Temat:

Charlotte Isabel Hansen - patronat nakanapie.pl

2011-07-22 13:33 #
Miło mi Was poinformować o kolejnym tytule wydawnictwa Akcent, nad którym objęliśmy patronat. Jest to książka Tore Renberga "Charlotte Isabel Hansen". Wydanie książki planowane jest na koniec października.

Jest 6 września 1997 roku. Jarle Klepp studiuje literaturoznawstwo na Uniwersytecie w Bergen. Dnie spędza na pisaniu pracy magisterskiej, a wieczory – na alkoholowych imprezach w towarzystwie swoich intelektualnych znajomych, charyzmatycznego promotora oraz oszołamiająco pięknej i bogatej doktorantki, Herdis Snartemo, z którą pozostaje w bardzo luźnym erotycznym związku. Jego stylu życia na pewno nie można nazwać odpowiedzialnym. Do czasu...

Okazuje się bowiem, że Jarle zostaje wezwany przez policję do złożenia próbki krwi w celu potwierdzenia ojcostwa. Pozytywny wynik wykazuje, że ma niespełna siedmioletnią córkę z niejaką Anette Hansen. Charlotte Isabel, bo takie imiona nosi dziewczynka, jest owocem szalonej imprezy z czasów liceum, tej samej, której opis można znaleźć w powieści Człowiek, który pokochał Yngvego. Wkrótce Anette informuje Jarlego, że wyjeżdża na wakacje, a Charlotte Isabel przyleci do niego z Oslo, by wreszcie poznać swojego tatę. Oszołomiony Jarle zjawia się na lotnisku i staje oko w oko z siedmiolatką, która wywróci do góry nogami jego dotychczasowe studenckie życie.

Zabawna, odkrywcza, elegancko napisana, ironiczna i jednocześnie sentymentalna książka. Wysoki poziom realizacji!

„Adresseavisen”, Norwegia

Tore Renberg urodził się w 1972 r. w Stavanger. Studiował filozofię i literaturoznawstwo w Bergen, pracował jako krytyk literacki i eseista, publikując w kilku znaczących czasopismach literackich. Od roku 1995 opublikował kilkanaście książek – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Największą popularność przyniosła mu powieść Człowiek, który pokochał Yngvego (2003) oraz kolejne części cyklu, którego głównym bohaterem jest Jarle Klepp: Kompania Orheim (2005) i Charlotte Isabel Hansen (2008).

Powieść Człowiek, który pokochał Yngvego została zekranizowana. W lutym 2011 roku na ekrany norweskich kin trafił kolejny film, tym razem na podstawie powieści Charlotte Isabel Hansen.

Człowiek… zdobył cztery nagrody Amanda na Norweskim Festiwalu Filmowym w Haugesund, w tym dla najlepszego filmu. Tore Renberg otrzymał kilka nagród literackich, w tym nagrody czytelników, a w 2004 r. dziennik „Morgenbladet” uznał go za jednego z dziesięciu najlepszych norweskich pisarzy poniżej 35 roku życia.
# 2011-07-22 13:33
{}
Odpowiedz
@martagieks
@martagieks
883 książki 205 postów
2011-07-22 13:43 #
Z Akcentem zapowiada się kilka dobrych książek. Zacieram ręce z radości:)
# 2011-07-22 13:43
{}
Odpowiedz
2012-02-06 13:19 #
Premiera książki była przesuwana, ale w końcu trafiła do księgarń. Życzymy Wam przyjemnej lektury!
# 2012-02-06 13:19
{}
Odpowiedz
Grupa

Książki

Wszystko o książkach
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe