Stąpać po kruchym lodzie

28.03.2024

Krzysztof Bochus napisał kolejną po „Czarnej krwi” książkę z Markiem Smugą w głównej roli. Ta pasjonująca historia zaczyna się w Bieszczadach. Jest rok 2023. Marek Smuga, jak poturbowany samiec beta z obserwowanej watahy wilków, czeka na kolejną szansę od życia. Zmaga się z depresją, próbuje uporządkować swoje myśli i emocje. Z tej głuszy wywołuj... Recenzja książki Kruchy lód

Prawo żony.

28.03.2024

Trzeci tom cyklu "Krwią naznaczone", "Prawo żony" odbiega od poprzednich części, oferując nam zupełnie nowe spojrzenie na świat bohaterów. Głównym wątkiem jest historia Huberta Witosławskiego, policjanta, który po stracie żony i alienacji córki poświęca się całkowicie pracy. Na drugim planie pojawia się Lena Adamska, próbująca ocalić rodzinny inte... Recenzja książki Prawo żony

@Malwi@Malwi × 17

Genialna

28.03.2024

Od kilku lat naprawdę rzadko sięgam po książki zagranicznych autorów. W zeszłym roku jednak dwie pisarki skradły totalnie moje mroczne serce i jedną z nich była Stacy Willingham. Jej debiut oczarował mnie absolutnie i nie spodziewałam się, że może napisać coś jeszcze lepszego. Ogromnie ucieszyła mnie informacja o wydaniu kolejnej historii spod jej... Recenzja książki Tyle groźnych miejsc

Niby Paderborn, a jednak Langer

28.03.2024

Remigiusz Mróz mi spowszedniał. Wciąż informacje o kolejnych premierach wywołują u mnie szybsze bicie serca, a gdy taka nowość trafia w moje ręce, to rzucam wszystko i czytam. Po tych kilkudziesięciu książkach ciągle potrafi mnie zaskoczyć, ale czuję też, że to nie jest to samo. Coraz częściej nie kupują mnie rozwiązania, z których korzysta, a cza... Recenzja książki Padeborn

Zamiana miejsc i co z niej wyszło

28.03.2024

„The Name Drop” to opowieść o przypadkowej zamianie ról dwójki młodych ludzi, Elijaha i Jessici, którzy trafiają na staż w Nowym Jorku. Ich historie zaczynają się zupełnie inaczej: Elijah, mający wszystko z góry zaplanowane przez wpływowego ojca, ma trafić na staż do firmy należącej do niego, podczas gdy Jessica, pracowita i ambitna, marząca o sza... Recenzja książki The Name Drop

Prawda w oczy kole.

28.03.2024

Melchiora Wańkowicza czyta się przyjemnie. Są momenty, w których aż chciałoby się zakrzyknąć: co za lekkość! jaka wirtuozeria! - i nie mam tu na myśli treści, lecz język. Jak pisze Urszula Sokólska "mistrzostwo w odmalowywaniu odcieni i nastroju chwili pisarz osiągał - między innymi - dzięki niecodziennej, czasami wręcz "nieokiełzanej" leksyce, sł... Recenzja książki Kundlizm

@Antytoksyna@Antytoksyna × 16

Kim jestem?

28.03.2024

Norweskie kryminały są popularną lekturą, po które często sięgamy. Na szczęście norweska literatura oferuje nam jeszcze inne znakomite powieści. Mnie zainteresowała niepozorna książka Daga Solstada. Przeczytałam, że uznawany jest on za najlepszego, choć bardzo kontrowersyjnego norweskiego pisarza i jego książki są ważne i czytane w Norwegii. Może ... Recenzja książki Noc profesora Andersena

@jatymyoni@jatymyoni × 25

Szczęście należy się każdemu

27.03.2024

Książka ta była moim własnym wyborem, pochodzącym z mojego stosu wstydu ;-) Chociaż wylądowała na nim całkiem niedawno, to przeczytałam już sporo recenzji książek tej autorki i postanowiłam rozpocząć moją przygodę z jej twórczością od tej historii. Nie jestem pewna, czy zdołam przeczytać wszystkie, ale na pewno zainteresują mnie te, które ... Recenzja książki Nie dla mnie

KD
@kd.mybooknow

"Ostatnia tajemnica"

27.03.2024

“Łzy nie są dobre, ale jeśli już mają być, to lepiej niech wszystkie wypłyną. Najgorzej jest trzymać je w sobie”. Sabina jest straszą panią, znajduje się na końcu swojej życiowej drogi. W pełni tego świadoma podejmuje trudną decyzję, chce swoje życie zakończyć w hospicjum. W tę ostatnią wędrówkę zabiera ją taksówkarz Artur, którego żona opiekuje ... Recenzja książki Ostatnia tajemnica

Realizm magiczny w karaibskiej scenerii

27.03.2024

Darwin został wychowany w duchu rastafariańskim, więc jedną z rzeczy, które powinien unikać są zmarli. Cmentarz, zmarli, pogrzeb to wszystko jest mu obce, jednak rzeczywistość zmusza go do podjęcia pracy jako grabarz. Jego przeciwieństwem jest Yejide, młoda dziewczyna dorastająca z wiedzą, że kiedyś, tak jak wszystkie kobiety w jej rodzinie, będzi... Recenzja książki Kiedy byłyśmy ptakami

Problemy na taśmie. Odtwórz, pomyśl, przeczytaj.

27.03.2024

《Można by powiedzieć, że rodzina Małysów to zwykła rodzina. Mająca swoje choroby, radości, problemy, tradycje... Wszystko wygląda przeciętnie, do czasu aż obejrzysz te taśmy. Taśmy rodzinne, które jednocześnie ukrywają i pokazują za dużo. 》 Marcin Małys to niespełniony artysta, tonący w długach, traumach i szarości życia. W czasie tego kryzysu ni... Recenzja książki Taśmy rodzinne

Gabriele Amorth: nasz przyjaciel w raju

27.03.2024

Nie ma większej ludzkiej biedy niż grzech, odejście od Boga, a wreszcie zniewolenie i opętanie przez diabła. Wiele takich przypadków osobiście poznał słynny rzymski egzorcysta ks. Gabriele Amorth. On też okazał się prawdziwym przyjacielem znękanych ludzi, i to zarówno za swojego życia, uwalniając ich od grzechów i wpływów demonicznych, jak i po ś... Recenzja książki Gabriele Amorth: nasz przyjaciel w raju

KA
@kasia.michalik.saj

Walka Goliata z Dawidem

27.03.2024

Żyjemy w świecie, który coraz bardziej zaczyna polegać na świecie maszyn i niezwykłych technologii. Wraz z ich rozwojem, wzrasta nasze uzależnienie od ich pomocy. Dzięki nim coraz mocniej, coraz lepiej zostają zaspokojone nasze życiowe potrzeby (choć niektóre to już chyba fanaberia, no ale o gustach podobno się nie dyskutuje). Są niezmordow... Recenzja książki Sztuczna inteligencja w ogniu

Skaza - recenzja

27.03.2024

Twórczość Roberta Małeckiego darzę wyjątkowym sentymentem. Jego powieść kryminalna „Skaza” była pierwszym kryminałem, z którym miałam styczność jakieś pięć lat temu. Od tamtej pory z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnych śledztw z udziałem Bernarda Grossa. W tym roku Wydawnictwo Literackie wznowiło serię, nadając jej nową szatę graficzną, tym sa... Recenzja książki Skaza

W poszukiwaniu kobiety

27.03.2024

To moje pierwsze spotkanie z twórczością pana Krzysztofa Bochusa. Słyszałem wiele pochlebnych słów od "swoich" czytelników, więc z ogromnym zainteresowaniem przystąpiłem do lektury Kruchego lodu. Autor na rynku wydawniczym debiutował książką Czarny manuskrypt. Był to rok 2017. Do tego czasu wydał kilkanaście książek, które cieszą się ogromną popul... Recenzja książki Kruchy lód

Kamienie i motyle

27.03.2024

Dla męża zrezygnowała z pracy, kariery naukowej, z czasem całkowicie mu się podporządkowała. Po kilku latach mąż zrezygnował z niej. Beata, świeżo upieczona rozwódka, która próbuje odzyskać kontrolę nad własnym życiem, dowiaduje się, że jej dawny przyjaciel zaginął w Afganistanie. Kiedy okazuje się, że ojciec Tomasza nie może wyruszyć na pomoc syn... Recenzja książki Kamienie i motyle

Korzenie zła

27.03.2024

Kto zna twórczość Adriana Bednarka ten wie, że nie boi się on podejmowania w swoich książkach kontrowersyjnych tematów. Szczerze mówiąc, kontrowersja to nie jest odpowiednie słowo, bo zarówno w serii o Kubie Sobańskim (kto nie zna, ten wie co robić - będę sprawdzać 😅), jak i tutaj nie brakuje wynaturzeń, perwersyjnych zachowań, przemocy, okrucieńs... Recenzja książki Stella. Narodziny psychopatki

Creep

27.03.2024

Neva z początku robi wrażenie silnej i pewnej siebie kobiety. Odważnie zgłasza się do pracy na stanowisku, które przekracza jej kwalifikacje. Z podrzędnych fuch na menedżera - to byłby duży awans. Tylko czy w ogóle dojdzie do rozmowy kwalifikacyjnej? Nie dość, że jej rekruterka właśnie zdezerterowała to Neva trzymając się swojego stylu ubierania m... Recenzja książki Creep

Sen o Kilimandżaro

27.03.2024

Charlotte po tragicznej śmierci rodziców ,którzy zginęli podczas podróży statkiem do Indii zostaje u dziadków.Wychowanie w konserwatywnej rodzinie wizaże się z wieloma ograniczeniami.Charlotte od dziecka wyróżniała się inteligencją,zamiłowaniem do przygód i ciekawością świata.A jedyną bratnią duszą i powierniczką jest jej kuzynka Klara. Dorasta... Recenzja książki Sen o Kilimandżaro

Call Girl

27.03.2024

„O ile na skali urody zajmował wysoką pozycję, o tyle. Jego charakter skutecznie chłodził zapędy każdego, kto zbytnio się do niego zbliżył, i to nie tylko kobiet.” Aurora wie, czego chce i ma wszystko zaplanowane. Chce zostać prawnikiem i robi wszystko, żeby spełnić to marzenia. A praca na seks telefonie nie przeszkadza jej w tym i nie widzi w ty... Recenzja książki Call girl

"Dziadku, jeśli ten obóz ci się nie podobał, to dlaczego po prostu nie wróciłeś do domu?"

27.03.2024

Do przeczytania książki Niny Siegal “Pamiętnikarze” skłonił mnie podtytuł “ Druga wojna światowa w Holandii słowami jej naocznych świadków”. Prawie nic nie wiedziałam o tym, jak Holendrzy sobie radzili bądź nie radzili w czasie okupacji. A tu jeszcze relacje ludzi, którzy tej okupacji doświadczyli. Autorka “Pamiętnikarzy” obecnie mieszka w Ams... Recenzja książki Pamiętnikarze

@elutka_a@elutka_a × 11

Wojna, miłość i zdrada...

27.03.2024

Dzisiaj, 27 marca 2024 roku jest premiera książki Roberta Michniewicza "Dolina szpiegów", a ja miałam to szczęście, że już ją przeczytałam. Do tej pory nie byłam zbytnią fanką powieści szpiegowskich, ale po lekturze tej niesamowicie wciągającej książki jestem zmuszona zmienić swoje zdanie. Autor bardzo sprawnie rozwinął temat sensacyjno-szpiegowsk... Recenzja książki Dolina szpiegów

@maciejek7@maciejek7 × 21

Duchy przeszłości

27.03.2024

𝐶𝑧𝑎s𝑒𝑚 𝑙𝑒𝑝𝑖𝑒𝑗 𝑛𝑖𝑒 𝑏𝑢𝑑𝑧𝑖ć 𝑑𝑢𝑐ℎó𝑤 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑠𝑧ł𝑜ś𝑐𝑖, 𝑏𝑜 𝑚𝑜𝑔ą 𝑠𝑖ę 𝑜𝑘𝑎𝑧𝑎ć 𝑧𝑏𝑦𝑡 𝑛𝑖𝑒𝑚𝑖ł𝑒. […]𝑛𝑖𝑒 𝑚𝑜ż𝑒 𝑏𝑦ć 𝑡𝑎𝑘, ż𝑒 𝑐𝑖ą𝑔𝑙𝑒 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑜 𝑖𝑑𝑧𝑖𝑒 𝑑𝑜𝑏𝑟𝑧𝑒. 𝑃𝑟ę𝑑𝑧𝑒𝑗 𝑐𝑧𝑦 𝑝óź𝑛𝑖𝑒𝑗 𝑐𝑜ś 𝑚𝑢𝑠𝑖 𝑝ę𝑘𝑛ąć. 𝑇𝑎𝑘𝑖𝑒 𝑗𝑒𝑠𝑡 ż𝑦𝑐𝑖𝑒. 𝑅𝑎𝑧 𝑛𝑎 𝑤𝑜𝑧𝑖𝑒, 𝑟𝑎𝑧 𝑝𝑜𝑑 𝑤𝑜𝑧𝑒𝑚. Kolejny raz wybrałam się do Jemiołek, wsi spokojnej, wsi uroczej, wsi wyjątkowej, w której jak się okazuje można wieść życie równ... Recenzja książki Gdzie święty traci głowę

@gala26@gala26 × 19

Nie uciekaj przed poezją

27.03.2024

Poezja trudna w odbiorze bywa Tym bardziej jeśli się z nią nie przebywa Codziennie Lecz nie warto jej unikać Kiedy obok nas przemyka W zwiewny płaszcz odziana Wpuściłam poezję w progi mojego domu wraz z tomikiem wierszy Magdaleny Barbary Ćwiklińskiej-Deryng. Na powitanie... piórko. Na okładce książki, zwiewne i ulotne jak życie. Symbolicznie... Recenzja książki Zwierciadło duszy

@Kate77@Kate77 × 6

Black bird Academy

27.03.2024

Najpierw kupiłam sobie papierowy egzemplarz, zaraz po przeczytaniu zapowiedzi. Jednak po jakimś czasie otrzymałam egzemplarz recenzencki i stwierdziłam, że od razu się po nią zabieram. Demony, nadnaturalne stwory i egzorcyści...? W zasadzie od pierwszych zdań wiedziałam,że to będzie sztos. Uwielbiam kiedy dana książka wprowadza mnie w klimat seria... Recenzja książki Zabij Mrok. Black Bird Academy.