Diabelski Młyn

Aneta Jadowska
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Książka Diabelski Młyn
Książka Diabelski Młyn
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Wszystkie ścieżki prowadzą do Archiwum. Czy któraś wiedzie z powrotem do domu? Robin nie pamięta swojej przeszłości, ale Nikita znalazła sposób, by to zmienić. Nie będzie to proste, ale czy coś w ich życiu takie jest? Nikita i Robin ruszają w niebezpieczną podróż przez Bezdroża, by dotrzeć do źródeł tajemnicy – miejsca, które skrywa wszystkie sekrety Zakonu Cieni. By się tam znaleźć, potrzebują pomocy Cygańskiego Księcia i jego taboru, bo tylko magia Niespokojnych pozwoli im przeżyć zetknięcie z mroczną magią Bezdroży i Rubieży. W zamian muszą pomóc taborowi uruchomić Lunapark i ożywić niesamowity Diabelski Młyn. A gdy we wszystko postanawiają się wmieszać nordyccy bogowie, berserk oraz młodociany smok, wiadomo już, że Robina i Nikitę czeka szalona i zaskakująca przygoda. Kiedy Aneta Jadowska zaprasza w podróż po rubieżach wyobraźni, droga do prawdy może wieść tylko przez śmierć. Lecz nawet 0,67 trupa na godzinę nie powstrzyma Nikity i Robina przed dotarciem do Archiwum Zakonu Cieni. Ruszajcie i Wy — i niech Droga będzie Wam łaskawa. Na litość autorki nie macie co liczyć. Marta Kisiel, autorka bestsellerowej serii Dożywocie
Data wydania: 2018-08-02
ISBN: 978-83-8129-213-9, 9788381292139
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Cykl: Cykl o Nikicie, tom 3
Stron: 397

Autor

Aneta Jadowska Aneta Jadowska
Urodzona 14 sierpnia 1981 roku w Polsce
Filolożka, wielbicielka pomysłów niepraktycznych i niełatwych, czym uzasadnia doktorat z literatury i wiele innych ślepych uliczek w swojej biografii. Od 2000 r. mieszka w Toruniu i chyba już jest torunianką, bo jak rodowici mieszkańcy miasta jednocz...

Książki Aneta Jadowska

Wszystkie książki Aneta Jadowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cyrk, magia i berserk, czego chcieć więcej!

13.09.2018

"Nie da się zmienić przeszłości. Po prostu postarajmy się, by przyszłość nie była całkiem do niczego." Premiera "Diabelskiego młyna" to wydarzenia na, które czekałam z niecierpliwością! Druga część pozostawiła w mojej głowie wiele pytań, co sprawiało, że wręcz kipiałam z ciekawości. Na samym początku opowieści zapoznajemy się z planami bohaterów... {} Recenzja książki Diabelski Młyn

Moja opinia o książce

Opinie

ZI
2018-12-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Niestety każda przygoda musi się kiedyś skończyć. Przyszedł czas na pożegnanie się z Nikitą i Robinem. Trzeci tom trylogii oznacza zamknięcie nie tylko rozdziału, ale też całej historii.
Nikita i Robin mają cel. Chcą się dowiedzieć, kim tak naprawdę jest Robin i dlaczego wymazano z jego pamięci wspomnienia i tożsamość. Jedynym miejscem, gdzie mogą znaleźć te informacje, jest Archiwum. Szkopuł w tym, że można się do niego dostać tylko przez Bezdroża. A Bezdroża są niezwykle niebezpiecznym miejscem.
Bohaterowie dołączają więc do taboru Cygańskiego Księcia, który okazuje się bardzo barwną postacią. Magia taboru ma ochronić Nikitę i Robina przed złą magią Rubieży i Bezdroży. Droga do celu nie jest jednak całkiem prosta. Bohaterów czeka bowiem zadanie, które wiąże się z Lunaparkiem i Diabelskim Młynem.
Aneta Jadowska ma ogromny talent do tworzenia świata. Tym razem zabrała bohaterów na Bezdroża i Rubieże i naszkicowała je w mojej głowie dość skutecznie. Niestety, tym razem świat miał mnóstwo nieścisłości i to odbierało mi przyjemność z lektury.
Autorka przywróciła do centrum akcji Robina, który w poprzednim tomie głównie kręcił się gdzieś w tle. Co więcej, dostał rozdziały z własną narracją, dzięki czemu mogłam poznać jego punkt widzenia i emocje. Rozdziały z narracją Robina sprawiły, że miałam ochotę na jeszcze więcej tej historii.
Choć bohaterowie mieli określony cel, nosiło ich po Bezdrożach i Rubieżach jak morze statek. Mnóstwo nic nie wnoszących przygód z...

{}× 1 | link |
@Yo_Anna
2018-08-05

Niestety, wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Z jednej strony czekałam z utęsknieniem aż na półki księgarń trafi „Diabelski Młyn”, z drugiej zaś świadomość, iż to ostatnia część cyklu napełniała mnie smutkiem. Tym razem, powieść zabiera Czytelnika na Bezdroża, które mają zaprowadzić Robina do odkrycia prawdy o jego tożsamości i pochodzeniu. Prawdy ukrytej w tajemniczym Archiwum. Oczywiście w wyprawie towarzyszy mu Nikita, która bez wahania skoczyłaby za swoim przyjacielem prosto w ogień. Aneta Jadowska zdążyła już przyzwyczaić fanów swej twórczości do tego, iż w książkach jej autorstwa nie brakuje wartkiej akcji i trzymających w napięciu zwrotów akcji. „Diabelski Młyn” wpisuje się w ten „szablon”, co w połączeniu z lekkim stylem autorki sprawia, że powieść kończy się o wiele za szybko niż byśmy tego chcieli. Jadowska ma również talent do kreowania nieszablonowych bohaterów, a w jej najnowszej powieści, prócz tych już znanych z wcześniejszych odsłon cyklu, pojawia się cała gromadka intrygujących indywiduów. Autorka cyklu o Nikicie znana jest z tego, iż szczodrymi garściami sięga do pochodzących z różnych części świata mitologii i nie waha się przed wykorzystaniem tych elementów w swoich dziełach. W trzeciej części cyklu prócz nordyckich czy celtyckich bóstw motywem przewodnim został cygański tabor oraz jego nietuzinkowy Książę. „Diabelski Młyn” to satysfakcjonujące zamknięcie tego etapu z życia Nikity i Robina. Na szczęście dla wielbicieli tych bohaterów Aneta Jadowska zapow...

{}× 1 | link |
@esclavo
2018-12-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

"Może ta prawda, której ścigamy i za którą możemy zginąć, w moim przypadku zupełnie nie będzie tego warta?"

Nigdy nie rozumiałam fenomenu lunaparków, cyrków i parków rozrywki. Te tłumy i głośna muzyka to nie moja bajka. No może wata cukrowa jest w stanie mnie przekonać. I Aneta Jadowska.

Mowa oczywiście o trzeciej części przygód Nikity. Tytułowy Diabelski Młyn to tylko kropla w morzu. Przez 400 stron akcja nie zwalnia ani na sekundę. Cygański Książę, Bezdroża, wycieczki w zaświaty, odkrycie swojej przeszłości i zielona magia, to tylko część całości.

"Powiedz mu, że nawiedzają cię twoi zmarli bliscy, a machnie ręką, bo przecież każdy z nich ma jakąś ciocię Krysię czy dziadka Zenona, którzy czasem wpadają z zaświatów na pogawędkę."

Oczywiście, wszyscy którzy czytali poprzednie części, raczej nie będą mieć oporów przed sięgnięciem po tę część. Jest idealna. Lepsza od dwóch poprzednich. A rozdzały pisane z perspektywy Robina są moimi ulubionymi. Nikita też przeszła dużą metamorfozę, z knąbrnej, agresywnej dziewczyny zmieniła się w silną, zrównoważoną kobietę. Ktoś by mógł powiedzieć, że to tylko fantastyka. Osobiście uważam, że to dobra książka o przyjaźni ponad podziałami.

"Bezradność smakuje gorzko, ale walczysz, bo nie przyjmujesz do wiadomości, że pustka i ciemność miałyby zagarnąć twoich bliskich."

Dla tych, którzy książkę mają jeszcze przed sobą. Warto pomęczyć pierwszy tom, żeby w rezultacie otrzymać drugi, otoczony z...

{} | link |
@Nina
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane E-book 2018

Zaprzyjaźniłam się z Nikitą, pokochałam Robina i żal straszny, że to już koniec. Dzieje się w tej części, oj dzieje. Nikita znalazła sposób, żeby przywrócić Robinowi wspomnienia. Nie będzie łatwo, nie będzie przyjemnie, będzie krew i dużo trupów, ale będzie warto. Przyjaźń między tym dwojgiem jest tym, czym przyjaźń być powinna. Jedno za drugim wskoczyłoby w ogień, gdyby zaistniała taka potrzeba ale na co dzień nie usłyszysz miłych słówek i pieszczotek. Oni czynią przyjaźń a nie o niej mówią.
Jak zawsze autorka serwuje nam dużo magii, dużo śmiechu, czasami strachu, ale przede wszystkim ogrom dobrej rozrywki. Ja bawiłam się znakomicie, czego i Wam życzę.

{} | link |
@haudek
2020-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2019-Książki
@ElizaSnape
2020-03-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Księgozbiór
@Witchbraid
2020-01-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
PO
2019-06-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@laava
2019-05-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
DO
2019-01-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@miedzytytulami
2019-01-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Na półce z książkami

Co czytać po książce “Diabelski Młyn”- Aneta Jadowska

Książka Dziewczyna z Dzielnicy Cudów
Dziewczyna z Dzielnicy Cudów Aneta Jadowska
{}6.9/10
Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – sza...
Książka Akuszer bogów
Akuszer bogów Aneta Jadowska
{}8.2/10
Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już,...
Książka Na wojnie nie ma niewinnych
Na wojnie nie ma niewinnych Aneta Jadowska
{}8.8/10
Nucąc "Burn, burn, burn" Dora podpali świat, by przysmażyć t...
Książka Wszystko zostaje w rodzinie
Wszystko zostaje w rodzinie Aneta Jadowska
{}7.9/10
Rozlew krwi w rytmie Bad moon rising. Dora Wilk udowadnia, ż...
Książka "Dzikie dziecko miłości"
"Dzikie dziecko miłości" Aneta Jadowska
{}8.8/10
Spokój? W słowniku Namiestniczki Thornu ten wyraz nie istni...

Cytaty z książki

O nie! Książka Diabelski Młyn. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Dziewczyna z Dzielnicy Cudów
Dziewczyna z Dzielnicy Cudów Aneta Jadowska
{}6.9/10
Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – sza...
Książka Akuszer bogów
Akuszer bogów Aneta Jadowska
{}8.2/10
Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już,...
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe