Papugi z placu d'Arezzo

Éric-Emmanuel Schmitt
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Papugi z placu d'Arezzo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

W swojej najnowszej powieści Eric-Emmanuel Schmitt z uwagą przygląda się człowiekowi we współczesnym świecie, w którym namiętność często myli się z miłością, a seks służy zagłuszaniu uczuciowej pustki. Mieszkańcy placu d’Arezzo zakochują się, cierpią, uczą się ufać, czasem bywają samotni – a ich losy układają się w zaskakującą mozaikę ukazującą całe spektrum możliwych odcieni miłości.
Data wydania: 2014-11-05
ISBN: 978-83-240-2604-3, 9788324026043
Wydawnictwo: Znak
Stron: 768
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Éric-Emmanuel Schmitt Éric-Emmanuel Schmitt
Urodzony 28 marca 1960 roku we Francji (Sainte-Foy-lès-Lyon)
Francuski dramaturg, eseista i powieściopisarz, z wykształcenia filozof. Mieszka w Brukseli. Uczęszczał do École normale supérieure, jednej z przodujących francuskich uczelni humanistycznych. Zdobył tam najbardziej prestiżowy z francuskich certyfik...

Pozostałe książki:

Oskar i pani Róża Małe zbrodnie małżeńskie Dziecko Noego Pan Ibrahim i kwiaty Koranu Tektonika uczuć Trucicielka Historie miłosne Kiedy byłem dziełem sztuki Marzycielka z Ostendy Zapasy z życiem Kobieta w lustrze Przypadek Adolfa H. Moje Ewangelie Opowieści o Niewidzialnym Ewangelia według Piłata Tajemnica Pani Ming Ulisses z Bagdadu Moje życie z Mozartem Dziennik utraconej miłości Intrygantki Małżeństwo we troje Madame Pylinska i sekret Chopina Napój miłosny Zazdrośnice Noc ognia Félix i niewidzialne źródło Sekta egoistów Kiki van Beethoven Człowiek, który widział więcej Zemsta i przebaczenie Brama do nieba Raje utracone Księga o Niewidzialnym Papugi z placu d'Arezzo O kotku, który bał się wszystkiego Talent do życia Najpiękniejsze aforyzmy Wyspa wolności. O króliczkach, które nie słuchały rodziców. Sen o Jerozolimie
Wszystkie książki Éric-Emmanuel Schmitt

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Papugi z placu d'Arezzo? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@z_glowawksiazkach
2020-09-14
6 /10
Przeczytane

Mój ukochany autor w formie całkowicie do niego niepodobnej. Gruba cegła licząca ponad 700 stron. Byłam bardzo ciekawa, jak Schmitt sprawdzi się w takiej koncepcji. Nie jest to mistrzostwo, aczkolwiek jest solidnie, z przekazem, tak jak zawsze.

Mieszkańcy placu d’Arezzo otrzymują zagadkowe listy: Piszę tych kilka słów, by ci powiedzieć, że cię kocham. Ty wiesz, kto. Ta tajemnicza wiadomość wywraca ich życie do góry nogami, powoduje, że podejmują oni ważne decyzje i zrzucają swoje maski.

Powieść ta jest powieścią o miłości, o tym jak często mylona jest z pożądaniem i namiętnością, o tym, czym tak naprawdę dla człowieka współczesnego jest seks i czy w ogóle ma on jeszcze jakiś związek z uczuciem. W powieści odnajdziemy różne aspekty miłości: jest pierwsza, młodzieńcza miłość, miłość homoseksualna, miłość własna, miłość dojrzała, miłość rodzicielska. Książka Schmitta pokazuje, że miłość nigdy nie jest taka sama, ma tyle odcieni, ile barw na skrzydłach papug z placu d’Arezzo.

Początkowo ilość bohaterów przytłacza, trudno dojść, kto jest kim. Być może podzielenie książki na bloki krótszych opowiadań ułatwiłoby czytanie, jednak w powieści wszyscy są swoimi sąsiadami, ich losy się ze sobą splatają i tworzą spójną całość, więc może dlatego autor postanowił opisać wszystko w formie ciągłej. Po wejściu w świat przedstawiony jesteśmy w stanie logicznie sobie poukładać w głowie bohaterów i ich życiorysy, jednak pot...

× 3 | link |
@19emilka93
2020-01-20
5 /10
Przeczytane

Bardzo lubię czytać tego autora. Zawsze tworzył dzieła, które mnie porywały: mniej lub bardziej, ale zawsze w pewnym stopniu zachwycały. Kiedy zobaczyłam grubość najnowszej powieści, ucieszyłam się i zaczęłam czytać. Po pierwsze, zdenerwowała mnie ilość bohaterów. Osobiście wolę mniej postaci, ale za to większe zżycie czytelnika z nimi. Jednak środek sprawił, że nie mogłam się oderwać, perypetie bohaterów( gdy w końcu mniej więcej już ogarniałam ich) wciągnęły mnie. Jednak końcówka, znów mnie nieco rozbiła. Dlatego wielki plus za wciągający środek. Minus za przewidywalne zakończenie i liczbę bohaterów.

× 3 | link |
BL
@mal.cem1980
2021-04-13
5 /10
Przeczytane
@BagatElka
2020-06-16
6 /10
Przeczytane 📚 Posiadam 2020
AG
@agnieszkawinczer
2020-05-05
3 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Gdy się wie, dlaczego się kogoś kocha, to znaczy, że się go nie kocha.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl