Sekrety i kłamstwa

Sylwia Trojanowska
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Książka Sekrety i kłamstwa
Książka Sekrety i kłamstwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Magdalena po latach wraca do rodzinnego domu, żeby pogodzić się z najważniejszą osobą jej dzieciństwa – charyzmatycznym i apodyktycznym dziadkiem. Ludwikowi zależy na tym, by ukochana wnuczka z nim zamieszkała, lecz ona stawia warunek – chce w końcu poznać jego skrzętnie skrywaną przeszłość. W opowieściach Ludwika losy rodziny splotą się z burzliwą historią Szczecina z czasów drugiej wojny światowej. Jaką tajemnicę chronił przed światem? Magdalena, wędrując po śladach z przeszłości, odwiedza miejsca znane z młodości i na nowo buduje relacje z dawnymi sąsiadami. Czy w rodzinnym mieście czeka na nią również miłość? Sylwia Trojanowska odkrywa tajemnice, o których nikt już nie pamięta. „Sekrety i kłamstwa” to mieszanka emocji, uśmiechu i wzruszeń zapisanych w pożółkłym rodzinnym albumie.
Data wydania: 2018-08-22
ISBN: 978-83-7976-019-0, 9788379760190
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykle: Sekrety i kłamstwa, tom 1
Stron: 330

Autor

Pisarka, trener biznesu i coach. Zakochana w Szczecinie, muzyce filmowej oraz Italii. Razem z mężem i synem mieszka w otulinie Puszczy Bukowej w Szczecinie. Jest autorką powieści obyczajowych oraz sztuk teatralnych. W swojej twórczości stara się za...

Książki Sylwia Trojanowska

Wszystkie książki Sylwia Trojanowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tajemnice nie zawsze są fajne 10/10

Sekrety i kłamstwa to książka powinien przeczytać każdy a w szczególności osoby, które mają z kimś konflikty. Na 328 stronach autorka umieściła praktycznie całe życie Pana Ludwika. Ale dla wprowadzenia parę słów fabule. Magdalena przez lata nie odzywała się do dziadka. Głównym powodem ciszy był ... czytaj dalej »

Sekrety i kłamstwa

"Sekrety i kłamstwa" to opowieść o pewnej rodzinie. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna, która w przeszłości pokłóciła się z dziadkiem Ludwikiem i po wielu latach oboje próbują wyjaśnić konflikt i zacieśnić więzi. Nie jest to łatwe. Okazuje się że w rodzinie tkwią tajemnice,które stopniowo wyc... czytaj dalej »

AJ
@Ajunadesign

Sekrety i kłamstwa

A dziś przychodzę do Was z opinią książki @sylwiatrojanowska "Sekrety i kłamstwa". Na insta jest tak wiele dobrych opinii, że nie mogłam pozostać na to obojętna 😉 Pod piękną okładką kryje się historia Magdy, która po śmierci męża wraca do Szczecina w rodzinne strony, by dać ostatnią szansę swojemu ... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@nieoceniampookladkach
@nieoceniampookladkach
2018-12-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Magdalena Dusia Ossolińska, po niemal dwudziestu latach wraca do rodzinnego domu, aby zakopać topór wojenny ze swoim dziadkiem - Ludwikiem Starkowskim. Gdyby nie namowy swojej cudownej ciotki – Maryli, Dusia z pewnością nie odważyłaby się przekroczyć progu domu dziadka. To właśnie za sprawą Marylki, Magdalena odnalazła w sobie dość siły i determinacji, aby odwiedzić Ludwika – zamieszkać z nim, wysłuchać i co najważniejsze poznać prawdę. Kobieta od zawsze czuje się niepełna przez to, że Ludwik przed nią coś ukrywa. Ponadto jest pewna, iż wszyscy nie mogli zginąć podczas wojny, dlatego też pragnie poznać skrzętnie skrywane informacje na temat swojej rodziny. Jak Dusia zareaguje na to, co opow...
{}× 2 | link |
@Bibliotecznie
2018-12-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2018-12-17)
Jeśli ktoś przegląda moje recenzje wie, że niezwykle rzadko wracam do raz przeczytanych książek, ponieważ tyle jeszcze na mnie czeka innych lektur, że szkoda mi czasu na powtórki. Tym razem jednak odłożyłam moją zasadę na bok, by za sprawą Sylwii Trojanowskiej powrócić do świata Ludwika Starkowskiego i jego wnuczki Magdaleny. Powrócić, ponieważ miałam ten zaszczyt, by przeczytać "Sekrety i kłamstwa" przed ostateczną redakcją tekstu. I wiecie co? Jest to tak wciągająca historia, że choć wiedziałam już, co wydarzy się w kolejnych rozdziałach, wcale nie zmniejszyło to emocji, które odczuwałam podczas lektury. Magdalena Ossolińska to młoda kobieta, z którą los obszedł się bardzo okrutnie. Wrac...
{}× 2 | link |
EM
@emijatt
2018-12-12
Po śmierci męża Magdalena wraca do rodzinnego domu, aby po latach rozłąki spotkać się z dziadkiem Ludwikiem i dowiedzieć się jakie tajemnice skrywał przez lata. Czy Ludwik przekona wnuczkę, żeby została w rodzinnym Szczecinie i co jeszcze czeka tam na główną bohaterkę? Przekonajcie się sami. Mogę jedynie dodać, że książkę czyta się jednym tchem i zapewne to dzięki lekkości stylu autorki.
{}× 2 | link |
RU
@rudy_lisek_czyta
2019-04-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2019-04-18)
”Sekrety i kłamstwa”Pani Sylwia Trojanowska - pisarka to pozycja,która chodziła za mną już od dłuższego czasu i dzięki Czwarta Strona miałam możliwość jej przeczytania.Jest to niezwykła historia miłości i tajemnic rodzinnych z towarzyszącej jej klimatem drugiej wojny światowej w tle.To opowieść,która niesie ze sobą wiele emocji i wzruszeń. .🌼 Bohaterką tej powieści jest prawie czterdziestoletnia Magda,która będąc małą dziewczyną straciła rodziców w tragicznym wypadku.Opiekę nad nią podjęli dziadkowie,z którymi dziewczyna miała doskonały kontakt i niesamowitą więź. Jednak jak to bywa w rodzinie,nie wszystko układa się tak jakbyśmy tego chcieli.Bo życie pisze przecież rożne scenariusze.Teraz p...
{} | link |
@Booksmyhobby
2019-09-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane (2019-09-03)
MA
@Madmad35
2019-08-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane (2019-08-20)
@pola841
2019-08-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane (2019-07-12)
@Busia1904
@Busia1904
2019-07-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane (2019-07-26)
AJ
@Ajunadesign
2019-05-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2019-05-06)

Co czytać po książce “Sekrety i kłamstwa”- Sylwia Trojanowska

Książka Kronika pechowych wypadków. Tom 1. Kłopoty mnie kochają
Kronika pechowych wypadków.... Joanna Szarańska
{}7.3/10
Zosia, zwana przez przyjaciół Zojką, jest początkującą dzien...
Książka Prawdy i tajemnice
Prawdy i tajemnice Sylwia Trojanowska
{}8.2/10
Chociaż Magdalena godzinami wsłuchiwała się w opowieści dz...
Książka Zakochane Trójmiasto
Zakochane Trójmiasto Agnieszka Lingas-Łoniewska, Małgorzata Warda, Nina Reichter, Jolanta Kosowska ...
{}8.5/10
Taka miłość może się wydarzyć tylko tutaj... Ponoć miłość m...
Książka Trzy razy miłość
Trzy razy miłość Jolanta Kosowska
{}7.9/10
Nie wierzysz w miłość? Przeczytaj tę książkę! Ona – spokojn...
Książka Down by the river. Statkiem na dno
Down by the river. Statkiem... Magdalena Brzezińska
{}7.3/10
Kiedy młoda dziewczyna próbuje odnaleźć własny sposób na ż...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się