Ja, inkwizytor. Wieże do nieba

Jacek Piekara
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 51 ocen kanapowiczów
Ja, inkwizytor. Wieże do nieba
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 51 ocen kanapowiczów

Opis

OTO ŚWIAT, w którym Chrystus zstąpił z krzyża i surowo ukarał swych prześladowców. Świat gdzie słowa modlitwy brzmią: „i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom”. Świat, w którym „nasz Pan i jego Apostołowie wyrżnęli w pień pół Jerozolimy”. OTO ON – inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Dwie minipowieści, których bohaterem jest młody i niedoświadczony inkwizytor Mordimer Madderdin. Poznajemy wydarzenia z początków jego kariery w służbie Świętego Oficjum. Dziewczyny Rzeźnika Seryjny zabójca w okrutny sposób morduje młode dziewczęta. Mordimer, będący na ostatnim etapie swojej inkwizytorskiej edukacji, wspomaga w śledztwie mistrza Alberta Knotte. Mimo niechęci do przełożonego musi z nim współpracować, nie tylko w celu rozwiązania tajemnicy okrutnych morderstw, ale też aby uzyskać pozytywną opinię nauczyciela. Wieże do nieba Dwaj architekci rywalizują o budowę katedry w Christanii. Za każdym z nich stoją potężni protektorzy – arcybiskupstwo i Zakon Miecza Pańskiego. Obie strony mają równie dużo do zyskania jak i stracenia, obie posuwają się do niekoniecznie czystych metod. Pada podejrzenie, że prócz talentu i doświadczenia, jedna ze stron korzysta z sił nieczystych… Madderdin, tuż po staniu się pełnoprawnym inkwizytorem, zostaje uwikłany w konflikt między nimi.
Data wydania: 2012-10-31
ISBN: 978-83-7878-015-1, 9788378780151
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Kategoria: Fantasy
Mamy 6 innych wydań tej książki

Autor

Jacek Piekara Jacek Piekara
Urodzony 19 maja 1965 roku w Polsce (Kraków)
Jacek Piekara – polski pisarz fantasy i dziennikarz czasopism o grach komputerowych ("Świat Gier Komputerowych", "Gambler", "Click!", "GameRanking", pseudonim: Randall), a także redaktor naczelny czasopisma "Fantasy". Studiował psychologię i prawo n...

Pozostałe książki:

Ja, inkwizytor. Sługa Boży Ja, inkwizytor. Młot na czarownice Ja, inkwizytor. Łowcy dusz Świat inkwizytorów. Płomień i krzyż t. I Miecz Aniołów
Wszystkie książki Jacek Piekara

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wieże do nieba

25.12.2012

„Ja, Inkwizytor. Wieże do nieba” to książka zawierająca dwie minipowieści pióra Jacka Piekary. Mordimer Madderin walczy z herezją w świecie, w którym Jezus nie umarł na krzyżu tylko zszedł z niego i ukarał swoich prześladowców. Czy warto sięgnąć po tę pozycję? Moim zdaniem jak najbardziej. Mordimera miałam okazję poznać już wcześniej, cz... Recenzja książki Ja, inkwizytor. Wieże do nieba

Moja opinia o książce

Opinie

@beata87
2019-11-17
9 /10
Przeczytane

Znakomite! Znakomite!
Dwie opowieści fantasy z cyklu o Mordimerze Madderdinie. Pierwsza „Dziewczyny Rzeźnika ” o brutalnym mordercy i śledztwie prowadzonym przez mistrza inkwizytora Knotte i młodego Mordimera Madderdina. Zakończenie było fantastycznie rozegrane. Autor zachwycił mnie woltą i to nie jedną:) Puenta też znana – młodość musi się wiele nauczyć, bo nie wszystko jest tym, na co wygląda. Opowieść znakomita. Przeczytałam od jednego podejścia.
Druga opowieść „Wieże do nieba” o śledztwie dotyczącym uprawiania czarnej magii i dwóch dumnych architektach, budowniczych katedr, także przeczytałam z przyjemnością. Najbardziej jednak zachwyciło mnie i powaliło na kolana przed inwencją autora, zakończenie. Ponownie nieoczekiwana wolta… Coraz bardziej wciąga mnie świat i sposób rozumowania Inkwizytorów… Madderdin jest zaledwie nieporadnym pacholęciem między inkwizytorskimi wygami… Musi się jeszcze wiele nauczyć i wiele zrozumieć. A ja pospołu z nim:)

× 2 | link |
@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane Współpraca Posiadam

Jacka Piekarę, kojarzę przede wszystkim z cyklu o inkwizytorze Mordimerze, który żyje w świecie, w którym Jezus zszedł z krzyża, a ludzie modlą się o to aby nie odpuszczać swoim winowajcom.Ten cykl doczekał już się paru ładnych tomów i chyba jeszcze nie raz usłyszymy o tym świecie.

"Ja inkwizytor.Wieże do nieba", to kolejna część, tym razem złożona z dwóch dłuższych opowiadań.
Pierwsza z nich to opowieść o mordercy, który w okrutny sposób morduje młode dziewczyny.Mordimer, mimo niechęci musi uczestniczyć w śledztwie jako asystent swojego nauczyciela, aby uzyskać jego pozytywną opinię, co do dalszej kariery w kręgu inkwizytorów.

Drugie, opowiada o rywalizacji, między dwoma architektami, którzy uciekają się do różnych nieczystych zagrywek, aby być tym, który postawi nową katedrę.Gdy rozchodzą się wieści, że jeden z nich korzysta z sił nieczystych, Mordimer rusza do akcji.

Ciekawa i wciągająca historia, która sprawiła mi dużą frajdę.Dodatkowo forma audiobooka sprawiła, że ta część podobała mi się nawet bardziej.Lektor świetnie oddawał atmosferę krainy w której przyszło żyć bohaterom, a także charaktery postaci.Interesująca rozrywka w nietypowej dla mnie formie.
Polecam.

| link |
@Medivh
2010-06-20
5 /10
Przeczytane

Niestety wygląda na to, że Piekarze nie tylko skończyły się pomysły na kontynuację serii, ale także w ogóle pomysły dotyczące Madderdina. Oba opowiadania zaczynają się ciekawie, ale w miarę przemierzania kolejnych stron robi się gorzej. Akcja wlecze się, są głupie zbiegi okoliczności, a także wkurzają niezwykłe wręcz klapki na oczach Mordimera. To ostatnie zapewne było zamierzone z powodu małego doświadczenia naszego inkwizytora, ale moim zdaniem zbyt przejaskrawione. W pierwszym opowiadaniu bardzo szybko można wywnioskować, kto jest winny, więc zakończenie po prostu rozczarowuje. Druga historia prezentuje się nieco lepiej, fakty nie są już tak jednoznaczne, a i zakończenie (a dokładniej epilog) jest w porządku. Na pewno nie polecam ludziom, którzy przyzwyczaili się do twardego Mordimera, z Kostuchem u boku, i którzy innej wizji inkwizytora nie zniosą. W tych dwóch opowiadaniach nasz bohater jest nieco fajtłapowaty i ma niesłychanie dziwne poglądy na świat. Na wysokim poziomie jak zwykle stoi wydanie książki przez Fabrykę Słów. Okładka nieco przekombinowana, ale zawartość jest świetna. Książce dałbym 6, bo to zdecydowanie nie jest poziom poprzednich części.

| link |
@calamitas
2011-02-27
5 /10
Przeczytane Fantasy z przyległościami

Każdy od czegoś zaczyna... A początki Mordimera są ciężkie, z trudem rozpoznałam bohatera, którego znam z poprzednich części. Madderdin jest młody, niedoświadczony i prowadząc dochodzenie niekiedy się potyka, błądzi, daje się zwieść i schodzi na manowce a ja mam nieodparte wrażenie, ze autor wraz z nim. Bo akurat pewna nieporadność bohatera mi się podoba. Zwłaszcza to, że Mordimer nie od pierwszej swoje sprawy jest alfą i omegą. Jednak same historie wg mnie są dość słabe, czegoś im brakuje, jakiegoś pazura, żeby nie powiedzieć 'jaja'.

| link |
@Yoggobela
2012-07-02
8 /10
Przeczytane Posiadane

Dwie dobre mini-powieści. Momentami mi się dłużyły, jednak czytało się naprawdę przyjemnie i z zainteresowaniem. Według mnie nie jest to już to samo co "Sługa boży" i "Młot na czarownice", jednak nadal książki Piekary mają to coś w sobie, co mnie do nich ciągnie. Autor świetnie pokazał początki Mordimera, jego omylność i brak doświadczenia. Jako dobre czytadło dla przyjemności cykl o inkwizytorze zawsze się sprawdzał i tak jest również tym razem, polecam.

| link |
@caterpillar
2010-07-26
5 /10
Przeczytane Moja biblioteczka

jest to część o Mordimerze, którą męczyłam najdłużej, nawet w trakcie jej czytania zabrałam się za inną książkę co nie zdarza mi się prawie wcale...średnio przypadł mi do gustu żółtodziób Madderdin, histrorie wydały mi się jakby płytkie, przesadnie wydłużone, nie przekonały mnie. Całość oceniam na 3+, czyli niby poprawnie, ale bez szału.

| link |
@Craen
2011-07-13

Nieco brutalna, ale porywająca lektura. Główny bohater wyjątkowo przypadł mi do gustu za swoje podejście do życia. Kolejne tomy o przygodach inkwizytora również są warte przeczytania

| link |
@misha
2012-12-23
8 /10
Przeczytane

Świetna. :) Styl pisania, kreacja postaci, fabuła - wszystko jak najbardziej ok. Cały cykl o Mordimerze to pozycja obowiązkowa miłośników fantastyki. :)

| link |
@frodo
2010-05-15
8 /10
Przeczytane

Dwa opowiadania z życia inkwizytora. Jest młody, niedoświadczony, ale z łatwością rozpoznajemy w nim tego który zostanie sławnym Mortimerem. Dobre.

| link |
@danielor
2016-06-09

Ekstra! Naprawdę godna polecenia pozycja!

| link |
@cordiale
2011-05-25
5 /10
Przeczytane

Nie oczarowała mnie... Bez polotu.

| link |
@Proteus
2022-02-02
7 /10
Przeczytane Autor: Jacek Piekara =POSIADAM=
@apo
2021-12-30
8 /10
Przeczytane
@Tanashiri
2021-12-28
7 /10
Przeczytane Fantastyka E-book Polscy autorzy Legimi ✨
@Fortunneksiazki
2020-10-20
9 /10
Przeczytane Pożyczone Fantastyka
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“-Mam mu może jeszcze tyłek podetrzeć, co?-przerwał mi strażnik. - Najlepiej własnym jęzorem (...). Żeby ten jęzor zapamiętał sobie, że ma siedzieć spokojnie w gębie, a nie mielić trzy po trzy.”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Sługa Boży
Sługa Boży
Jacek Piekara
8.2/10
Najbardziej wstrząsająca i bluźniercza wizja w historii polskiej fantastyki! Oto świat, w którym Chr...
Młot na czarownice
Młot na czarownice
Jacek Piekara
8.4/10
Wiekszości ludzi Święte Oficjum kojarzy się wyłącznie ze stosami i torturami. Niesłusznie. W sercu s...
Ja, inkwizytor. Miecz Aniołów
Ja, inkwizytor. Miecz Aniołów
Jacek Piekara
8.4/10
Oto on - inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezu...
Ja, inkwizytor. Łowcy dusz
Ja, inkwizytor. Łowcy dusz
Jacek Piekara
8.3/10
Oto on - inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezu...
Płomień i krzyż. Tom 1
Płomień i krzyż. Tom 1
Jacek Piekara
8.1/10
Jak Mordimer Madderdin został inkwizytorem? Kim byli jego rodzice? Jaką tajemnicę skrywa jego mentor...
Ja, inkwizytor. Dotyk zła
Ja, inkwizytor. Dotyk zła
Jacek Piekara
7.2/10
Oto on, inkwizytor i Sługa Boży, człowiek głębokiej wiary. Oto dwie minipowieści, których bohaterem...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl