Félix i niewidzialne źródło

Éric-Emmanuel Schmitt
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Książka Félix i niewidzialne źródło
Książka Félix i niewidzialne źródło
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

 Czasem by odnaleźć sens życia, trzeba wrócić do źródeł swojego istnienia
 Jego imię znaczy „szczęśliwy” – Felix wie to od mamy, Fatou, która mieszka w Paryżu i prowadzi kawiarnię, ale pochodzi z Afryki i ma moc nadawania znaczeń, bo widzi i rozumie więcej.
 Felix o swoim szczęściu nie myśli do czasu, gdy pewnego dnia wszystko w jego życiu się zmienia. Mama przestaje się uśmiechać, a w jej oczach gaśnie życie. Sprawia wrażenie martwej w środku. Chłopiec postanawia ratować ją za wszelką cenę – zabiera Fatou do magicznej, migoczącej kolorami Afryki, gdzie na kobietę czekają duchy przodków.
 Pustynna ziemia skrywa potężne tajemnice, o których zachodni medycy nie mają pojęcia. Wśród nocy, w jasnym świetle księżyca do głosu dochodzą pradawne siły – tylko one mogą wskrzesić w Fatou wolę istnienia i na powrót zjednoczyć ją z ziemią, która dała jej życie.
 
 Czy mały Félix zdąży doprowadzić matkę do niewidzialnego źródła, zanim będzie za późno? Czy znów będzie szczęśliwy?
 
 ***
 Najnowsza powieść Erica-Emmanuela Schmitta to nowa odsłona bestsellerowego Cyklu o Niewidzialnym. Podobnie jak niegdyś bohater Oskara i pani Róży Félix musi odkryć sens życia, a ma na to niewiele czasu. 
Data wydania: 2019-11-11
ISBN: 978-83-240-7024-4, 9788324070244
Wydawnictwo: Znak literanova
Stron: 176
dodana przez: WystukaneRecenzje

Autor

Éric-Emmanuel Schmitt Éric-Emmanuel Schmitt
Urodzony 28 marca 1960 roku we Francji (Sainte-Foy-lès-Lyon)
Francuski dramaturg, eseista i powieściopisarz, z wykształcenia filozof. Mieszka w Brukseli. Uczęszczał do École normale supérieure, jednej z przodujących francuskich uczelni humanistycznych. Zdobył tam najbardziej prestiżowy z francuskich certyfik...

Książki Éric-Emmanuel Schmitt

Wszystkie książki Éric-Emmanuel Schmitt

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Prędzej czy później przychodzi czas, gdy i Ty musisz poszukać swojej duszy

{} WYBÓR REDAKCJI
24.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Gdy byłam dzieckiem, wierzyłam, że wszyscy żyją w ten sposób co ja, a przynajmniej bardzo podobnie. Te wszystkie opisy innych kultur były odległe i bardziej baśniowe niż realne. To było zwykłe stwierdzenie, że owszem – one istnieją, ale tylko na kartach książek i w programach telewizyjnych. Z czasem mój świat się powiększał. Więcej widziałam, więc... {} Recenzja książki Félix i niewidzialne źródło

@Elfik_Book@Elfik_Book {}× 5

Opowieść o tym, co skrywa się w umyśle i sercu człowieka.

11.01.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Niewidzialne źródło jest wszędzie, zawsze, tam gdzie znajdujesz się ty, i możesz je uchwycić. Ten, kto dobrze patrzy, w końcu zobaczy. O czym jest książka "Félix i niewidzialne źródło" to historia o poszukiwaniu własnego miejsca, sensu życia i radości z każdego dnia, z każdej otrzymanej sekundy życia. To niesamowita opowieść o ty... {} Recenzja książki Félix i niewidzialne źródło

@m_mikos@m_mikos {}× 2

Mądrość znów podana w pięknej postaci

16.12.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Premiera ta urzekła mnie i utwierdziła w przekonaniu, że Eric-Emmanuel Schmitt to jeden z moich ulubionych pisarzy. Jak zwykle w jego powieściach, każda postać i każda sytuacja zostały z wielką starannością wykreowane po to, by ukazać nam prawdę o życiu - czasem słodką, czasem gorzką... Opowieść o Félixie i jego mamie Fatu to kolejna część cyklu o... {} Recenzja książki Félix i niewidzialne źródło

Moja opinia o książce

Opinie

@Bibliotecznie
2019-12-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

„Felix i niewidzialne źródło” to kolejne opowiadanie E. E. Schmitta należące do Cyklu o Niewidzialnym. Filozoficzny charakter opowieści skłania do zastanowienia się nad poruszanymi przez pisarza tematami. Tym razem fabuła skupia się na poszukiwaniu sensu i radości życia.

Felix to dwunastoletni mieszkaniec Paryża. Mieszka w stolicy Francji wraz z matką, Fatu, która prowadzi niewielką kawiarnię. Nadchodzi jednak dzień, w którym kobieta z radosnej i zawsze uśmiechniętej staje się ponura i nieobecna. Jej „choroba” postępuje, a chłopiec zaczyna obawiać się o życie matki. Fatu to kobieta, która dostrzega więcej, i którą nagle dopada depresja wywołana silnymi emocjami i oderwaniem od korzeni, a jej syn Felix za wszelką cenę stara się zmobilizować matkę do odzyskania chęci życia.  
Jest gotowy zrobić wiele, by uratować ją od śmierci, która zbliża się nieubłaganie. Felix prosi o pomoc wujka Bambę, który przybywa z Afryki. Czy zdoła on wyciągnąć kobietę z krainy cieni? Kto zabierze Fatu i Felixa do Afryki i co wydarzy się na miejscu?

Spodziewałam się trochę innej historii, ale ta, którą dostałam, również była ciekawa. Sporo w niej odrębnych elementów, które składają się w intrygującą całość. Przesłanie powieści jest dość czytelne. W życiu człowieka ważne są korzenie i przodkowie, którzy tworzą naszą historię i są częścią naszego życia. Kiedy ich zabraknie, stracimy również część siebie.

Polecam...

{}× 1 | link |
@z_glowawksiazkach
2020-06-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Eric-Emmanuel Schmit

Kolejna cudowna książka Schmitta, która tym razem porusza kwestię korzeni i tego, że od przeszłości nie da się uciec. I tylko pogodzeni ze sobą możemy być w pełni szczęśliwi.

{}× 1 | link |
KA
2019-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

“Patrz poza to, co widzialne. Patrz na niewidzialne. Szukaj duszy, która sprawia, że wszystko staje się widoczne poza widzeniem. I karm się siłą świata, która go podtrzymuje. I karm się siłą świata, która go podtrzymuje”.
Felix razem z mamą mieszkają w Paryżu, prowadzi ona kawiarnie, jednak pochodzi z Afryki. Pewnego dnia w życiu chłopca wszystko się zmienia. Jego mama zaczyna chorować. Przestaje się uśmiechać i gaśnie z dnia na dzień. Chłopiec postanawia za wszelką cenę ją ratować.
Eric-Emmanuel Schmitt w historii dwunastoletniego Felixa i jego matki pokazuje jak ważne są więzi rodzinne. Możemy “chorować”, kiedy odetniemy się od przeszłości i chcemy o niej zapomnieć. To właśnie przeszłość tworzy nas. Trzeba ją zaakceptować i znaleźć to “niewidzialne źródło” energii i miłości do życia. Autor pokazuje też jak ważną rolę w życiu chłopca odgrywa Matka. Jak ważna jest dla niego, jak bardzo ją kocha i jest w stanie zrobić wszystko, żeby tylko była zdrowa.
“Niewidzialne źródło jest wszędzie, zawsze, tam gdzie znajdujesz się ty, i możesz je uchwycić. Ten, kto dobrze patrzy, w końcu zobaczy”.
Instagram.com/karkareads

{} | link |
IR
2020-06-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Posiadam
@Elfik_Book
2020-05-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
AG
2020-05-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@Liliowy_Motylek
2020-01-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Schmitt 2019 Do przemyślenia
@m_mikos
2020-01-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane ❤️ Literatura
SL
2019-12-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@bettypietras
2019-12-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
OL
2019-12-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Félix i niewidzialne źródło”- Éric-Emmanuel Schmitt

Książka Króliki z Ravensbrück
Króliki z Ravensbrück Anna Ellory
{}6.7/10
Nadzieja nie umiera nigdy, nawet w czasach największego mr...
Książka Księga Arona
Księga Arona Jim Shepard
{}7.3/10
Wzruszający obraz Holokaustu przedstawiony oczami dziecka....
Książka Madame Pylinska i sekret Chopina
Madame Pylinska i sekret Ch... Éric-Emmanuel Schmitt
{}6.8/10
Czy odważysz się wybrać nieoczywistą ścieżkę, by na jej koń...
Książka Dwa światła
Dwa światła Maria Paszyńska
{}8.2/10
Czy w świecie pełnym przemocy jest jeszcze miejsce na piękno...
Książka Czułość i obojętność
Czułość i obojętność Roma Ligocka
{}8.9/10
Opowieści szkatułkowe, mistrzowskie połączenie codziennych o...

Cytaty z książki

“Niewidzialne źródło jest wszędzie, zawsze, tam gdzie znajdujesz się ty, i możesz je uchwycić. Ten, kto dobrze patrzy, w końcu zobaczy.”
{}× 1
#
“"Wolność nie stanowi celu, lecz środek, środek pozwalający być sobą."”
{}
#
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe