Klątwa Białej Róży

9.08.2011

Na początku jest próżny książę. Kyle Kingsbury (nawet nazwisko niczym z królewskiego rodu). Ktoś jednak obserwuje uważnie jego czyny. Jest więc i Kendra. Zanim bohater odkrywa jej prawdziwą tożsamość jest już stanowczo za późno. Klątwa została rzuca. Nie może jej cofną nawet ten, kto ją wypowiedział. Tego typu czar, możemy zdjąć z naszej duszy tylk... Recenzja książki Beastly

@cassandra9891@cassandra9891

Przepis na torcik orzechowo-bezowy

9.08.2011

Na świecie jest całe mnóstwo poradników. Uczą one jak radzić sobie z problemami, stać się bogatym, pięknym, dbać o swe wnętrze, a nawet przedmioty materialne. Napisanie pozycji tego typu wydaje się rzeczą stosunkową prostą, ale z kolei sprawienie by stała się ona dla odbiorcy czymś szczególnym, graniczy z cudem. Myślę, że taką cudotwórczynią można ... Recenzja książki Przepis na torcik orzechowo-bezowy (czyli jak zrealizować marzenia)

@xVariax@xVariax

Nasze wyobrażenia o Ameryce i ich źródła

9.08.2011

Prawda, że tytuł dość zaskakujący? Czy rzeczywiście ta Ameryka, którą znamy z filmów, piosenek, książek, komiksów i różnych przekazów medialnych, z naszych wyobrażeń istnieje naprawdę? Przecież nasze marzenia, zabawy, fascynacje od dzieciństwa karmione są jak nie kowbojami, to jazdą np. Harleyem słynną Route 66, fortuną z Las Vegas, czy magią Miast... Recenzja książki Ameryka nie istnieje

PR
@przynadziei

Hm...

9.08.2011

Zachęcona filmikiem promującym książkę oraz okładką sięgnęłam po ten tytuł z pewną ciekawością. Jednak książka mnie ani nie zachwyciła, ani nie zainteresowała. Szczerze powiem, że mi się dłużyła i strasznie wieczorami chciało mi się przy niej spać... Wintercraft opowiada o losach piętnastoletniej Kate, których rodzice zginęli z powodu swojego daru... Recenzja książki Wintercraft

@karolina.g@karolina.g

Welcome to duch land!

9.08.2011

Ida Brzezińska jest pełnoletnia i pełna nadziei. Przyszła jednak na świat w rodzinie, która od dwudziestu pokoleń pielęgnuje wyłącznie najlepsze magiczne tradycje. Masa w niej czarodziejów, wróżbitów, wiedźm i czego tam chcecie, więc nasza bohaterka przyszłość ma dość opisaną… bajer w tym, że Ida postanowiła magią się nie parać. O nie! Ida chce na... Recenzja książki Szamanka od umarlaków

@Kobaltowa@Kobaltowa

Wilk, dziewczyna i śnieg…

9.08.2011

Grace kocha zimę. Śnieżne płatki, które powinny jej przypominać o tragedii, dla niej są synonimem oczekiwania. Tych chwil spędzonych na zewnątrz, gdy zawsze katem oka przeczesuje otoczenie szukając… swojego wilka. Sam jest młodym mężczyzną. Przynajmniej dopóki jest ciepło. Wraz ze spadającą temperaturą jego ciało zmienia się. Cztery nogi, futro i... Recenzja książki Drżenie

@Kobaltowa@Kobaltowa

Błękitnooki Chłopiec

9.08.2011

Internet to niewątpliwie jeden z największych wynalazków ludzkości. Nieograniczona komunikacja, łatwy dostęp do informacji, możliwość poznania świata, nauka... Można tak wymieniać bez końca. Wirtualna rzeczywistość zastąpiła też papierowe zeszyty służące jako pamiętniki - świadectwo życia autora. Blogi stały się więc miejscem intymnych wyznań, któr... Recenzja książki Błękitooki chłopiec

@nenya89@nenya89 × 1

Niedziela nad Sekwaną

9.08.2011

Nie mogę powiedzieć, że znam historię sztuki, albo, że uwielbiam francuskich malarzy. Nie. Wiem, o sztuce i malarzach tyle ile przeciętny gimnazjalista. Jednak, gdy zobaczyłam książkę „Niedziela nad Sekwaną” coś mnie zauroczyło. Troszkę jednak obawiałam się ciężkiego, fachowego nazewnictwa i nudnej fabuły. Nic bardziej mylnego. Dziesięć lat po woj... Recenzja książki Niedziela nad Sekwaną

@Mery111@Mery111

Tabu

9.08.2011

„Słuchała intuicji. Rob do znudzenia powtarzał, że intuicja to efekt pracy umysłu nieświadomego, który dysponuje zasobami dziesięciokrotnie większymi niż umysł świadomy. Ma dostęp do takich zbiorów informacji, o jakich umysł świadomy może tylko pomarzyć. „Słuchajcie intuicji”, powtarzał „bo ona zwykle wskazuje nam odpowiedni kierunek działania... Recenzja książki Tabu

"Błękit Szafiru"

9.08.2011

Po przeczytaniu pierwszej części „Trylogii czasu” miałam ochotę na kolejną część. Niestety premiera „Błękitu Szafiru” jest przewidziana dopiero na październik. Na szczęście dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont, miałam możliwość przeczytania książki już teraz. Jestem zachwycona drugą częścią i stwierdzam, że naprawdę warto na nią czekać. Gideon i ... Recenzja książki Błękit szafiru

@natkawes@natkawes

Kenia - kraj pełen tradycji

9.08.2011

Christina Hachfeld-Tapukai pochodzi z miasta Hanower w Niemczech. Pracowała między innymi jako dziennikarka. W połowie lat osiemdziesiątych, po śmierci pierwszego męża, po raz pierwszy wybrała się z dwójką swoich synów w podróż do Kenii. Obecnie autorka żyje na zmianę ze swą kenijską rodziną w pobliżu Maralal oraz z niemiecką pod Hanowerem. Niemal... Recenzja książki Niebo nad Maralal

Eon

9.08.2011

Alison Goodman urodziła się w Australii i po krótkich wędrówkach zamieszkała w Melbourne, swoim mieście rodzinnym. W 1999 r. została objęta prestiżowym patronatem im. D. J. O'Hearna Uniwersytetu w Melbourne. Uzyskała tytuł magistra nauk humanistycznych. Swoich studentów podyplomowych uczy kreatywnego pisania. Od momentu ukazania się w 2008 r. w Aus... Recenzja książki Eon. Powrót lustrzanego smoka

Eona - wspaniała powieść fantasy

9.08.2011

Alison Goodman urodziła się w Australii i po krótkich wędrówkach zamieszkała w Melbourne, swoim mieście rodzinnym. W 1999 r. została objęta prestiżowym patronatem im. D. J. O'Hearna Uniwersytetu w Melbourne. Uzyskała tytuł magistra nauk humanistycznych. Swoich studentów podyplomowych uczy kreatywnego pisania. Od momentu ukazania się w 2008 r. w Aus... Recenzja książki Eon. Ostatni lord Smocze Oko

@monia1990@monia1990

Kelly Keaton stworzyła bardzo barwny świat. Autorka wykazała się ogromną fantazja i wyobraźnią.

9.08.2011

Ta książka już od jakiegoś czasu mnie intrygowała. Ilość recenzji, jakie pojawiły się w sieci jeszcze bardziej ciekawiły mój zmysł czytelniczy... aż w końcu powieść trafiła w moje ręce i zagłębiłam się w hipnotyzujących oczach dziewczyny widniejącej na okładce tejże lektury. „Z ciemnością jej do twarzy” autorstwa Kelly Keaton wciągnęła mnie w swój ... Recenzja książki Z ciemnością jej do twarzy

@candylove27@candylove27

Thriller dla młodzieży

9.08.2011

Krystyna Kuhn urodziła się w 1960 roku w Würzburgu jako siódma z ośmiorga rodzeństwa. Obecnie mieszka wraz z rodziną w okolicach Frankfurtu nad Menem. Studiowała slawistykę, germanistykę oraz historię sztuki. Przez wiele lat zajmowała się redakcją książek. Od roku 1998 jest autorką poczytnych thrillerów; jej powieści Schneewittchenfalle (Pułapka Kr... Recenzja książki Katastrofa

Przez śmiech do serca

9.08.2011

Ponieważ, albowiem, gdyż"* gościło u mnie dużo trupów, krwi i kryminalnych zagadek, postanowiłam zmienić trochę klimat. Przerzuciłam na chwilę swoją uwagę na lekkie, babskie czytadło, babskie trajkotanie. Biorąc książkę do ręki zastanawiałam się o czym można napisać powieść, która ma aż 600 stron. O czym może być taka książka z serii literatura w ... Recenzja książki Babskie gadanie

@agnieszkap@agnieszkap

Czarny piątek

9.08.2011

„Zbrodnia i natura ludzka” - to dwa główne czynniki, które znajdujemy w książkach Alex Kavy, pisarki amerykańskiej, która nie ukrywa, iż „najsilniej fascynującym ją zagadnieniem jest mechanizm, który powoduje, że człowiek przekracza granicę zła”. Thrillery psychologiczne, wychodzące z pod jej pióra, to dla mnie najlepsza lektura, która dostarcza m... Recenzja książki Czarny piątek

@toska82@toska82

Śmierć letnią porą

9.08.2011

W tym roku lato nas nie rozpieszcza, tydzień ładnej, słonecznej pogody, by dwa kolejne tygodnie padało i było zimno. Niezbyt wymarzona aura na wakacje, biorąc pod uwagę, że to co najbardziej kocham, to długie kąpiele w jeziorze, czy spływy kajakowe. Ale cóż zrobić, gdy się nie ma co się lubi, to nie pozostaje nic innego, jak chociaż poczytać o pię... Recenzja książki Śmierć letnią porą

@toska82@toska82

Lustro

9.08.2011

„Niecodziennie wywalają cię z domu bez środków do życia. To daje do myślenia. Tym bardziej kiedy nie masz pracy, studiów, mieszkania, dziewczyny ani przyjaciół, którym możesz zaufać. Kiedy nie masz czego się złapać, gdy będąc u samego szczytu, w diabelskim młynie pęknie śruba.”* Decyzje podejmujemy cały czas. Początkowo są to decyzje odn... Recenzja książki Lustro

Perypetie Mariana Żywotnego i jego rodziny czyli polskie społeczeństwo w krzywym zwierciadle...

8.08.2011

Najnowsza jej powieść Danuty Noszczyńskiej – znanej czytelnikom autorki kilku książek, m.in. „Mogło być gorzej”, „Luizę pilnie sprzedam” czy „Kufer babki Alicji” jest pamiętnikarskimi wspomnieniami zakompleksionego prostego człowieka, który już w dzieciństwie, poprzysięga sobie osiągnąć lepszy od innych status społeczny i materialny, na ogół nie... Recenzja książki Pod dwiema kosami czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana

DK
@DagmaraK

Cukiernia pod Amorem Zajezierscy

8.08.2011

Po wielu pozytywnych recenzjach Cukierni pod Amorem nie mogłam się doczekać kiedy zacznę ją czytać. Historia z dawnych czasów to coś dla mnie. Niestety po przeczytaniu pierwszych rozdziałów zawiodłam się. Przy niektórych momentach chciałam przeskoczyć dalej bo były takie nudne. Ale mam zasadę że nie omijam żadnych stron i tego się trzymałam. Autor... Recenzja książki Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

@sawara@sawara

"Tabu" Casey Hill

8.08.2011

Ludzie od wieków grają w różne gry. Egipcjanie grali w senet, na kontynencie afrykańskim popularna była mankala, ale istniały też mniej łagodne rodzaje gier niż te planszowe. Za rozrywkę w Imperium Rzymskim uważano igrzyska. Dziś wybór gier jest ogromny, dzieci grają w gry planszowe i zabawy podwórkowe, młodzież i dorośli gustują raczej w tym co o... Recenzja książki Tabu

@Weta@Weta

dwóch kochanków i fatum

8.08.2011

Maria Kuncewiczowa to jedna z tych autorek, które wyraźnie zaznaczyły się w polskiej literaturze, co potwierdza przyznany jej Złoty Wawrzyn Polskiej Akademii Literatury, jak i inne nagrody oraz przyznany jej przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej tytuł doktora honoris causa. Kobieta światowa, oprócz własnej twórczości promowała też cudzą, oprac... Recenzja książki Tristan 1946

@Sally@Sally × 1

Ojczulku gubernatorze śledczy!

8.08.2011

Ojczulku gubernatorze śledczy! Informuję, że wynikła pilna sprawa, która dłużej już czekać nie może. Konieczne jest jej rozpatrzenie w jak najkrótszym czasie. Ponieważ nasz cesarz Groch tutaj, w Łokoszinie, potrzebuje kogoś zaufanego, a przy tym gotowego na wszystko, Ty, ojczulku dzielnicowy, musisz rozpatrzyć tę sprawę w trybie natychmiastowym. ... Recenzja książki Tajny wywiad cara Grocha

@patrikijaa@patrikijaa

Dziewczyna bawiąca się w detektywa

8.08.2011

Charlaine Harris Czysta jak łza (Shakespeare"s Landlord) tłum. Rafał Śmietana Rok wydania 2011 256 stron ISBN: 978-83-240-1632-7 Charlaine Harris każdy z nas zna z serii książek o Sookie Stackhouse. Książki cieszą się taką samą sławą jak choćby "Zmierzch" Meyer (przynajmniej ja tak uważam). Ekranizacja "Czystej krwi" wręcz mnie urzekła. Bezpośredn... Recenzja książki Czysta jak łza

@ZosiaVelZocha@ZosiaVelZocha