Arabskie emancypantki

Tanya Valko
Książka Arabskie emancypantki
Książka Arabskie emancypantki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Marysia zaczyna studia na uniwersytecie dla kobiet. Na uczelni ścierają się poglądy studentek wiernych saudyjskiej tradycji i bardziej nowoczesnych. Hamid ma pretensje do żony, że zbyt mało czasu poświęca rodzinie. Studentki zaczynają walkę o prawa kobiet - najpierw o prawo do samodzielnej jazdy autem. Jedną z nich spotyka za to okrutna kara... - Nasi duchowni głoszą słuszny pogląd, że zezwolenie kobietom na prowadzenie samochodu wywoła niebezpieczne sytuacje, a wmieszanie się niewiast w męską społeczność kierowców spowoduje zamęt i niepokoje społeczne. - Tak, tak - pozostali sędziowie potakują głowami. - Karą za złamanie tego zakazu jest w Królestwie Arabii Saudyjskiej publiczna chłosta. - Nie! - protestuje Isra, bo słyszała o biczowaniu legendy i nie wyobraża sobie siebie bitej rózgą po plecach. - Orzekam karę dwustu batów i pół roku więzienia. - Po zasądzeniu wyroku stary sędzia zamyka Koran.  
Data wydania: 2014-02-11
ISBN: 978-83-7839-598-0, 9788378395980
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Cykl: Saga Arabska, tom 19
Stron: 154
dodana przez: mrbiggles

Autor

Urodzona 13 września 1963 roku

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Trypolisie w Libii, następnie asystentką Ambasadora RP, obecnie mieszka w Arabii Saudyjskiej. Jest autorką książek o Libii: Libia od kuchni, Ż...

Książki Tanya Valko

Wszystkie książki Tanya Valko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Arabskie emancypantki? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Arabskie emancypantki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}