Inferno

autor: Dan Brown
Inferno
3.85
Ocena 3.85 na 5 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów
Światowej sławy specjalista od symboli, Robert Langdon budzi się na szpitalny...
Światowej sławy specjalista od symboli, Robert Langdon budzi się na szpitalnym łóżku w zupełnie obcym miejscu. Nie pamięta, jak i dlaczego znalazł się w szpitalu. Nie potrafi też wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie tajemniczego przedmiotu, który znajduje we własnej marynarce. Czasu na roz...
Pełny opis
Data wydania: 2013
ISBN: 9788375087123
Wydawnictwo: Sonia Draga

Recenzje

Inferno
Robert Langdon powrócił. Dan Brown raz jeszcze uczynił go bohaterem swojej książki i jak to bywa w przypadku Browna, uwikłał, wszystkowiedzącego profesora Uniwersytetu Harvarda, w kolejny międzynarodowy bałagan. Nasza cywilizacja jest zagrożona, świat, jaki znamy jest na skraju wielkiej zmiany, m...
Profesor w tweedowej marynarce powraca.
Kim jest Dan Brown? To twórca amerykańskich powieści sensacyjnych. Nakłady jego powieści sięgają powyżej 200 mln egzemplarzy. To co mnie najbardziej kręci w jego opowieściach to fakt, że Dan Brown łączy w swoich książkach historię sztuki i religię. Mimo tego, że zarzuca mu się nieprawdę, sprzeczn...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Maynard
@Maynard 2014-05-09
Idę o zakład, że w supertajnym komputerze autora znajduje się zaszyfrowany plik o nazwie "Niesamowity i zaskakujący thriller sensacyjny.doc". Plik ów zawiera szablon powieści w który Dan Brown co kilka lat wpisuje inne dane fabularne. Po skończonej pracy wciska "enter" a maszyna wypluwa Wspaniały Bestseller. Plik, w telegraficznym skrócie, może zawierać następujące informacje: "Robert Langdon wraz z piękną i inteligentną kobietą (tu wpisać imię oraz narodowość) ucieka przed Bardzo Złym Wrogiem (tu wpisać pseudonim złoczyńcy, w stylu: Nauczyciel, Zarządca lub Mentor) stojącym na czele Globalnej Organizacji Zła (Templariusze/Iluminaci/Masoni/Żydzi/Sataniści/Pastafarianie - niepotrzebne skreślić) planująca: apokalipsę/wybuch atomowy/skażenie biologiczne/ujawnienie kompromitujących rewelacji (również niepotrzebne skreślić). W aferę wplątana jest Bogu ducha winna i szantażowana Inna Globalna Organizacja (Opus Dei/Kościół Katolicki/WHO/UNICEF/Polska Partia Przyjaciół Piwa - niepotrzebne skreślić). Langdon i kobieta uciekają krętymi uliczkami (tu wybrać miasto z długoletnimi tradycjami: Rzym, Londyn, Boston, Nowy Jork, Paryż, Florencję lub Koluszki) i rozszyfrowują Niesamowicie Zagmatwane Zagadki (tu wybrać: dzieła znanych malarzy, szyfry wolnomularzy, symboliczne symbole lub alegoryczne alegorie). Bohaterów oczywiście goni czas (tu wybrać czas akcji: jedna noc/doba/tydzień/noc polarna). W finale zdemaskować Bardzo Złego Wroga (wskazana jest reakcja czytelnika w stylu: "ooo!" lub "o jejku!" w żadnym razie nie wolno doprowadzić do reakcji: "a nie mówiłem!")oraz podczas prowadzenia fabuły zaskakiwać czytelnika kolejnymi rewelacjami: co dwie strony/ trzy rozdziały/ dwa akapity (znów: niepotrzebne skreślić)" Uff... O czym jest "Inferno"? Dokładnie, powtarzam, dokładnie o TYM SAMYM co "Kod Da Vinci", "Anioły i Demony", "Zaginiony Symbol" i inne "dzieła". Florencję polecam zwiedzić osobiście lub podczas rozgrywki w grę "Assassin's Creed 2" - dużo ciekawszą i bardziej przygotowaną "historycznie". Wielu autorów stara się powielić schemat Browna, może włamali się do jego Supertajnego Komputera? Niestety nie wiem czemu nie powtarzają jego sukcesów. Może to magia nazwiska...?
@Karolinna
@Karolinna 2014-05-09
Przeczytane (2014-05-09)
Sięgnęłam po "Inferno", ponieważ 3 wcześniejsze książki Dan Browna, które przeczytałam wciągnęły mnie bez reszty. Niestety, smucił mnie schematyzm- piękna, dobrze wykształcona kobieta, wplątanie w większą aferę, a kobieta zawsze jest w jakiś sposób powiązana ze zmarłą osobą, tak było w "Kod Leonarda da Vinci" w "Anioły i Demony" oraz "Zaginiony Symbol", dlatego jakoś za specjalnie nowości nie widziałam. Jednak szemrane układy, zagadki, przemycane ciekawostki i fakty z życia o których nie mamy pojęcia, 2 strony a pomiędzy nimi Langdon a później jak się okazuje i trzecia strona. Mnie osobiście zawsze wciągała sama zagadka, którą musiał rozszyfrować Robert Langdon, więc czytając zbytnio nie zwracałam uwagi na niezmieniające się od poprzednich opowieści tło. Podsumowując: widać schematyczność, więc dzieło nie szokuje; zagadka jak zawsze wciągająca. Uważam, że warto przeczytać :)
@Panzer
@Panzer 2013-10-17
Przeczytane (2013-10-17)
Książka typowa dla Dana Browna z Robertem Langdonem w roli głównej, czyli: Langdon plus piękna kobieta plus zagadki, tajemnice i pościgi, a wszystko to okraszone pięknymi widokami Florencji, Wenecji i Stambułu. Czyta się szybciutko (jak to u Browna), i jest dużo lepsza niż wcześniejszy, nudny do bólu "Zaginiony symbol", aczkolwiek "Kod..." i "Anioły..." są zdecydowanie lepsze. Dla fanów Browna mus, dla innych czytelników - można przeczytać bez uczucia zawodu, ale szału totalnego nie ma.
@danielor
@danielor 2016-07-11
Przeczytane (2016-07-11)
Książka schematycznie podobna do "Kodu Leonarda Da Vinci", ale mimo to nadal wciąga i intryguje. Momentami akcja wydaje się zwalniać, ale za chwilę zwroty akcji powodują, że nie chce się odkładać książki. Wielkim atutem tej książki jest wędrówka przez Florencję.
@bunia
@bunia 2014-01-19
Przeczytane (2014-01-19)
A mnie się nie podobała, za dużo opisów, akcja przewidywalna. Nie ma już tego pełnego napięcia oczekiwania - co dalej. Dan Brown się po prostu wypalił, a każda jego kolejna książka jest słabsza.
@yeansgirl
@yeansgirl 2013-10-27
Przeczytane (2013-10-27)
Znam już twórczość Browna na tyle, żeby wiedzieć komu ufać, a komu nie. Genialna! Dla mnie na równi z "Kodem da Vinci", jednak "Aniołów i Demonów" nie pobiła.Absolutny must read.
@Martynka86
@Martynka86 2013-10-31
Przeczytane (2013-01-01)
Zupełnie inna niż "Zaginiony symbol", który był nudny i ciągnął się w nieskończoność. "Inferno" wciąga od pierwszych stron i zaskakuje zakończeniem :D. Polecam!
@Talunia
@Talunia 2014-01-22
Przeczytane (2014-01-22)
Wciąga od pierwszej strony, to fakt. W niektórych momentach trochę odrzucała mnie szczegółowość opisów, ale ogólnie fajna. :)
@moneczek88
@moneczek88 2014-03-19
Gorsza od Kodu, ale niezla :)
@Enigma
@Enigma 2013-11-11
Przeczytane (2013-11-11)
Cudowna !
Autorzy
Dan Brown
Dan Brown (ur. 22 czerwca 1964 w Exeter w stanie New Hampshire) - amerykański pisarz, autor powieści sensacyjnych. Jest absolwentem Phillips Exeter Academy, gdzie matematykę wykładał jego ojciec, p...
Inne książki:
Książka Anioły i demony
Książka Kod Leonarda da Vinci
Książka Kod Leonarda da Vinci - specjalne wydanie ilustrowane
Książka Kod Leonarda Da Vinci. Książka audio
Książka Cyfrowa twierdza
Współtworzący tą stronę
puchar @pauliniunia89 @pauliniunia89 pierwsza opinia