Arabska kochanka

"Tanya Valko"
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Arabska kochanka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Jak świat światem, podczas wojny, czy zarazy, ludzie zakochiwali się w sobie i czerpali z życia pełnymi garściami. Kiedy nie wiadomo, czy za chwilę będziemy zdrowi i żywi, oddajemy się uczuciom, dzięki którym zapominamy o otaczającym nas złu.
Tak też robią bohaterowie "Arabskiej kochanki", powieści, której akcja toczy się na Bliskim Wschodzie - w Królestwie Arabii Saudyjskiej i w Izraelu - w czasach przeklętej przez wszystkich pandemii COVID-19.

Jakie są arabskie kochanki? Czy każda jest gorąca jak wulkan i piękna jak koraniczna, rajska hurysa? Czy Marysia Salimi zalicza się do tych niezwykłych kobiet? Czy znów zejdzie się z byłym mężem, milionerem Hamidem Binladenem, a może definitywnie oddała serce innemu? Czy Izraelczyk Jakub Goldman jest jej wart i czy zapragnie tak zwariowanej kobiety?

A szara myszka Daria Salimi? Oczyści się z ciężkich zarzutów i urządzi sobie życie? Potrafi jeszcze kogoś pokochać? Może odnajdzie swą młodzieńczą miłość i będzie jednak szczęśliwa?

Co słychać u Doroty, protoplastki rodu i matki tych dwóch nieustannie sprawiających kłopoty dorosłych córek? Czy sprosta wymaganiom męża, doktora al-Ridy, który jako minister zdrowia ma na głowie pandemię w Królestwie Arabii Saudyjskiej? Czy jakaś arabska kochanica nie wkradnie się w jego łaski?
Nadia Binladen, córka Marysi i wnuczka Doroty, to już nie dziecko, ale atrakcyjna pannica, a to niesie swoje konsekwencje.

Wielbiciele sagi spotkają w "Arabskiej kochance" całą rodzinę Salimich w towarzystwie nowych postaci.

Zapraszam również nowych Czytelników do rozpoczęcia przygody z Orientalną serią, gdyż każdą część sagi można czytać bez znajomości poprzednich, kolejne tomy stanowią bowiem zamknięte całości.
Tanya Valko


Data wydania: 2021-11-09
ISBN: 978-83-8234-312-0, 9788382343120
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Arabska saga, tom 12
Stron: 704
dodana przez: ReginaCatta

Autor

"Tanya Valko" "Tanya Valko"
Urodzona 13 września 1963 roku w Polsce (Kraków)
Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie przez prawie 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie...

Pozostałe książki:

Arabska krew Arabska krucjata Arabska żona Arabska księżniczka Arabska córka
Wszystkie książki "Tanya Valko"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Arabska kochanka

22.05.2022

"Każdy naród ma prawo żyć w pokoju i spokoju." (str.511) Jest to już czternaste spotkanie z kobietami z rodu Salimich ich przyjaciółmi i znajomymi. Zakończenie powieści sugeruje, że to nie koniec historii, gdyż wiele wątków nie zostało rozwiązanych, a wiele zaczętych. Akcja toczy się współcześnie w Arabii Saudyjskiej i Izraelu w czasie pandemii k... Recenzja książki Arabska kochanka

@asach1@asach1 × 10

Bliski Wschód w czasach zarazy

9.01.2022

“Arabska kochanka” to już 14 tom Orientalnej Sagi autorstwa Tanya Valko. Nie należy się jednak zrażać, ponieważ sagi nie trzeba czytać po kolei. Ja swoją przygodę z książkami TV rozpoczęłam przy 13 tomie (Arabskiej Żydówce) i bez problemu ogarniam losy szalonej rodzinki Salimi. Była to jedna z bardziej wyczekiwanych przeze mnie książek ostatnich ... Recenzja książki Arabska kochanka

Arabska kochanka

23.11.2021

„Arabska kochanka” to 12 tom niezapomnianej „Arabskiej sagi”. Tanya Valko w swojej kolejnej powieści przedstawia dalsze losy Doroty i jej ukochanych dzieci. Co tym razem się tam wydarzy? Tak jak u nas tak i tu bohaterów spotka pandemia Covid-19. Dzięki autorce możemy zobaczyć, jak oni radzą sobie z tym wirusem. Oprócz tego znajdziecie tutaj walkę ... Recenzja książki Arabska kochanka

Moja opinia o książce

Opinie

@emilka1984
2022-01-02
7 /10

Kultura wschodu, kolorowe stroje, uległe kobiety i władczy mężczyźni, kiedyś dużo czytałam książek o tej tematyce, zanim się nie zapałałam namiętną miłością do kryminałów. Propozycję zrecenzowania tej książki przyjęłam bez zastanowienia, nie czytając nawet że to kolejny tom całkiem obszernego cyklu. Na moje szczęście każdą część można czytać bez znajomości poprzedniej.

Zaintrygowała mnie piękna okładka, spojrzenie tych ciemnych oczy, wytwarzało magnetyczne przyciąganie. Zaczęłam czytać i już jedne z pierwszych cytatów zdecydował że się polubimy. "Kto wierzy w gusła, temu dupa uschła" Autorka całą książkę napisała lekkim językiem, więc szybko i zrozumiale się ją czyta.

Fabuła zahacza o współczesne czasy pandemii, więc głowni bohaterowie mierzą się nie tylko ze swoimi problemami ale z funkcjonowaniem w czasach covidu. Autorka zabiera nas w kraje, gdzie nie ma miejsca na kulturę którą znamy, kraje arabskie to zupełnie inny świat ale Maria, Dorota i Daria świetnie się w tym świecie odnajdują.

Książka czyta się bardzo przyjemnie, może nie jest to wielkie wow, ale warto przeczytać. Kiedyś na pewno sięgnę też po inne części.

| link |
@asach1
2022-05-22
6 /10
Przeczytane
@a_ziemniewicz
2022-01-09
7 /10
@mommy_and_books
2021-11-23
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Arabska kochanka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Arabska żona
Arabska żona
"Tanya Valko"
7.9/10
Fragment: \"Widzę, jak poddańczo patrzy w oczy temu płytkiemu człowieczkowi, który bezczelnie ją wyk...
Arabska córka
Arabska córka
"Tanya Valko"
8.2/10
Kontynuacja bestsellerowej powieści „Arabska żona”. Tanya Valko ponownie wprowadza czytelnika w św...
Arabska krew
Arabska krew
"Tanya Valko"
8.8/10
Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: „Arabska żona” i „Arabska córka”. Historia miłos...
Arabska księżniczka
Arabska księżniczka
"Tanya Valko"
8.7/10
Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: „Arabska żona”, „Arabska córka” i „Arabska krew”. ...
Arabska krucjata
Arabska krucjata
"Tanya Valko"
8/10
"Arabska krucjata" to kolejny tom "Arabskiej sagi" Tanyi Valko, pełen mrożących krew w żyłach sytuac...
Arabski mąż
Arabski mąż
"Tanya Valko"
8/10
Kontynuacja dotychczasowych powieści Tanyi Valko. Ulubieni bohaterowie powracają: Dorota, jej dwie c...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl