Gdzie śpiewają raki

Delia Owens
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Książka Gdzie śpiewają raki
Książka Gdzie śpiewają raki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów

Opis

 Akcja powieści osadzona jest w sennym amerykańskim miasteczku Berkley Cove na wybrzeżu Północnej Karoliny. To właśnie tam, na pobliskich bagnach, żyje Kya Clark. Została porzucona w wieku 10 lat, jej domem i nauczycielką jest natura. Wśród mieszkańców krążą o niej różne legendy: że jest dzika, niezdolna do życia w społeczeństwie, być może nawet niebezpieczna. Dlatego gdy pewnego dnia na bagnach zostaje znalezione ciało młodego mężczyzny, podejrzenia w sposób naturalny kierują się na dziewczynę.

WHERE THE CRAWDADS SING to oda do świata przyrody (piękne, niepretensjonalne opisy), poruszająca opowieść o dojrzewaniu z zagadkowym morderstwem jako osią powieści. Tak naprawdę to piękna książka o miłości, ciemnych stronach samotności i sile, która umożliwia przetrwanie. 
Data wydania: 2019-10-30
ISBN: 978-83-8139-268-6, 9788381392686
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 416
dodana przez: Justyna_K

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 2 osoby szukają tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gdy zimno i mokro i w ogóle nie chce się żyć

15.12.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Delia Owens ma już swoje lata i ma też parę publikacji na koncie, ale to jest jej pierwsza powieść fabularna. Powieść, która przypomina w smaku owocową herbatę w ciężki, zimowy dzień. Jest lekka, doskonale zrównoważona między wątkiem kryminalnym, a tak zwanym obyczajem. Bohaterka natomiast to dziewczyna z krwi i kości, obok której nie da się przej... {} Recenzja książki Gdzie śpiewają raki

@DZIKA_BESTIA@DZIKA_BESTIA {}× 7

Gdzie śpiewają raki

4.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy w USA, opublikowana w 41 krajach. Robi wrażenie, prawda? Pulsująca rytmem natury, wysycona półcieniami przybrzeżnych mokradeł Karoliny Północnej, wstrząsająca lecz zarazem ujmująco piękna powieść przedstawia rozdzierająca serce historię Kyi, uczącej się zaufania do ludzi, przeplatając ja pełnokrwistym krymin... {} Recenzja książki Gdzie śpiewają raki

@zapach.stron@zapach.stron {}× 3

O dziewczynce, której matką stały się mokradła

16.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wspaniała, epicka powieść taka, która pozostaje w nas jeszcze długo po tym jak ją odłożymy. Książka niemal mnie zaczarowała, czytałam ją i chciałam, aby trwała bez końca, a kiedy zbliżałam się do końca każdą stronę traktowałam z niesamowitym namaszczeniem. Ta książka zmusza do myślenia i skłania do głębszych przemyśleń, mnie pozostawiła z uczucie... {} Recenzja książki Gdzie śpiewają raki

@ilona_m2@ilona_m2 {}× 2

Na takie historie czekam

23.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książkę zacząłem czytać kiedy na dobre rozgościł się Covid 19 a ja musiałem przewartościować swoje życie i czas, poświęcając się pomocy najbardziej potrzebującym. Do tego dochodziły książki od wydawców, na których lekturę również brakowało czasu i czasami sił. W końcu przeczytałem to...arcydzieło. Nie boję się tego słowa. To jest ARCYDZIEŁO!!! Dla... {} Recenzja książki Gdzie śpiewają raki

Moja opinia o książce

Opinie

@Justyna_K
2020-02-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Ebook/Legimi

UWAGA NA SAMYM KOŃCU OPINII SPOJLER!!!

Lekka, przyjemna powieść wzbudzająca wiele emocji. Czytałam z małymi przerwami na domowe obowiązki. Wzruszająca historia o porzuceniu, odrzuceniu, wielkiej samotności i walce o przetrwanie. Taka miła amerykańska bajka, miejscami trochę absurdalna, ale jednak pełna uroku   :) 
Ocena poszybowałaby wyżej jednak pomimo tego, że powieść mi się podobała nie bardzo jestem w stanie zaakceptować fakt, że porzucona przez matkę i rodzeństwo, sześcioletnia dziewczynka, na łasce podłego, wstrętnego ojca, który dwa lata później też ją opuszcza, że tak małe dziecko było w stanie samodzielnie przetrwać na mokradłach. I że przez tyle lat wymykała się opiece społecznej, że nigdy nie zachorowała, nawet ząb jej nigdy nie zabolał, raz tylko wbił jej się w stopę zardzewiały gwóźdź. Rodzeńswto i matka okazali się bardzo samolubni i egoistyczni, sami dali drapaka, uciekli od wiecznych awantur, wiecznie pijanego ojca, pozostawiając na pastwę losu małego człowieka. Kto normalny tak robi? 


--------------------------------------------
Poza tym nie uwierzę też w to, że dziewczyna wychowana na mokradłach, z dala od cywilizacji, znająca od podszewki przyrodę, za to kompletnie nie znająca życia, tego które toczyło się poza jej samotnią, że była w stanie zaplanować tak skrzętnie morderstwo, że jednak pozbawiła życia  swojego byłego kochanka. Tylko skąd wpadła na pomysł, że trzeba w dordze do domu przebrać się za chłopaka, a wracając d...

{}× 19 | link |
@Matylda_Saresta
2019-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

"Bagna wiedzą o śmierci wszystko i niekoniecznie uznają ją za tragedię, a już na pewno nie za grzech."

Epicka prawie opowieść, w której znajdujemy dwa różne pozornie wątki: historię /dramatyczną/ małej dziewczynki z bagien i śmierci miejscowego lowelasa.
Wszystko zazębia się w efekcie końcowym.

Przepiękny klimat, pełen samotności i cierpienia. Końcówka /jak dla mnie/ poleciała za szybko na łeb i szyję, ale całość bardzo dobrze się czytało. To powieść z tych, które aż się proszą o ekranizację.

{}× 6 | link |
BE
2020-01-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Szukałam czegoś lekkiego. I znalazłam. Zachęciły też opinie w Internecie i na okładce. Książka bardzo klimatyczna. Chce się wejść w ten świat, zobaczyć krajobrazy opisane przez Delię Owens. Autorka – jak się okazuje, prywatnie jest badaczką świata roślin i zwierząt Czarnego Lądu. Tym zamiłowaniem do przyrody dosłownie zaraziła swoją główną bohaterkę – Dziewczynę z Bagien. Kya nie zna innego świata jak tylko rozlegle mokradła Karoliny Północnej w Stanach. Ten świat obok, paralelny, dosłownie ją przeraża – nie zna go, zresztą nawet nie potrzebuje. Bagna jej w zupełności wystarczają. To tam zaczyna się dzieciństwo , w latach 50-tych ubiegłego wieku. Razem z rodzeństwem i rodzicami Kya żyje w skromnym domu, daleko od innych ludzi, bez szkoły, praktycznie bez cywilizacji. Ich świat to przyroda, troska o przeżycie w trudnych warunkach, skromne jedzenie i ubranie. Rodzinie daleko do idealnego obrazu komórki społecznej. Ojciec często nadużywa alkoholu, wszczyna pijackie burdy. Pewnego dnia matka mówi dość i opuszcza dom. Chwilę po niej to samo robią starsze dzieciaki. Na bagnach zostają tylko Kya i jej ojciec, niezdolny do wychowywania dziecka. Tak więc Kya wychowuje się praktycznie sama. Czy to możliwe – zapytacie? Jestem skłonna uwierzyć, że w tamtych czasach, wkrótce po wojnie – tak. I Kya nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby być jej wsparciem. Oprócz lasu, mew, muszli, traw, mokradeł i czarnoskórego sprzedawcy i jego żony. Dziewczyna musi stawić czoła samotności, fałszywym pr...

{}× 1 | link |
OL
2020-03-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Wzruszająca historia dziewczyny z bagien, która została wykluczona przez społeczeństwo. Pozostawiona przez rodzinę każdego dnia walczyła o przeżycie. Mimo iż w szkole spędziła zaledwie jeden dzień stała się największą znawczynią przyrody na bagnach, chętnie czytaną autorką książek, ale również oskarżoną.
Historia nieprawdopodobna, pięknie napisana, a szczegółowe opisy natury pozwalają dokładnie zobrazować sobie otaczający świat głównej bohaterki.

{}× 1 | link |
@jelonka11
2020-01-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Po tylu latach czytania trudno mnie zaskoczyć a jednak się udało! Cudowna książka o życiu zgodnym z rytmem natury. Ile bym dała by choć miesiąc pomieszkać na amerykańskich bagnach razem z Kya..

{}× 1 | link |
@ilona_m2
2020-02-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Piękno mokradeł i dorastająca dziewczynka - samotność... Autorka w sposób niesamowicie poetycki opisuje miejsce, w którym laguna styka się z oceanem. W całą opowieść wplata losy samotnie żyjącej na bagnach Kyi. Książka dotyka wielu problemów nie tylko porzucenia, ale wraca do korzeni człowieka i jego silnych więzi z matką naturą, dotyka problemu uprzedzeń rasowych, odrzucenia przez lokalne środowisko. To powieść, która pozostaje na długo po skończeniu ostatniej kartki.... Jedna z lepszych jakie w ostatnim czasie czytałam. 

{} | link |
@monica
2020-06-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Przeczytać koniecznie

Wspaniała książka ! Wciąga bez reszty - historia dziewczyny z bagien zapada w pamięć na długo ...

{} | link |
HU
2020-08-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@lola.montes
2020-07-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
K.
2020-07-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@kropka2032
2020-07-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@PiotrPodgorski
2020-06-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Edyta_Frackowiak
2020-05-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
DO
2020-05-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
AN
2020-05-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Gdzie śpiewają raki”- Delia Owens

Książka Dar serca
Dar serca Amanda Brooke
{}6/10
Wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu. T...
Książka Zostaje w rodzinie
Zostaje w rodzinie Adela Jurowska
{}8/10
Ciepła i zabawna opowieść o sile rodzinnych więzi. Ko...
Książka Wianek z dmuchawców
Wianek z dmuchawców Agnieszka Olszanowska
{}5.8/10
Mała wieś, wielkie dramaty, emocje, intrygi, miłość i zdrada...
Książka Wianek z lauru
Wianek z lauru Agnieszka Olszanowska
{}7/10
Mała wieś, wielkie dramaty, emocje, intrygi, miłość i zdra...
Książka Syn biskupa
Syn biskupa Kelly Irvin
{}7.2/10
Miłość, tradycje i zwyczaje oraz bolesne rozterki pomiędzy...

Cytaty z książki

“Mokradła to nie bagna. Mokradła to przestrzeń wypełniona światłem, gdzie trawa wyrasta z wody, a woda płynie ku niebu. ”
{}× 2
#
“Kraina może i była wredna, lecz w żadnym razie nie uboga. Na ziemi i w wodzie roiło się od najrozmaitszych stworzeń: biegających zygzakiem krabów, drepczących w błocie raków , ptactwa, ryb, kr...”
{}× 2
#
“Człowiek osaczony, zdesperowany bądź osamotniony ucieka się do odruchów, których celem jest wyłącznie przetrwanie. Można powiedzieć, że w takim miejscu przetrwanie zapewniają tylko karty atu. ...”
{}× 1
#
“W swoim gronie gołębia walczą równie często jak jastrzębie. ”
{}× 1
#
“Ciemność pachniała słodyczą, ziemistym oddechem ropuch i jaszczurek, którym udało się przetrwać jeszcze jeden upalny dzień. Moczary wtuliły się w nisko wiszącą mgłę i Kya zasnęła.”
{}× 1
#
Przeglądaj
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe