Arabska zdrajczyni

"Tanya Valko"
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Arabska zdrajczyni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

To co w krajach Zachodu może nawet nie być przewinieniem, na Bliskim Wschodzie jest grzechem – przestępstwem, które można przypłacić głową.
Zdradzenie kraju, rodu, religii czy tradycji bywa śmiertelnie groźne, o czym przekonuje się Warda Albasri, była kochanka męża Doroty, a obecnie jej lekarka i przyjaciółka.

Czy flirtując z czyimś mężem, nie stajemy się zdrajczyniami kobiecego rodu, szczególnie gdy zdradzana żona jest śmiertelnie chora? Czy romansowanie w Arabii Saudyjskiej można uznać za sport ekstremalny, który grozi kalectwem lub utratą życia. Czy zbrodnia honorowa popełniana na muzułmańskich kobietach rzeczywiście jest honorowa? Wydaje się to absurdem.

Akcja powieści toczy się w ortodoksyjnej Arabii Saudyjskiej, ogarniętym wojną domową i klęską humanitarną Jemenie, na terenie Izraela oraz Autonomii Palestyńskiej i w nieustannie bombardowanej Strefie Gazy.

Jak ze śmiertelną chorobą radzi sobie Dorota? Zmieni się, czy nadal będzie przebojowa? A może to już jej koniec? Czy doktor Warda, która usiłowała odbić chorej na raka pacjentce męża, ma wyrzuty sumienia? Czy kobiety mają szansę pozostać przyjaciółkami? Czy Marysia Salimi będzie szczęśliwa ze swym nowym mężem, Izraelczykiem Jakubem Goldmanem? A może zatęskni do poprzedniego życia i pierwszej, wielkiej miłości, milionera Hamida Binladena, który obecnie jest mężem jej siostry Darii?

Czy Daria Salimi nauczy się żyć w praworządnym świecie i odda serce Hamidowi? Czy ten związek ma szansę powodzenia? A może zechce zwrócić starszej siostrze jej zgubę?

Co słychać u wkraczającej w dorosłość Nadii Binladen? Uda jej się zachować niewinność i uczciwość, czy zdradzi wpajane jej zasady i przekonania?
Kobiety z rodu Goldmanów są równie nieprzewidywalne, co te z klanu Salimich, tak że Jente, Abigail i Dalia ciągle będą w centrum zawirowań i drastycznych zmian.

"Arabska zdrajczyni" to kolejna część orientalnej sagi, lecz jak wszystkie pozostałe można ją czytać niezależnie, gdyż stanowi zamkniętą całość.
Data wydania: 2022-05-17
ISBN: 978-83-8295-045-8, 9788382950458
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Arabska saga, tom 13
Stron: 704
dodana przez: ReginaCatta

Autor

"Tanya Valko" "Tanya Valko"
Urodzona 13 września 1963 roku w Polsce (Kraków)
Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie przez prawie 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie...

Pozostałe książki:

Arabska krew Arabska krucjata Arabska żona Arabska księżniczka Arabska córka
Wszystkie książki "Tanya Valko"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Arabska zdrajczyni

1.06.2022

"Arabska zdrajczyni" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, a to już piętnasta część Orientalnej sagi, która notabene w całości czeka na mojej półce. Tanya Valko jednak sama zapewnia, że każdą z części można czytać niezależnie, gdyż stanowi odrębną całość. Tutaj w zupełności się z autorką zgadzam, gdyż nawet nawiązując do losów bohateró... Recenzja książki Arabska zdrajczyni

@Gosia@Gosia × 6

Dalsze losy Doroty, Marysi i Darii

23.05.2022

Tanya Valko zauroczyła mnie swoją „Orientalną sagą” i z niecierpliwością wypatruję jej kolejnych tomów. Jak tylko zobaczyłam, że autorka w maju wydaje kolejną książkę wiedziałam, że będę musiała ją przeczytać. Zrobiłam to. Przeczytałam „Arabską zdrajczynię” i wiecie co? Nie żałuję. Tym razem autorka przeniosła mnie w bardzo ortodoksyjny świat pełe... Recenzja książki Arabska zdrajczyni

Arabska zdrajczyni

13.05.2022

Dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka oraz księgarni inverso.pl za egzemplarz do recenzji. PREMIERA 17 MAJA 2022! „Arabska zdrajczyni” to już trzynasty tom Sagi Orientalnej. Dla mnie jest to pierwsze spotkanie z twórczością pani Valko. Każda z części stanowi odrębną opowieść dlatego nie ma obowiązku czytania po kolei każdego tomu. Muszę pr... Recenzja książki Arabska zdrajczyni

@Morella@Morella × 3

Ah te Baby

1.08.2022

Z Arabską Sagą zetknęłam się pierwszy raz mniej więcej rok temu, gdy w moje ręce wpadła "Arabska Żydówka" i spodobała mi się ona tak bardzo, że z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnych tomów - najpierw "Arabskiej kochanki", a potem "Arabskiej zdrajczyni" - która jest już 13 częścią sagi. Po krótce - dla niewtajemniczonych - jest to saga o szalon... Recenzja książki Arabska zdrajczyni

Moja opinia o książce

Opinie

@mamazonakobieta
2022-07-04
8 /10
Przeczytane

„Arabska zdrajczyni” to trzynasty tom Arabskiej sagi. Wcześniejszych tomy recenzowałam, chociaż nie wszystkie. Miałam jednak okazję przeczytać i chociaż da się je czytać jako samodzielne tomy, osobiście uważam, że powinno się sagę czytać od pierwszego tomu po kolei. Wtedy wszystko ładnie układa się w całość.

Książka jest wielowątkowa i według mnie nie da się napisać zarysu historii tak, aby zaciekawić, a jednocześnie nie zdradzić zbyt wiele. Powiem tylko, tyle ile mogę.
Seniorka rodu-Dorota odkrywa, że jest chora na raka. Przed nią niełatwa walka. Na dodatek na lekarkę prowadząca wybiera kochankę męża. Jak potoczy się ta walka?
Marysia wyszła za Jakuba. Czy to była dobra decyzja?
Jak potoczą się losy Darii i Hamida?
Nadia wkracza w dorosłość. Czy będzie wierna wpajanym zasadą?

Historie, jakie poznamy w książce, są ciekawe i wciągające. Czytając, przenosimy się w odległe kraje, poznajemy losy ludzi z innych kultur. Wątków jest dość dużo, akcja jest sprawnie poprowadzona, a to wszystko sprawia, że z książką nie da się nudzić. Ma ponad 700 stron, a czyta się naprawdę szybko.

Bohaterów jest dość dużo, każdy jest inny. Oczywiście są tacy pozytywni i tacy, których od razu się nie lubi.

„Arabska zdrajczyni” to książka, z którą spędziłam miło czas i uważam, że warto ją przeczytać. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - ...

| link |
@a_ziemniewicz
2022-08-01
7 /10
@Gosia
2022-06-01
9 /10
Przeczytane
@aryia_czyta_kotom
2022-05-28
8 /10
Przeczytane
@mommy_and_books
2022-05-23
10 /10
Przeczytane
PA
2022-05-21
8 /10
Przeczytane
@grazyna.podbudzka
2022-05-21
8 /10
@Morella
2022-05-13
7 /10
Przeczytane Posiadam Egzemplarze recenzenckie Domowa biblioteczka 100 ksiązek w 2022

Cytaty z książki

O nie! Książka Arabska zdrajczyni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Arabska żona
Arabska żona
"Tanya Valko"
7.9/10
Fragment: \"Widzę, jak poddańczo patrzy w oczy temu płytkiemu człowieczkowi, który bezczelnie ją wyk...
Arabska córka
Arabska córka
"Tanya Valko"
8.2/10
Kontynuacja bestsellerowej powieści „Arabska żona”. Tanya Valko ponownie wprowadza czytelnika w św...
Arabska krew
Arabska krew
"Tanya Valko"
8.8/10
Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: „Arabska żona” i „Arabska córka”. Historia miłos...
Arabska księżniczka
Arabska księżniczka
"Tanya Valko"
8.7/10
Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: „Arabska żona”, „Arabska córka” i „Arabska krew”. ...
Arabska krucjata
Arabska krucjata
"Tanya Valko"
8/10
"Arabska krucjata" to kolejny tom "Arabskiej sagi" Tanyi Valko, pełen mrożących krew w żyłach sytuac...
Arabski mąż
Arabski mąż
"Tanya Valko"
8/10
Kontynuacja dotychczasowych powieści Tanyi Valko. Ulubieni bohaterowie powracają: Dorota, jej dwie c...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl