Księga o Niewidzialnym

Éric-Emmanuel Schmitt
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Księga o Niewidzialnym
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Nowe, piękne wydanie bestsellerowego zbioru Erica-Emmanuela Schmitta.

„Księga o Niewidzialnym” to zbiór najpiękniejszych opowieści Érica-Emmanuela Schmitta, który z niezrównaną wrażliwością pisze o nadziei, miłości i śmierci.

Na kartach książki znalazły się najsłynniejsze dzieła pisarza, który swoją twórczością zdołał poruszyć miliony serc na całym świecie: „Oskar i pani Róża”, „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu”, „Dziecko Noego”, „Zapasy z życiem” oraz buddyjska baśń „Milarepa”.

Historie te dotykają najczulszych strun ludzkiej wrażliwości i przypominają o prawdziwym sensie życia – Niewidzialnym, lecz możliwym do odkrycia.

„Książki Schmitta mówią o największych wartościach w życiu w sposób najzwyklejszy, nieomalże dziecięcy”.

/Anna Dymna/

„To literatura dobrych wiadomości. Niezależnie od tego, jak ciężkiej materii dotyka autor, dźwiga czytelnika, daje mu nadzieję”.

/Wojciech Bonowicz/

Podaruj sobie i swoim bliskim księgę, która pomaga odnaleźć w życiu piękno i niewidoczny sens wszystkiego.

Data wydania: 2020-11-12
ISBN: 978-83-240-7251-4, 9788324072514
Wydawnictwo: Znak literanova
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 368
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Éric-Emmanuel Schmitt Éric-Emmanuel Schmitt
Urodzony 28 marca 1960 roku we Francji (Sainte-Foy-lès-Lyon)
Francuski dramaturg, eseista i powieściopisarz, z wykształcenia filozof. Mieszka w Brukseli. Uczęszczał do École normale supérieure, jednej z przodujących francuskich uczelni humanistycznych. Zdobył tam najbardziej prestiżowy z francuskich certyfik...

Pozostałe książki:

Małe zbrodnie małżeńskie Pan Ibrahim i kwiaty Koranu Tektonika uczuć Oskar i pani Róża Dziecko Noego
Wszystkie książki Éric-Emmanuel Schmitt

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Podróż w głąb siebie.

WYBÓR REDAKCJI
25.11.2020

Jak uchwycić to, co ulotne? Jak zobaczyć to, co... niewidzialne dla ludzkiego oka? Pięć różnych opowiadań. Pięć odrębnych historii, spośród których każda zabierze nas w podróż w głąb siebie. Opowieści, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać... zwykłe. Lecz to właśnie my, Czytelnicy, z każdym kolejnym opowiadaniem pana Schmitt'a mamy za za... Recenzja książki Księga o Niewidzialnym

Ksiega o Niewidzialnym

16.02.2021

Myśle, że chyba nie ma chodzącej na ziemi osoby, która nie kojarzyłaby Erica Emmanuela Schmitta. Tym razem do czynienia mamy z barwnym zbiorem jego najpiękniejszych opowieści. „Oskar i Pani Róża”. Przeżyć całe życie w dwanaście dni? Dla Oskara i cioci Róży, nie ma rzeczy niemożliwych. Po okrutnym wyroku pielęgniarka Róża, pozwala przeżyć chłopa... Recenzja książki Księga o Niewidzialnym

O życiu

26.11.2020

"Księga o Niewidzialnym" to książka wydana ponownie przez Wydawnictwo Znak, tym razem w twardej oprawie z papierową fakturą, pasującą do "Kobiety w lustrze". To, co jak zwykle zachwyca w utworach autora to charakterystyczna dla nich wrażliwość i ich uniwersalność. Każdy czytelnik znajdzie w nich cząstkę siebie. Éric-Emmanuel Schmitt pisze o tym, c... Recenzja książki Księga o Niewidzialnym

Moja opinia o książce

Opinie

@pierwszyrozdzial
2020-11-18
9 /10

Zachwycam się! Zachwycam się i wzruszam patrząc na nowe wydanie opowiadań E.E. Schmitta „Księga o niewidzialnym”! Cudowne wznowienie hitowej kolekcji książek Autora to wspaniały pomysł @wydawnictwoznakpl ! Okładka jest cudowna i przywołuje najlepsze skojarzenia! A wnętrze...

„Księga o niewidzialnym” do zbiór kilku opowiadań Schmitta - bardziej i mniej znanych. Znalazłam tu historie, które znam od dawna (oczywiście „Oskar i pani Róża”) i takie, o których nawet nie słyszałam! I słuchajcie! To jest absolutnie przecudowna pozycja!

Niejedna powieść Autora jest już za mną. Dlatego wiedziałam dokładnie czego się spodziewać! Klasycznie - Schmitt pisze o tym co jest obecne w życiu każdego człowieka, a co jest tak bardzo ulotne i często pozostaje niezauważone. Każde z opowiadań odnosi się do innej religii i kultury - ta książka jest pełna tak wielu wspaniałych myśli! Bez porównywania, bez oceniania!
W każdej historii znajdziemy wiele smutku i cierpienia, ale też nadziei i optymizmu. I szacunku. Szacunek do każdego człowieka i jego przekonań to najcenniejsze, co przekazał czytelnikowi Schmitt!

Polecam! To wyjątkowa pozycja, która da Wam wiele radości podczas czytania! W moim przypadku lektura nie była ciągła - dawkowałam sobie kolejne opowiadania, niektóre opuszczałam, żeby po kilku dniach do nich wrócić. Och! Naprawdę jestem zachwycona (i tak, wiem, że się powtarzam, ale mój (znowu) zachwyt nie ma końca!).

× 1 | link |
@MalaMi_2
2021-08-09
8 /10
Przeczytane
@n.kowalska041
2021-02-16
10 /10
Przeczytane
@fankath135
2020-11-25
7 /10
Przeczytane
@zaczytana.o.polnocy
2020-11-25
10 /10
Przeczytane
AG
2020-05-17
8 /10
Przeczytane
@Asamitt
2020-04-13
6 /10
Przeczytane * Własne ✿ Antologie / Zbiory Literatura piękna / Klasyka
@m_mikos
2019-02-28
9 /10
Przeczytane Literatura ❤️

Cytaty z książki

O nie! Książka Księga o Niewidzialnym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl