Kto zagra w ekranizacji „Behawiorysty" Mroza?

Autor: a.boniecka ·1 minuta
2021-05-13 5 komentarzy 8 Polubień
Kto zagra w ekranizacji „Behawiorysty" Mroza?
W kwietniu Remigiusz Mróz zapowiedział, że drugą po Chyłce ekranizacją jego twórczości będzie serial na podstawie cyklu z Gerardem Edlingiem. Już dziś wiadomo o powstającym serialu znacznie więcej.

Remigiusz Mróz, jeszcze miesiąc temu, kiedy zapowiadał nadchodzącą realizację, pisał tajemniczo, że jego zdaniem obsada serialu jest wprost wymarzona. Zapowiadał, że w roli głównej pojawi się aktor znany, ceniony i lubiany. Dodał także, że ekipa produkcyjna składa się z osób, do których ma pełne zaufanie.

„Szykuje się naprawdę mocna produkcja”

– pisał na swoim Facebooku.

Okazało się, że główną postać w ekranizacji „Behawiorysty” ma zagrać sam Robert Więckiewicz. To bez wątpienia jedna z najbardziej charakterystycznych i cenionych postaci na polskim rynku filmowym. Czy sprawdzi się w roli Gerarda Edlinga? Mróz nie ma co do tego wątpliwości.

Poza informacją o obsadzie pojawiła się także wzmianka o tym, kto zajmie się reżyserią. Będzie to Łukasz Palkowski, który odpowiadał także za ekranizację serii o Chyłce. Palkowski jest znany między innymi z tego, że reżyserował filmy „Bogowie" (2014) i „Najlepszy" (2017). Serial na podstawie „Behawiorysty” jest kręcony dla platformy streamingowej Player.pl. Data premiery nie została jeszcze podana.

O czym jest „Behawiorysta”?

Gerard Edling, główny bohater powstającego serialu, to bardzo interesująca postać. Specjalizuje się w odczytaniu znaczenia ludzkich gestów i mimiki. Jest także byłym prokuratorem, który został wcześniej dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Pewnego dnia zostaje wezwany do pomocy przy rozwiązaniu szczególnie trudnego konfliktu. Zamachowiec wtargnął do przedszkola i grozi, że zabije wszystkie dzieci i ich wychowawców. Nie ma żadnych żądań ani oczekiwań, dlatego policja nie radzi sobie w negocjacjach z nim. W akcie desperacji wzywa na pomoc specjalistę od komunikacji niewerbalnej – Gerarda.

Lubicie twórczość Remigiusza Mroza? Będziecie oglądać serial?

Aleksandra Boniecka
× 8 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Mackowy
@Mackowy · prawie 3 lata temu
ma zagrać sam Robert Więckiewicz
wow, szacun! chociaż w dobie dzisiejszych efektów specjalnych wszystko jest możliwe :D
× 4
@reniarenia
@reniarenia · prawie 3 lata temu
Za twórczością Mroza nie przepadam. Chyłka jako serial nawet mi się podobała, więc skoro ten sam reżyser to Behawiorysta może być wart obejrzenia.
× 3
@Aleksandra_99
@Aleksandra_99 · prawie 3 lata temu
Tą książkę Mroza czytałam i mi się podobała więc jestem ciekawa ekranizacji.
× 2
@Betsy59
@Betsy59 · prawie 3 lata temu
Dla mnie "Behawiorysta" był zbyt krwawy, więc serialu też nie będę ogladać. Ciekawe, czy pokażą obcinanie rączek i nóżek dzieciom? Trzeci sezon Chyłki też mnie zniechęcił zbytnią brutalnością. Naprawdę, ciekawa literatura i serial kryminalny nie musi epatować brutalnością. Wystarczy dobra intryga i napięcie, ale o to nie tak łatwo... Ja mam już tej tryskającej krwi i chlejacych bohaterów dosyć.
× 1
@Anna30
@Anna30 · prawie 3 lata temu
Czytałam 3 książki pod pseudonimem Remigiusza Mroza. Podobały mi się. Pozostałych książek nie czytałam. Nie wykluczam tego, że chciałabym poznać jego twórczość. Każdy z pisarzy ma swoje lepsze i nieco mniej lepsze książki.
© 2007 - 2024 nakanapie.pl