Arabski książę

"Tanya Valko"
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Arabski książę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

 Czy można polubić życie w złotej klatce, tak że nie chce się jej opuścić i wrócić do M-5? Czy bogactwo i rutyna są silniejsze od naturalnego pragnienia wolności?
Jak potoczą się losy kobiet z rodu Salimich - Doroty i jej dwóch córek: Marysi i Darii - oraz ich życiowych partnerów? Czy Dorota po życiowej zawierusze będzie mogła spokojnie cieszyć się szczęściem swojego stadła? Czy miłość Hamida i Marysi Binladenów okaże się wieczna? A może na ich krystalicznym związku pojawi się rysa? A Daria? Czy po latach spędzonych u boku zbrodniarza i terrorysty Jasema Alzaniego potrafi się od niego uwolnić i żyć w cywilizowanym świecie prawa?
Do głosu dochodzi też młode pokolenie - Nadia Binladen i Adaś Nowicki. Czy wzorem starszych będą mieli skłonność do popełniania głupich błędów i wpadania w tarapaty?
Jak zmienia się współczesny arabski świat? Co nowego w Arabii Saudyjskiej?
Kontynuacja porywającej sagi arabskiej, która zbliża dwa z pozoru odległe światy. 
Data wydania: 2020-03-25
ISBN: 978-83-8169-253-3, 9788381692533
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Arabska żona, tom 9
Kategoria: Powieść polska
Stron: 736
dodana przez: Justyna_K

Autor

"Tanya Valko" "Tanya Valko"
Urodzona 13 września 1963 roku w Polsce (Kraków)
Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie przez prawie 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie...

Pozostałe książki:

Arabska krew Arabska krucjata Arabska żona Arabska księżniczka Arabska córka
Wszystkie książki "Tanya Valko"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Arabski książę

1.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

" W głównej mierze rodziny kształtują nasze charaktery i odpowiadają za późniejsze czyny." (str.454) Jedenasta część sagi trzyma w napięciu. Autorka nie da czytelnikowi odpocząć, potęguje napięcie, wiele sytuacji przyprawia o palpitację serca i niedowierzanie że takie rzeczy mogą się wydarzyć we współczesnym świecie. Kontynuacja losów nieobliczal... {} Recenzja książki Arabski książę

@asach1@asach1 {}× 8

Moja opinia o książce

Opinie

@alexisa
2020-04-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Kultura tak odległa i równocześnie tak bliska. Mogłoby się wydawać, że historie opisane w sadze pani Valko nie dotyczą naszej codzienności. Prawda jest jednak taka, że globalne migracje powodują, że te historie często rozgrywają się obok nas. Kultury w dzisiejszym świecie przenikają się nieustannie. I choć Polska sama w sobie jest dosyć zamknięta na obcokrajowców zwłaszcza tych z krajów arabskich, wystarczy pojechać do sąsiednich Niemiec czy krajów skandynawskich aby stać się częścią międzynarodowej mozaiki.
Tanya Valko otwiera przed nami drzwi do świata orientu, świata, którego często się boimy. Okazuje się, że często nie bez przyczyny. Dżihadyści mogą żyć wśród nas w stanie uśpienia, a sama kultura arabska, zwłaszcza ta w ortodoksyjnej Saudii, nie jest przyjazna kobietom, choć zaczyna się to powoli zmieniać.
Tytułowy Saudyjski Książę, jest postacią wielowymiarową - okazuje się, że grzechy z przeszłości silnie ukształtowały jego aktualne ja. Inni bohaterowie także są pełni pasji i namiętności. Lepiej poznajemy dżihadiego Johna i przez krótką chwilę zaczynamy głębiej analizować jego pobudki, a nawet trochę mu współczuć. Ciężko wyrobić sobie jednoznaczny stosunek do postaci. Nawet lubiany przeze mnie Hamid, zaczyna budzić we mnie negatywne emocje. Książki pani Valko często powodują skrajne emocje, również dlatego, że część ich scenariuszy jest oparta na faktach czy historiach przekazywanych z ust do ust.
Ja po lekturze czuję jednak niedosyt. Znowu zostałam opu...

{} | link |
@Julka_2
2020-04-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Tanya Valko po raz 9 w tym cyklu wrzuca czytelnika w Arabski świat. Niestety prócz najnowszej części nie miałam styczności z poprzednimi, a wręcz mogę zaryzykować stwierdzeniem całkowitego ubytku w tej tematyce. Czy mimo deficytu udało mi się odnaleźć w historii przedstawionej na kartach tej powieści? Na początku zauważyłam że jakieś poszczególne informacje umknęły mi, lecz czym strony leciały w górę tym zanikało. Kultura Arabska na swój własny sposób rożni się od standardów europy. Brutalne tortury nie znające skrupułów, gwałty co za tym idzie, znaczny nacisk kierowany jako awersja mężczyzn wobec kobiet. Wszystko to wokoło bogactwa nie dającego żadnego umiaru. Chodź większości akcji skupiamy na takich właśnie aspektach życia, mamy także przebłyski zubożeniu. W ten sposób autorka uniknęła schematu, zasłodzenia jednym stanem życia mieszkańców.Fabularnie w książce "Arabski książę" kontynuujemy predyspozycje bohaterów. Jak radzą sobie kobiety z rodu Salmich? Kto da radę odciąć się od przeszłości na tyle by umieć się uśmiechać? Prócz relacji tego pokolenia dochodzą "nowinki", precyzyjnie mówiąc to Nadia Binladen i Adaś Nowicki. Czy podzielą losy poprzedników ? By treściwe was zachęcić do lektury, przedstawię dwie zalety które powinny wystarczyć. Świetnie napisana jakościowo i stylowo oraz mimo gabarytów wypluje was szybko, a w zasadzie za szybko. To książka z rodzajów pozostawiania kaca. Kawał dobrej literatury dla ciekawskich tej kultury i nie tylko.

...

{} | link |
@patrycja_pati82
2020-07-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Kolejna, ostatnia z 11 części składająca się na Sagę Azjatycką. Autorka pisze językiem przystępnym, wciągającym w taki sposób, że kilkaset stron czyta się bardzo szybko i żałuje, że to już koniec. Zapowiada też, że jest to przedostatnia część sagi, co niestety przyjmuję ze smutkiem. "Przygody" rodu Salimich wciągają niesamowicie, porywają opisami kultury, zwyczajów i obyczajów oraz przyrody. Prawda łączy się z fikcją literacką.
Saga Azjatycka to połączenie Arabskiej sagi oraz dwóch części przeniesionych do Azji, na wyspę Bali. Saga to opowieść o miłości, pieniądzach, biedzie, wojnie, nienawiści. Dużo w niej brutalnych scen, ale nie odwrócisz od nich oczu. Poznasz tu Polkę, która zakochuje się w arabskim przystojniaku, w kolejnych częściach poznajemy jej córki, a potem wnuki. Arabski książę skupia się na powrocie młodszej córki Darii do "normalnego" życia. Czy uda jej się uwolnić od niegodziwca? Czy zazna nareszcie szczęścia? Co u Doroty? Czy małżeństwo Marysi przetrwa? Tego wszystkiego dowiecie się z najnowszej części sagi.

{} | link |
@Coralen
2021-05-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane ✅Literatura obyczajowa, romans.
@asach1
2021-04-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@aleksandraczarnecka1989
2021-03-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@aasia1992
2020-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@revencleee
2020-05-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Arabska saga

Cytaty z książki

O nie! Książka Arabski książę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Arabska żona
Arabska żona
"Tanya Valko"
{}7.8/10
Wstrząsająca historia Polki, która poślubiła muzułmanina. Kiedy Dorota, uczennica szkoły średniej, ...
Arabska córka
Arabska córka
"Tanya Valko"
{}8.2/10
Kontynuacja bestsellerowej powieści ?Arabska żona?. Tanya Valko ponownie wprowadza czytelnika w ś...
Arabska krew
Arabska krew
"Tanya Valko"
{}8.8/10
Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: „Arabska żona” i „Arabska córka”. Historia miłos...
Arabska księżniczka
Arabska księżniczka
"Tanya Valko"
{}8.7/10
Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: „Arabska żona”, „Arabska córka” i „Arabska krew”. ...
Arabska krucjata
Arabska krucjata
"Tanya Valko"
{}8/10
"Arabska krucjata" to kolejny tom "Arabskiej sagi" Tanyi Valko, pełen mrożących krew w żyłach sytuac...
Arabski mąż
Arabski mąż
"Tanya Valko"
{}8/10
Kontynuacja dotychczasowych powieści Tanyi Valko. Ulubieni bohaterowie powracają: Dorota, jej dwie ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl