dostępne tylko u nas

Złote myśli o kotach

24.04.2024

"KOTomyśli" Andrzeja Kwaśniewskiego to zaskakująca i pełna uroku książka, która zaprasza czytelnika do świata refleksji, aforyzmów i cytatów związanych z kotami. Jednym z największych atutów tej książki jest jej oryginalność. Kwaśniewski nie tylko przedstawia kocie myśli, ale także łączy je z aforyzmami znanych osobistości oraz cytatami z kultu... Recenzja książki KOTomyśli

@beatazet@beatazet × 2

A czasem czytanie o czasie zrobiło się dość nudne

24.04.2024

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Generalnie książka zawiera wspaniałe i głębokie założenie o tematyce wartej poruszenia. Całość zawiera w sobie rozważania na temat powstania czasu oraz jego umiejscowieniu w rzeczywistości. Nie jest wcale takie łatwe spróbować wytłumaczyć jak odnaleźć się na osi czasu, tym bardziej w ucięciu wszechś... Recenzja książki Między czasem a wiecznością

Zmazaniec-niebożę

23.04.2024

To właśnie Wy stanowicie klientelę bibliotek. Teraz zwracam się do Was, lubieżne babcie! (...) Ta książka ma być dla Was, starsze panie, jak wczasy pod gruszą, jak dodatek do renty! (...) Będę się starał, aby wpisano ją na listę leków refundowanych, jako środek, który przywróci Wam wiarę w siebie! (...) Chciałbym z każdą z Was wziąć ślub, (...) a ... Recenzja książki Wymazane

@tsantsara@tsantsara × 20

Naiwni romantycy, kapusie i macherzy od losu

23.04.2024

"Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno." Alfred Tennyson Tym zdaniem wiktoriańskiego postromantyka Zajdel - jako fizyk jądrowy raczej scjentysta i racjonalista - rozpoczyna swą chyba najbardziej docenioną na całym świecie powieść. Być może w zdaniu tym jest polityczna nadzieja Polaka, który uskrzydlony wydarzeniami 1980 roku właśn... Recenzja książki Limes inferior

@tsantsara@tsantsara × 21

Pomiędzy prawem i bezprawiem

23.04.2024

Klątwa drugiego tomu? Na pewno nie tym razem. „Na pewno?” to druga część cyklu kryminalnego Pawła Leśniaka z podkomisarz Ireną Adamczuk i w jej przypadku absolutnie nie można mówić o klątwie, bo Autor ponownie zaskakuje nieszablonową fabułą, mrocznym klimatem i ogromnym realizmem w kreacji bohaterów, a wciągając czytelnika w bagno krakowskiej gan... Recenzja książki Na pewno?

Coś poszło nie tak

22.04.2024

Na terenie Czech piekło otwiera swoją bramę. Na konfrontację z upiorami wysyłany jest specjalny oddział kanoników, który są gotowi oddać wiele, aby nie dać zwyciężyć złu. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem... Zaczyna się dobrze i ciekawie. Intrygująca historia z nutką tajemnicy jak do tego doszło, jak się zaczęło. Chęć poznania świata, w k... Recenzja książki Wieczne igrzysko. Imię duszy

Ruchy sejsmiczne ludzkich żyć, czyli jak poruszyć ziemię i człowieka

22.04.2024

28 grudnia 1908 roku dla wielu ludzi świat przestał istnieć. Potężne trzęsienie ziemi pogrzebało w gruzach region Doliny Mesyńskiej. Zegary stanęły. Powietrze zmieniło kolor. Morze przybrało groźny wyraz. Sufity zwaliły się na wszystko, co do tej pory chroniły. Ludzkie życia pozostały pod gruzami. Miasta wznosiły się na grobach. Nicola, żyjący... Recenzja książki I zadrżała noc

Dobra książka

22.04.2024

Historia Hiszpanii oraz jej byłych kolonii jest skomplikowana zwłaszcza w XX wieku. W Polsce mało się mówi o wojnie domowej lat trzydziestych, którą wygrali faszyści. Spodziewałam się, że pani Allende raczej jednoznacznie stanie po drugiej stronie barykady, aczkolwiek nierzadko podkreśla, że i socjalistyczni republikanie dokonywali zbrodni okrutny... Recenzja książki Długi płatek morza

Miłość, pierogi i inne nieszczęścia

20.04.2024

ig studencko (#współpracabarterowa z @videograf.sa) Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Główna bohaterka - Łucja Bystrzycka jest pisarką, ma na swoim koncie dwie wydane książki oraz po same brzegi wypełniona zamrażarkę pierogami. Robienie pierogów jest jej swego rodzaju terapią oraz zatopieniem stresów i smutków. Bohaterka zmaga się z ... Recenzja książki Miłość, pierogi i inne nieszczęścia

ST
@studenckoo

Najszlachetniejszy dżihad

20.04.2024

Rami Elhanan jest Izraelczykiem, a Bassam Aramin Palestyńczykiem. Dzieli ich wszystko, a połączył ból z powodu śmierci ukochanych córek. Zginęły w różnym czasie i w różnych okolicznościach, ale obie z powodu konfliktu między Palestyną a Izraelem. Powieść ma bardzo ciekawy, nietypowy układ rozdziałów. Apeirogon – kształt o policzalnej, nieskońc... Recenzja książki Apeirogon

@Remma@Remma × 29

Kompletnie inna odsłona Hoover!

20.04.2024

Historia Kenny i Scotta nie ma szczęśliwego zakończenia. Jeden pozornie głupi wybryk, kompletnie odmienia losy dwójki zakochanych nastolatków. Dochodzi do wypadku, w którym ginie ukochany Kenny, a ona sama trafia do więzienia. Kiedy jednak wydawało się jej, że straciła wszystko, okazuje się, że jest w ciąży. W tym momencie wie, że pomimo trudności... Recenzja książki Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam

Prawda o czasie i wieczności

19.04.2024

Uwielbiam książki dające do myślenia. Byłam pewna, że publikacja Olgi Cyrek "Między czasem a wiecznością" dokładnie taka będzie- i nie zawiodłam się. Czym jest czas? W książce bardzo podobał mi się sposób prowadzenia narracji. Trudne, egzystencjalne wręcz tematy autorka przedstawia w sposób tak przystępny dla każdego, że nawet filozoficzne zaga... Recenzja książki Między czasem a wiecznością

@joanna123@joanna123 × 3

Fascynujące średniowieczne klasztory

19.04.2024

Patrick Leigh Fermor jest miłośnikiem podróży, zwiedzania i opisywania. Fascynują go średniowieczne klasztory, które przedstawia z pietyzmem godnym historiografa. Nie jest zakonnikiem, ale często pomieszkuje w klasztorach, ponieważ nie znosi hałasu, ceni błogi spokój klasztornych murów. Fascynuje go wszystko, co wiąże się z życiem w klasztorze, po... Recenzja książki Czas milczenia

@Remma@Remma × 27

Smakowita miłość

18.04.2024

Dlatego lepiej nie tracić na to swojej cennej energii która może się któregoś dnia przydać w zwiększonej ilości. Na przykład do zerwania z wyimaginowanym chłopakiem lub zjedzenia 40 paczek chipsów wygranych w jakiejś loterii. Pierwsze spotkanie z autorką muszę uznać za całkiem udane. Książka nie bez powodu została porównana do historii Bridg... Recenzja książki Lily przez igrek

@Paulka@Paulka × 1

Clone

18.04.2024

'“Czasami życie rzuca Ci kłody pod nogi. Może się okazać, że grozi Ci utrata kariery, wolności, lub co najgorsze, może nawet dowiesz się, że zmarła ukochana Ci osoba. Te rzeczy sprawiają, że zdajesz sobie sprawę, jak cenne jest życie, jak ważna jest każde sekunda, która mamy na tej ziemi, i jak ważni są dla nas ludzie, na których na zależy. ” ×××... Recenzja książki Clone

@book.is.my.good.friend@book.is.my.good.friend

"Ludowa historia kobiet" - kilka słów o publikacji.

17.04.2024

"Ludowa historia kobiet" to zbiorowa praca naukowa, która ukazuje historię kobiet z ludu poprzez ich różnorodne role i aktywności w różnych epokach historycznych. Książka składa się z 14 artykułów, które przyglądają się statusowi kobiet w średniowieczu, rewolucji przemysłowej oraz analizują kwestie płci kulturowej i form kobiecej tożsamości. A... Recenzja książki Ludowa historia kobiet

@NataliaTw@NataliaTw × 4

Doładuj się!

16.04.2024

Lubimy jeździć na wycieczki i zwiedzać ciekawe, piękne lub związane z historią miejsca w Polsce. Ta książka też do tego zachęca. Jednak, jak głosi napis na okładce, jest to "przewodnik inny niż wszystkie". Autor Leszek Matela jest doświadczonym radiestetą i jego spojrzenie na miejsca atrakcyjnie turystyczne jest zupełnie inne. Badacz nie szuka w n... Recenzja książki Magiczne wyprawy po Polsce. Dolnośląskie - opolskie - śląskie

@anna117@anna117 × 7

Do 7 razy sztuka

15.04.2024

I oto doczekaliśmy się siódmej części cyklu "Millenium". Dużo się spodziewałam po tej kontynuacji, znając wspaniałą trzytomową sagę rodziny Kippów Karin Smirnoff i muszę przyznać, że tak całkiem to się nie zawiodłam. Nadal jest to, oczywiście, gorsze od pierwszych trzech tomów autorstwa nieodżałowanego Stiega Larssona, ale jednak trzy klasy lepsz... Recenzja książki Krzyk orła

@ISIA@ISIA × 11

Dotrzymać obietnicy czy pozostawić przy sobie miłość swojego życia?

14.04.2024

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Czy dla miłości swojego życia można poświęcić wszystko? Rodzinę, majątek i złożone obietnice... Czy miłość zawsze wystarczy? A może jednak potrzeba jeszcze czegoś więcej? "Poza szklakiem" to historia młodej Alicji, którą poznajemy w momencie kiedy tak naprawdę rozpoczyna swoje dorosłe życie. Ukońc... Recenzja książki Poza szlakiem

Opowieść o życiu na zapleczu wojny

13.04.2024

Jedno z ważniejszych wspomnień z dzieciństwa wiąże się z godzinami spędzonymi na słuchaniu opowieści babci o dawnych czasach. Mówiła o barwnym życiu na wsi w latach'30, niewyobrażalnej biedzie w czasach wojennych i o tym, jak próbowała nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości po roku 1945. "NIĆ PRZEZNACZENIA. Saga muślinowa 1939-1950" pozwoliła mi ... Recenzja książki Nić przeznaczenia

Zaginiona apteka

13.04.2024

Czym jest zdrada, co przeżywa zdradzona, oszukana kobieta? Do czego może posunąć się zdradzona kobieta? Wokół odpowiedzi na te pytania toczy się akcja Zaginionej apteki. Caroline Percewell wybiera się z mężem do Londynu, żeby świętować 10 rocznicę ślubu. Wiadomość i zdjęcie, które zobaczy w jego telefonie burzy całe jej dotychczasowe życie. Okazuj... Recenzja książki Zaginiona apteka

@emol@emol × 1

Sopot wczoraj i dziś

12.04.2024

Sopoty, Sopoth, Zopott, Copoty, Sopot. Tomasz Słomczyński podjął się próby dotarcia do początku, do praźródeł miejsca i nazwy. Sopot – rwący potok, a właściwie miejsce między dwoma potokami, dlatego początkowa nazwa brzmiała – Sopoty. Źródła mówią o roku 1283, w którym widzimy pierwszy zapis: Sopoth jako ziemie cystersów pod panowaniem księcia Mśc... Recenzja książki Sopoty

@Remma@Remma × 28

Obowiązkowa lektura dla każdego ciekawego żydowskiego życia w powojennej Polsce.

12.04.2024

Wydana w 2015 r. przez Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma książka autorstwa Augusta Grabskiego dotyczy dziejów Centralnego Komitetu Żydów w Polsce (CKŻP). Organizacja ta powstała w 1944 r. i istniała do 1950 r. CKŻP miał być reprezentantem Żydów w powojennej Polsce. Książka liczy ponad 370 stron. Zrecenzowały ją dwie osoby... Recenzja książki Centralny Komitet Żydów w Polsce (1944-1950)

Pierwsza część. Początek.

9.04.2024

UWAGA SPOILERY!! (Przepraszam jeśli moje recenzje będą początkowe złe ale pierwszy raz będę oceniać książki.) Wszystko zaczęło się rok temu. Byłam w empiku i po prostu nagle sięgnęłam po książkę. Bardzo spodobała mi się okładka i opis więc kupiłam. Przeczytałam ją w tydzień i przyznam że się popłakałam. 1. O czym jest książka? Książka ma wiele tru... Recenzja książki For Sure Not You

Ostatnia Podróż "Valentiny"

9.04.2024

Londyn 1971. Alba - zbuntowana, rozpieszczona, butna, oszałamiająco piękna dziewczyna mieszka na łodzi przycumowanej do brzegu Tamizy. Pokład odwiedza wielu kochanków dziewczyny, niezważającej na opinie innych i ustalone konwenanse. Relacja z ojcem i macochą pozostawia dużo do życzenia. W życiu Thomasa Arbuckle' a wszystko zmienia się po wojnie, k... Recenzja książki Ostatnia podróż "Valentiny"