Daj nam jeszcze szansę

Sylwia Trojanowska
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Daj nam jeszcze szansę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Zwyczajny dzień, trzy osoby i jedna chwila, która zmieni ich życie na zawsze.
Kamila to niezależna kobieta, która mimo życiowych trudności nie rezygnuje z kariery. Chciałaby zapomnieć o pewnym mężczyźnie, ale nie potrafi wymazać go z pamięci.
Olgierd marzył o samodzielności i pracy według własnych zasad. Przejął jednak firmę ojca, założył rodzinę, a teraz stara się pogodzić obowiązki męża, ojca i biznesmena.
Marta popełniła jeden błąd, przez który zniszczyła swoje małżeństwo. Nie oczekiwała, że jeszcze będzie szczęśliwa i znów się zakocha.
Kamila, Olgierd i Marta będą musieli podjąć decyzje, które wpłyną na przyszłość najważniejszych dla nich osób. Czy znajdą dość sił, aby poradzić sobie z trudnościami i naprawić błędy przeszłości? Sylwia Trojanowska tworzy przejmujące historie, których długo nie zapomnicie.
Data wydania: 2020-07-29
ISBN: 978-83-66553-86-6, 9788366553866
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Dobre chwile, tom 2
Stron: 373
dodana przez: Bibliotecznie

Autor

Sylwia Trojanowska Sylwia Trojanowska Pisarka, trener biznesu i coach. Zakochana w Szczecinie, muzyce filmowej oraz Italii. Razem z mężem i synem mieszka w otulinie Puszczy Bukowej w Szczecinie. Jest autorką powieści obyczajowych oraz sztuk teatralnych. W swojej twórczości stara się za...

Pozostałe książki:

Sekrety i kłamstwa Powroty i wspomnienia Wigilijna przystań Powiedz mi, jak będzie Wzgórze Świątecznych Życzeń
Wszystkie książki Sylwia Trojanowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Daj nam jeszcze szansę

2.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Trzy różne losy, trzech różnych bohaterów i jedno wydarzenie, które odciśnie piętno na życiu każdego z nich. Kamila przed wieloma laty podjęła trudną decyzję, której konsekwencje dotąd ją dotykają. Kiedy na jej drodze staje mężczyzna, o którym dawno chciała zapomnieć, ogrom starych wspomnień i silnych emocji odżywa na nowo. Olgierd, po śmierci o... {} Recenzja książki Daj nam jeszcze szansę

Bo warto dać drugą szansę...

22.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"W ostateczności to właśnie życie ma największą wartość." "Czasami jedna chwila zmienia całe życie na zawsze." "Życie przecieka wam między palcami. Gubicie dobre chwile. A tylko one się liczą. Dobre chwile... - westchnęła. Potem tylko je się pamięta." Ach.. Co to była za powieść! Autorka "Daj nam jeszcze szansę" po raz kolejny skradła moje serce!... {} Recenzja książki Daj nam jeszcze szansę

Bo najważniejsze jest życie.

11.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Drugi tom serii Dobre chwile to kolejna bardzo ujmująca powieść, przekazująca prostą prawdę, że nie ważne jest mieć - trzeba być. Konwencja trzech różnych rodzin, które połączy jeden dzień, którą znamy już z pierwszego tomu, to zabieg literacki, dzięki któremu powoli wciągamy się w każdą z historii. Poznajemy poszczególnych bohaterów mamy szansę ... {} Recenzja książki Daj nam jeszcze szansę

Czy warto dawać drugie szanse?

8.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Czas pędzi nieubłaganie, zegar wybija rozstanie, nie cofnął małej wskazówki (...)a łzy popłyną cichutko, bo pragnę Ciebie zatrzymać, jak czas zaklęty magicznie w złocistej kropli bursztynu” - w trakcie czytania tej opowieści ta piosenka kołatała mi się po głowie i po prostu musiałam Wam tutaj zacytować jej słowa. Zdecydowanie, ta druga ... {} Recenzja książki Daj nam jeszcze szansę

Moja opinia o książce

Opinie

@Bibliotecznie
2020-07-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Drugi tom serii Dobre chwile przyciąga wzrok piękną okładką. Jeśli do tego ma się pojęcie, co czeka w środku, nie sposób przejść obok tej powieści obojętnie.

Trzy postacie, trzy historie i nieodwracalna zmiana, wywołana przez jedno wydarzenie. Jak bohaterowie zareagują na pojawiające się trudności? Czy uda im się wszystko poukładać i przy okazji nie zburzyć tego, co już osiągnęli? Jak wpłyną na nich i ich najbliższych ukryte głęboko tajemnice i niewyjaśnione sprawy?

„Daj nam jeszcze szansę” to kolejna powieść pełna emocji i życiowych zdarzeń. Śledzimy losy bohaterów tak, jakby mieszkali za ścianą. Uczestniczymy w ich rozmowach, towarzyszymy podczas refleksji i podejmowania decyzji. A nie są to decyzje łatwe, ponieważ mają wpływ na wiele osób.

Kamila zmaga się z wydarzeniem z przeszłości, które sprawiło, że część jej serca zamarzła, a ona zaczęła udawać przed światem i samą sobą, że wszystko jest w porządku i wcale nie potrzebuje tego, co utraciła przed laty. Skupia się na karierze, a temat miłości do pewnego mężczyzny spycha na sam koniec swojej listy zadań.

Olgierd miał plany, w których królował nacisk na samodzielność i własne reguły gry, a tymczasem los pokierował go na ścieżkę, którą nie chciał kroczyć i od zawsze bronił się przed nią rękami i nogami. Kiedy okazało się jednak, że musi przejąć obowiązki ojca w rodzinnej firmie, postanowił spróbować.

...

{}× 2 | link |
CZ
2020-08-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Posiadam

"Daj nam jeszcze szansę" to drugi tom serii "Dobre chwile". Piękna, wzruszająca historia. Poznajemy losy Olgierda, Kamili i Marty - ich zwyczajne życie, radości i smutki.Ale jedna chwila może zburzyć szczęśliwe życie. Historię tych trzech osób połączy jedno wydarzenie.

Wyjątkowa książka, pełna emocji, wzruszenia. Dobrze jest czasem dać sobie jeszcze jedna szansę, bo dobre chwile z najbliższą osobą są najważniejsze, a te złe trzeba naprawić.

"Kiedy człowiek traci kogoś, kogo prawdziwie kochał, z jego świata znikają wszelkie barwy. I dużo czasu upływa, zanim na nowo się pojawiają. Potrzebni są ludzie, którzy pomogą zbudować nowy świat".

Pamiętajmy o tym co w życiu ważne - rodzina i zdrowie.

Polecam sięgnąć po tę pełną emocji książkę!

{}× 1 | link |
@emilka1984
2021-03-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Moja druga książka Sylwii Trojanowskiej, jednocześnie drugi tom serii Dobre chwile.

Tak jak w pierwszej części dostajemy historię trzech różnych osób, Olgierda, Kamili i Marty. Jak się dobrze wczytamy przypomnimy sobie Martę z pierwszej części.

Olgierd chciałby być samodzielny, pracować na własny rachunek, jednak musi przejąć firmę ojca, na szczęście los wynagradza go szczęśliwym małżeństwem i udaną córką.

Kamila, kobieta niezależna, idącą do celu nawet jak droga jest wyboista. Ma córkę którą kocha ponad życie. Pod tym pancerzem silnej kobiety kryje się też ta wrażliwa, która nie potrafi zapomnieć o mężczyźnie którego kochała, lecz niestety musieli się rozstać.

Wreszcie Marta kobieta która mogłoby się wydawać że zniszczyła swoje małżeństwo, wgłębiając się w jej historię widzimy że wina leżała po obu stronach. Rozwód wyszedł jej na dobre, dzięki temu poznała kogoś wyjątkowego, który świata poza nią nie widzi.
Jedno wydarzenie łączy losy tej trójki

Niestety życie nie zawsze usłane jest różami. Bohaterzy muszą zmierzyć się z wieloma nieszczęściami i przeciwnościami losu, codziennymi problemami. Dzięki temu że te historie są takie życiowe pozwala nam to zbliżyć się do tych książkowych postaci, przeżywać z nimi rozterki ale i radości. Zatraciłam się w tej książce i liczę że będą kolejne w tym stylu. Polecam, jest warta przeczytania i nie trzeba czytać w kolejności.

{} | link |
@moj.swiatksiazek
2020-07-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Czy tym razem można daćsię zwieść pięknej okładce? Zdecydowanie TAK!

Drugi tom serii Dobre chwile, który wydaje mi się być jeszcze lepszy od poprzedniego.

Trzy osoby i jedna chwila, która może zmienić wszystko.. Na zawsze..

Od pewnego czasu mam parcie na książki obyczajowe, jednak nie zadowolę się pierwszą lepszą. Potrafię być bardzo wybredna, jednakże ta historia urzeka mnie nie tylko okładką i ciekawym opisem, ale i swoim wnętrzem.
Jeśli poszukujecie polskiej autorki, która potrafi w swoim tekście zawrzeć multum emocji, to zdecydowanie polecam wam Sylwię Trojanowską. Jej książki przesiąknięte są nimi do szpiku kości, a co za tym idzie, wczujesz się w tę książkę jak w mało którą.
"Daj nam jeszcze szansę" to powieść bardzo lekka, spokojna, przez którą się wręcz płynie!! a jej fabuła nie zanudzi żadnego czytelnika, ponieważ opowiada o bardzo realnych problemach. Czasami miałam wrażenie, że nie czytam książki tylko słucham opowieści jednej ze znajomych.

Zdecydowanie polecam Wam książki tej autorki, którą sama niedawno odkryłam. :))

{} | link |
@jelonka11
2021-02-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
KS
2021-01-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@visa77
2020-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam Czwarta strona
AN
2020-10-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
CZ
2020-09-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@albin.sylwia
2020-09-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@nataliaxs23
2020-09-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
MA
2020-08-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@kasia.rzymowska
2020-08-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@caly_swiat_patrzy
2020-08-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Poszukuję do swojej biblioteczki

Cytaty z książki

“Kiedy człowiek traci kogoś, kogo prawdziwie kochał, z jego świata znikają wszelkie barwy. I dużo czasu upływa, zanim na nowo się pojawiają. Potrzebni są ludzie, którzy pomogą zbudować nowy świat.”
{}
#
“matka, która traci dziecko, traci część siebie ”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Powiedz mi, jak będzie
Powiedz mi, jak będzie
Sylwia Trojanowska
{}8.5/10
Trzy pary, trzy historie i filmowa fabuła, która trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Wojciech...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl