagę nie tylko pięknem graficznym, ale i obietnicą, jaką mi dał wydawniczy opis fabuły. Dawno nie czytałam niczego związanego z mitologia słowiańską, a ba... Recenzja książki Jeleni sztylet

Białe chmury

25.04.2024

„Nuvole Bianche. Białe Chmury” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Adrianny Ratajczak, niezbyt często sięgam po książki historyczne, jednak nie stronię od nich. Nadarzyła się okazja, aby to zmienić, więc nie zastanawiałam się zbyt długo i złapałam książkę w swoje dłonie. To pierwszy tom cyklu Chmury, charakteryzuje się piękną okładką idealnie... Recenzja książki Nuvole bianche. Białe chmury

Debiut inny niż wszystkie

25.04.2024

W kółko piszę o mojej miłości do debiutów, więc to może być już nudne, ale mam wrażenie, że ten rok przyniósł nam prawdziwy wysyp nowych nazwisk na kryminalnym rynku, co oczywiście niezmiernie mnie cieszy. Podobnie jak to, że w mrocznych gatunkach swoich sił próbuje coraz więcej osób zawodowo związanych z wymiarem sprawiedliwości i podejmuje nieró... Recenzja książki Confessio

Róża w natarciu

25.04.2024

Q: Macie jakąś swoją ulubioną serię książkową, która ma więcej niż 5 tomów? U mnie jedną z takich ulubionych serii, jest ta o przygodach Róży Krull. W tej serii na chwilę obecną okazało się już siedem tomów i dziś porozmawiamy sobie o tym ostatnim. Zanim jednak przejdę do całej recenzji, chciałbym tylko napomknąć, że tę serię według mnie można cz... Recenzja książki Miłość aż po grób

WYSYSACZE ENERGII

24.04.2024

Wydawnictwo IX przyzwyczaiło mnie do tego, że sięga po tytuły nieoczywiste, wymykające się schematom, często nieznane, albo zapomniane. Taką właśnie powieścią - nieznaną w Polsce i umykającą przed wrzuceniem do szufladki - wydaje się być dzieło "Kosmiczne wampiry" z 1976 roku. Książka mało znanego w naszym kraju brytyjskiego autora science fiction... Recenzja książki Kosmiczne wampiry

,,Pragnienie odejścia zaczęło się od idei cykania świerszczy.''

24.04.2024

Książka Becky Chambers jest fantastyczna na tak wielu poziomach, że nie wiem od którego z nich zacząć. Zacznę więc od tego, że trochę bałam się ,,Psalmu dla zbudowanych w dziczy'' - bałam się tego, że będzie to książka zbyt miękka i zbyt pozytywna. Przesłodzona i przelukrowana. Nie mogłam się bardziej mylić. Jeśli spojrzymy na historię siostrata ... Recenzja książki Psalm dla zbudowanych w dziczy

Devi

24.04.2024

Kiedy przeczytałam powieść „Almas. Diament pustyni” z niecierpliwością czekałam na kolejną część! Dzięki uprzejmości autorki mogłam poznać historię Devi. Czy I tym razem Kinga Jesman, autorka, skradnie moje serce? "Devi. Waleczna Bogini" to historia tytułowej Devi. Dziewczyna jako nastolatka zostaje zmuszona do małżeństwa. Niestety nie jest to... Recenzja książki Devi. Waleczna Bogini

Swallow

24.04.2024

Dziewczyna, która bała się umrzeć. I chłopak, który pragnął śmierci. Przychodzę z recenzją ksiazki której od dłuższego czasu byłam dość ciekawa ponieważ sama wiele razy przed snem układałam scenariusz, w którym był przedstawiony kontrast między bohaterami. I w tej książce jest to zrobione idealnie. Całe przeciwieństwa cech bohaterów (on jest mrok... Recenzja książki Nadzieja umiera ostatnia

Because of you

24.04.2024

Na początku miałam mieszane uczucia- nie było to jakieś najgorsze, było całkiem okej ale nic specjalnego. Później zaczęłam się wciągać w historię bohaterów i totalnie przepadłam. Z każdą kolejną stroną zakochiwałam się coraz bardziej. Dzięki wspaniałemu stylowi Izy (która chyba stała się jedną z lepszych autorek dla mnie) książke bardzo szybko poc... Recenzja książki Because of You

Między wierszami

24.04.2024

Książka opowiada o Susan, której jedynym marzeniem jest dostanie się do szkoły muzycznej, ale czy jest to JEJ marzenie? Otóż nie. Jej ojciec ma nad nią pełną kontrolę, a ona nie potrafi się mu przeciwstawić. Ta powieść niezwykle we mnie trafiła, przed przeczytaniem należy zapoznać się z ostrzeżeniem, ponieważ są tutaj bardzo dobrze opisane problem... Recenzja książki Między wierszami

Nie wszyscy stają na twojej drodze, by towarzyszyć ci aż do jej końca

24.04.2024

"Nie wszyscy ludzie stają na twojej drodze, by towarzyszyć ci aż do jej końca" Kiedyś kiedy widziałam recenzje kogoś do danej książki i przeczytałam że jakaś osoba wciągnęła się w historię od pierwszych stron- nie byłam w stanie w to uwierzyć. Do czasu aż przeczytałam "September Sun" Od pierwszego zdania historia mnie poruszyła i z każdym kolejny... Recenzja książki September Sun

Wszyscy byliśmy za młodzi

24.04.2024

Przychodzę dzisiaj z recenzją książki, na której bardzo się zawiodłam. Myślałam ze będzie ona świetna, bo widziałam tylko dobre opinie. Co tutaj było nie tak? Właściwie nie jestem pewna. Może po prostu gatunek książki nie jest "moim gatunkiem"(tematyka chorób psychicznych, problemów i w sumie nic poza tym w tej książce nie mamy), a może to przez s... Recenzja książki Wszyscy byliśmy za młodzi