Behawiorysta

Remigiusz Mróz
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 158 ocen kanapowiczów
Behawiorysta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 158 ocen kanapowiczów

Opis

Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc, że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osiągnąć. Sytuację komplikuje fakt, że transmisja na żywo z przedszkola pojawia się w internecie. Służby w akcie desperacji proszą o pomoc Gerarda Edlinga, byłego prokuratora, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby. Edling jest specjalistą od kinezyki, działu nauki zajmującego się badaniem komunikacji niewerbalnej. Znany jest nie tylko z ekscentryzmu, ale także z tego, że potrafi rozwiązać każdą sprawę. A przynajmniej dotychczas tak było… Rozpoczyna się gra między ścigającym a ściganym, w której tak naprawdę nie wiadomo, kto jest kim.
Data wydania: 2016-10-26
ISBN: 978-83-8075-160-6, 9788380751606
Wydawnictwo: Filia
Cykl: Gerard Edling, tom 1
Seria: Mroczna strona
Stron: 496
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Remigiusz Mróz Remigiusz Mróz
Urodzony 15 stycznia 1987 roku w Polsce (Opole)
Polski prawnik i pisarz, autor powieści oraz cyklu publicystycznego „Kurs pisania”, laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. Kasacja. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø, autor kolejnych trzech powieści.

Pozostałe książki:

Kasacja Immunitet Zaginięcie Rewizja Behawiorysta
Wszystkie książki Remigiusz Mróz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Opolski krwawy koncert

21.09.2022

No i tak to jest, jak się wejdzie w fabułę od zakrystii, czyli od serialu… Skusiłam się na obejrzenie serialu, w trakcie którego padły znamienne słowa mojego męża, który powieść „Behawiorysta” łyknął jakiś czas temu: „ale to w ogóle nie tak było” – rzekł on i wtedy całe piękno poszło się paść. Rzuciłam się na książkę licząc, że szybko ogarnę różni... Recenzja książki Behawiorysta

@landrynkowa@landrynkowa × 14

Koncert krwi. Jak równy z równym.

3.03.2021

"Ach ten Remigiusz Mróz..." ,"Produkuje nowe książki tak szybko, jak piekarnia bułki". Tak Remigiusza Mroza zna zapewne zdecydowana większość czytelniczego świata. Jest to nazwisko, które dzieli na tych, którzy kochają jego twórczość, oraz tych, którzy mają jej serdecznie dosyć. Jaka jest moja opinia?. Póki co jestem gdzieś pośrodku. Przeczytałam ... Recenzja książki Behawiorysta

Recenzja

19.02.2020

Za Behawiorystę chciałam się zabrać już dawno. Ale wiadomo jak to jest z Mrozem - ani się człowiek obejrzy nowa Chyłka na horyzoncie. Albo całkiem nowa seria pojawia się na rynku wydawniczym. Jednak w końcu się zmobilizowałam, rzuciłam wszystko i zasiadłam do czytania. Żałuję, że zrobiłam to tak późno... Gerad Edling jest byłym prokuratorem, kt... Recenzja książki Behawiorysta

Szaleniec, media i pytania bez odpowiedzi...

9.03.2021

Istnieje teoria, według której na najlepsze pomysły wpada się pod prysznicem. Inni słuszność koncepcji uznają za dzieło przypadku. Niezależnie od tego, która z wersji jest prawdziwa, w przypadku Remigiusza Mroza odpowiedź na wiele pytań nie jest łatwa. Plan napisania niniejszej powieści zrodził się z niewinnego wydarzenia w życiu autora. Bynajmnie... Recenzja książki Behawiorysta

Moja opinia o książce

Opinie

@Mackowy
2022-02-04
5 /10
Przeczytane audiobook

Mróz w Behawioryście katuje dylemat wagonika, a mnie po lekturze jego kolejnej książki dopadł dylemat Mroza. Mianowicie, czy warto poświęcać czas na powieść najpłodniejszego wiedząc, że niczym szczególnym nie zaskoczy? bohaterowie zawsze tacy sami, język ten sam, emocje też - zmieniamy dekoracje i jedziemy dalej, byle szybko. Literacki fast food, który zawsze smakuje tak samo, niezależnie co wybierzesz z menu. Literackie fast foody są dobre i potrzebne, od czasu do czasu nawet wskazane, ale czy ograniczenie się tylko do oferty jednego z nich, nie sprawi, że umknie mi inny, lepszy? Czy ta dominacja Mroza na rynku literatury sensacyjnej, nie powoduje, że nie dostrzegę lepszego grafomana, który nie pisze, jak Mróz, książek 5/10 tylko 6/10? Co do samego Behawiorysty, to książka jest średnia.

× 29 | Komentarze (7) | link |
@Eli1605
2019-11-28
7 /10
Przeczytane 2018

Bardzo lubię książki Remigiusza Mroza, z pewnością więc moja opinia nie jest obiektywna. Książka zupełnie inna niż seria o Chyłce czy Forście. Na jej podstawie mógłby powstać dobry film sensacyjny. Ale odejmuję plusa za ogromną brutalność i wynaturzenie ściganego Horsta Zeigera. Nie wiem, czy te wszystkie ociekające krwią zdarzenia były konieczne. I jeszcze okładka, zupełnie nic nie mówi dopóki nie przeczytamy kilkudziesięciu stron, nie przyciąga uwagi. Z pewnością miało to wpływ na fakt, że tak długo leżała na półce nim po nią sięgnęłam.

× 9 | link |
@Nina
2019-11-23
4 /10
Przeczytane E-book 2017

Podchodziłam do Behawiorysty jak do jeża. Słusznie zresztą, jak się okazało. Dlaczego? Ano dlatego, że to już było, ja to już czytałam i to w wydaniu lepszym, oryginalnym. Kto czytał "Jeden za drugim" Chrisa Cartera na pewno wie o co mi chodzi. Pomysł żywcem zerżnięty z Cartera - nieładnie Panie Mróz. Autor wprawdzie zrobił to po swojemu, dodał coś od siebie, czyta się fajnie, ale niesmak pozostał. Tyle w temacie.

× 8 | link |
@Wiejska_biblioteczka
2021-05-18
8 /10
Przeczytane Z biblioteki

Do tej pory miałam wrażenie, że każda książka Remigiusza Mroza jest jak na kryminały/sensacje subtelna i mało dramatyczna.


Jednak "Behawiorysta" to już zupełnie inna bajka. Tutaj jest brutalnie, nieobliczalnie i groźnie. Ta powieść wpłynęła na moje czytelnicze emocje i to dość mocno. Z każdym rozdziałem coraz bardziej przeżywałam to, co się tam działo. Wiernie kibicowałam nietuzinkowemu, stanowczemu i nad wyraz inteligentnemu Gerardowi Eldingowi, który musiał stawić czoło wyjątkowo okrutnemu, przebiegłemu i nieuchwytnemu mordercy.


Autor nie szczędził nam tutaj mocnych i drastycznych scen, ociekających przemocą, bezsilnością i wyrafinowaniem. Nagłe zwroty akcji tylko podsycały moją ciekawość i ekscytację, co rusz wyprowadzając mnie w pole.


Czasami miałam wrażenie, że owa fabuła jest nieco zbyt abstrakcyjna, podobnie jak poczynania byłego prokuratora, który robił co mu się rzewnie podobało. A mimo to z ogromnym zainteresowaniem śledziłam każdy jego krok, każdą myśl, bo bez wątpienia Gerard Elding to postać fascynująca, przykuwająca wzrok i skradająca serca. Tak było ze mną.


To, że ta książka ma prawie 500 stron to wcale nie znak, że będzie nudna, toporna i czasochłonna. Co to to nie! Ona jest lekka, atrakcyjna i dynamiczna. Nie sposób się od niej uwolnić, póki nie dobrniemy do ostatniej strony. Idąc za ciosem, już sięgnęłam po kontynuację tej serii-"I...

× 7 | Komentarze (1) | link |
@beata87
2019-11-17
7 /10
Przeczytane

Bardzo dobra powieść sensacyjna. Jeszcze zbieram swoje wrażenia po przeczytaniu. Niewątpliwie wciągająca i zaskakująca intryga. Chciałoby się zakrzyknąć: Krwawe igrzyska czas zacząć... Fabuła mroczna i brutalna. Motyw odczytywania mowy ciała niezwykle ciekawy, jednak postępowanie Gerarda niekiedy było nieprzekonujące. Z jednej strony mądry, silny psychicznie facet, z drugiej - nie widzi (nie chce widzieć?) czasami spraw oczywistych, poddaje się świadomie manipulacji i daje się ponieść emocjom, kiedy wiemy, że jest w stanie im się oprzeć...
Świetna książka, szczególnie w pierwszej połowie, druga część traci na wiarygodności. Najlepiej wykreowana została postać prokurator Beaty.

× 7 | link |
@Betsy59
2019-11-08
4 /10
Przeczytane 2017

Mróz w posłowiu napisał, że ciężko mu się pisało tę książkę i z niechęcią. To trzeba było nie pisać, lub ograniczyć drastyczne sceny. To obcinanie rączek i nóżek dzieciom to już szczyt. I w imię czego? Czy akcja stała się przez to bardziej interesująca? Czy epatowanie okrucieństwem jest w literaturze sensacyjnej na całym świecie obowiązkowe, bo wrażliwość ludzka się tak stępiła, że inaczej książka zanudzi czytelnika? Może pan Mróz powinien zamiast 15 książek rocznie wydać dwie, ale za to dobre?

× 7 | link |
@Malwi
2021-05-29
9 /10
Przeczytane

" Behawiorysta " Remigiusza Mroza to nie tylko kryminał ale mocny, trzymający w napięciu thriller z dobrze zarysowanym portretem psychologicznym.

Bardzo długo zwlekałam z sięgnięciem po tę książkę. Jak wiadomo, autor ma na swoim koncie wiele książek. Niestety część z nich bardzo zawodzi ze względu na różne , często rażące, niedociągnięcia. Obawiałam się że w przypadku tego cyklu może być podobnie. Na szczęście nic takiego nie stwierdziłam. Ta powieść czyta się praktycznie sama. Myślę że zapowiada, kolejny, udany cykl.

" Behawiorysta " to książka w której poruszone jest wiele tematów bardzo aktualnych we współczesnym świecie. Takich jak moralność, czy zagrożenie płynące wprost z internetu który, coraz częściej, staje się narzędziem do manipulowania ludźmi. Za pomocą różnych portali można kierować każdym, wciągając go w swoją chorą grę. W tej powieści mamy tego namacalny przykład.

Tempo jest szalone, fabuła gna do przodu, nie zwalniając nawet na chwilę, a dzięki niespodziewanym zwrotom akcji powieść staje się jeszcze bardziej nieprzewidywalna. Trudno uwierzyć że autor nie zwalniając i niezanudzając czytelnika potrafił opisać głównego bohatera ukazując go jako człowieka, męża, ojca i przyjaciela. Jego profil psychologiczny jest dogłębnie przedstawiony. Widzimy człowieka wykształconego który w swoim zawodzie nie ma sobie równych. Zna się na literaturze i muzyce. Niestety jest postacią niezrozumiałą i trudną do zaakceptowania w różnych środowiskach....

× 5 | link |
@karolcik
2019-08-12
9 /10

To moje pierwsze podejście do powieści Mroza, jak dobrze wybrałam! Wiem, wiem, ciągle na instastory trajkotałam o tym, że to moje pierwsze podejście, no i tu też o tym wspomniałam, no ale jak mogłabym o tym nie wspominać mając w głowie jak wiele straciłam, że nie sięgnęłam po niego wcześniej i teraz doznałam takiego objawienia? Behawiorysta to może nie jest wielkie arcydzieło, ale dla mnie absolutnie wspaniała książka, przy której wręcz momentami stawało mi serce. Może to dziwne wrażenie, ale czytając zapominałam, że to książka polskiego autora, bo "pachniało" zagranicznie.

Jednak od początku... Fabuła jest opisana właściwie z tyłu na okładce, no i szczerze mówiąc, myślałam, że wokół tego wszystko będzie się kręciło, na początku oczywiście byłam naprawdę rozczarowana, że to, co na okładce dzieje się już na samym wejściu i pierwsze, o czym pomyślałam to "co się będzie działo dalej, skoro temat został wyczerpany już na początku?", ale jakie było moje zaskoczenie, jak akcja tak naprawdę zaczęła się rozkręcać właśnie po całym tym wyczerpaniu tematu. Główny bohater jest bardzo intrygujący, ale nie polubiłam go, jego historia i wręcz sztywny sposób bycia, bardzo mnie odrzucały od niego, jego styl bycia był wręcz przesadzony, ale nie dało mu się odmówić tego, że jego sposób pracy i pewna tajemnica nazywająca się "sprawa z dziewczyną" były bardzo intrygujące. No właśnie... "sprawa z dziewczyną"... Cały czas miałam nadzieję, że autor to wyjaśni i chociaż da jakieś wskazówki c...

× 4 | link |
@poprzewracane
2021-05-02
7 /10
Przeczytane

Książka zdecydowanie warta przeczytania. Mocna, brutalna i odkrywająca prawdę o społeczeństwie i systemie. Czyta się szybko i przyjemnie.

× 4 | link |
@Paulka
2018-11-24
8 /10
Przeczytane

intrygująca książka, moje pierwsze spotkanie z twórczością Mroza

× 4 | link |
@WitchTaco
2021-11-06
9 /10
Przeczytane

To moje pierwsze spotkanie z autorem.
Książka bardzo wciąga i ciężko się od niej oderwać, w dodatku jest napisana może i czasami skomplikowanym językiem ze względu na niektóre słowa których znaczenia nie znałam ale za to łatwo przyswajalnym.
Podoba mi się zarys głównego bohatera - jest postacią bardzo oryginalną i ciekawą.
Praca policji i innych służb czasami wydawała mi się bardzo oporna, początkowo wydawali się nie wysilać by złapać Kompozytora.
Bardzo podobało mi się że ciągle była akcja i coś się działo dzięki czemu trzymała w napięciu do samego końca, a plot twistów nie było mało.
Jednak mam wrażenie, że ostatnio rozdział był nieco przybajerowany ;)

× 3 | link |
@daka_portal
2020-06-27
7 /10
Przeczytane

Przeczytałam z dużym zainteresowaniem. I w baaardzo szybkim tempie.
Ale uczucia mam trochę mieszane. Problemem jest i bohater - dziwny i trochę odrealniony psychologicznie. Ale również jego przeciwnik nie jest dla mnie wiarygodny do końca. Jednak największym zgrzytem jest przedstawiony problem. Nie jestem przekonana, że takie są/byłyby reakcje ludzi w podobnej sytuacji. Dobrze jest przeczytać tę książkę traktując ja czysto rozrywkowo. Faktycznie akcja mknie, zwroty są nieprzewidywalne, co kilkanaście stron masz wrażenie,że trzymasz w rękach inną książkę.... to niestety wszystko.

× 3 | link |
@agusia2426
2020-06-15
9 /10
Przeczytane Już mam na swojej półce

Moim zdaniem jedna z lepszych książek Mroza, czytało się ją całkiem inaczej niż Chyłkę. Bałam się rozczarowania, bo w Mroza wkręciłam się właśnie przez serię z Chyłką, ale to, że Behawiorysta okazał się inny, jest dużym plusem. Bardzo ciekawa książka, dużo brutalnych scen i opisów, co lubię oraz niespodziewane zaskoczenie, mocno polecam :)

× 3 | link |
@_books_and_dog_
2021-08-24
5 /10
Przeczytane Posiadam 2021

Daje tylko 5 gwiazdek albo aż 5 gwiazdek. Początek zaczął się bardzo dynamicznie, akcja mnie wciągnęła. Jednak bardzo szybko coś się stało. Miałam wrażenie, że kolejne 3/4 książki mija mnie gdzieś obok. Kompletnie nie mogłam się wciągnąć w historię Kompozytora i Gerarda Edlinga. Zaskoczyło mnie jednak zakończenie więc sięgnę po kolejną część żeby tradycyjnie dowiedzieć się co było dalej.

× 2 | link |
@aggieczyta
2021-03-27
9 /10

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Remigiusza Mroza i uważam je za bardzo udane. Książka była dobra. Wciągała do tego stopnia, że ciężko było mi się od niej oderwać - przeczytałam ją w dwa dni! Pochłonęła mnie całkowicie.

× 2 | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Nie wiesz, że ludzie nie posiadają sekretów? To one posiadają ich.”
× 1
#
“Niekiedy nawet najbardziej prozaiczny powód wystarczał, by rozpętać wyjątkowe okrucieństwo.”
#
“W oczach kłamcy prawda i kłamstwo wyglądają jednakowo”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Iluzjonista
Iluzjonista
Remigiusz Mróz
7.6/10
W 1988 roku Gerard Edling prowadził śledztwo, które zakończyło się ujęciem i skazaniem sprawcy seri...
Ekstremista
Ekstremista
Remigiusz Mróz
7.2/10
WYŚCIG ZE ŚMIERCIĄ CZAS ZACZĄĆ W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią ślad...
Kabalista
Kabalista
Remigiusz Mróz
Tym razem behawiorysta będzie musiał zmierzyć się z najgorszym koszmarem. Półtora roku po tym, j...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl