Historie miłosne

Éric-Emmanuel Schmitt
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 81 ocen kanapowiczów
Historie miłosne
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 81 ocen kanapowiczów

Opis

Znakomity wybór opowiadań o miłości Erica-Emmanuela Schmitta!
Miłość młodzieńcza, niespełniona, zakazana. Miłość, która prowadzi do zbrodni i na którą czeka się całe życie. Nikt piękniej od Schmitta nie przedstawia tak wielu odcieni tego wyjątkowego uczucia.
Schmitt z wrażliwością i wyczuciem przedstawia miłosne dramaty swoich bohaterek - Marzycielki, Odette, Hélene, Donatelli - bosej księżniczki. Ich marzenia o szczęśliwym życiu u boku ukochanego, wspólnej porannej kawie, spacerach w deszczu, zazdrości i wierze w siłę uczuć oraz odwadze, jakiej wymaga realizacja pragnień wzruszyły już tysiące czytelniczek na całym świecie.
Historie miłosne to kompozycja siedmiu najpiękniejszych opowiadań o miłości, nadziei i przyjaźni, wybrane spośród bogatego zbioru tekstów tego znakomitego francuskiego autora. Pięknie ilustrowaną kolekcję wzbogaca dodatkowa jedna z najsłynniejszych książek autora - Tektonika uczuć.
Historie miłosne to książka, który zachwyci każdą kobietę
Data wydania: 2010-10-01
ISBN: 978-2-408-31495-8, 9782408314958
Wydawnictwo: Znak
Stron: 460
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Éric-Emmanuel Schmitt Éric-Emmanuel Schmitt
Urodzony 28 marca 1960 roku we Francji (Sainte-Foy-lès-Lyon)
Francuski dramaturg, eseista i powieściopisarz, z wykształcenia filozof. Mieszka w Brukseli. Uczęszczał do École normale supérieure, jednej z przodujących francuskich uczelni humanistycznych. Zdobył tam najbardziej prestiżowy z francuskich certyfik...

Pozostałe książki:

Małe zbrodnie małżeńskie Pan Ibrahim i kwiaty Koranu Tektonika uczuć Dziecko Noego Oskar i pani Róża
Wszystkie książki Éric-Emmanuel Schmitt

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Odette i inne historie miłosne

14.06.2012

Eric-Emmanuel Schmitt to jeden z najbardziej poczytnych, współczesnych, francuskich pisarzy. Mimo iż wychował się w rodzinie sportowców, sam nie wyjawia zainteresowania w tej dziedzinie. Filozofia, teatr, powieściopisarstwo, a od niedawna również i film to dziedziny, w których artysta spełnia się zawodowo. Jego książki przetłumaczono na 40 języków,... Recenzja książki Odette i inne historie miłosne

@Kala95@Kala95 × 1

Uczta dla czytelnika

26.02.2011

Eric Emmanuel Schmitt jest jednym z niewielu autorów, który nigdy mnie nie zawodzi. Mam pewność, że każda jego książka trafi do mojego serca, zaskoczy mnie swoim zakończeniem, zapewni godziny rozmyślań i dawkę optymizmu, dzięki któremu życie jest przyjemniejsze. Pisarz jest z wykształcenia doktorem filozofii, co moim zdaniem pomaga mu w docieraniu... Recenzja książki Historie miłosne

Bo miłość ma wiele obliczy...

5.08.2012

Miłość to jedno z najpiękniejszych uczuć na świecie. Kochać i czuć, że jest się kochanym to marzenie każdego człowieka. Miłość ma jednak wiele odcieni i nie zawsze wygląda tak, jak ukazują to książkowe romanse, czy telewizyjne seriale. Prawdziwa miłość potrafi być niezwykle skomplikowana, a dla prawdziwego uczucia ludzie gotowi są do najprzeróżniej... Recenzja książki Historie miłosne

Recenzja zbioru opowiadań pt. "Historie miłosne" autorstwa E.E. Schmitt

9.06.2014

Eric Emmanuel Schmitt to niepodważalnie autor, którego śmiało możemy zaliczyć już do klasyków literatury. Tajemniczy francuski pisarz bijący rekordy popularności, z którego utworów aż bije sponiewieraną dziś filozofią, od której ludzie tak bardzo się wzbraniają. A mimo tego chyba nie ma dziś czytelnika, który nie słyszał nigdy o "Oskarze i Pani Ró... Recenzja książki Historie miłosne

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-05-08
4 /10
Przeczytane Obyczajówki lepsze i gorsze

Ale książka pozytywnych uczuć nie wzbudziła, raczej zdenerwowanie, współczucie albo nuuudę. Uważam, że autor byłby świetny w książkach z suspensem, a 'miłość' mu nie wychodzi.
Ale podobały mi się BARDZO dwa opowiadania: o chorej na Alzheimera kobiecie i o obrazie. Uważam, że pióro jest dobre, że autor świetnie buduje napięcie, że byłby świetnym pisarzem w stylu Poego. Bo te opowiadania są świetne.

× 5 | link |
@boopoland
2010-06-17
10 /10

Nie lubię krótkich form literackich. Opowiadania, nowele etc. były zawsze moim koszmarem. Miałam wrażenie, że jeśli pisarz popełnił zbiór opowiadań, to brakowało mu weny na całą książkę i musiał się rozdrobnić na opowiadania. "Odette i inne historie miłosne" to zbór opowiadań właśnie. Oczywiście, sama nie kupiłam tej książki - udało mi się ją upolować kilka miesięcy temu na Podaj.net. Zapewne leżałaby na półce jeszcze długo, ale okazało się, że BiblioNETkowa znajoma szuka tej książki, a ja bez problemu mogę ją jej pożyczyć. Wychodzę z założenia, iż zanim pożyczę komuś książkę, powinnam ją sama przeczytać. I tak właśnie wzięłam się za "Odette...". Z ośmiu opowiadań, z pierwszymi dwoma miałam wielki problem. Można by rzec, że ledwie przez nie przebrnęłam. Zapewne wynika to z tego, że kompletnie nie mogłam utożsamić się z bohaterkami tych opowiadań... w końcu nie wywodzę się z biednej rodziny i nie spędziłam dzieciństwa w domu dziecka opętana chęcią stracenia dziewictwa z miejscowym "ideałem". Nie jestem też osobą dostrzegającą w ludziach to, co w nich najgorsze (wręcz przeciwnie!). Na szczęście dalej było już dobrze. Trzecie opowiadanie wstrząsnęło mną i sprawiło, że zapragnęłam doczytać zbiorek do końca. Kolejne opowiadania podobały mi się bardzo... do tego stopnia, że postanowiłam zachować tę książkę "na zawsze" i na pewno jeszcze do niej wrócę. Nawet do tych opowiadań, które mi się nie do końca podobały - może za jakiś czas podejdę do nich inaczej. Ale, ale... książkę ocenił...

| link |
@Liliowa
2011-01-24
10 /10
Przeczytane Moja biblioteczka

Schmitt przepięknie pisze o miłości, potwierdza to każde opowiadanie, które wyszło spod jego pióra. Opowiadaniem, które zdecydowanie najbardziej do mnie przemówiło, które poruszyło mnie najmocniej, był tekst pt. "Wszystko, czego potrzeba do szczęścia" - o kobiecie, która w pewnym momencie swego życia odkrywa coś, co już na zawsze burzy jej małżeńskie szczęście. Jednakże byłabym niesprawiedliwa, gdybym nie wspomniała także o równie dobrej "Zbrodni doskonałej" czy "Marzycielce z Ostendy". Tak naprawdę każde opowiadanie ma swój niepowtarzalny urok i zadziwiającą magię. "Historie miłosne" przekonały mnie do twórczości Schmitta, myślę, że śmiało mogę zaliczyć tego Pana do grona moich ulubionych pisarzy.

| link |
@Agatka90
2010-12-15
Przeczytane

Zazwyczaj słowo miłość kojarzy nam się z kobietą i mężczyzną, mocno w siebie zapatrzonych. Kobietę i mężczyznę, którzy nie widzą nikogo innego poza sobą. Każde z ośmiu opowiadań pokazuje "inną" miłość: syna do matki, matki do córki, kobiety i mężczyzny... Mnie najbardziej urzekło opowiadanie "Obca" o chorej Odile. Pięknie zobrazowana miłość syna do matki. Nie byłam przekonana do krótkich opowiadań zebranych w jedną książkę, ale muszę przyznać, że po przeczytaniu uważam to za atut! Gorąco polecam! :)

| link |
@lepa
2010-12-29
Przeczytane Na mojej półce

Nie lubię ckliwych opowieści o miłości które zdarzają sie tylko w książkach i filmach. Ten zbór historii jest jednak tego zaprzeczeniem. Bardzo miła lektura, życiowa a przede wszystkim zaskakująca. Dla mnie najlepsza, najciekawsza a przede wszystkim wzruszająca to historia Odile. Nie zwykłam płakać ale po przeczytaniu tej łezka mi się w oku zakręciła. Jedyne rozczarowanie poczułam jak doszłam do ostatniej strony- zdecydowanie za krótka! Polecam wszystkim kobietą ;)

| link |
@rainestrella95
2021-02-26
10 /10
Przeczytane buy

Poruszający zbiór opowiadań, które wciągają, czyta się je jednym tchem i potrafią doprowadzić do łez, a dodatkowo przepełnione są mądrością życiową przydatną każdego dnia. Autor zachwyca nie tylko stylem pisania, ale też pomysłowością, nietuzinkowością i nieprzewidywalnością każdej z historii. Dzięki tej książce można na nowo spojrzeć na swoje życie... Gorąco polecam zarówno paniom jak i panom. Jak dla mnie 10/10 !

| link |
@WehikulCzasu
2013-07-21
10 /10
Przeczytane Mam w domu

Ja na pewno nigdy nie nazwałabym tej książki "lekką", ale prawdą jest, że przeczytałam ją niezwykle szybko, kartki, jak to się mawia, "same się przewracały". Średnio lubię opowiadania, ale te zawarte w tej powieści zrobiły na mnie wrażenie, bo historie wszystkich kobiet przedstawione są tu z innej, nie jasnej i cukierkowej strony, jak można by się tego spodziewać. No i z przyjemnością przeczytam inne książki pana Schmitta.

| link |
@panika0
2010-05-31
10 /10
Przeczytane

Książka bardzo kobieca. 8 pięknych opowiadań przesiąkniętych bezgraniczną miłością. Każde z nich ma swój nietypowy charakter, każde jest inne. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Książki Schmitta mają to do siebie że czyta się je wyjątkowo szybko i lekko. Otwierają w naszych sercach nowe wrota. Poruszają duszę. Sprawiają że nie sposób się od nich oderwać. A po przeczytaniu, żałuję się że to już koniec.

| link |
@tempestad
2011-06-17
3 /10
Przeczytane

Niestety, ale zawiodłam się bardzo. Nie znalazłam w niej nic dla siebie. Historie były mi zupełnie obce, czułam się trochę jakbym przeglądała kolorowe czasopismo - miliarderki, wdowy, rozwódki, kobiety po przejściach. Niezbyt bliskie mi takie myślenie i taka miłość.

| link |
@marola
2011-03-11
8 /10
Przeczytane

"Historie miłosne" to różnorodne spojrzenie wrażliwego mężczyzny na uczucia, jakimi ogarnięci są ludzie. Zaskakuje bogactwo odcieni miłości. Co zastanawia, to fakt, że przedstawione opowieści zaprawione są smutkiem? Czy to oznacza, że miłość nie może być szczęśliwa?

| link |
@szarikow
2011-12-28
8 /10
Przeczytane Przeczytane Na półce domowej biblioteczki

Na początku zapowiadała się słabo, ale potem ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu bardzo mnie wciągnęła. Historie w większości zabawne i wzruszające. Zdecydowanie najbardziej podobała mi się "Wszystko, czego potrzeba do szczęścia". Gorąco polecam

| link |
@daimon
2013-10-30
8 /10
Przeczytane Po prostu miłość

Naprawdę bardzo dobry zbiór opowiadań. Dzięki niemu wróciła moja sympatia do Schmitta, którą straciłam przez Beethovena. Przy okazji pokazał nie tylko wielowymiarowość miłości, ale również swojej twórczości.

| link |
@narratorka
2010-12-18
10 /10
Przeczytane Skrzydlate myśli

Cudny zbiór. Wszystkie najpiękniejsze opowiadania Schmitta w jednym wydaniu. Pożyczyłam książkę w bibliotece i nie chce jej oddawać. Tyle rożnych obliczy miłości... Polecam książkę. Naprawdę.

| link |
KA
2011-03-11
Przeczytane

Nieraz jeszcze przeczytam tę książkę. To była moja pierwsza książka Schmitta, spodziewałam się ckliwych opowieści o uczuciach i muszę przyznać, że szalenie pozytywnie się rozczarowałam.

| link |
@kejti1
2011-05-22
8 /10
Przeczytane

Połknęłam tą książkę w jeden dzień :) Przyznam szczerze, że nie czytywałam do tej pory zbyt wielu książek Schmitta, ale zamierzam to zmienić.

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Wielbimy kobiety, bo pojawiają się one owiane tajemnicą, a gdy ona blednie, przestają nam się podobać. Kobiety myślą, że mężczyzn interesuje tylko to, co kryje się pomiędzy ich udami? Pomyłka!...”
#
“Ponieważ jeśli wyleczy się pan, to znaczy, że nie było to warte zachodu. Zamurowało mnie. Patrząc na mnie badawczo, zadeklarowała wzniosłym tonem: - Z wielkiej miłości nie da się wyleczyć.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl