Wilk Katarzyna Berenika Miszczuk

Okładka Wilk
autor:
Katarzyna Berenika Miszczuk
wydawnictwo:
Muza S.A.
data wydania:
2006
ISBN:
9788374950244

Opis

Pierwsza powieść młodziutkiej 15-letniej autorki, uczennicy jednego z warszawskich liceów. Opowiedziana przez nią historia nawiązuje stylem do amerykańskiej literatury popularnej. Akcja powieści rozgrywa się gdzieś na prowincji, w miasteczku o wiele mówiącej nazwie Wolftown, a jej bohaterami są rówieśnicy autorki, grupa wyjątkowych uczniów miejscowej szkoły średniej. To, co wydarzyło się w ich dzieciństwie, pozostawiło na nich piętno i odmieniło całe ich życie. Odkrywają w sobie niezwykłe, wręcz ..nieludzkie cechy i umiejętności Wydarzenia nabierają tempa, gdy w szkole pojawia się nowa uczennica, Margo Cook. Z tą nieśmiałą, choć pełną ukrytych talentów dziewczyną ściśle splotą się losy naszych bohaterów, a zwłaszcza tajemniczego Maksa Stone`a. To ona, zupełnie niechcący, sprowokuje swoim zachowaniem lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Ona też, szukając akceptacji i zrozumienia, znajdzie prawdziwą przyjaźń i wielką miłość.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Powieść „Wilk” to debiutancka powieść Katarzyny Bereniki Miszczuk, którą napisała w wieku piętnastu lat, co myślę jest niemałym osiągnięciem. Obecnie studentka medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie, czego mogę tylko pozazdrościć. Ach… Ta wspaniała medycyna… Cud, miód i orzeszki. I... więcej »
Czy jedna przeprowadzka może zmienić życie o 360 stopni? Wplątać nas w świat fantastycznych stworzeń? Jak widać może, nawet jeśli nie mieści nam się to w głowie. Bo przecież nie wszystko może być tym jakim nam się wydaje… Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości, z chęcią przełamania swojego ... więcej »
Margo Cook przeprowadza się wraz z rodzicami z Nowego Jorku do małego miasteczka. Ich nowy dom posiada własny ogród, jednak leży bardzo blisko lasu, w którym grasują wilki. To od tych zwierząt miejscowość otrzymała swoją nazwę – Wolftown. Nowe miejsce oznacza również nową szkołę – i to w połowi... więcej »
Margo Cook, ku swojemu zadowoleniu, musi opuścić dobrze jej znany Nowy Jork, by wraz z rodzicami zamieszkać w Wolftown – prowincjonalnym miasteczku położonym w głębi olbrzymiej puszczy. Nastolatka musi zacząć wszystko od początku, powoli zapominając o luksusach, jakie zostawiła w miejscu, w który... więcej »
Dodali do kolekcji
bakesale
Werisa
notoco
Kiniaa
Immora_Fray
malaCzarna
Invisible
Shoo
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!