Arabskie łzy

Tanya Valko
9.4 /10
Ocena 9.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Arabskie łzy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.4 /10
Ocena 9.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

W siedemnastej części „Orientalnej sagi” powraca zażywna i apodyktyczna protoplastka rodu Dorota oraz kobiety Salimich i Goldmanów, ich dzieci i partnerzy, saudyjski szpieg, a aktualnie ambasador, Hamid Binladen, żydowski inteligent Jakub Goldman oraz inni przedstawiciele bliskowschodnich nacji.
Tkwiącej w śpiączce ambasadorowej Darii Binladen lekarze nie dają zbyt dużych szans na wybudzenie. Rodzinie pozostaje podjęcie brzemiennej w skutki decyzji: odłączenie od aparatury podtrzymującej życie albo eksperymentalna terapia. Przed Marysią, siostrą Darii, równie trudny wybór – czy powinna trwać w nieudanym związku z Izraelczykiem czy wrócić do miłości swojego życia?

W izraelskim kulturowym tyglu balansuje Nadia Binladenówna. W jakie bagno wdepnie tym razem i czy uda się jej wyjść z niego suchą stopą? Jej brat Adil odkryje swoją orientację, ale czy przyniesie mu to szczęście?

Tę wstrząsającą historię napisało samo życie. Spokojni bohaterowie zostają wplątani w wojnę Izraela z Hamasem. Rzeź izraelskiej ludności cywilnej dokonana przez terrorystów skutkuje odwetem na mieszkańcach Strefy Gazy. W XXI w. bierze się zakładników i używa kobiet oraz dzieci jako żywych tarcz. Nie chce się w to wierzyć!

Jak wielkie jest ludzkie okrucieństwo i jak zgubna nienawiść, a przy tym ile daje miłość i przywiązanie.

Ten tom, jak wszystkie pozostałe, można czytać samodzielnie, bo każdy stanowi zamkniętą całość.

Wydanie 1 - Wyd. Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-05-14
ISBN: 978-83-8352-277-7, 9788383522777
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Orientalna saga (Tanya Valko), tom 17
Kategoria: Romans
Stron: 664
dodana przez: Vernau

Autor

Tanya Valko
Urodzona 13 września 1963 roku w Polsce (Kraków)
Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie przez prawie 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie...

Pozostałe książki:

Arabska żona Arabska córka Arabska krew Arabska księżniczka Arabska zdrajczyni Arabska krucjata Arabski raj Arabski syn Arabski książę Arabski mąż Arabska wendeta Arabskie łzy Arabska kochanka Arabska Żydówka Arabskie opowieści Miłość na Bali Okruchy raju Arabskie opowieści 2 Arabska ofiara Arabski narzeczony Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną Arabskie emancypantki Dość odchudzania. Czas na dietę. Moja własna droga do szczupłej sylwetki Libia od kuchni Macierzyństwo po saudyjsku Małżeńskie nieporozumienia Nowoczesna książka kucharska Odnalezienie matki Porwanie Powrót do Arabii Rewolucyjna zawierucha Romans bez przyszłości Sahara ocean ciszy Ucieczka przed ojcem Ukarane zło Uwięziona w czterech ścianach W Ghanie W niewoli na pustyni Zakochana w Bin Ladenie Zepsuta księżniczka Znowu razem Życie codzienne w Trypolisie
Wszystkie książki Tanya Valko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Arabskie łzy

16.05.2024

" [...] Nie wolno nam upaść, a jeśli już się to zdarzy, należy szybko stanąć na nogi. [...]" Z niecierpliwością wypatrywałam siedemnastego tomu "Orientalnej Sagi", stworzonej przez Tanyę Valko. Gdy tylko dowiedziałam się, że książka "Arabskie łzy" będzie miała swoją premierę 14 maja, wiedziałam, że koniecznie muszę ją przeczytać. Od razu zaznaczę... Recenzja książki Arabskie łzy

Arabskie łzy

14.05.2024

Myślę, że książka ta nie jest dla każdego, aczkolwiek jeśli interesuje cię taka tematyka opowiadająca o Arabii Saudyjskiej, to z pewnością mogę ją polecić. Po książkę tę sięgnęłam z ciekawości, gdyż moja mama bardzo zaczytuje się w książkach tej autorki i ma chyba całą kolekcję. "Arabskie łzy" to siedemnasty tom z "Orientalnej sagi", ale każdą z ... Recenzja książki Arabskie łzy

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@basiaa22.86
2024-05-15
10 /10
Przeczytane

🇸🇦 „Arabskie łzy” jest XVII tomem Orientalnej sagi.Jeśli nie znacie poprzednich części,to się nie martwcie,ponieważ na początku lektury autorka w skrócie przybliża fabułę z każdego tomu.W związku z tym możecie dowiedzieć się o ważnych szczegółach,które zawarte są w tych tomach.

🇸🇦W tym tomie powracamy między innymi do historii Doroty i jej córek Darii oraz Marii wraz z ich ogromną rodzinny.W życiu kobiet nic nie jest pewne i na zawsze.Ciagle się coś dzieje powodując,że nabiera znaczenie tytułowych Arabskich łez.Często niezrozumienie i łzy przeplatają się z momenty szczęścia.Walka o zdrowie,determinacja i siła przetrwania jest budująca.
🇸🇦Widać różnice kulturowe,które czujemy na każdym kroku.Postawa mężczyzn opiewa względem kobiet o pogardę,jednak taki jest świat arabski.

🇸🇦Wkraczamy również do świata wojny i strefy gazu w którym bestialstwo i spokój nigdy nie nastanie.Przeżywanie razem z porwaną Nadią strach i lęk.Ogromny niepokój o jutro przyprawiało o ciarki na skórze.Ten temat jest bardzo na czasie,ponieważ obecnie ten teren nie może zaznać spokoju i słuchanie o bombardowaniu i wymianie jeńców wzbudza we mnie ogromne niezrozumienie z sytuacji dziejących się w tych rejonach.

„Dzień apokalipsy zbliża się wielkimi krokami.O zawieszeniu broni nie ma mowy,gdyż wzajemna żądania są nie do spełnienia.Strony walczą zaciekle,nie bacząc na ofiary cywilne,na ból,strach i zagładę.Izrael już się wykrwawił i teraz marzy,by Gaza spłynęła potokami łez i ...

| link |
@ewelinasieradzka0106
@ewelinasieradzka0106
2024-06-07
10 /10

ARABSKIE ŁZY
@proszynski.emocje
@tanya_valko
@proszynski_wydawnictwo

To już 17 cześć, tej cudownej orientalnej sagi. Każdą z nich możemy czytać oddzielnie, chociaż ja pomimo wszystko zachęcam Was do sięgnięcia od pierwszego tomu, który chyba najbardziej skradł moje serce.
Poraz kolejny kobiety z rodu Salimi będą podejmowały decyzję, które odbiją się na całej famili, ich życie kolejny raz zostanie przewrócone do góry nogami, kolejny raz będą musiały zmierzyć się z nową rzeczywistością.

"–Nawet Bóg, który jest przecież miłościwy imiłosierny, ciężko doświadcza ludzi, zsyłając na nich cierpienie iśmierć. Dotyczy to każdej ztrzech monoteistycznych religii bez wyjątku.
– Jesteśmy zwykłymi szaraczkami, którzy nie są jakoś szczególnie okrutni, lecz pragną tylko jednego: własnego szczęścia."

TANYA VALKO już pierwszym tomem oczarowała mnie i zabrała w egzotyczną podróż. Z każdym kolejnym tomem zagłębiamy się nie tylko w kulturze arabskich krajów ale również w ich wyznaniach, zachowaniach, religiach. Dzięki tej orientalnej sadze mam wrażenie, że wraz z bohaterami zwiedzam te wszystkie kraje i ciągle uczę się czegoś nowego. Bo kobiety z rodu Salimi, to charakterne osóbki, w których żyłach płynie polsko-arabsko-żydowska krew. Odpalają się szybciej niż dynamid, wybuchają w ekspresowym tempie i kochaj na zabój. Poza tym są silne a za osobami które kochają pójdą nawet do piekła.

"Nie wolno nam upaść, ajeśli już się to zdarzy, należ...

| link |
@kamafama0713
2024-05-31
7 /10

Bloski Wschód to istna mieszanka kultur. Mamy tu bowiem rodziny muzułmańskie, chasydzkie i żydowskie.
To właśnie w tej społeczności rozgrywają się ludzkie dramaty , rozkwitają uczucia i toczy się wojna.
To tu ludzie cierpią i kochają , a także giną w konflikcie z Hamasem.
Jest to już siedemnasta część Sagi Tanyi Valko lecz każdą z książek można przeczytać niezależnie, autorka bowiem przytacza powiązania między bohaterami i minione wydarzenia, dzięki czemu łatwiej jest zorientować się w sytuacji.
Pierwsza połowa książki była odrobinę nużąca , lecz w drugiej otrzymałam istny wulkan emocji.
Lektura obfituje w zwroty akcji , brutalne morderstwa i uczucia, które kierują poczynaniami kolejnych osób.
Jest to historia o kobietach ,które zawsze gotowe są o siebie zawalczyć.
Dorota mimo walki z chorobą wraz z bylymm mężem i młodszą córką postanawia zawalczyć o życie Darii. Decyzje, które podejmie zbliżają ją ponownie do byłego męża.

Nadia tymczasem po raz kolejny wpada w kłopoty, lecz na jej drodze pojawiają się życzliwe osoby,Sonia i Malka.
Czy wszystkim uda się przeżyć i znaleźć szczęście w obliczu krwawego konfliktu?

Emocje , skomplikowane układy, wszechobecny ból i wstrząsająca historia to właśnie to co otrzymałam wkraczając w wykreowany przez autorkę świat.
Polecam. 🩷

| link |
@z_ksiazka_w_plecaku

„Arabskie łzy” to już 17 część „Orientalnej sagi”. Osobiście nie czytałam wszystkich tomów, ale pamiętam Dorotę, która była bohaterką jednej z pierwszych części. Będzie tutaj również Marysia, siostra Doroty, która zastanawia się czy dalej trwać w nieudanym związku z Izraelczykiem oraz Nadia, która wpadła w nieciekawe kłopoty.

I podobnie jak poprzednie tomy „Arabskie łzy” są wstającym obrazem tego co dzieje się w arabskich krajach. Książka ukazuje życie Arabów, opisy zamachów terrorystycznych i wojny Izraela z Hamasem. Rzeź niewinnych ludzi dokonana przez terrorystów na długo zostanie w mojej pamięci. Wiele tutaj okrucieństwa i trudno do ogarnięcia działań. Dzięki tej książce zrozumiałam dobitnie czym jest konflikt w Strefie Gazy. Tanya Valko nie oszczędza czytelnika i niektóre sceny są naprawdę brutalne.

Autorka wspaniale wykreowała tutaj kobiece postacie, które pomimo, że żyją w kraju, w którym rządzą mężczyźni, potrafiły wziąć sprawy w swoje ręce. Nie jeden raz wykazały się odwagą , wewnętrzom siłą i determinacją. Nie jeden raz stanęły przed trudnym wyborem i jego konsekwencjami.

Książka chociaż nie jest cienka to w ogóle nie czuje się jej objętości. Dostarcza ona wielu emocji, tym bardziej, że wydarzenia w niej zawarte miały miejsce naprawdę.

| link |
@mommy_and_books
2024-05-16
10 /10
Przeczytane
@Chwila_pauli
2024-05-14
10 /10
Przeczytane Recenzenckie

Cytaty z książki

O nie! Książka Arabskie łzy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Arabska żona
Arabska żona
Tanya Valko
7.7/10
Fragment: \"Widzę, jak poddańczo patrzy w oczy temu płytkiemu człowieczkowi, który bezczelnie ją wyk...
Arabska córka
Arabska córka
Tanya Valko
8.1/10
Kontynuacja bestsellerowej powieści „Arabska żona”. Tanya Valko ponownie wprowadza czytelnika w św...
Arabska krew
Arabska krew
Tanya Valko
8.8/10
Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: „Arabska żona” i „Arabska córka”. Historia miłosna...
Arabska księżniczka
Arabska księżniczka
Tanya Valko
8.7/10
Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: „Arabska żona”, „Arabska córka” i „Arabska krew”...
Arabska krucjata
Arabska krucjata
Tanya Valko
8/10
"Arabska krucjata" to kolejny tom "Arabskiej sagi" Tanyi Valko, pełen mrożących krew w żyłach sytuac...
Arabski mąż
Arabski mąż
Tanya Valko
8/10
Kontynuacja dotychczasowych powieści Tanyi Valko. Ulubieni bohaterowie powracają: Dorota, jej dwie c...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl